Šta je novo?

Dobre radne stolice

Da li ti leap zulja tail bone sto bi rekli ameri, tj repni deo ? Doduse sa 105 kg , verujem da tu imas prirodni tapacirung, ali eto neke revizije su se zalile bas na to kod leapa. Takodje mislim da svima odgovara C po velicini bas zbog tog frame - a
Ni najmanje...možda zato što je sedište uzvučeno skroz napred, taj repni deo gotovo i nema dodira sa sedištem
 
Da li ti leap zulja tail bone sto bi rekli ameri, tj repni deo ? Doduse sa 105 kg , verujem da tu imas prirodni tapacirung, ali eto neke revizije su se zalile bas na to kod leapa. Takodje mislim da svima odgovara C po velicini bas zbog tog frame - a
Kod mene sa 108kg i aeron B, zuljalo je (zaboravih da li trticni ili lumbalni deo) prvih nekoliko dana. Nakon toga koristim evo 3 meseca i nista.
Koristim 8-10h na dan stolicu.
 
Da li ti leap zulja tail bone sto bi rekli ameri, tj repni deo ? Doduse sa 105 kg , verujem da tu imas prirodni tapacirung, ali eto neke revizije su se zalile bas na to kod leapa. Takodje mislim da svima odgovara C po velicini bas zbog tog frame - a
Sve steelcase su generalno tvrde i imaju tanju penu u sedalnom delu. Fensi pena, ali je tanja. Kod vecine nema frke sa trtichnim delom, ako sedis normalno i ako je stolica podesena optimalno da ti rasporedjuje tezinu i na noge i na guzicu i na ledja. Kod Leap-a je ok cak i da se dignu noge na tabure, jer se deo za sedenje izvlaci napred kada se zavalis.
Ako volis da dizes noge na sto, onda boli trtica.
Za tu varijantu su bolje HM i stolice kojima se spusta pod uglom i sedalni deo kada se zavalis. Kod steelcase-a je dosta simbolicnije to spustanje sedista, jer kao nije zdravo da se spusta toliko, ako sedis normalno.....ali za dizanje nogu na stvari je njesra.
 
Momci, da se ne zahvaljujem pojedinacno svakom, ali hvala na inputu, dosta znaci !
 
Sve steelcase su generalno tvrde i imaju tanju penu u sedalnom delu. Fensi pena, ali je tanja. Kod vecine nema frke sa trtichnim delom, ako sedis normalno i ako je stolica podesena optimalno da ti rasporedjuje tezinu i na noge i na guzicu i na ledja. Kod Leap-a je ok cak i da se dignu noge na tabure, jer se deo za sedenje izvlaci napred kada se zavalis.
Ako volis da dizes noge na sto, onda boli trtica.
Za tu varijantu su bolje HM i stolice kojima se spusta pod uglom i sedalni deo kada se zavalis. Kod steelcase-a je dosta simbolicnije to spustanje sedista, jer kao nije zdravo da se spusta toliko, ako sedis normalno.....ali za dizanje nogu na stvari je njesra.
Apsolutno tacno. U zadnje vreme u aeronu sedim zavaljen i stolica promeni ugao za mozda cak 25c.
 
@qryak

Zanimaju me proizvodjaci koji mogu da se nabave kod nas, tacnije ne bih nikakve verzije alibabe, kine da cekam i da grizem nokte 100 godina. U pitanju je sedelacki posao 8 sati dnevno, ne zalim novac kao investiciju zbog zdravlja. Ali isto tako glupo mi je da bacim preko 50% vecu cenu za nesto sto toliko ne vredi. Znaci nije bitan cenovni rang, ali ne bih da ispadnem magarac bas pa dam tolike pare za nish. Gledao sam Steelcase, HM, Haworth, pa se pitam jesu li te stolice samo hajp ili zaista vrede toliko para ?
Naravno da ne vrede, ali iole nešto na čemu može normalno da se sedi duže vreme, trenutno nemaš ispod tog novca, nažalost.
Čuj, stolica 2000e, kao da je od titanijuma ili od zlata.🤣😂🤣
Ja imam dve Vertagear Triiger 350 SE koja regularno košta u Holandiji 1000e, a kod nas je bila blizu 1500e, pa ne vredi više od 360e koliko je mene izašla dok je bila na nekoj akciji. Koristimo ih već 2,5 godine, iako su zaista još uvek kao nove, ta stloca je OK, ništa VAU kako bi trebalo da bude, s obzirom na cenu (meni sad odgovara, ali trebalo je vremena da se naviknem). Još uvek nisam skapirao zašto je neko plati po punoj ceni. Prijatelj je skoro uzeo Areon-a i probao sam je kod njega dok smo nešto radili (sedeo na njoj par sati), ali nisam primetio neku razliku, sem što je par puta škripnula, što se na mojoj još uvek ne dešava, pa sam razmisli. Definitivno su cene ozbiljno prenaduvane, kao i za sve ostalo.
Malo gvožđa, plastike, sunđera, platna… uz lep ergonomski dizajn i zarada od 500% zagarantovana.
 
Naravno da ne vrede, ali iole nešto na čemu može normalno da se sedi duže vreme, trenutno nemaš ispod tog novca, nažalost.
Čuj, stolica 2000e, kao da je od titanijuma ili od zlata.🤣😂🤣
Ja imam dve Vertagear Triiger 350 SE koja regularno košta u Holandiji 1000e, a kod nas je bila blizu 1500e, pa ne vredi više od 360e koliko je mene izašla dok je bila na nekoj akciji. Koristimo ih već 2,5 godine, iako su zaista još uvek kao nove, ta stloca je OK, ništa VAU kako bi trebalo da bude, s obzirom na cenu (meni sad odgovara, ali trebalo je vremena da se naviknem). Još uvek nisam skapirao zašto je neko plati po punoj ceni. Prijatelj je skoro uzeo Areon-a i probao sam je kod njega dok smo nešto radili (sedeo na njoj par sati), ali nisam primetio neku razliku, sem što je par puta škripnula, što se na mojoj još uvek ne dešava, pa sam razmisli. Definitivno su cene ozbiljno prenaduvane, kao i za sve ostalo.
Malo gvožđa, plastike, sunđera, platna… uz lep ergonomski dizajn i zarada od 500% zagarantovana.
Moja polovna je skripala, podmazao sa wd40, vise ne skripi.
Svakako je ogromna marza. Ali kod stolice koju si pokazao pitam se da li leti ima znojenja jer nije platno?
 
Nema, ali u Holandiji nema ni vrućine kao u Srbiji.😁
 
Pa Vertagear Triigger je full mesh stolica, samo malo oko rama ima kožu. Nisi dobro pogledao sliku.
 
A jeste, bio sam na telefonu pa nisam dobro video sliku, znaci mesh, pa dobro, ako je donese iz holandije u SRB nece da se znoji guzica leti :)
 
Naravno da ne vrede, ali iole nešto na čemu može normalno da se sedi duže vreme, trenutno nemaš ispod tog novca, nažalost.
Čuj, stolica 2000e, kao da je od titanijuma ili od zlata.🤣😂🤣
Ja imam dve Vertagear Triiger 350 SE koja regularno košta u Holandiji 1000e, a kod nas je bila blizu 1500e, pa ne vredi više od 360e koliko je mene izašla dok je bila na nekoj akciji. Koristimo ih već 2,5 godine, iako su zaista još uvek kao nove, ta stloca je OK, ništa VAU kako bi trebalo da bude, s obzirom na cenu (meni sad odgovara, ali trebalo je vremena da se naviknem). Još uvek nisam skapirao zašto je neko plati po punoj ceni. Prijatelj je skoro uzeo Areon-a i probao sam je kod njega dok smo nešto radili (sedeo na njoj par sati), ali nisam primetio neku razliku, sem što je par puta škripnula, što se na mojoj još uvek ne dešava, pa sam razmisli. Definitivno su cene ozbiljno prenaduvane, kao i za sve ostalo.
Malo gvožđa, plastike, sunđera, platna… uz lep ergonomski dizajn i zarada od 500% zagarantovana.
ne to sa materijalima je jasno ko dan... nista danas sto kupujes iz aspekta sirovine ne vredi toliko, prodaje se ideja i ergonomija
Moja polovna je skripala, podmazao sa wd40, vise ne skripi.
mislim da to nije trebalo da radis jer je wd40 abrazivan i ljudi ga cesto pogresno koriste, on skida i stiti od rdje ali moze isto tako da ti skine vremenom i ono sto ne treba, ubuduce probaj sa finijim uljima, silikonska su ok
Pa Vertagear Triigger je full mesh stolica, samo malo oko rama ima kožu. Nisi dobro pogledao sliku.
tu na prelazu materijala mi deluje da ce prvo da ode...
 
Poslednja izmena:
ne to sa materijalima je jasno ko dan... nista danas sto kupujes iz aspekta sirovine ne vredi toliko, prodaje se ideja i ergonomija

mislim da to nije trebalo da radis jer je wd40 abrazivan i ljudi ga cesto pogresno koriste, on skida i stiti od rdje ali moze isto tako da ti skine vremenom i ono sto ne treba, ubuduce probaj sa finijim uljima, silikonska su ok

tu na prelazu materijala mi deluje da ce prvo da ode...
Da. Citah za wd40, nego kad sam se nameracio samo sam njega imao. Radtavio stolicu (yt uputstvo), naspricao, vise ne skripi. Za 650€ valjda je bila ok kupovina.
 
Za podmazivanje stolice klasican wd40 je skroz ok ako je cisto metalni deo koji se podmazuje ili ako je metal na metal.
Ali izbegavajte da podmazujete sa obicnim wd40, ako je plastika u pitanju. Ako je plastika u pitanju ili kombinacija metala na plastiku ili gumu podmazujte sa ili sprejom koji je baziran na silikonu ili silikonskom mascu kao sto je npr. za espresso aparate.
Obican wd40 i drugi regularni lubrikanti nagrizaju plastiku. Industrijski vazelin bi isto trebalo da je ok.
 
podrucja koja zahtevaju podmazivanje skoro nikada nisu cisto metal na metal ili metal, osim ako nisi mislio na neke lagere ako postoje u stolici, mada se i tada ne savetuje da se stavlja wd, osim ako nemas formiranu rdju, onda je to najefikasniji nacin da je skines sa wd i krpom, pa posle preko opet stavis neko fino ulje (dobro je ono sto se koristi za podmazivanje traka za trcanje ili jos bolje za singerice), cisto da se napravi tanak film ...
 
Zdravo svima, trazim neku dobru stolicu za racunar. Naisao sam na ove SPAWN i cini mi se da su vrlo udobne, znacila bi mi neka preporuka, Budzet koji sam odredio stolicu je oko 30.000 RSD.
 
Probah danas čuvenog Markusa, pa rekao bih da opravdava hype s obzirom na cijenu. Djeluje kao kvalitetna stolica, mnogo kvalitetnija od recimo neznatno jeftinijih no name kineskih kancelarijskih stolica koje se mogu naći po salonima namještaja. Nije preudobna ali nisam to ni očekivao, bitno mi je da ima taj naslon za glavu/vrat i da je čvrsta, da mogu da sjedim uspravno bez nekog klackanja.

Da li vrijedi još nešto pogledati u toj kategoriji do 200e ili je to to ?
 
Pozdrav, čitam temu i vidim da se budžetske "kvalitetne stolice" kreću od 40-50 000 pa na više. Recite mi šta mislite o ovim "gejmerskim" stolicama koje se mogu naći za 15-20 000 dinara? Tipa Gamdias Zelus E4 Weave od 14 000 dinara. Hvala unapred i baš me interesuju odgovori
 
Pozdrav, čitam temu i vidim da se budžetske "kvalitetne stolice" kreću od 40-50 000 pa na više. Recite mi šta mislite o ovim "gejmerskim" stolicama koje se mogu naći za 15-20 000 dinara? Tipa Gamdias Zelus E4 Weave od 14 000 dinara. Hvala unapred i baš me interesuju odgovori
Pisano je o tome, "gaming" stolice su uglavnom cista prevara. Bolje je kupiti kancelarijsku stolicu jer su kancelarijske stolice napravljene sa ergonomijom u vidu.
 
Pisano je o tome, "gaming" stolice su uglavnom cista prevara. Bolje je kupiti kancelarijsku stolicu jer su kancelarijske stolice napravljene sa ergonomijom u vidu.
Hvala na odgovoru, i ja sam mislio tako nešto... Ništa, moraće se dati tih 30-40-50 000, kad već od toga živim. Hvala 👍
 
Me budes lenj i iscitas 20ak strana unazad i vidis sta je aktueono, da su forumasi pohvalili :)
 
 
Nazad
Vrh Dno