Šta je novo?

Dobre radne stolice

Au šta si se iznervirao druže toliko, lagano :)
 
Jeste skupa ko djavo, ali sam rešio da se počastim. Muka mi više bilo od biranja stolica i gledanja. Nadam se da će trajati godinama.
Trajace verovatno. Ja inace opet cekam da stignu delovi za Leap...posto sam pretio svim zivim, rekose da je dobavljac odobrio i da ce poslati bukvalno sve delove pa da ce serviser da mi zameni sve sto misli da treba na licu mesta dok se ne dobije zeljeni rezultat tj ispravna skroz stolica. Inace sam bio i advokata kontaktirao, bas sam ispizdeo i resio da guram do kraja stvar ako nastave da me prave ludim delight ekipa. Da imam vremena i zivaca napravio bi temu i napisao kroz sta sve covek treba da prolazi danas kad krene da reklamira nesto.
 
Leap mi je isto jako fina stolica, dvoumio sam se izmedju te dve. Valjda će na kraju da ti bude sve ok. Smor što prolaziš kroz sve to.
 
1698072909831.png
Evo iznad corpus delict, ispada da je headrest 440
-Editovano-
 
Poslednja izmena od urednika:
@Bmarkoww ako moze bez psovke tolike molicu lepo. I ja sam im poslao mail da pitam koliko je cena za rukohvate da zamenim ove gore-dole za 4D i dobio cenu od 480e...skupo al ne lupa nas niko po usima da uzmemo. Ako vec imas mogucnost, idi u Niteu i kupi Embodi, ne znam sto se uopste razmisljas o bilo cemu drugom!
 
Uzeo sam juce polovnu sitland invictu za 10,000din od jednog prodavca sa oglasa. Prvi utisci fenomenalni. Koliko vidim nova je oko 300e. Na ovoj ima nalepnica sa serijskim kodom i pise 2017, a kao nova je. Ja perfekcionista ne mogu da nadjem jednu manu. Podesivi rukonasloni, podesiva lumbalna podrska, naslon poprilicno fleksibilan, mreza cvrsta (nije kao na budjavom m*rkusu), tilt skoro do lezece pozicije..

Isprobao sam jos nekoliko stolica koje je imao (interstuhl goal 152g, interstuhl every, comforto 29) ali dubok sedalni deo na invicti je presudio, a i druge mi nisu bile vredne skoro duplo vise novca. Comforto 29 je super ali ima kozni sedalni deo (prava koza ali svakako ne volim). Imao je i stillcase think visitor koja je isto udobna ali je to obicna stolica, konferencijska/visitor.

Vidim da ih ima jos jedan lik za 120e po komadu.. Svaka preporuka
 
Pa rekao je bez poreza, na firmu da je cena.
Bas je poskupela ta Gesture, secam se da je sa naslonom za glavu(koji je must have na njoj) i naslonima za ruku, sa porezom bila 1350e kada je HM Embody bio 1850e.
Sada ispada da je Embody dosta jeftiniji. Mada mi je rekla zena da sada imaju dosta bolji deal sa HM i bolje cene nego ranije.

@vladafkv
Sitland Invicta je 28k dinara ili ti 240e nova.
Svakako je za 10k dinara to super kupovina ako je u tom stanju.
 
Poslednja izmena:
Bila je neka akcija za Gesture klot model crne boje od stofa za 850€ ali pre skoro 3 godine. Ja sam tada svoju platio oko 2200€ ali kozni model sa svim dodacima. Ne secam se samo da li je bez ili sa pdv-om.
Verovatno su sada jos skocile cene.

Embody me je bas razocarao kad sam ga probao. Previse plasticna i sve krcka i skripi. Moja Gesture se nije uopste promenila do sada.

Aeron mi je bila udobna ali mi mesh nije ulivao nekog dugorocnog poverenja.
 
Meni je od SC Leap bila super, dok mi je Gesture bila bas losa, kao da imam rupu u donjem delu ledja, uopste mi nije davala podrsku za donji deo ledja i fali joj dosta podesavanja koja ima Leap.
Znam da se i devojka koja prodaje sokirala kada sam rekao da je Leap vrh, a Gesture krs. I ako Gesture ima super naslon za glavu i najbolje rukonaslone od svih stolica koje sam ikada probao, a to je sigurno preko 100.
Takodje, koznu stolicu bi neko morao da mi plati da koristim :)
I Leap ima najbolju lumbalnu podrsku koju sam probao na bilo kojoj stolici, nista nije ni prici.

Embody je klasu iznad obe te stolice, jer em ima podesavanje ugla ledja, pa se moze prilagoditi svacijim ledjima, em mreza na dupetu najbolje rasporedjuje tezinu, pa nema nigde tacke gde osecas tezinu dok sedis.
I da, skripuce kada se pomeras jer je prosto stolica zamisljena da prati svaki tvoj pokret, gde god da se nagnes, nije klasicna malo fleksibilnija stolica.
Na SC vise volim nacin naslanjanja i to sto mi ne menja ugao sedalnog dela kada se naslanjam i mislim da je to najveca prednost SC u odnosu na HM kao brend.
 
herman-miller-embody-sitzaufbau.jpg

Herman-Miller-x-Logitech-G-Embody-Chair-Review-Spring-Layers.jpg



Evo ga video:

Jedina stolica gde mene ne boli guzica posle 4 sata sedenja, bas zato sto ti nigde ne vrsi pritisak, gde god da ti se dupe naslanja na stolicu, jednako vrsi pritisak bas zato sto ti se negde ova sestougaona plocica vise ulubi, negde manje.
 
Poslednja izmena:
Embody nema mrežu u sedalnom delu.

Ima neke uvrnute plasticne i gumene federe, opruge, sta god i onda preko toga shtof sa nekim sintetickim dlachicama na donjoj strani.
Fan fekt, te dlacice se vremenom linjaju.
Kapiram da je poenta da nije klasican sundjer.
Bliskiji mu je mesh nego sundjer svakako.
 
Ok, ima on tu kao mrezicu, ali meni bar nije to to. Definitivno nije kao mesh.
 
Pa nije bitno da li je tebi to to ili da li se tebi svidja, mreza postoji.

Sto se tice prekrivaca, od 2021. su dodali dodatni neki kao "gelasti" deo i stolica je postala i dosta meksa, onako plushy osecaj :)
Takodje sam probao i ova 2 sloja mogu da se odvoje jedan od drugog.

herman-miller-herman-miller-embody-chair-fabric-seat-black-rhythm-new-32090899087549_1296x.png
 
Poslednja izmena:
Mreža postoji, ali nije ono klasicno na sta se misli kad se kaze da je mreža u sedalnom delu, kao npr kod aerona.

Koliko vidim embody ima više slojeva gde ima i mreže. Ovo plastično belo isprepletano ja ne bih računao u mrežu, dok je ovo u postu iznad apsolutno mreža. Ako tebi jeste i plastično mreza i to je OK.
 
Zao mi sto nisam u prilici da probam Embodi sad posle par meseci sedenja u Leapu (nema nigde u NS izlozen; bar ja nisam nasao). Mada sam siguran da bi mi i dalje bio posebna (bolja) vrsta oblaka, kao i posle Aerona sto mi se ucinio!
 
Nego jel ima neko kombi poveci da se provozamo do Nemacke...
Ako se ovo ikada realizuje, voljan sam učestvovati finansijski (nemam kombi :) ).

Inače prilikom kupovine u Nitei kao pravno lice, plaća li se cena stolice + pdv ili ide cena bez pdva?
 
Takodje, a verujemo da moze da se nadje neko da preveze. Ima i nasih nemaca koji mozda mogu da srede od tamo prevoz, mozda je lakse i jeftinije.
 
Ako se ovo ikada realizuje, voljan sam učestvovati finansijski (nemam kombi :) ).

Inače prilikom kupovine u Nitei kao pravno lice, plaća li se cena stolice + pdv ili ide cena bez pdva?
Uvek plaćaš i PDV, e sad što većina (zapravo ne znam kome kancelarijski nameštaj ne bi imao pravo na odbitak PDVa) firmi posle odbije taj PDV kao ulazni pa im je trošak samo cena stolice bez PDVa, to je neka druga priča...
A zavisi i na koju si cenu zapravo mislio - pošto se ovde uglavnom barata nekim EUR ciframa i komuniciraju fizička lica, 99% se tu misli na cenu SA PDVom koji ćeš, ako kupiš kao firma koja je u sistemu PDVa, da iskoristiš kao odbitni i stolica će te realno koštati cena / 1.2.
Ako pravno lice nije u sistemu PDVa, onda nemaš mogućnost da ga odbiješ pa te svakako košta isto kao i fizička lica...
 
Mislio sam baš na cenu bez pdva, u slučaju aerona je trenutno oko 1040€. Za njihovu katalošku ponudu piše cena, ispod toga pdv i na kraju "ukupno sa pdv". Nisam nikad kupovao nešto preko firme, pa me zato zanimalo plaća li se "ukupna" cena odmah.
 
Placas punu cifru (sa pdv-om) kada kupujes preko firme koja je u pdv sistemu.
Posto bi to firma preko koje kupujes knjizila kao osnovno sredstvo, onda imaju prava na povrat tog pdv-a.
To se radi ili mesecno ili po kvartalima, u zavisnosti od tipa firme.
Povrat poreza se radi u roku od 45 dana od dana predaje poreske prijave.
15 dana za izvoznike.
 
Stigli nam Markusi, ni ja ni kolega ne možemo evo dva dana da se naviknemo, donji dio leđa (gdje dođe onaj lumbalni dio na naslonu) nas baš boli posle 10min sjedjenja bukvalno.
Šta mu dođe ova budža ispod, vrti/ne vrti ništa se ne dešava? :)

Možda neki savjet za neko podešavanje mada mrka kapa kad je ovaj lumbalni dio fiksiran.

edit: Ih, sad vidim šta je problem, vidim mnogo ljudi se žali na taj lumbalni dio, da je postavljen na pogrešnoj poziciji, definitivno ga skidam.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    92.5 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Taj djokica dole ti je kao za podešavanje otpora naslona, ali je dosta slab. Koliko se secam, okrenem ga na max i dalje se relativno lagano naslonim do kraja. Više mi ispadne kao gimmick nego nešto upotrebljivo.
 
Mislim da sam riješio problem - skinuo sam onaj lumbalni sunđer i već odmah mnooogo bolje. Ako koga interesuje na dno naslona ima rajsferšlus, zavuče se ruka i onda se izvuče sunđer iz "lumbalnog kućišta", takođe ima rajsferšlus. Sve gotovo za 30 sekundi
 
Ko ima dobar 3D stampac ?:D


 
Poslednja izmena:
Sa ovako niskim naslonima, koji ce mu uopste, plasi se da ne ispadne iz stolice bez njih?
Meni su i standardni na Markusu preniski, a on ih jos skratio, laktovi mu nisu ni blizu tih naslona...
 
Ovaj je to bolje uradio, nije ništa drndao sa 3d printerom, samo je smislio kako da nakači na Markusa klasične aftermarket podesive rukonaslone.

zb5in1zznvs51.jpg
cvZM8ll.jpeg
 
Jel ima kod nas da se nabavi embody logitech verzija? Koliko sam skapirao onavima bolji padding na sedalnom delu
 
Nazad
Vrh Dno