Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To traje poslednjih par meseci ali ne vidim da je neki fomo. Cini mi se da vise pokusavaju da se prica o LTC-u na bilo koji nacin. LTC je toliko zapostavljen od strane kripto zajednice da je zalosno. Pozlatice se sve to, ne brinem uopste ;)
Fomo ce tek da krene ali za vecinu ce biti kasno. Svi krupniji se neprekidno pojacavaju zalihama, morace jednom da krene sve gore.
Možda sutra baš FED bude pokretač up trenda.
 
LTC probio 100$ 💪 treba sad prodati dok opet ne padne
 
Krenuo priče o sahrani XRP na Twitteru, mislim da nije loša cena da se uleti bar deo.
Znamo da su Twitter magovi vrhunski kontra indikatori uglavnom.
Algo ej zvanični blockchain Fifa WC 2022, uzeo noćas kad sa m video vest i mislim da nije vest priced in, lepo skočio od tada +7-15% u odnosu.
Ne prodajem bar bez x2-3 jer je upucan coin skroz, a navodno ekipa iz Algorand ima shitload love i jake veze (price iz zadnjeg bulla)
 
Twitter je veceras posebno bearsih, i slazem se da su oni odlican kontra indikator. Ovakvi postovi su bili u januaru a pre toga mozda jun/jul prosle godine.
Siguran sam da smo blizu bounca pa makar to bio i onaj skok mrtve mačke ;)
 
this is the spirit

saj : "Cini mi se da vise pokusavaju da se prica o LTC-u na bilo koji nacin. "
neverending story ?
Ne u tom smislu. LTC zajednica postoji, jaka je i stabilna, ljudi prate i znaju sta se desava. Problem je malo sto ostatak kripto zajednice potpuno ignorise LTC bez obzira dokle je dogurao pa pokusavaju malo da ubace nekoga novog u pricu sto je malo besmisleno.

Taproot ce biti aktiviran za dan i po, MW za 15 i po.
 
Polako, na dobrom smo putu 😅.
Šalu na stranu, altovi poskakali po 10% u cugu posle milion godina. Ono, jes da su do sada kalirali jedno 400%, ali znači malo ovo zelenilo.
 
FED je danas podigao kamatne stope tačno 0,5% koliko su svi i očekivali, sve je priced in, kripto odmah po objavi skače, sve isto kao i prošli put. Ali berze već pokazuju jasno sliku bear marketa, situacija u Kini je sve gora, propustili smo priliku, sad bi moralo čudo da se desi da napravimo ozbiljan rally.
 
FED je danas podigao kamatne stope tačno 0,5% koliko su svi i očekivali, sve je priced in, kripto odmah po objavi skače, sve isto kao i prošli put. Ali berze već pokazuju jasno sliku bear marketa, situacija u Kini je sve gora, propustili smo priliku, sad bi moralo čudo da se desi da napravimo ozbiljan rally.
Neka Neka ovaj bear market ne propustam :)
 
5. maja 2022. u 14h kreće trgovina $GAL tokena (Project Galaxy). Trenutno otvoreni pool-ovi za stejkovanje:
BUSD pool: 915M$
CAKE pool: 27M (~211M$)
BNB pool: 9.5M (~3,781M$)
= 4.9B$

u 14h kreće trgovina:
200M GAL ukupno
private seed prodato 41,540,000 GAL po ceni od ~0.25$ (~2.44M GAL unlock on TGE (Token Generation Event tj. danas)
Coinlist sale prodato 10,000,000 GAL po ceni od 1.5$ (~193k GAL unlock on TGE)
...
ukupno 35,161,333 GAL biće otključano danas.

1*0_f9Qc33IP-yoygRLQB8eg.jpeg

English__Upcoming_Listing.png

Preko 5 milijardi u $$$ je stejkovano za mintovanje $GAL-a na Binance-u. Mislim da je to rekord to sad na Binance Launchpool-u. Pretpostavljam da će početna cena biti 1.5$ što bi bilo nekih 53M$ u market cap-u sa svim otključanim $GAL. Zanimljiv multichain data credentials protocol. Probao sam njihov sajt sa Solana novčanikom za neki NFT airdrop jednog Solana projekta. Radi fino.
Nisam pametan šta da radim, imam utisak da mnogi novi projekti koji se pojavljuju su overvalued tj. precenjeni. Očekujem solidnu manipulaciju na početku listanja (pump) tako da ću da gledam da to izbegnem, sem ako cena na početku bude ~0.25$ (što je malo verovatno). :D


Inače cena RUNE na Binance je trenutno 7.24$ dok je native RUNE u njihovim pool-ovima 6.73$, tako da eto prilike za 1-way arbitražu sa Binance-a.


edit:
$GAL listing:
 
Poslednja izmena:
u 14h kreće trgovina:
200M GAL ukupno
private seed prodato 41,540,000 GAL po ceni od ~0.25$ (~2.44M GAL unlock on TGE (Token Generation Event tj. danas)
Coinlist sale prodato 10,000,000 GAL po ceni od 1.5$ (~193k GAL unlock on TGE)
...
ukupno 35,161,333 GAL biće otključano danas.

1*0_f9Qc33IP-yoygRLQB8eg.jpeg

English__Upcoming_Listing.png

Preko 5 milijardi u $$$ je stejkovano za mintovanje $GAL-a na Binance-u. Mislim da je to rekord to sad na Binance Launchpool-u. Pretpostavljam da će početna cena biti 1.5$ što bi bilo nekih 53M$ u market cap-u sa svim otključanim $GAL. Zanimljiv multichain data credentials protocol. Probao sam njihov sajt sa Solana novčanikom za neki NFT airdrop jednog Solana projekta. Radi fino.
Nisam pametan šta da radim, imam utisak da mnogi novi projekti koji se pojavljuju su overvalued tj. precenjeni. Očekujem solidnu manipulaciju na početku listanja (pump) tako da ću da gledam da to izbegnem, sem ako cena na početku bude ~0.25$ (što je malo verovatno). :D


Inače cena RUNE na Binance je trenutno 7.24$ dok je native RUNE u njihovim pool-ovima 6.73$, tako da eto prilike za 1-way arbitražu sa Binance-a.


edit:
$GAL listing:
Naravno je da se precenjeni, te cifre su nerealne. Vrhunska fora za otimanje para od ovih sto imaju viska.
 
$GAL update:
prvi minut, od 1.5$ do 200$ pa na 44$ :ROFLMAO:

Binance-GAL-05maj2022-1401h.png


naravnoučenije: ne klikćite na market buy u ovakvim trenucima da ne bi prošao buy order na 200$ :eek::ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Uvek se dese takvi pikovi na otvaranju. Nije GAL ništa specijalno.
 
Znaci runda za investitore isla za 0.25$ a cena na otvaranju 200$, ja to nikad nisam video...
 

I posle neki kazu da je zlato bolje od BTC!

Samo ću ti pokazati kako se cene zlata i BTC kreću prema evru otkako sam krenuo da gomilam zlato, a špekulativni balon još nije pukao.

Capture.JPG

Bull market u zlatu je krenuo 2018. kad ga je banka za međunarodna poravnanja (nešto kao centralna banka centralnih banki) prebacila iz tier 3 u tier 1 asset, efektivno ga proglasivši za asset bez finansijskog rizika. Sad malo porazmisli da li je svet ide prema risk-on ili risk-off situaciji i uskladi portfolio shodno tome.
 

I posle neki kazu da je zlato bolje od BTC!
Ja ovo stvarno ne mogu da shvatim kao svercujes zlato a pogotovo one koji prenose kes 50-100k eur pa ih skinu na granici. Danas u walletu na svom telefonu mozes preneti 100 miliona niko da ne zna. Pa i da se plati odredjeni fee za isplatu bolje nego ici u rizik ovo je stvarno nerealno. Ako ti je posao da prenosis novac preko granice, pa edukuj se covece, ko jos trpa lovu u carape i svercuje zlatno.
 
Naredne recimo 2-3 nedelje ovako nešto gledam da istrejdujem:
38 -> 43 -> 35k i onda recimo polovinom - krajem maja kad svi o5 budu prilično beariš ( kao i sad ) novi jači odbitak na recimo 50 - 55k
Bravo Simke ovo si super prognozirao 35,5 smo upravo videli. Licno vise ne poznajem ni jednog optimistu koji je bullish. Valjda ce doci i taj dugo ocekivani bounce.
 
Bravo Simke ovo si super prognozirao 35,5 smo upravo videli. Licno vise ne poznajem ni jednog optimistu koji je bullish. Valjda ce doci i taj dugo ocekivani bounce.
Možda nisam kratkoročno bullish, ali, dugoročnije, 6 meseci, godinu, dve, svakako jesam, gledajući širu sliku, ne samo segmente, jer jednom sam se izradio i prodao prerano...ali većina mora bar par puta da se opeče...tako da pamet u glavu i ne prodavati nikako u minusu, jer + će doći svakako, ali ne treba ni biti alav, jer može jako puno koštati živaca. Mene je koštalo i te kako, ali idemo dalje, bitno je i iz grešaka nešto naučiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno