Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Saveti Alan Forda za trgovinu cryptom

1. Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bijedi.
2. Nije važno učestvovati, važno je pobijediti.
3. Ako planiraš da pobijediš, ne smiješ da izgubiš.
4. Bolje nešto od nečega, nego ništa ni od čega.
5. Ako želite da pobijedite u trci, morate prvi proći kroz cilj.
6. Ne predaj se nikad, osim kad moraš.
7. Prokletstvo, ovaj zid je gladak poput glatkog zida.
8. Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo – Stranka istine.
9. Ovdje počiva onaj koga više nema.
10. Bolje biti bogat nego ne biti.
11. Bolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromašan, džaba ti što si bolestan.
12. Bolji je nečastan bijeg nego častan poraz!
13. Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
14. Bolje ispasti budala nego iz voza.
15. Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak.
16. Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega.
 
Ma svi znamo da je vec 2018. godina puklo sve , eto samo su izmislili / napravili koronu dve ipo godine su nas vukli za nos , eto sada red rata , tj specijalne operacije , pa posle odmah sledeci red opet neka plandemija.

nisam hteo o tome , izletelo samo sam se nadovezao hteo sam da kazem da Dash polako ali sigurno dobija vrenost u odnosu na eth pre -5-6 dana bilo je 30,7 dash za 1 eth sada je to 26,26 dash za 1 eth i debelo se razmisljam d apresipam iz supljeg u prazno (ovo isto vazi i za odnos ZEC , LTC, XMR samo nisam isao do detalja jer sam se skoncentrisao bas na DASH)
 
Saveti Alan Forda za trgovinu cryptom

1. Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bijedi.
2. Nije važno učestvovati, važno je pobijediti.
3. Ako planiraš da pobijediš, ne smiješ da izgubiš.
4. Bolje nešto od nečega, nego ništa ni od čega.
5. Ako želite da pobijedite u trci, morate prvi proći kroz cilj.
6. Ne predaj se nikad, osim kad moraš.
7. Prokletstvo, ovaj zid je gladak poput glatkog zida.
8. Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo – Stranka istine.
9. Ovdje počiva onaj koga više nema.
10. Bolje biti bogat nego ne biti.
11. Bolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromašan, džaba ti što si bolestan.
12. Bolji je nečastan bijeg nego častan poraz!
13. Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
14. Bolje ispasti budala nego iz voza.
15. Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak.
16. Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega.

Tko vrijedi lijeti , tko ne lijeti ne vrijedi .... to the moon samo da moon ne padne na zemlju

halo bing kako brat .. i dalje lijezi u sing singu .. pokusao pobjec i opet ga uhitili ... nego ... rijeci imam par stotina tisuca miriada na prodaju ... cijena ? cijena sitnica ;)
 
do jeseni btc ide na oko 15K, pre toga manji bounce na gore. sad smo negde kao pred kraj 2014te po indikatorima
dow jones pred ponorom slicnim kao 2008me, ice na 28kmin a posle mozda i nize jos
btc dominanca jos nema znaka za pad, tako da treba sacekati sledeci dip, pa onda all in, dotle drzte se btca
al videcemo s obizrom da je pitanje kako ce kripte se ponasaju u doba krize, kao sad prvi put
my 2 cents : )
 
do jeseni btc ide na oko 15K, pre toga manji bounce na gore. sad smo negde kao pred kraj 2014te po indikatorima
dow jones pred ponorom slicnim kao 2008me, ice na 28kmin a posle mozda i nize jos
btc dominanca jos nema znaka za pad, tako da treba sacekati sledeci dip, pa onda all in, dotle drzte se btca
al videcemo s obizrom da je pitanje kako ce kripte se ponasaju u doba krize, kao sad prvi put
my 2 cents : )
sve što si napisao potpisujem, osim onog dela sa all in u altove :)

Glavno pravilo po meni za početnike je da skupe bar 1 ceo btc i par eth-a na ledger ili trezor, pa tek onda lagano sipanje viška ( ako pretekne ) u altove, i to ne više os par % portfolija
 
Simke to si isto napisao pre gosinu dana i tad mi je to zvucalo nerealno.

Ali ako nastave cene na dole to ce biti laganica (1 btc i par eth-a) 😂 😂😅😅😭😭
 
Previse je leverage zaduzenja u cryptu, kad krenu likvidacije bit ce veselo.
Ko ima vremena i zivaca nek prati.

Prilika da se shortuje ETH i pokupe bar neke mrvice od ovih institucija koje su i krive za trenutno stanje.

Necu da mracim kao morbius.
 
Simke to si isto napisao pre gosinu dana i tad mi je to zvucalo nerealno.

Ali ako nastave cene na dole to ce biti laganica (1 btc i par eth-a) 😂 😂😅😅😭😭
pa da, pogotovo početnicima :) ali kad imaš na hw lep štek btc-a, onda je lako igrati se sa altovima u bull-u i čekati 100x. Msm, isto sam sve to prošao više puta, pa samo skrećem pažnju s vremena na vreme.
Ovako je previše frustrirajuće gledati kako krvari alt portfolio, i kad misliš da je dno, ono ode još 100% dole, a o5 ne vredi ih sad ni šortovati jer je mali liqvidity na altovima, pa je likvidacija moguća očas posla.

Zato, samo strpljivo i pametno sa sipanjem u rupu bez dna ( mislim na sve osim btc i eth ), jer uvek može da sklizne još niže
Prilika da se shortuje ETH i pokupe bar neke mrvice od ovih institucija koje su i krive za trenutno stanje.
Čekaj odbitak bar do 1.4 - 1.5k, pa tek onda u šort. Sad je prerizično još uvek šortovati eth kad je oko 1k.
Mislim da je tu privremeno dno ( kao i 20k za btc ) ali naravno nije isključeno da imamo wick na većem tf

edit:

Screenshot.jpg
 
Poslednja izmena:
@Simke1984, cekam da vidim dal ce ETH doci do 1014$, sto ce likvidirat 3AC poziciju koju imaju kod Aave, nekih 230mil.

Postavio sam alarme na cijenu, valjda necu prespavati 😁

Stvarno su zakuhali. Kazu da 3AC drzi i 6% ukupnog grayscale btc-a.

@Krshware, vrlo lako moguce. Nista ne kosta da se postave neki orderi, pa sta ce upeca.

Mozda i nize, al kao sto rekoh, necu da mracim 😁
 
Previse je leverage zaduzenja u cryptu, kad krenu likvidacije bit ce veselo.
Ko ima vremena i zivaca nek prati.

Prilika da se shortuje ETH i pokupe bar neke mrvice od ovih institucija koje su i krive za trenutno stanje.

Necu da mracim kao morbius.

Ajde, ajde, nemoj da si malodušan. Treba u julu da počnem s novim poslom, ne znam koliko ću imati vremena, a mora neko narodu da objasni kako svet fercera i šta nas čeka.

ktulu.jpg
 
Objavio FED 0.75 povećanje kamata mislm juče, evo videsmo kako to izgleda. Manje-više isto kao što je i izgledalo. Dobrih vesti nema za sada, svi gledaju ko će da ode u likvidaciju a ko neće, ali stvarno verujem da ima dosta onih kojima likvidacija ne znači ništa jer su izvukli pare do sada, mnogi cold walleti sigurno postoje na mnogo manjim nivoima od 20K. Obzirom da smo pali ispod vrha prethodnog ciklusa, bez obzira na ekonomskopolitičke prilike, neko moje razmišljane je da ćemo se vući do halvinga u kanalu +/- 5 ili 10% (nadam se nekom bull runu u međuvremenu, čisto da se malo izvučem, ali se ne oslanjam na to) . E sad, ko bude imao sreće da u long uđe kad je ispod par % i ne bude pohlepan, kao i ko uđe u short kad je iznad par % i ne bude pohlepan, možda uspešno sačeka halving.
 
@Simke1984, cekam da vidim dal ce ETH doci do 1014$, sto ce likvidirat 3AC poziciju koju imaju kod Aave, nekih 230mil.

Postavio sam alarme na cijenu, valjda necu prespavati 😁

Stvarno su zakuhali. Kazu da 3AC drzi i 6% ukupnog grayscale btc-a.
Hoće 1000000000%, samo što je po meni sad otvoriti šort na 1094$ i čekati 1014 preveliki rizik za malu nagradu ( r/r se ne uklapa u moju matematiku ).
Mislim da je bolje ( mnogo veći r/r ) postaviti par ordera za long sve do recimo 900$ pa čekati odbitak i stepenasto izlaziti i čekati bolju ( veću ) cenu za šort
 
neko moje razmišljane je da ćemo se vući do halvinga u kanalu +/- 5 ili 10% (nadam se nekom bull runu u međuvremenu, čisto da se malo izvučem, ali se ne oslanjam na to) . E sad, ko bude imao sreće da u long uđe kad je ispod par % i ne bude pohlepan, kao i ko uđe u short kad je iznad par % i ne bude pohlepan, možda uspešno sačeka halving.
leto 2024te za halving ce biti opet oko 40inesto hiljada,. dotle da vuci ce se, al mislim da najgori slucaj do 12K da ode,.
to bi bilo na osnovu uzorka podataka dosadasnjih, al opet, pre nismo imali rat i covid i majmunske boginje koje mislim da ce opet eskaliraju kao covid,krajem godine

ek btc-a, onda je lako igrati se sa altovima u bull-u i čekati 100x. Msm, isto sam sve to prošao više puta, pa samo skrećem pažnju s vremena na vreme.
Ovako je previše frustrirajuće gledati kako krvari alt portfolio, i kad misliš da je dno, ono ode još 100% dole, a o5 ne vredi ih sad ni šortovati jer je mali liqvidity na altovima, pa je likvidacija moguća očas posla.
ja sam posle dosta analiza nasao neku kao indikaciju da znam kad ce btc.dominansa da pada i raste, isao sam od pocetka grafika btc-a i testirao, i u sustini nevezano za dal je bull il bear, kad dominanca (pricam na duze staze , weekly chart) okine signal za rast, onda najbolje izaci iz alta uci u btc, a kad dominance okine signal za pad dugorocni, onda preci u alte.
na taj nacin procentualno prodjes najbolje, ili imas najmanje gubitke u bearu ili imas najvece dobitke u bullu,. sva sreca uvideh to na vreme na etcbtc paru, pa prodah sav eth za btc pre par nedelja , jer je pred ponorom duzim : D za ostale sam se ubulio i sta je tu je cekam, holdujem, nisam tad imao znanja dovoljno pre god dana , a i zajebao me planB dok sam bio mlad i zelen prosle god usao skoro all in
 
Otvorio long btc na 19.980, eth na 992. Ako imamo jos jedan skok pred smrt nek to bude do kraja meseca :)
 
Napisao dug post i izbrisao. Sve negativa i mracenje, ne mogu ja to, kao ni debele zenske 🤣

@morbius sretno sa biznisom, javi nam kako i sta, da i mi tebe malo mracimo 😁

Da ti kažem nešto, debeljuce uopšte nisu toliko loše ako si koščat kao ja. Nigde ne žulja. 😁

Dalje, ne mračim ja ništa, ja samo konstatujem mrak. Ne pričam ja protiv kripta zato što sam toliko pametniji od ostalih, ja samo pratim dokazane investitore sa po pola veka iskustva, dok oni prate kako Willy Woo mumla sebi u bradu. Samo malo proširi interesovanje sa kripta na širu ekonomiju i brzo ćeš ukapirati kako stvari stoje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno