Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne verujem ni da ja da je CZ ovo uradio.
Zna se odakle krece svo zlo ovoga sveta ili bar vecina.

Obustavljam dalju kupovinu bar na neko vreme, dok ne vidim sta ce se desavati narednih dana/nedelja.
Fala bogu da sam narucio 2 klime i zakazao majstora za ugradju. Zarobio sam sebi 1k da ih ne bi bacio na nesto u ovom haosu.

Ono sto me muci je sto ne znam sta cu sa vecom kolicinom DOT-a i nesto manjom SOL-a.
Prodaja naravno ne dolazi u obzir ali ne svidja mi se sto stoje oroceni na Binance a nemam cold wallet.
Da li cancelovati staking i prebacivati na TrustWallet/Exodus ili ostaviti da na stakingu.
 
@Simke1984
koje levele trenutno gledas za trejdovanje? :)
Promašio mi je order na bitmex-u jutros za 186$ za ulaz. Odlepio sam kad sam video.

25 -27k sam hteo da trejdujem, ali stativa :)
Videću oko pola 4 - 4 kad se US market otvori, tada će o5 da poludi volotility verovatno, pa ću da hvatam 2-3-5% ako bude sreće
 
Kao što jednom prilikom rekoh, igram se sa, da kažem, sićom, oko 1k $, konkretno ukupno sam ušao sa oko 1.200 $ od početka godine do danas. Ulazi su bili na 43K, 41, 40, 38.
Sve u svemu, napravio sam početničku grešku i ostao 100% u altovima, računajući da su najviše pali pa da imaju šanse da dobro napreduju, a u nekim trejdovima alt/btc ostao u altu.
Sve u svemu, sada se igram sa oko 430$ koji su bili 1.200$, ali zato imam HNT, ADA, RUNE, DOT, neke fan tokene, malo LTC koji samo što ne opali, a i više LUNE nego što sam mogao da pazarim za sav novac pre par dana :)
Elem, ušao sam sa onoliko koliko mogu da izgubim bez neke sekiracije, pa nek čuče tu, sad da li vrede 400, 4, ili 4.000, stvarno mi je sve jedno.
Iskreno se radujem za svakog ko je ostvario neku dobit, a ko je ostvario gubiak - pa na svakoj stranici kaže da je risky bussiness...
 
Ja lično ne verujem da je binance odgovoran za ovo, čak im je CZ učinio i uslugu pre 2-3 dana i prekinuo trejdovanje i povlačenje i depoziti lune i ust-a na wallet na par sati ( ne znam da li si ispratio ). To CZ nije nikad nikom učinio od kad postoji binance. Pre bih rekao da je Justin San pokrenuo ovo ( ovaj iz Trona-a ), jer je bio najavio pre 10ak dana da pravi svoj stable coin, + ima isto negoraničeno keša i ogroman tim.
Simke secam se da je takodje bila pre nekoliko godina afera koju je Justin Sun odradio uz pomoc CZ stari su oni poznanici. Nije ni bitno sad ko je krivac ali za kripto mislim da nije dobro da se coin koji je bio mesecima u samom vrhu za 2 dana surva na nulu, ne mislim sad samo na Lunu ne bih voleo da se to desi bilo kojem coinu jer ovde su milioni ljudi izgubili mnogo novca a ako je verovati neki od njih su izvrsili i samoubistvo.

Ono sto me muci je sto ne znam sta cu sa vecom kolicinom DOT-a i nesto manjom SOL-a.
Prodaja naravno ne dolazi u obzir ali ne svidja mi se sto stoje oroceni na Binance a nemam cold wallet.
Da li cancelovati staking i prebacivati na TrustWallet/Exodus ili ostaviti da na stakingu.
Neka se stejkuje na Binance, makar da dobijes neku kamatu u narednim mesecima dok se cena malo ne oporavi. Ne verujem da se nesto moze desiti Binanceu, jaki su oni kao drzava.
 
Opuštencija narode, gledajte sve sa vedrije strane. Ako ste straćili sav novac na kripto i sad ste osuđeni da umrete od gladi, bar nećete morati da se mučite u velikoj ekonomskoj depresiji koja dolazi nama ostalima.

Najzad, ovo je sve bilo suđeno da se desi. Vuci pojeli ovce, prirodno stanje stvari. Vi ste poverovali da je ovaj put drugačije i da ćete vi ovce da pojedete vukove. Al šta ja uopšte znam, jedan mi rekao juče da nemam stavove da uspem u kriptu. Ja iskreno nisam ni znao da postoje neki stavovi, ja sam vazda trejdovao u samo jednom stavu, sedećki.
 
Nisam ispratio do kraja, više nisam u tom poslu, ali šta bi trebalo da se promeni sa Ethereum om za dva meseca ?
 
Kakav shitshow.
Ispratio: LFT izmintovao ~3.7B LUNA (da, 3.7 milijarde) za poslednjih sat vremena!!! :eek: Oporavili UST na 0.64$ ali LUNA na 0.0200$ (Binance). Ovim tempom moraće da dodaju još decimala. :ROFLMAO:

$UST price: $0.610566 $UST Supply: 12.0 billion. $LUNA price: $0.0217983 $LUNA Supply: 14.6 billion


578fs1l94ft11.jpg
 
Opuštencija narode, gledajte sve sa vedrije strane. Ako ste straćili sav novac na kripto i sad ste osuđeni da umrete od gladi, bar nećete morati da se mučite u velikoj ekonomskoj depresiji koja dolazi nama ostalima.

Najzad, ovo je sve bilo suđeno da se desi. Vuci pojeli ovce, prirodno stanje stvari. Vi ste poverovali da je ovaj put drugačije i da ćete vi ovce da pojedete vukove. Al šta ja uopšte znam, jedan mi rekao juče da nemam stavove da uspem u kriptu. Ja iskreno nisam ni znao da postoje neki stavovi, ja sam vazda trejdovao u samo jednom stavu, sedećki.

Ne znam zašto se sada praviš pametan? Sam si lepo rekao da nisi zaradio ništa. Kao 'pogodio' si šta ce da se desi? Ponavljaš kao papagaj jednu te istu stvar već dve godine.
19-og maja prošle godine je bio pad sličan ovome, samo drugačiji uzrok. Jesi li i to TI predvideo? U krajnjem slučaju, da si mudar kao što se svim silama trudiš da ispadneš - zaradio bi... makar nešto?

A što se tiče nas ovaca, neki se bave rudarenjem, a ne trgovinom. Tu je kao i kod trgovine najvažnije da imaš dugoročan plan i da ga naravno ispoštuješ. Ti ne da nemaš plan i stav, nego ga menjaš na dnevnoj bazi.

Što se tiče vas koji mislite da je u pravu, kod ovakvih padova je najbitnije ne gubiti živce i upadati u frku. Nisi ništa izgubio dok ne pritisneš 'sell' button.
 
@Paki032
Slazem se, ali u nekom trenutku to mora da se desi.
Ja nisam u ovome uopste, pratim pomalo, pa imam pitanje, vidim ETH je sada ispod 2000$, bio je 1,748$ najnize, koliko se isplati sada rudariti?
Cena struje je svuda otisla gore pa ce i kod nas (cuo info 17-18% za domacinstva).
 
Na dugom je to štapu još uvek, posebno nakon ovog sloma... Možda će upgrade čuvati za kasnije.
Što pre pređu na POS, to bolje za ETH. Ako se zna da se preko Rusije izvozi 60 posto svetske proizvodnje prečišćenog uranijuma, onda je jasno da je ovo sa naftom i gasom samo uvod u pravu energetsku krizu koja sledi. A ko će onda trpeti da se tolika struja baca na budalaštinu, kao što je majnovanje kripta?
 
Nek je nazdravlje i meni. Dokurčilo mi da se više drndam sa kriptom i odradio sam hail mary u LUNA. Kupio za $1400 po ceni od 0.03 sada je to već konvertovano u $590 lol

Evo da napišem i ja neku kao neko ko je ovde stalno. Mnogo je toksičnih ljudi. Ljudi koji misle da će kripto skočiti jer se Merkur dobližio Veneri. Ljudi koji pričaju o krizi koja je tu iza ugla x godina. I jedni i drugi pogode jednom, ali sve nas interesuje šta je između.

Ovom forumu dosta doprinose članovi poput cryptofreedom, Simketa i ostalih koji argumentovano i pažljivo iznose svoja mišljenja
 
Ako neko zeli da holda sto duze kroz ovaj bear market moze da proba ovako nesta ...


Liquidity dosta pada, a broj transakcija moze da poraste poprilicno.

Ja drzim tamo neke pare od Novembra / Decembra i to se i vise nego prepolovilo do sada, ali kontam imacu vise da prodam kad budem prodavao i kad se cena vrati na stari nivo.

Da imam jos neke ozbiljnije pare za kripto verovatno bi stavio tamo jos nesta.
 
Što pre pređu na POS, to bolje za ETH. Ako se zna da se preko Rusije izvozi 60 posto svetske proizvodnje prečišćenog uranijuma, onda je jasno da je ovo sa naftom i gasom samo uvod u pravu energetsku krizu koja sledi. A ko će onda trpeti da se tolika struja baca na budalaštinu, kao što je majnovanje kripta?
Pogledaj ovaj video:
 
Evo smo sada i ispod mojih 30ih. A kako ste vi prosli na vasih 100+ hiljada? Gde su sada oni genijalci koji vam se ovde pojave jednom u pola godine, pa vam postave sliku duge i ispisu vam targete da ce BTC u ovom bullu ici na 120-170 hiljada, a mozda i preko 250.000$, mada ih ne bi iznenadilo da bude i 300.000? I napisu vam "ziveli', a vi im onda date brdo pluseva i napisete im "lepo te je videti, dodji nam opet". A ko god je upozoravao na bear, bio je lincovan. Gde je sada onaj deda koji je pisao "ma ja sam njega blokirao", pa zatim nastavljao da vam pise kako ce krenuti sa prodajom kada BTC dostigne 90.000$, a onda polako da sve prodaje do 150.000$? Gde je onaj veliki strucnjak koji vam je pisao opsirne analize a pojavi se jednom u 3 meseca, koji je pisao o nekakvim linijama, o supportima koji se povecavaju i koji je na moje pisanje odgovorio "vise mi necemo videti BTC na 30.000$"? Gde su svi oni koji su se meni smejali kada sam napisao da sam prodao BTC na 58.000$? Gde je onaj lik koji vec 10 godina pise na forumu i ceka LTC na 2.000$? Gde je Simke koji vas je lozio? Simke koji vam je govorio da nije vreme za prodaju i da treba cekati trenutak kada ce Bitcoin u danu da skace po 10.000$ i da tada treba prodavati. Gde su oni koji su mi pisali da mi je vreme da se ukrcam na 45.000$, jer ako cekam bice mi sve skuplje i skuplje? Vi se ovde smejete komenatarima na vesti o cryptu na b92, a ovaj forum je skup mesecevih decaka, amatera koji misle da nesto znaju, a realno pojma nemaju. Vasi komentari su isto kao i na b92, samo na drugoj krajnosti. Sada ja uzivam u jeftinoj kupovini, a vi gledate koliko ste u minusu :) . I drago mi je da me je masa vas blokirala, jer sada broje koliko su u minusu, jer kako su mene blokirali, tako su blokirali i sve one koji su govorili istinu i realno, jer su hteli da zive u snovima i da ih niko ne uznemirava u snu. E sada ih je pad na ispod moijih 30.000$ probudio :) . Tako da, oni koji budu citali ovaj forum, videce da je vreme pokazalo da sam ja bio u pravu. Ovo nije kvalitetan forum, objektivan, pluralizam misljenja, dobar forum. Ovo je forum gde se okupljaju moonboyevi koji sire mrznju i odmah svi grupno napadnu nekog ko bilo sta napise o padu crypta. A pozdrav za one koji mi se javljaju privatno pa mi napisu npr ovu poruku

"Zanimljivo da smo gotovo u isto vreme napravili pauzu od foruma.

One paljevine na stranici su se rasprdele i mogao bih vec sada polovini tih gasera da natrljam nos jer su baljezgali na 68K da cena ide na 100K, a evo nas na 36K, ali me mrzi da se upustam u polemiku sa njima, nema poente vise ... Ta stranica je klasican "circle jerk" ......"

I sada da ja zavrsim kao onaj vas veliki srtrucnjk koji je napravio neki sajt, neku sliku sa projekcijama cene BTCa, koja je poznata na internetu, a vi niste ni znali da je on to napravio, a inace sve je ispromasivao, e pa da zavrsim i ja koa on sa ziveli ! Samo sto u njegovom slucaju ziveli je nzacilo da prodajete na velikim visinam, a u mom slucaju znaci da se kupuje jeftino, samo sto sada pravi novac za kupovinu ima onj ko se kao ja, na vreme isprodavao :) .
 
Evo smo sada i ispod mojih 30ih. A kako ste vi prosli na vasih 100+ hiljada? Gde su sada oni genijalci koji vam se ovde pojave jednom u pola godine, pa vam postave sliku duge i ispisu vam targete da ce BTC u ovom bullu ici na 120-170 hiljada, a mozda i preko 250.000$, mada ih ne bi iznenadilo da bude i 300.000? I napisu vam "ziveli', a vi im onda date brdo pluseva i napisete im "lepo te je videti, dodji nam opet". A ko god je upozoravao na bear, bio je lincovan. Gde je sada onaj deda koji je pisao "ma ja sam njega blokirao", pa zatim nastavljao da vam pise kako ce krenuti sa prodajom kada BTC dostigne 90.000$, a onda polako da sve prodaje do 150.000$? Gde je onaj veliki strucnjak koji vam je pisao opsirne analize a pojavi se jednom u 3 meseca, koji je pisao o nekakvim linijama, o supportima koji se povecavaju i koji je na moje pisanje odgovorio "vise mi necemo videti BTC na 30.000$"? Gde su svi oni koji su se meni smejali kada sam napisao da sam prodao BTC na 58.000$? Gde je onaj lik koji vec 10 godina pise na forumu i ceka LTC na 2.000$? Gde je Simke koji vas je lozio? Simke koji vam je govorio da nije vreme za prodaju i da treba cekati trenutak kada ce Bitcoin u danu da skace po 10.000$ i da tada treba prodavati. Gde su oni koji su mi pisali da mi je vreme da se ukrcam na 45.000$, jer ako cekam bice mi sve skuplje i skuplje? Vi se ovde smejete komenatarima na vesti o cryptu na b92, a ovaj forum je skup mesecevih decaka, amatera koji misle da nesto znaju, a realno pojma nemaju. Vasi komentari su isto kao i na b92, samo na drugoj krajnosti. Sada ja uzivam u jeftinoj kupovini, a vi gledate koliko ste u minusu :) . I drago mi je da me je masa vas blokirala, jer sada broje koliko su u minusu, jer kako su mene blokirali, tako su blokirali i sve one koji su govorili istinu i realno, jer su hteli da zive u snovima i da ih niko ne uznemirava u snu. E sada ih je pad na ispod moijih 30.000$ probudio :) . Tako da, oni koji budu citali ovaj forum, videce da je vreme pokazalo da sam ja bio u pravu. Ovo nije kvalitetan forum, objektivan, pluralizam misljenja, dobar forum. Ovo je forum gde se okupljaju moonboyevi koji sire mrznju i odmah svi grupno napadnu nekog ko bilo sta napise o padu crypta. A pozdrav za one koji mi se javljaju privatno pa mi napisu npr ovu poruku

"Zanimljivo da smo gotovo u isto vreme napravili pauzu od foruma.

One paljevine na stranici su se rasprdele i mogao bih vec sada polovini tih gasera da natrljam nos jer su baljezgali na 68K da cena ide na 100K, a evo nas na 36K, ali me mrzi da se upustam u polemiku sa njima, nema poente vise ... Ta stranica je klasican "circle jerk" ......"

I sada da ja zavrsim kao onaj vas veliki srtrucnjk koji je napravio neki sajt, neku sliku sa projekcijama cene BTCa, koja je poznata na internetu, a vi niste ni znali da je on to napravio, a inace sve je ispromasivao, e pa da zavrsim i ja koa on sa ziveli ! Samo sto u njegovom slucaju ziveli je nzacilo da prodajete na velikim visinam, a u mom slucaju znaci da se kupuje jeftino, samo sto sada pravi novac za kupovinu ima onj ko se kao ja, na vreme isprodavao :) .
Jedva si dočekao da likuješ nad ovim padom i mahinacijama investicionih fondova koji potopiše Lunu a samim time uneše i strah u slične projekte.
Za većinu ovih sranja kriv je rat u Ukrajini i naravno špekulanti Black rock-a i sada si ti kao ispao najpametniji. Bzvzn🤮
 
Evo je na 0.006 :)
S obzirom da ide vikend mozda se srnja još dole a ako krene oporavak to može da ode 10x uvis bez problema.
Iz čega oporavak? Vidiš da i UST ode na nulu. Nema tu oporavka. Ja samo čekam kad će zvanično da skinu to sa menjačnica i proglase bankrot. Realno se to već desilo, samo da isključe aparate i proglase da je taj projekat mrtav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno