Šta je novo?

Dobre radne stolice

I matori aeroni (classic) imaju probleme, pogotovo za krmke.
Hoce da shkripe (moraju da se podmazuju na kontaktima sa mehanizmom), tesko se vracaju iz zavaljenog polozaja u uspravni, pucaju plasticni nosaci sto stoje oko srafova na sicu (problem za ljude koji imaju 110-120+kg), propadaju i moraju da se menjaju jastucici (ispod mrezice iznad kolena i za posture fit/lumbalni deo - ako se ne menjaju pucaju mrezice), nasloni za ruke na matorim aeronima (do 2004 sa tockicem) su smejurija (noviji sa stipaljkom su bolji, ali i dalje ne sme krmak da se oslanja na njih punom tezinom prilikom ustajanja/sedenja), ljudi koji vole zavaljeni da sede i da dizu noge na tabure ili sto i krmci koji vole da rade isto ce morati da menjaju mrezice (skupo kao djavo, sve dolazi iz Amerike, zastupnik nema nista od toga moraju ljudi sami da se snalaze, sve se salje dhl-om/fedex-om, carina shuri, hali gali, bahanalije, ringispil) posto je veci oslonac na pozadini i na ledjima, a ili nikakav ili znacajno manji na nogama.

Vecina tih stvari je resena na remastered aeronu.
Za krckanje ne mogu da garantujem, samo sam je probao par sati, ali kao navodno je reseno. Plasticni nosaci oko srafova na sicu su navodno dosta jaci, posture fit mi se cini da vise nema nikakvih jastucica i nema vise jastuceta ispod sica tako da nema sta da propada, promenili su mesto gde se stolica vezuje za mehanizam, pa je centar drugaciji i lakse se uspravlja iz zavaljenog polozaja.
Mrezice za ljude koji vole da su zavaljeni i da dizu noge na stvari i za krmke ce vreme pokazati, ali nadam se ako vam bude propadalo da vam je stolica i dalje u garantnom roku.

Nova mrezica za sic na classic-u da se naruci je u Americi oko 100-120 USD + isporuka 60-100 + carina + porez.
Ceo sic je bio do skoro jeftiniji 160-170 USD + isporuka 90-140 + carina + porez. U poslednje vreme je preko 200 USD, uglavnom oko 240.
Sve je out of stock na amazonu, mora preko ebay-a da se nabavlja.

Imajte u vidu te stvari, ako cete se zabavljati sa polovnim aeronima classic koji ili nisu kupljeni kod nas ili su van garantnog roka. Budite svesni da niste Amerikanci, da vam nista od delova nije lako dostupno i sve ono sto placa Amerikanac, vi cete placati x2.5 (osim jastucica sto ide ispod mrezice iznad kolena i za posture fit koji mogu da se nabave iz Kine). Pogotovo ako volite da se zavaljujete i dizete noge i jos vise ako ste glomazni u x/y/z osi.

Izvinjavam se za referat.
 
Modrulj M22 - posle 2 nedelje moram priznati da sam zadovoljan. 182cm 100kg. Odlicna lumbalna podrska za nas sa sj... ledjima. Sasvim dovoljno podesavanja. Placena 29500, stigla u Bg kroz 3 dana.
 
Evo, odradili su i ovi Asus stolicu, za koju sam rekao pre nekoliko meseci da je jedna od retkih "gajmerskih" da je dobra(jer je dizajnirana kao office :D):
 
kako to mislis?
tako kako sam napisao
Evo, odradili su i ovi Asus stolicu, za koju sam rekao pre nekoliko meseci da je jedna od retkih "gajmerskih" da je dobra(jer je dizajnirana kao office :D):

nije losa opcija ako ti treba instant resenje, ali definitivno nije trajno resenje, ta garancija (jeste da kod nasih imbecila ti ne vredi nista u svakom slucaju) , ali je opet pretkratka, pa samim time i sumnjiva. Po mojoj nekoj proceni nije stolica za 90+ kg
 
tako kako sam napisao

nije losa opcija ako ti treba instant resenje, ali definitivno nije trajno resenje, ta garancija (jeste da kod nasih imbecila ti ne vredi nista u svakom slucaju) , ali je opet pretkratka, pa samim time i sumnjiva. Po mojoj nekoj proceni nije stolica za 90+ kg
Zato sto su na zapadu svi mrsavi od fast fooda? :ROFLMAO:
 
Poručio sam Steelcase Gesture na kraju. Bio sam u Delight da probam, Leap mi se isto svidela, ali mi je Gesture bio bolji i rešio sam nju da poručim.
 
Pre nove godine mi je rečeno da će stići.
 
1250e za pravno lice
 
Poslednja izmena od urednika:
jesi je uzeo sa svim modularitetima? Mislim na specifikacije, da li bi bio ljubazan da ih navedes, jer meni su poslali ponudu koja se ne poklapa sa tom cenom
 
Evo gledam na sajtu.
1. Headrest nemam
2. Back style - ne kapiram šta je to tačno
3. Boja crno siva
4. 360 stepeni držači imam
5. Additional lumbal support imam
6. Točkići za parket

Dodatak za glavu je oko 200e ja mislim
 
Mozda je ovo pod 2. wrapped back. To se ne doplacuje ali meni je izgledala stolica lepse sa tim pa sam dodao.

Pod 5. za eu trziste svaka dolazi sa lumbalnim supportom, za usa se doplacuje $30.

6. tockici za parket koliko se secam su vec bili u kompletu sa stolicom. Ono sto sam doplatio 30€ je bila aluminijumska zvezda za tockice. Mislim da je originalno plasticna. Na cenu stolice nije bilo uopste skupo da dodam to.

Ovako je bilo pre 2 godine kad sam je ja uzeo, ne znam kako je sada.

Glavonaslon jeste skup i ne moze da se skida ako se odabere ali meni je on bio must have jer mi dosta znaci kad se zavalim.

@Gulftown
Neka te lepo sluzi pa javi kad stigne. Napravio si odlican izbor.
 
Ali isto tako mi je rečeno da može naknadno da se doda ako budem hteo, što je super. Ako mi baš bude trebao, dodaću ga posle nekog vremena.
 
Nisam siguran da moze jer se ugradjuje poseban mehanizam za glavonaslon u proizvodnji.
Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo.
Moja je stigla iz Minhena, cekao sam je 2 meseca ali je sve bilo custom.
Iskukao sam i posebnu grafit sivu boju ramova pozadi koji su kao metalik sivi sto mi se nije svidjalo.
 
Meni je tako rečeno, videćemo. Nije mi neophodno to za glavu svakako.
 
da nisi ti ispustio pdv?
Editovano: kultura izrazavanja
 

Prilozi

  • gesture.png
    gesture.png
    74.7 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena od urednika:
Nemam pojma, napravljena mi je cena. Imam čoveka tamo, pa možda zato. Ne znam koliko je inače cena.
 
@Gulftown odlicna al preskupa. Ovi sa KP su najjaci sto kupe za 400 pa bi za 900 da prodaju!

Nego jel ima neko kombi poveci da se provozamo do Nemacke...
 
Poslednja izmena:
Jeste skupa ko djavo, ali sam rešio da se počastim. Muka mi više bilo od biranja stolica i gledanja. Nadam se da će trajati godinama.
 
Nazad
Vrh Dno