Šta je novo?

Dobar dusek za krevet

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,362
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
U potrazi sam za novim dusekom, a posto nema nigde slicne teme, resih da otvorim. Na forumu se dosta prica o ergonomiji, stolicama i sedenju, a spavanje niko ne pominje. Dobar san je kljucan za sve dalje zivotne aktivnosti.

Skoro citav zivot sam spavao na lezaju na razvlacenje i preko toga sam imao naddusek. Vecinu vremena je sve bilo ok, ali desavalo se da se budim sa bolovima u ledjima. Uglavnom spavam na stomaku, ponekad sa strane.

Planiram po prvi put da uzmem "pravi" krevet sa dusekom i naravno, postoji milion opcija: sa zicanim jezgrom, sa memorijskom penom, kombinacija oba itd.

Kakva su vasa iskustva i koji dusek biste preporucili?
 
Spavali smo nekih 8-9 godina na dušeku s oprugama i lateksom preko, i sad prešli na džepičaste opruge s memorijskom pjenom, i rekao bih da je razlika zasad nebo i zemlja. NIsam prevelik fan tvrđih dušeka, isto spavam kao ti. Bila je akcija 60% na ovaj model u MLILY, 40tak hiljada je ispalo za 200x160cm.
 
Ja sam uzeo Ikein Valevag. Pre sam uglavnom spavao na stomaku, sada više na strani i nisam imao problema. Ikea ima i neki vodič za odabir dušeka na osnovu toga na kojoj strani tela spavaš, voliš li toplo itd. Uzeo sam i LUDDROS navlaku za dušek čisto ako mačak poželi da "mesi" pa da prvo strada navlaka.
Spavam na ovoj kombinaciji već godinu dana i nemam zamerke na kvalitet. Jedino što dušek "omekša" vremenom, ali to je neizbežno. Ne znam da li naddušek može da kompenzuje/dodatno sačuva tvrdoću dušeka?
 
Philip dušeci i jastuci, ne gledaj ništa dalje od toga, daješ novac za narednih 10-15 godina verovatno pa se valja malo i otvoriti
 
Vidim da dosta ljudi preporucuje Philip i Schlarfia. Ima i dosta pozitvnih utisaka o dusecima sa dzepicastim oprugama.

Gledao sam da dam do 80k, ne znam da li je to dovoljno za 160x200
 
prevelik je 160x200, idi na 2 puta 80x200
 
Mene je šlarafijin pre tipa 5 godina sa lateksom i džepičadtim oprugama izašao ~78k u toj dimenziji sumnjam da mu sad cena nije bar 30% veća. Inače preporuka za isti, 7 dana sam išao po gradu i tražio dušek, poludeo. Ali nemoj da žališ dati pare za isti, pored stolice to mi je best buy ever.
 
Ima i dosta pozitvnih utisaka o dusecima sa dzepicastim oprugama.
2019 smo kupili dušek sa džepastim oprugama i kudikamo je bolji od klasičnog dušeka koji smo imali ranije. Jedino što je preporuka za isti da ne ne ide na latoflex ili obične letvice već na ravnu podlogu (punu ili još bolje perforiranu).
Jedino što dušek "omekša" vremenom, ali to je neizbežno.
Dušek bi trebalo da se okreće jednom mesečno uglavlje-uznožnje kao i lice-naličje. Nažalost ni mi to ne radimo pa je već omekšao na mestu gde ja spavam...
Što se tiče veličine "što veći to bolji"... ;) , naš je 180x200
 
Trebalo bi da možeš da nađeš za taj budžet 160x200 i apsolutno nije preveliko
 
Mislim da je i kod duseka kao i kod stolica...ono sto jednom ili nekolicini odgovara ne znaci nuzno da ce i tebi. Ja sam probao Schlarfia dusek, ne secam se tacno model...2019.te je bio oko 80k. Posle 7 dana ga vratili jer se zena stalno budila ukocena i sa glavoboljama. Uzeli Dormeo Air+ (valjda tako bese) jer je imao 100 dana probe, i pokazao se kao bolji (u smislu da nam je oboma odgovarao, bio vrlo udoban)...sada nakon 4 godine bi mi odgovaralo za nijansu tvrdji. Cerka spava na Andrijasevicevom duseku...ponekad se i ja prosvercujem da prespavam na njemu, i mogu ti reci da se uvek vrlo lepo naspavam!...E sada, svaki od ovih proizvodjaca ima dosta modela u ponudi...mozda je nabolje otici u radnju...pa se malo izlezavati, probati...
 
Uzeli R.C.Duchess dušek pre šest meseci, oko 70.000 rsd - ortopedsko mikro džepičasto jezgro obloženo comfort i hyper soft penom, šta god to bilo.
Milina od dušeka. Jedna od boljih investicija koje sam imao.

Dušek ima 50 kg pa se preporučuje malo jači krevet.

Definitivno probaj pre kupovine
 
Mi imamo dusek prestige,firme -fresh duseci- iz Vladicinog Hana. Kupljen je 2015g i mrdnu nije za ovo vreme Jednom godisnje ga rotiramo i to je to.
U dimenziji 200x160 sada je malo preko 50000din.
 
Šlarafia za te pare teško da ima konkurenciju. Mi iskljucivo koristimo onaj debeli pojačani diplomat, nigde ne spavam kao kod kuće.
 
Dušek bi trebalo da se okreće jednom mesečno uglavlje-uznožnje kao i lice-naličje. Nažalost ni mi to ne radimo pa je već omekšao na mestu gde ja spavam...
Nisam znao da se okreće...
Jedino što sam pročitao da nije zima ili leto ako se okrene.
Hvala za info ...
 
Ovaj diplomat je duplo skuplji od duseka koji sam pomenuo gore :oops:
 
Ja imam 4 komada schlarafia diplomata još od 2013. Kao novi su. Naravno, redovno pranje navlaka se podrazumeva, i okretanje.
Jednom sam imao 180x200, nikad više, tada sam uzeo 2x90x200. Ono je bilo nemoguće premetati, a i ovako je teško.
 
Zavisi koji dušek, schlarafia(a i svaka druga firma) ima u ponudi brdo različitih dušeka u različitim cenovnim kategorijama. Ako jedan ne odgovara, ne znači da neki drugi neće.
Moja preporuka, obavezno isprobati više različitih dušeka pre kupovine. Ja sam išao u schlarafiu kad sam kupovao i probao sam 5-6 različitih duseka pre nego što sam se odlučio koji ću da kupim(na kraju uzesmo diplomat)
 
Ja sam pre 5-6 godina kupio neki Dormeo dušek koji je čini mi se 28 cm debljine (ne mogu da se setim imena modela ali znam da je bio njihov top model u ponudi) i prezadovoljan sam njime - za sve ovo vreme nigde nije ulegao niti se izobličio i meni lično je udoban kao i prvog dana.
 
Defintivno cu morati da probam pre kupovine, da se malo izlezavam iako mi je to nekako glupo, da blejim u salonu i lezim pola sata :D

Za sada su u uzem izboru Schlarafia, Philip i Andrijasevic. Za R.C.Duchess daju 2god garancije, to ne bih razmatrao. Prednost cu dati onima koje mogu da probam i da vratim u slucaju da mi ne odgovara. Mlily mi je blizu pa cu verovatno prvo tamo da odem, za ovo ostalo moram vikendom jer nemam vremena tokom nedelje.

Nego gledam sad Dormeo. Njima koliko vidim Mlily pravi duseke, samo mi jedna stvar nije jasna, ne znam da li sam umoran pa me oci varaju:



Ovo su isti duseci? Pogledajte razliku u ceni! Jel ovo realno??
 
Moguće da je sada tako, kada sam ja kupovao nije bio nijedan od ovih modela - ni po imenu (mada to ništa ne znači) ni po izgledu.

Inače, koliko vidim razlika je jer trenutno MLILY daje dušek sa 50% popusta a bez popusta cena je tu negde. Pitanje je jel to samo privremen popust ili je neki od dugotrajnijih a "prava" cena je tu samo radi privida vrednosti.
 
Al da li je realno da isti dusek preko Dormeo sajta kosta ne 10, 20 ili 30% vise vec duplo!?
 
Imam isto schlarafiu, uzeta 2010 god. Ne znam koji tacno model, za bracni krevet. Iskreno nisam nesto odusevljen u smislu da je najudobnija na svetu ali nije ni mrdnula za ovo vreme. Ali tu nije greska do njih vec sam verovatno trebao da odaberem malo meksi dusek.
Zato sam ubrzo uzeo i njihovu memory penu naddusek.

U zadnje vreme planiram da se otvorim za mebl jogi, slovenacki, od skoro ih ima kod nas.
Pre par godina sam spavao u hotelu na njemu i ta udobnost ne moze da se opise recima. Definitivno nesto najbolje sto sam do sada osetio. Spavali smo bukvalno kao na oblaku. Morao sam da uslikam oznaku kad sam kretao kuci.
Radi se verovatno o nekom njihovom top modelu jer je bio ogroman. I oni su menjali nazive tako da se mora otici i isprobati, makar na kratko.
 
Poslednja izmena:
Schlarafia, ako budzet dozvoljava.
 
Mi imamo schlarafia supra memory možda oko 6 godina. Pre toga diplomat par godina, ostao u drugom stanu. Meni je ovaj odličan, malo je mekši ali tako ženi odgovara, meni je dobar ali mi takođe odgovaraju i tvrđi dušeci. Garancija je 15 godina. Sada je cena otprilike duplo u odnosu na ono što smo platili, uzeli smo 160x210, doplata za produženi dušek je bila 10% od cene za 160x200. Bolji mi je ovaj dušek nego u hotelima. Ako cena dozvoljava, definitivno ne bih gledao dalje od šlarafije. Kumovi imaju dormeo, čini mi se air comfort, ako postoji taj model, probao sam i njega i meni šlarafija više odgovara.
 
Da bre, i ja imam supra memory, ne diplomat. Pomešao sam skroz :D
Vidim sad na sajtu da su cene otišle poprilično, mi smo pre godinu dana uzeli za 90k(sniženo sa 100k)
Sad je taj isti 120k..

Preporuka inače za radnju u Mihaila Pupina u Bgu, radi neki lik koji se razume u svoj posao baš ;)
 
Ja sam na sajmu 2017. platio mislim 62 hiljade, i to produžen model. Sad je više nego duplo.
 
Baci pogled na ponudu i na background firme. Mi smo uzeli ovaj model pre dva meseca za oko 50.000. kad je bio popust na sve modele 30%. Povremeno imaju popuste do 20%, tako da možeš da se uklopiš u cene. Imaju salon u T.C. Zmaj, sve možeš da isprobaš, što nas tiče, oduševljeni smo.
 
Philip dušeci i jastuci, ne gledaj ništa dalje od toga, daješ novac za narednih 10-15 godina verovatno pa se valja malo i otvoriti
Dusek bi trebalo menjati nakon max 6-8 godina, ko ima mogucnosti i ranije.
 
Nazad
Vrh Dno