Šta je novo?

Dobar dusek za krevet

Ja imam ovde pominjani Nautilus aloe vera, 160x200 već 6 godina. Kod mene se opruge (džep. jezgra) ne čuju, udoban mi je. Malo jeste ulegnut s moje strane a ja ga nisam okretao. Od tih da dzepicastim jezgrom je tada bio najpovoljniji a gledao sam i Philip i schlarafia dušeke. Npr. diplomat je tada bio duplo skuplji ali me pre svega odvratilo to što je bio nešto tvrđi od simpo dušeka (koji je negde osrednje tvrdoće, ne uranjam u njega sa svojih 100kg).

Od dušeka na kojima sam spavao po hotelima, u Beču je bio jedan fenomenalan ali nisam uspeo da provalim koje marke i u Ljubljani već pominjani jogi ili kako se zovu ali je taj model na nekom sajtu koštao preko 300 hiljada...
 
Ja imam ovde pominjani Nautilus aloe vera, 160x200 već 6 godina. Kod mene se opruge (džep. jezgra) ne čuju, udoban mi je. Malo jeste ulegnut s moje strane a ja ga nisam okretao. Od tih da dzepicastim jezgrom je tada bio najpovoljniji a gledao sam i Philip i schlarafia dušeke. Npr. diplomat je tada bio duplo skuplji ali me pre svega odvratilo to što je bio nešto tvrđi od simpo dušeka (koji je negde osrednje tvrdoće, ne uranjam u njega sa svojih 100kg).

Od dušeka na kojima sam spavao po hotelima, u Beču je bio jedan fenomenalan ali nisam uspeo da provalim koje marke i u Ljubljani već pominjani jogi ili kako se zovu ali je taj model na nekom sajtu koštao preko 300 hiljada...
Giovanni, pre svega hvala na odgovoru.Mene interesuju dušeci sa dzepnim jezgrom.Simpov dušek viola mi odgovara sa udobnošću i cenom .Poseduje zimsku ( sloj vune i pu pene) i letnju stranu.Isprobao sam ga , spada u tvrdje dušeke ali sa blagom mekoćom što meni lično odgovara.Nije ni tanak, 26 cm.Mislim da je to neki noviji model, jer jedini poseduje i pu.penu.(sa dzepičastim jezgrom)
Da bi trajao duže treba ga samo položiti na ravnu podlogu bez letvica ili sa ravnim letvicama bez velikog razmaka.Ako neko misli drugačije i ima vremena neka zbori.☝️
 
Kod mene je na ravnoj podlozi, poprilicno redovno se okrece ali dzaba. Moguce da se na meni zalomilo, cini mi se da je tad bio onaj period raspada simpa... Kada sednem negde po obodu, spljosti se na 10cm, pitanje i toliko da li ima...
 
Kad sam isprobavao u Simpu, jedini dušek sa džepičastim oprugama koji nije bio previše mek je onaj sa kokosovim tablama, Viola...
 
Izbegao bih memorijsku penu, meka je ali će brže od drugih pena da se udubi plus slabije diše i zadržava toplotu. Gledao bih latex ili HR penu...

Pitanje za vlasnike Šlarafijinog Diplomata, koliko je zapravo tvrd? Verujem da je odličan na spavanje na leđima ali mahom spavam na bokovima a imam problema sa kukom pa nisam siguran da li bi mi prijao toliko tvrd dušek.
Mada, koliko sam shvatio, na mekšoj strani ima 5cm HR pene što je solidno tapacirano...Diplomat Vintage koji košta isto ima na obe strane 3cm HR pene.
Takođe, da li se čuju opruge prilikom okretanja po krevetu i slično? To je jedan od razloga što preferiram opruge u džepovima od klasičnih "golih"...


Pogledajte prilog 419588


Ide mi na živce što na njihovom sajtu ne možeš da dobiješ korisne informacije, ovu sliku sam našao drugde...samo prodaju maglu i marketinške gluposti. Koliko sam video, što skuplji dušeci i fensi firme, to više serviraju marketinški bullshit i prazne priče. Zabole me za njihove vizije i istoriju, hoću da vidim presek dušeka, koliko opruga ima po kvadratu, sastav, broj, debljinu i gustinu pena i slično, da znam šta kupujem...
Spavam na boku ili stomaku.
8 godina sam ga koristio.
Preselio se, opet kupio diplomat (180x200), opet se selim, opet cu kupiti diplomat.
Tvrdoca, diplomat extra je tvrdjo bio. Obican mi vise odgovara.
 
Dormeo duseci se slabo spominju. Da li im je opao kvalitet ili su alternative bolje za slican novac? Imam njihov dusek (memorijska pena) 12-13god i dalje je odlican, pa sam razmisljao da opet kupim njihov proizvod. Mlili Supeme dusek mi deluje ok, da li je neko "testirao" dusek?
 
Imam fresh intercom prestige dusek i jedva cekam da ga zamenim. Na tvrdoj je povrsini ali i dalje je premekan a reklamiraju ga kao "srednje tvrd". Sledeci cu uzeti u ikei jer imaju probni period. Glupo mi da rizikujem sa nekim drugim iako nemam problem da potrosim 150-200k na dusek ali sta ako mi se ne svidi nakon nedelju dana
 
Pozdrav svima, da ja podelim moja iskustva sa Mlily dusecima. Uzeli smo pre 3.5 godina dusek Leyton 180*200, tada je on bio najboje sto su imali u ponudi. Dusek je bio super prve dve godine, spavao sam super. Posle toga sam primetio da sve losije spavam i da se budim sav pokocen. Jedan dan sam spavao na zeninoj strani i probudio se bas odmoran. Moja strana je delovala ovako dobro, ali kada legnem vidim da sav propadnem. Odnesem ga na reklamaciju i ispostavi se da je jedan od sundjera raspao. Isekli su taj deo i stavili novi. Sve je bilo super nekih 5,6 meseci kada se opet desilo isto. Opet je sada na reklamaciji, ali trazim povrat para. Ja imam 2m i 125 kg, ali su rekli da to nije nikakav problem za taj dusek. I dodao bi jos da oni nemaju nikakvu dostavu i za odnosenje sam morao svaki put da sam nosim dusek u prodavnicu sto nije bas toliko lako zbog dimenzija duseka. Zenina strana je bila super, dok se moja raspala, prosto se potone. Sada smo uzeli baki u selu isto jedan njihov, kaze da je vise nista ne boli i da spava jako lepo.
 
Apropo dušeka i naddušeka i našeg čuvenog jajarenja. Kako se knjiga svela na 1 slovo za kupovinu naddušeka od prirodnog latexa, dotična firma se reklamira sa popustom od 10%, pri čemu je eventualno korigovanje dimenzija besplatno. Međutim, ne leži vraže, ja ih kontaktiram radi ponude za naddušek odgovarajuće dimenzije, kad najednom puna cena, a na popustu je taj 1 primerak, vrv iz izložbenog salona!
 
Pozdrav
Mene generalno zanima za i protiv - memoriska pena protiv duseka sa oprugama posto sam u potrazi za dusekom za stan, budzet je skroman 40-50k dinara

promecujem da i jedni i drugi imaju memorijsku penu, jedan je ceo od pene a zicani uglavnom imaju u gornjoj zoni

Trenutno spavam na nekom duseku Vito san iz vitoroga iz 2017g i zadovoljan sam do tezak sam do 90kg
E sad ono sto sam primetio, a nisam nikad gledao jeste da nakon sto smo ustali jutros sklonio sam sve sa njega vidim da je ulegao u zonama gde su ledja verovatno je zreo da se zarotira posto je zona nogu ok
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Mene generalno zanima za i protiv - memoriska pena protiv duseka sa oprugama posto sam u potrazi za dusekom za stan, budzet je skroman 40-50k dinara

promecujem da i jedni i drugi imaju memorijsku penu, jedan je ceo od pene a zicani uglavnom imaju u gornjoj zoni

Trenutno spavam na nekom duseku Vito san iz vitoroga iz 2017g i zadovoljan sam do tezak sam do 90kg
E sad ono sto sam primetio, a nisam nikad gledao jeste da nakon sto smo ustali jutros sklonio sam sve sa njega vidim da je ulegao u zonama gde su ledja verovatno je zreo da se zarotira posto je zona nogu ok
ako pitas za bracni dusek to je malo para.. ako mislis za singl za te pare mozes da uzmes odlican.. ja bih ti preporucio schlarafijin dusek "diplomat" + latex 5cm... to bi ti bilo oko 50k.
schlarafia ima ovu kombinaciju samo je taj dodatni sloj od memori pene u samom duseku.. Model im se zove Queen.. ali je 2-3x skuplji. Umesto lateksa mozes i 5cm memory pene.. Razlika je samo sto je latex prirodniji i malo cvrsci materijal.. Ko je god spavao kod mene na diplomat + latex (180x200) odusevio se..
 
Sta valja od nadduseka u dimenziji 140x200cm?
Imam duze vreme neki kupljen u topshopu mislim da je debljina nekih 6-7cm ali odavno je izgubio svoju namenu.
Koristim simpov trosed ne znam tacno koji je model.Model je kao ovaj de marco
Ima automatski mehanizam rasklapanja i unutra je dusek nekih 10-11cm debljine.Njega sam vec jednom menjao pre nekih 6-7 godina i za sada deluje da je i dalje ok.
Gledao sam u jysk-u neke nadduseke ali ne znam sta valja pa ako moze neka preporuka.
Trosed mi preko dana sluzi za sedenje a uvece za spavanje,tako da ne mogu samo kupiti neki dobar dusek sa vecom debljinom i staviti ga posto trosed uvek preko dana sklopim.
Tako da mi igra samo naddusek ali da nije bas nesto previse skupo.
Pa ako neko ima neka pozitivna iskustva da da neku preporuku?
 
Kupio sam naddušek za francuski ležaj, 160x200cm,kombinacija tvrdnje pene i memory pene. Debljina 8cm,4+4cm.Firma je iz Jagodine, verovatno ne smem da napišem ime, ne znam da li se kosi sa pravilima. Pronaći ćeš je na kp, ocene su odlične. Zadovoljan sam naddušekom. Cena je bila oko 14000 sa dostavom i poklon anatomski jastuk je došao uz njega. Ima raznih debljina, kombinacija pene i drugih materijala, dimenzije po želji...
 
Kakva su iskustva sa naddusecima firme jysk?
Vidim da ima vise modela i da je najskuplji model t110.
Navodno su im svi nadduseci na popustu 50 posto i ovaj t110 u mojoj dimenziji 140x200cm kosta 30 hiljada dinara.Debljina 8cm.
Da li su im ovo neke realne cene za kvalitet koji pruzaju ili su im cene napucane?
 
Odlični su ali pazi da ti 8cm ne bude previše. Mi kupili 180x200 i ne koristimo ga, žena se žali da "utone".
 
Da skratimo priču, od latexa sa što većim % prirodnog, kod nas je to 80%, mana, samo jedan prodavac, naravno skuplji je od ovih od derivata nafte.
 
Ne znam da li je tema i dalje aktuelna,dugo sam istrazivao i pokusao da izbegnem marketinske trikove,zeleo sam stvarno da kupim dobar dusek za neku pristojnu cifru,ono sto sam saznao da svega 1 ili 2 firme prave ta zicana jezgra za ceo balkan,na svakom duseku ako udjete u sitna slova cete naci ko ih zaista proizvodi.Pogotovo za te velike kompanije,ne kazem da su losi nego ih ne proizvode oni,Kupio sam dusek sa dzepnim zicanim jezgrom sa skidajucom navlakom koja moze da se pere i postavljen je lateksom u nekoj maloj privatnoj firmi koji mi je delovao dobro i odgovaralo mi je placanje na 12 mesecnih rata,iskustva cu podeliti nakon nekoliko prespavanih noci,evo linka ako neko ima iskustva - NEMA LINKOVA KA PROIZVODJAČIMA
 
Poslednja izmena od urednika:
Bolje da ne spominjem na čemu spavam zadnjih godinu dana...
 
U potrazi sam za novim dusekom, a posto nema nigde slicne teme, resih da otvorim. Na forumu se dosta prica o ergonomiji, stolicama i sedenju, a spavanje niko ne pominje. Dobar san je kljucan za sve dalje zivotne aktivnosti.

Skoro citav zivot sam spavao na lezaju na razvlacenje i preko toga sam imao naddusek. Vecinu vremena je sve bilo ok, ali desavalo se da se budim sa bolovima u ledjima. Uglavnom spavam na stomaku, ponekad sa strane.

Planiram po prvi put da uzmem "pravi" krevet sa dusekom i naravno, postoji milion opcija: sa zicanim jezgrom, sa memorijskom penom, kombinacija oba itd.

Kakva su vasa iskustva i koji dusek biste preporucili?
Meblojogi. Super su. Samo i mene zanima iskustvo, konkretno, sa Woodi dušekom?! Hvaaala. Jogi je sjajan pouzdan proizvođač. Toliko. Hvala.
 
Negde sam cuo da nisu svi duseci isti sto se tice osnove kreveta, da neki moraju na lestvice a neki na ravnu povrsinu/plocu..

Ima li u tome istine i na sta trebam da obratim paznju?
 
Tako je, svaki proizvođač dušeka propisuje odgovarajuću podlogu za njihove dušeke i toga se treba pridržavati.
 
Tipično, za dušeke od pene se preporučuju podloge sa flexibilnim letvicama a za one sa džepičastim oprugama podloga od ravnih letvica sa što manjim razmakom između njih...
 
Moj dušek (schlarafia) je na perforiranom lesonitu koji je na ravnim letvicama (takva je preporuka bila). Čak su i rekli da garancija ne važi ako se ne postavi tako, nisam razmišljao kako će to da dokazuju i kako negativno može da utiče na dušek ako se ne isprati njihova preporuka, uglavnom urađeno kako su i tražili.
 
@daxyco @jurodivi

A koje su ukratko razlike kod duseka od pene, od zicanog jezgra i dzepicastog jezgra..?

Zapao mi je za oko jedan krevet ali ima podlogu od letvica. Zvao tu radnju malocas i potvrdili su to isto, da dusek od pene ide na letvice a sa zicanim oprugama i dzepicasti idu na ravnu podlogu/plocu.

Takodje prodaju i duseke ali od pene, tako da ne znam kakvi su.. Razmisljao sam da kupim ili Andrijasevic De Lux/Lux ili Simpo Viola, ali su oni sa oprugom pa ne bi trebale na ovakav krevet..

A ta ploca sto si naknadno stavio na letvice, koliko kosta da se kupi?
 
Vodi računa da imaš različite letvice kao osnovu za krevet. Postoje ravne letvice (kakve su kod mene, bukvalno 2x4cm letve), a postoje i latoflex letvice koje nisu ravne nego zakrivljene. Za neke dušeke idu latoflex letvice, za neke ravna podloga. Ploča od lesonita je jeftina, kada sam kupovao sam platio oko 1500din mislim, uzeo sam iz dva dela da bi bilo lakše da se rukuje sa njom.

Po mom mišljenju, prvo odluči kakav dušek želiš, pa na osnovu toga biraj krevet. Ja sam ranije imao schlarafia diplomat i bio mi je odličan, ali sam ga ostavio u starom stanu, pa sam kupio supra memory. Spavao sam na još par različitih dušeka ali meni nisu odgovarali. Kumovi imaju Dormeo od pene, neki skuplji model, nisu baš prezadovoljni. Sestra i zet su kupili neki dušek, firma se zove Philip, baš im je brzo propao a nisu teški uopšte. Od mene preporuka za schlarafia, ali svako treba da nađe šta mu odgovara.
 
Ako hoćeš trajno rešenje onda isključivo sa žičanim oprugama. Imam preko sto kila i nisam nikada promenio dušek. Svi kreveti u kući imaju negibljive letvice.
Znači idu "negibljive" letvice i naravno ne treba razmak da bude pola metra između letvica. Uvek možeš da promeniš letvice sa pločama kao što je iznad navedeno, ali uglavnom nema potrebe.
Za dušeke od pene, Dormeo i slično ne bi da se izražavam šta su rekli oni koje poznajem i koristili su ih :) Jedan odmah na reklamaciju, drugi brzo propao, I teži i lakši ljudi. Svi su na kraju završili sa žičanim oprugama i ne žale se više.
Po meni su ti sa penom za neko kratko vreme upotrebe i baciš ga posle. Ako si centriran sa guzicom pri spavanju ima brzo da dobije anatomsko ulegnuće.
 
Nije Dormeo jedini dušek od pene.
Postoje kvalitetni dušeci, kao što je recimo Optimo. Jeste da košta kao nekoliko tih Dormeo...
Ima dosta modela, a evo par primera: Primer 1, Primer 2
 
Nazad
Vrh Dno