Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nakon nekog vremena da napišem svoje iskustvo vezano za Aeron - preporodio sam se!
Nisam više ukočen, sedim u stolici dosta duže nego pre, ne tera me da ustanem i da se isteglim,a počeo sam i da iz nje gledam filmove nakon posla.
Zaista sma oduševljen i da mi je neko pričao da će mi biti ovako udobno, ne bih mu verovao i ranije bih ove pare dao bez razmišljanja.
Ako se nekad pojavi neki višak para, uzeću još neku HM stolicu,al ovaj put za dnevnu sobu, jer nisam do sad sedeo na nečemu udobnijem od ovoga.
Možda to bude Cosmo, mada koliko sam skontao, nije udobna na duže staze,al po meni je najlepša stolica koju sam video.
 
Cuo sam da u nitei moze da se cenka da zato i nema javnih cena. Posto ste platili aeron i embody vi sto ste skoro kupili? Cak je i peca u video sad pre neki dan rekao da je dobio nepristojan popust.
 
To je super ako je zaista tako, pošto i ja planiram da uzmem u nekoj budućnosti. Znam više ljudi koji su uzeli aeron ili embody i jedini "popust" je bio odbitak pdva preko firme, što je i meni rečeno kad sam bio tamo.
 
Ja sam platio onoliko koliko je pisalo u ponudi koju su poslali. Niko nije spominjao neke mogućnosti popusta i slično.
 
Kupujem kod njih već 10+ godina i samo sam jednom dobio "popust", jer je bio sajam u toku. Nema tu nikakvog cenkanja i slično, sem naravno, ako planirate da uzmete X komada, tad znaju itekako da se potrude i da pošalju primamljivu ponudu. Mislim da je SAP kod njih uzeo Miru 2, par stotina komada i sigurno su je dobili po smešnoj ceni.
Ja sam Aeron jurio preko godinu dana i sa direktorkom sam tamo pričao jedno 3,4x, pošto sma dosta blejao i probao stolica. Više puta sam pokušao da spustim cenu Aerona, ni jednom nisam uspeo. Svaki put mi je rečeno, da je to najniže što može da bude i da će uskoro ići samo gore.
Koliko sam skontao oni su nabavili tone Aerona i zato je cena "povpoljna", inače je mnogo veća. Ja sam čak hteo iz Nemačke da donesem, pratio popuste i nikad nisam uspeo da naletim na bolju ponudu nego što je u Nitei.
 
@valdy koju si velicinu uzeo Aerona i koja je tvoja visina?

Da li je neko probao Leap, Gesture i Please od Steelcase, a da moze da uporedi sa HM stolicama? Takodje ako ima neko sveze cene ovih Steelcase, ako moze da prosledi. Nemam ideju koliko su skuplje/jeftinije od Aerona u ovom trenutku
 
B veličinu, 180, 77kg.

Probao sam ja stilkejs, neku od 1600 evra (Gesture?) I oduševio se. Nešto najudobnije što sam do sad probao, al to mi je bilo zaista previše za stolicu, a i ekipa iz Dilajta je krajnje neprofesionalna. Od njih ni hleb ne bih kupio.
 
Da te dugo sluzi. Aeron je dobra stolica. Mene samo plasi izvlacenje onih zica na mrezi od duzeg koriscenja.
Nisam pretpostavljao da je Gesture ili Leap toliko udobniji od Aerona. Neko je vec pisao da sta god pitas, podize cenu. Imaju mnogo materijala, gelove, headrest, zaista modularna stolica. Samo sto je cena izuzetna za nase uslove.
 
Ne znam da li su toliko skocile cene, ali mene je napakovan leap izasao 783e bez PDV pre 2 godine. Headrest (iako nije obavezan), 4D rukonasloni i ekstra lumbalna podrska. Nikakvi estetski dodaci tipa metalna zvezda i tako to. Imao sam ponudu za gesture u slicnoj varijanti za 986e ali sam procenio da ne vredi 200e doplate. Tada su HM flagship stolice bile skuplje od SC za par stotki...

Leap je odlican! Ovo je jedna od boljih investicija u zivotu... Jedina zamerka je sto se greje vise od ovih sa meshom. Ali je zato sediste udobnije, rukonasloni su top, podesavanja razna... I dalje ne zalim ni dinara i preporucujem svakome ko zivi od rada za racunarom. Stolica je osnovno sredstvo za rad. :)
 
@vach Izgleda da su se promenile cene. Gledao sam temu unazad, jedan kolega je za cak 1800e uzeo po zelji sa headrestom, Gesture model. Bas lepo izgleda, ali i kosta.
Mora da se proba Leap i Gesture pa da se vidi zasto su tako hvaljenje te dve stolice.
Ono sto sam video je i da je oborena garancija za SC stolice na 5 godina umesto 12 godina

Jel probao neko Mirra2 od HM, da moze svoj utisak da prilozi u odnosu na ova dva SC modela?
 
Poslednja izmena:
Mirra 2 ti je jeftina verzija Aerona, a Gesture je udobniji od Aerona, al drastično skuplji, sa kraćom garancijom. Ja sam hteo da uzmem Mirru 2, al zbog mnogo plastike sam batalio. Inače, za nijansu je udobnija od Aerona.
 
Moram probati sve, pa cu odluciti.

Razumem ovo za plastiku. Jos Remastered Aeron je pravljen od reciklata iz okeana, pa je malo skuplji da bi se podrzao taj nacin odrzanja zivotne sredine. Kod nas su cene dosta manje, u Americi to bude i do 2000 dolara.

Hvala na pomoci i savetima
 
Prethodna fotelja me je služila 20 godina, bila je bez plastičnih delova i tad sam je platio oko 750 evra. Neka me Aeron služi 10 i biću prezadovoljan. Iz tog razloga nisam Miru uzeo, iako je za nijansu udobnija.
 
U kom stanju vam stizu stolice iz Nitea i Delight-a?
Stolice budu u svojim kutijama fabricki zapakovane?

Znam da oni dovoze svojim vozilima.
 
Meni su iz Nitea poslali Aeron po nekom taksisti s kojim saradjuju izmedju ostalog.
Bila je opcija da mi pošalju otpakovanu sa kutijom sa strane i tako otpakovanu (u najlonu) donesu do vrata ili ako hoću da ostane u kutiji, onda do ulaza zgrade. Razlog za raspakivanje su nesto vece dimenzije kutije, pa je komplikovanije za nošenje ili sta god. Posto sam u zgradi sa liftom, reko donesite sa kutijom, pa cu u lift i problem resen.
Uglavnom, kad je stiglo, taksista mi je pomogao do lifta, ja sam sve dalje zavrsio.

E sada, pitanje je ako ide nekom drugom dostavom, da li je isti princip ili ne.
 
Meni dve stolice po taksisti i bez kutija, nisam insistirao na kutijama, ali nisu mi ih ni ponudili.
 
@nikornla u taksi staje zapakovana u kutiju? To je kombi pretpostavljam.
Kutija treba da ima proreze za nosenje, tako da bi trebalo da dvoje mogu lako da nose. Cak lakse nego kad je otpakovana.

@zeljkoz koliki je taj taksi kad staju i dve stolice :) Sad sam vec siguran da je neki kombi taksi prevoz
 
Da, kutija je stala u auto. Ako se dobro secam bio je neki karavan, ali nisam siguran, nisam nesto previse obraćao pažnju.
Evo slike kako izgleda zapakovan Aeron.

20221216_121925.jpg
 
Meni je gesture stigao u fabrickoj kutiji, dovezli su svojim vozilom i obavestili unapred da je kod njih. Stolica ima izmedju 35-40 kila.
Cekao sam mesec dana, custom kozni model sa svim dodacima. Pre vise od godinu dana me je kostala 2000e.
HM sam probao sve, skripe, pucketaju, previse plastike... Mira je krs, Aeron udoban ali nista posebno, na jako cudnim mestima ima poluge sa podesavanja koje se tesko pomersju. Sa Embody sam ustao posle 15 sekundi.
Vec sam sve ovo pisao ali nece skoditi da ponovim nekome ko planira kupovinu. Radnice su bile ok svuda ali mi nisu bile toliko ni bitne jer sam gledao da izguram svoje po sta sam dosao, posebno za ovoliki novac.
Sto se mene, opet bih Gesture bez ikakve dileme.
 
Poslednja izmena:
Kod mene na poslu imamo 15stak Aerona, zbog posla se par njih koristi 24 sata, sede ljudi od 60 i od 130kg, sedenje i ustajanje. Maltretiramo ih maksimalno i za sada izdržavaju, rukohvati su se blago rasklimali i točkovi su mi sumnjivi ali ostalo je na mestu. Kući imam Markus-a i iako je sedalni deo Aerona mnogo udobniji, nije baš da mi nedostaje i kući. Kome cena nije problem neće pogrešiti sa stolicom, meni jedino smeta što nema naslon za glavu.
 
Imaš razne naslone za glavu da kupiš dodatno. Slažem se da to nedostaje, al to je HM i oni najbolje znaju šta rade.

Što se dostave tiče, NIKAD nisam dobio kutiju i NIKAD mi je nisu ponudili, jer kao što rekoh, oni to verovatno kupuju na količine i onda zbog prevoza i ko zna čega, kutija nema.

Do sad sam kod njih kupio 3 stolice i sve 3 su bile u kesi.
 
Posle punih 15 godina na Aeronu reših da ... ga i dalje ne menjam 😁 . Desni rukonaslon se relativno cesto "sam od sebe" otkoči, sve ostalo je kao i prvog dana. U međuvremenu sam se (nakon prestanka pušenja pre 6 godina) apgrejdovao sa 85 na 100 kg i to mu ne pravi nikakav problem... ako ovako ostane mislim da ćemo se zajedno penzionisati.
 
Meni je gesture stigao u fabrickoj kutiji, dovezli su svojim vozilom i obavestili unapred da je kod njih. Stolica ima izmedju 35-40 kila.
Cekao sam mesec dana, custom kozni model sa svim dodacima. Pre vise od godinu dana me je kostala 2000e.
HM sam probao sve, skripe, pucketaju, previse plastike... Mira je krs, Aeron udoban ali nista posebno, na jako cudnim mestima ima poluge sa podesavanja koje se tesko pomersju. Sa Embody sam ustao posle 15 sekundi.
Vec sam sve ovo pisao ali nece skoditi da ponovim nekome ko planira kupovinu. Radnice su bile ok svuda ali mi nisu bile toliko ni bitne jer sam gledao da izguram svoje po sta sam dosao, posebno za ovoliki novac.
Sto se mene, opet bih Gesture bez ikakve dileme.

Ja nazalost nisam mogao da probam SC stolice jer sam isao u subotu u Niteu, ali imao sam istu situaciju kao i ti - sta god da sam radio nisam mogao na Embodyju da se namestim kako treba iako su ga svi hvalili da je preudoban za loungeovanje (kako ja inace volim da sedim). Jel si probao mozda Fern i kako bi uporedio sa Gestureom?
 
Nisam probao nista od Hawortha, isao sam u Niteu i Delight jer su mi blizu.
Gesture mi je nudila najvise podesavanja, najbitniji u startu su mi bili rukodrzaci ali i glavonaslon, bez njega ne bih mogao da zamislim stolicu jer mi prija kad se povremeno zavalim ili lepo naslonim.
Isao sam na kozu zato sto mogu uvek i vrlo lako da je obrisem i bice kao nova a uopste ne greje leti. Ne mogu da se setim tacne oznake ali je bilo nesto soft leather. Birao sam i kombinaciju boja svih metalnih delova iako su mi prvo rekli da to nije moguce.
 
Moja Mira se "raspala" posle 7 godina. Naslon je pukao na desetak mesta, kao i jedan od dva drzaca istog. Sundjeri? u oba rukonaslona su propali, a sediste se pocepalo duzinom od ~15cm.
 
Istina da ona plastika deluje slabo i mekano, ali bas tako da ispuca dok je u garantnom roku je lose bas.
Poredio sam specifikacije. Mira je deklarisana na 160kg tezina, kao i Aeron. Znaci da mora da izdrzi svakoga.

Jesi li probao da reklamiras mrezu i naslon? Uvazavaju li to u garanciju od 12 godina?
 
Evo i ja da se pohvalim sa Gesture. Mislim da će mi trebati neko vreme da se naviknem na nju da bi dao više informacija. Poseduje sve sem koze i naslona za glavu. 2C65615F-73EE-4227-820F-83B9F9F79E76.jpeg
 

Prilozi

  • 15B968FD-5A52-4F94-BB2B-F2DDBB64AA77.jpeg
    15B968FD-5A52-4F94-BB2B-F2DDBB64AA77.jpeg
    170.1 KB · Pregleda: 84
Da te dugo sluzi!
Bas danas sam imao prilike da probam ovakvu, posle godinu dana koriscenja izgleda kao nova. Odlicna stolica zaista i jak naslon. Meni dosta stabilnija od mesh resenja.

Kako najlakse saznati kada su akcije u Delightu, a da ih ne cimam telefonom? Imaju li ikad na sajtu to objavljeno?
 
Nazad
Vrh Dno