Šta je novo?

Dobre radne stolice

imaš sreće da mi je pri ruci papirni metar...sedalni deo je širok 52 a dubok 41cm...visina naslona je 18cm od sedalnog dela...
 
Bio sam danas da isprobam stolice u Modrulju (pominjane su ranije na temi). Nemam pojma iskreno, meni to sve slično, treba baš posedeti i obratiti pažnju da bi se videlo šta kako.

Najviše sam posedeo u jednoj, ali ni sam nisam siguran kojoj. :D Ni radnice nise bile previše od pomoći, ni one nisu bile sigurne koja je koja stolica, a još manje oko nekih detaljnijih pitanja.

Na kraju sam tražio cenu za tu stolicu (mislim da je bio model m239 ili m241, nisam siguran više), rekao šta bih uzeo od dodataka (samo ono osnovno - naslon za glavu, najjeftiniji rukonaslon, i gumene točkiće - sve se naravno doplaćuje), nisu znali odmah da mi kažu, već su tražili mail da mi pošalju predračun (navodno u toku dana, ali nisam još ništa dobio, a bio sam tamo jutros).

Sve u svemu, stolice deluju ok, dosta ih je sličnih u toj nekoj ceni (valjda oko 20k), ali "radnja" (tj firma, nalazi se u kući, nije lako ni pronaći) baš i nije najbolje organizovana, i vidi se da su navikli da sarađuju sa firmama, a ne sa padobrancima kao što sam ja. :)

Pošto mi je glavna nedoumica bila da li da idem na neku od njihovih stolica ili na Markus, ova poseta mi nije previše pomogla. Biće bolje kad konačno saznam cenu, ali verujem da će biti barem oko 20k.

Problem kod Markusa mi je što nisam u mogićnosti da idem da ga isprobam, a plašim se da uzmem na slepo (posebno jer mi na mojih 2m retko koja stolica odgovara bez podešavanja, a, ako sam dobro razumeo, Markus nema podešavanja).
 
imaš sreće da mi je pri ruci papirni metar...sedalni deo je širok 52 a dubok 41cm...visina naslona je 18cm od sedalnog dela...

much obliged

ta dubina me jedino brine, trenutna stolica mi je na 46cm i cini mi se da je to bas optimala, da ce faliti tih 6cm i da ce mi seci butine... :/ a to nemogu tamo da osetim tj ne sedi mi se u ikei cuku vremena na markusu... mozda bi mogao da ponesem laptop da odigram nesto... :D
 
izvini, sad me nešto kopkalo da proverim i dubina sedalnog dela na markusu je upravo 46cm...a visina naslona od sedalnog dela je 20cm...merio sam jutros pospan pre kafe :) bar sam širinu uspeo da ubodem :)
 
Na kraju sam tražio cenu za tu stolicu (mislim da je bio model m239 ili m241, nisam siguran više), rekao šta bih uzeo od dodataka (samo ono osnovno - naslon za glavu, najjeftiniji rukonaslon, i gumene točkiće - sve se naravno doplaćuje), nisu znali odmah da mi kažu, već su tražili mail da mi pošalju predračun (navodno u toku dana, ali nisam još ništa dobio, a bio sam tamo jutros).

Model je bio m239, poslali su mi predračun tek nakon što sam ih dan kasnije cimao na mail da vidim zašto ne stiže ništa...

Kao što sam i očekivao, cena je na kraju (samo sa najosnovnijim stvarima) oko 20500 dinara. U njihovom katalogu kod ove stolice stoji cena od 13300, ali, naravno, to je cena bez PDV-a, i samo za golu stolicu. Još rekoše da bi obavezno trebalo da uzmem sa nekim kvalitetnijim štofom, pošto taj "besplatni" nije dobar, i to bi bilo još 1000. Dostava u okviru grada još 1000 (mada bih svakako radije sam pokupio).

U svakom slučaju, mislim da ću ipak gledati Markusa, mnogo je ovo skuplja igranka.

Da nema možda neki vlasnik Markusa u NS-u koji bi bio voljan da mi pusti bar da vidim stolicu uživo, stvarno mi se ne cima do BG-a? :)
 
Hm, i meni se te stolice čine boljim, ali jesu skuplje onda .
Markus mi na neki yt reviewima izgleda jadno, pogotovu platno.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
na markusu je sve manje vise ok sem mehanizma koji je klasu iznad... tu lezi cost/benefit markusa... necete dobiti takav sinhro za 14k nigde tj za 14k necete dobiti uopste multiblok vec samo oprugu... tek od 18-19 krece multiblok...
 
Zdravo, kupio sam pre 2 dana Markusa u Ikei Beograd (tekstil verzija) i mogu dati samo jedan savet ljudima koji razmisljaju da kupe istu ili neku drugu stolicu: "Uvek idite uzivo da pogledate stolicu, dobro je pregledajte do detalja, sedite u nju i isprobajte je".
Ja sam stolicu uzeo "na slepo" bez probe. Mehanizam, naslon i sediste stolice su super, ruko-nasloni su tvrdi ali meni nije smetalo, vrlo lako se sklapa.
Visok sam 181cm, tezak 80kg. Lumbarna podrska mi je bila na pravoj visini ledja, jastucic za glavu, malo nizi od savrsenog.

-Prvi "veliki" problem koji sam primetio kad sam sklopio stolicu je da je naslon stolice malo kriv na jednu stranu, pokusavao sam sa rasklapanjem i sklapanjem par sati ali to nije moglo da se ispravi (osim da stavlajm dodatne "sajbnice" kod srafova kako bi odbile od podloge sedalnog dela stranicu koja je bila kriva). Mozda bih i zanemario ovaj problem ali on utice da "lumbalna podrska" na sredini stolice stoji pod malom kosinom i onda je prirodno kad se sedne da se malo nakrive ledja kako bi ta podrska lepo legla.

-Drugi "mali" problem (bar meni) jeste navlaka na naslonu koja kad se sedne u stolicu i nasloni "skripuce", mreza na naslonu je malo tvrdja i zbog nje se dobija takav efekat kod "zatezanja mreze".

-Treci "najmanji" problem, na dnu navlake za naslon nalaze se 2 rajsferslusa kod kojih su kukice za povlacenje skinute (to mi je ok), ali ispod te navlake na vrhu stolice gde se nalazi jastucic za glavu kukice nisu skinute i zveckaju pri pomeranju, a ne moze im se pristupiti osim da se skine cela navlaka sa naslona.

-Poslednji problemcic, tockici po parketu se savrseno obrcu i "klizaju" kad se sedi u stolici odnosno kad ima opterecenja, slabije se kotrljaju kad se stolica pomera a niko ne sedi u njoj.

To bi bilo to sto se Markusa tice, ja sam stolicu vratio i uzeo pare nazad. Razmisljao sam da uzmem drugu u zamenu ali kada sam prosetao kroz salon video sam da i "tekstil" verzija stolice koja je izlozena ima istu manu, kriva je u jednu stranu, dok kod "kozne" verzije stolice naslon stoji pravo. Izgleda da su kod cele te "tekstil" serije lose (krivo) izbusene rupe u nasonu i kad se srafovi zategnu krive ceo naslon u stranu.

p.s. Markus je "odlicna" stolica, ali ja nisam imao srece i sve je stvar personalnog ukusa zato savetujem da licno pogledate i isprobate stolice pre kupovine! (primer razlike u ukusu - predhodna stolica mi je imala "duze" sediste i u startu sam osecao kao da mi noge vise na Markusu dok se nisam malo navikao). Isprobao sam i Ikea JÄRVFJÄLLET stolicu, mnogo mi se vise svidela, nema skriputanja mreze na naslonu, podesiva lumbarna podrska, podesiv jastuk za glavu kao i visina i dubina sedista koje mi je udobnije od Markusa, rukonasloni su malo meksi ali nista specijalno. Mislim da ona ne moze da se "tiltuje" u nazad, skuplja je, ali meni je njen kvalitet izrade malo ali znacajno bolji od Markusa kao i udobnost. Preporuka za ljude kojima treba stolica za sedenje a ne za ljuljuskanje i leskarenje :)

Pozdrav i srecna kupovina!
 
odma idi reklamiraj kriv naslon, dobices drugu.

sve ostalo moze da se resi jako lako, ta mreza je i predvidjena da moze da se skine... slobodno to i uradi, iseci ta cuda sto zvekecu i to je to... za "zatezanje" i skripanje u sustini nema leka, *mjau**mjau**mjau* sa tim ces morati da zivis... neokretanje tockova bez opterecena je ja mislim feature, da stolica ne seta kad nije u upotrebi... iskreno i meni to ne odgovara ali to je by design cini mi se...

potpuno se slazem za Jaf stolicu, mnogo je bolja kao stolica... al ja bas volim da se klackam i zato mi je markus bolji, na Jaf-u kad se zavalis zadnjica se kao blago podigne, to mi bas ne lezi (a verovatno bi se navikao)...


EDIT: ne videh da si vec vratio... ja sam uzeo tekstil varijantu, nije kriv naslon...
 
Poslednja izmena:
Definitivno sam prelomio i poručio sam Steelcase Please sa 4D naslonima i naslonom za glavu. Jedina mana je što je rok isporuke od 30 do 45 dana, a plaća se sve avansno.
 
Koja je cena? Dobro je da si rekao za 30-45 dana, ja sam mislio da se isporucuje u nedelju dana, ala bih se zeznuo, sedeo bih mesec dana na Markusu koji me ubija :)
 
Gde naci dobre radne stolice ali bez tockova? Ova koju imam iscepa mi tepih sa tim tockicima i rek'o ako kupim drugi tepih, hocu i drugu stolicu ali vidim da na netu izgleda to ne postoji.
 
Jasno ti je da ces tako jos vise iscepati tepih?

Jedino resenje je da iseces tepih tamo gde setas stolicu.

Na svakoj fotelji mozes da skines tockice, pa stavi nesto drugo, ako mislis da ce biti bolje.
 
Poslednja izmena:
Nisam odavno pratio situaciju oko cena stolica.
Koliko su neke vrhunske tipa Areaon, Mirra 2, Gesture nove, polovne?
Jel pametno uopste uzeti nesto takvo polovno?
 
Koja je cena? Dobro je da si rekao za 30-45 dana, ja sam mislio da se isporucuje u nedelju dana, ala bih se zeznuo, sedeo bih mesec dana na Markusu koji me ubija :)

590€ sa PDVom i naslovnim za glavu i 4D naslovnim za ruke. Javim ako stigne brže, jedva čekam da odem sa Markusa. :)
 
Gde naci dobre radne stolice ali bez tockova? Ova koju imam iscepa mi tepih sa tim tockicima i rek'o ako kupim drugi tepih, hocu i drugu stolicu ali vidim da na netu izgleda to ne postoji.
Viđao sam stolice sa velikim gumenim točkovima, možda bi to pomoglo. Modrulj stolice imaju manje i veće, 850 din za manje i 1700 za veće.
Imaju i stopice koje se uglave umesto točkića po 600.

Evo linka sa mobilnog

https://www.kancelarijske-stolice.com/kategorija/online-prodavnica/
 
Hvala.
I jos jedno pitanje posto necui imati prilike da testiram stolicu nego cu je poruciti brzom postom, koja je po vama odlicna radna stolica sto se tice udobnosti?
 
Ikea Markus je pojeftinio [izgleda permanentno?] na 14k din.

Inace, da li se moze nabaviti VERTAGEAR SL2000 kod nas, a da je ispod 250e?
 
Ja vec par dana obilazim radnje i prodajna mesta, online i fizicki po Bg-u, da nadjem neku zamenu za stolicu u kuci, kod jos uvek imam kicmu. Od svih "gaming" stolica jedino ova nasa (ako je nasa, ali mislim da jeste) SPAWN, nesto vredi ali je i skuplja od konkurencije. Ovo Nitro, Red Dragon, AH itd... , i ostala imena, ovo je smesno sta oni nude a za koliko para. Stvarno je kvalitet uzas. Gledao sam kancelarijske fotelje i stolice ali su skoro sve bez naslona za glavu ili nemaju podrsku za istu pa ispadaju iz price. E sada, ova Spawn, Flash serija je po onome sto sam video odlicna, stabilna, i izgleda da je kvalitetna. Cena je negde oko 33k, zavisi kako gde. Pitam iskusnije, da li u tom rangu cena ima da se nadje neka kvalitetnija ili je kod nas izbor limitiran?

Inace, nov sam na forumu, izvinjavam se ako sam preskocio neke korake predtavljanja, trazio sam da li ima forum za to, da otvorim temu ali nisam uspeo da nadjem. Pozdrav svima i hvala na pomoci.
 
Jel ja nisam nesto uradio kako treba ili je potrebno par dana da mi admini odobre odgovor?
 
jel ima neko preporuku za stolicu do 20 000 RSD
za osobu sa levostranom lumbalnom skoliozom koja provodi 10h dnevno za računarom
177 - 77kg...hvala
 
Probao neko nesto iz ponude Noble chairs?
 
jel ima neko preporuku za stolicu do 20 000 RSD
za osobu sa levostranom lumbalnom skoliozom koja provodi 10h dnevno za računarom
177 - 77kg...hvala

Mislim da ako imas konkretan problem da ces tesko naci stolicu za te pare, a pogotovo da ces trebati dobro isprobati vise stolica. IKEA je uglavnom nesto solidno, ne bi bilo lose ako si iz ns da odes u modrulj i office chairs(u bg mislim da antares drzi slicno sto i office chairs).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja narucih markusa, nisam ga ni probao.. Za 14000 i ono sto sam gledao do nekih 15-16k ta stolica mi je izgledala najozbiljnije.. Videcemo u petak kad stigne.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
jel ima neko preporuku za stolicu do 20 000 RSD
za osobu sa levostranom lumbalnom skoliozom koja provodi 10h dnevno za računarom
177 - 77kg...hvala
Ako ti treba jaca lumbalna podrska i drzanje ledja, zaboravi na stolice ispod 600e. 900e je Steelcase Leap, koji ima ubedljivo najbolju lumbalnu podrsku i podesavanje iste. 750e je bez poreza, ja cu uzimati u januaru ili februaru, mogu staviti jos koju Steelcase stolicu na isti racun, ako neko hoce da ustedi na porezu.
 
Ako ti treba jaca lumbalna podrska i drzanje ledja, zaboravi na stolice ispod 600e. 900e je Steelcase Leap, koji ima ubedljivo najbolju lumbalnu podrsku i podesavanje iste. 750e je bez poreza, ja cu uzimati u januaru ili februaru, mogu staviti jos koju Steelcase stolicu na isti racun, ako neko hoce da ustedi na porezu.

A da li znaš koliko košta Gesture?

Zbog čega si odabrao Leap, zbog podešavanja lumbalne podrške? Zbog čega Gesture to nema, a trebalo bi da je jači model koliko sam shvatio?

Fantastično rešenje za naslone za ruke ima, čudi me da nisu posvetili pažnje lumbalnom delu kao na Leap-u ili je u pitanju nešto što još nisam dokučio u vezi te stolice.
 
Gesture ima vise podesavanja i skuplja je, mislim oko 1100 ili 1150e, ali lumbalna podrska je dosta slabija, uopste mi ne drzi donji deo ledja, tu je Leap neprevazidjen.
Steta, jer mi je ona bila prvi pik, pre svega zbog boljih naslona za glavu i ruke.
 
Moze li preporuka ako neko vec koristi ove stolice. Sta je najbolje sto se udobnosti tice?
Modrulj
M 323
M 370
M 245

Antares
Montgomery

Matis
RJ-7307

Ikea
MARKUS

Jysk
Aggestrup
TJELE
GADBJERG

Nesto sam bas zagrejan za GADBJERG iz Jyska. Sta mislite?
 
Nazad
Vrh Dno