Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mnogo toga na popustu, jutros jedino onaj majmunovčić bio zelen.
Iduće nedelje će da se izjasne za kamatne stope, sasvim moguće da bude još jači potop.
 
Puno je šortova u profitu, pa izgleda da smo blizu dna za ovak krug. Ne zaboravite da je ponedeljkom često fake move, pa ko nije krenuo sa dokupom ili otvaranjem longa neka razmisli o tome. Ja sam krenuo polako da zidam long na btc-u i eth-u a verovatno ću i na sol i luna ako kliznu još malo dole. Sol oko 90 i luna oko 85 gledam kao prvi ulaz u long, pa ćemo videti do kraja dana kako će se odigrati, uz stop loss naravno.
 
Poslednja izmena:
RNDR , deluje mi zanimljivo kao koncep i svidja mi se sto ima trenutno realnu primenu, mali MC
 
Evo moje vidjenje situacije za Bitcoin i ujedno se cena BTC reflektuje na ceo Crypto market, da li smo jos u bull marketu (bice novi ATH) ili smo vec u Bear marketu

Ima optimizma za novi ATH zbog:

- Na Weekly i Monthly chartu imamo Hidden Bullish divergence

- Weekly Stoch indicator nam pokazuje buy signal (zadnji put bio u julu 2021)

- Dormacy flow signalizira bottom (ovo je sesti put u istoriji)

- Proizvodnja jednog Bitcoina je oko 35.000 dolara, hash-rate raste pa iako cena padne ne bi trebalo daleko da ide ispod cene proizvodnje

- Da bi opalio BTC mora prvo svi da odustanu (dosta ih misle da smo u bear marketu)

- Sa Crypto berza se konstantno sklanja BTC u cold wallet (mozemo da ocekujemo supply shock)

- PAPER HANDS Ratio na minimumu, to je buy signal

- Velika kolicina stable coina ukazuje na veci pump od 69k npr sada USDT ima u opticaju 83.3 milijardi, USDC 52.6 milijardi, BUSD 17.7 milijardi, UST 15 milijardi itd. Ako uporedimo prethodni bull iz 2017 cena od 20k se pumpala sa USDT koga je bilo samo 2 milijarde a USDC, BUSD, UST nisu ni postojali

- Jos dosta ranije se govori o Supercycle, bull ce trajati duze nego u prethodnim ciklusima pa onda ovo moze da bude akumulacija na ovim nivoima

- I po meni jako vazan indikator ukucajte bitcoin na "Google Trends" i vidimo da nismo jos videli onu pravu euforiju kada je ustvari distribucija tj tada kupuje public a prodaju institucije, pa kada BTC dostigne top onda u narednih mesec dana opale i altovi i onda je kraj ciklusa


Vec smo u bearu zbog:

- Istorijski posle halvinga do sledece nove godine je top, tako je bilo 2013, 2017 i sada 2021

- Nepovoljna svetska ekonomska siutacija (indexi Njujorske berze SP500 i NASDAQ) i generalno sada kriza zbog straha od svetskog rata zbog ovoga oko Ukrajine itd

- Dead-cross na Daily chartu

- WSMA 50 - Bearish retest

- Sentiment tj i u prolece-leto 2018 se pricalo da cemo na 80k a bili smo u bearu, mozda se sada istorija ponavlja
Jok bre, kako i na koju stranu mrdne index Njujorske berze tako isto i Bitcoin (samo su procenti veci).
SP500 i BTCUSD su u potpunoj korelaciji. Ko ume uspesno da predvidi kretanje ekonomije i SP500 indeksa u ovoj "ludnici" ja mu stvarno skidam kapu. Sta je isto cudno kada berza i Crypto padaju onda npr raste cena zlata a u poslednjih nekoliko dana cena zlata je isto u padu.
Ja sam sve veci pesimista, izgleda da smo videli ATH ovog ciklusa i da smo u Bear-u.
 
Kao što ni ATH nije bio spektakularan u smislu idemo 100k tako ni bear nece biti strašan. Sve je još nesigurno, dno još nismo našli.
 
Ja sam sve veci pesimista, izgleda da smo videli ATH ovog ciklusa i da smo u Bear-u.
Dobro, pa? Samo dno nećeš pogoditi sigurno ni ti, ni ja ni niko ovde, pa ne vidim što pridavati značaju to.
Svakako je mnogo bolja cena trenutno nego pre par meseci, a ATH će doći kao i ATL, kad bude najmanje ljudi spremno ( čitaj - puni btc-a).

Dosta se priča ponovo o 25k - 20k -15k pa i niže, i nikad do sada, od kad sam ja u kriptu, cena nije otišla na te najniže lvl-e kad su većina očekivala takav scenario, tako da.... samo lagano i nastavljamo da talasamo kako market mejkeri odluče, jer mi sitni ne možemo uticati apsolutno nikako.

Naredne recimo 2-3 nedelje ovako nešto gledam da istrejdujem:
38 -> 43 -> 35k i onda recimo polovinom - krajem maja kad svi o5 budu prilično beariš ( kao i sad ) novi jači odbitak na recimo 50 - 55k
Kao što ni ATH nije bio spektakularan u smislu idemo 100k tako ni bear nece biti strašan. Sve je još nesigurno, dno još nismo našli.
Verovatno nismo još, ali ga nećemo naći sigurno kad ga velika većina očekuje, nego kad većina bude pretežno buliš, i kad krenu ponovo priče o 100 - 200 - 500k
 
Poslednja izmena:
Stvari su zapravo veoma proste, pazari se kada je Bitcoin Feer & Greed Index ispod 30 a prodaje kada je na 70+

btw sad kad je Elon uzeo TW pravo je vreme da se uzme Doge , eksplodiraće jadan :ROFLMAO:
 
Poslednjih desetak dana (kad radi berza) pratio sam istovremeno S&P indeks i BTCUSDT istovremeno na 1m chartu. Šokirao sam se korelacijom! :eek:

Daj ljudima dovoljno vremena i svi polako ukapiraju očigledno. Bila je prvo priča kako je BTC novac budućnosti, pa digitalno zlato, pa non-corralated asset i na kraju smo došli do toga šta je Bitcoin stvarno - narodni fiat. Zato skače i pada zajedno sa berzom akcija, cena mu zavisi od optimizma ulagača. To, i što isti ljudi drže i jedno i drugo, tražili ste institucione investitore da dođu u kripto, eto vam ih.

Samo će biti smehotres kad se sistem sruši, pa krenu međusobna optuživanja. Raja će da viče kako su za balon krive banke i njihov fiat novac, a mi i naš fiat smo sasvim nevini u celoj priči, jel? 👼

LM, na temu cena. Tržište sad pokušava da se koriguje prema novim vestima iz FED-a koji zateže jače nego što se većina nadala. Kako je prinos na dvogodišnju US obveznicu potpuno podivljao ove godine, ima smisla i da kamatne stope rastu brže. Kao što je rekao Jeffrey 'Bond King' Gundlach, što mi uopšte plaćamo silne doktore nauka u FED-u, kad možemo samo da pratimo US02Y, kamatna stopa ga uvek sledi. Ja sam i dalje skloniji da poverujem da će berze/kripto porasti, ali nemam načina da znam da li će agresivno zatezanje to onemogućiti. Jedna stvar je izvesna, kada US02Y krene da pada, kraj nije daleko.

screenshot.png
 
Da li neko prati APEcoin?
Da li mislite da ima šanse da dogura do $22 i više (spominju ljudi i $50 u šta lično ne verujem)?

Baš dosta hajpa ima oko njega, 30. aprila treba da se pusti projekat Otherside gde će virtuelna zemlja moći da se kupuje samo sa njim...
 
Nervira me ovo kad kazu nikad neces pogoditi top i nikad neces pogoditi dno. E pa nije bas tako.

Evo, ja sam na primer kupio neki bitcoin kad je bila cena na samom vrhu 10.11.21. Cak sam stavio buy nalog da mi bude na 69420 (jer mi je bilo smesno) ali se izvrsio odmah za manje (jer sam ipak jako glup)!
 
Dno ce biti nakon mega panike, (koja se jos mozda nije desila) a kada i kolikia ce biti cena u tom trenutku nemoze pogoditi niko unapred, slazem se sa vama. Na trgovcu je da ceka i da bude spreman da reaguje u zavisnosti sta lovi.
 
Ne kukace kad krene gore i trebace im samo jos jedan pad da se dokupe :d
 
Laički, posmatrajući otprilike sredinu kretanja cene, ako se gleda samo 2022 ide na gore. Ako se gleda od avgusta 2021 ide na dole i može to još malo dole. Ako se gleda od početka 2021, tu smo negde oko 43k. E sad, što mi treba 45k neko vreme da se i altovi napune kako bih bio u plusu to je druga stvar.
Ako ostane ispod 40k do plate - mali dokup. Ako krene gore, ćutim i hvatam eventualno neki procenat gore ili dole na različitom rastu različitih altova
Laički, posmatrajući otprilike sredinu kretanja cene, ako se gleda samo 2022 ide na gore. Ako se gleda od avgusta 2021 ide na dole i može to još malo dole. Ako se gleda od početka 2021, tu smo negde oko 43k. E sad, što mi treba 45k neko vreme da se i altovi napune kako bih bio u plusu to je druga stvar.
Ako ostane ispod 40k do plate - mali dokup. Ako krene gore, ćutim i hvatam eventualno neki procenat gore ili dole na različitom rastu različitih altova
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 38
  • Untitledavg.jpg
    Untitledavg.jpg
    92.4 KB · Pregleda: 25
  • Untitledmar.png
    Untitledmar.png
    104.2 KB · Pregleda: 37
Dobro je da si ti to 2 puta ponovio. 2x je 2x. :) Šalim se naravno, ne zameri. :)
Inače za početnika nije loše rezonovanje, ali ipak je sve neizvesno.
 
Laički gledano: nismo imali kapitulaciju sa velikim volume-om koja bi istresla iz gaća sve i nakon koje bismo mogli polako da krenemo napred, tako da sam skeptičan po pitanju zelenog nastavka. Leto verujem da će biti dosadno i crveno, điđi-miđi gore-dole.
Od pre NG nećkam se da ubacim još para, čekam jače crvenilo (btc ispod 35k mi je gornja granica za kupovinu).
U međuvremenu imam nešto altova u koje sam uleteo po ok-ish cenama i to ne diram, stejkujem. Ako krene gore dobro mi, ako krene dole dobro mi.
 
Ja sam trenutno u ovom fazonu :)

price.jpg
 
Sudeci po Binance koji je velika ili najveca menjacnica, nikako ne pada optimizam. Preko 70% naloga je stalno u longu. Polako ruse cenu dok se taj odnos ne izmeni. Trenutno je vise shortova sa velikim polugama, pa cimaju cenu na gore po 1k, 2k, pa posle jos veci potop da uruse i ovih 70% longa.
Da li je ta cena na koju padne neka vrsta ponude. Tj. tu ceka, pa ako je dobra kupovina ide gore, ako nije, obaraju jos na nize levele koji su prihvatljiviji.
Ne bi imao nista protiv da se sve ovo odigrava na nizim nivoima pa i za stalno samo da se krece :)
Ne verujem da oni postuju pravila ponude i potraznje, vec samo da prevare ovim cistim kockarskim forama. Nije mi sve jos uvek jasno
 
Sudeci po Binance koji je velika ili najveca menjacnica, nikako ne pada optimizam. Preko 70% naloga je stalno u longu. Polako ruse cenu dok se taj odnos ne izmeni. Trenutno je vise shortova sa velikim polugama, pa cimaju cenu na gore po 1k, 2k, pa posle jos veci potop da uruse i ovih 70% longa.
Da li je ta cena na koju padne neka vrsta ponude. Tj. tu ceka, pa ako je dobra kupovina ide gore, ako nije, obaraju jos na nize levele koji su prihvatljiviji.
Ne bi imao nista protiv da se sve ovo odigrava na nizim nivoima pa i za stalno samo da se krece :)
Ne verujem da oni postuju pravila ponude i potraznje, vec samo da prevare ovim cistim kockarskim forama. Nije mi sve jos uvek jasno
Šta ti konkretno nije jasno oko leverage-a?

Svaka otvorena leverage pozicija ima liqvidation price, i ne bitno je da li otvoriš long ili šort, koji te tera u minus ako nemaš sl, a cena krene u drugom pravcu.
Kad se cena klacka u range-u od 2000, tu se vijaju ovi svi sa 100X, 50X i 25x, jer je to 4-5% range.
Likvidirane pozicije su čist profit menjačnicama, pored fee-ja naravno, koji se plaća u svakom slučaju, ne bitno da li si maker ili taker.

Najbolje je da likvidacije gledaš na bitmex-u, mogu se uključiti, a to nisam video na ostalim menjačnicama da ima da se uključi.

Nadam se da nije previše konfuzno ovo što sam napisao :) ako jeste, pitaj koji deo da probam da bolje pojasnim, pa ću pokušati.
 
Poslednja izmena:
Thanks na ovom odgovoru :cool:
Skapirao sam vec dobro futures i jasno sve oko cene likvidacije, fee itd.
Ono sto mi jos nije jasno je to oko kretanja cene. To je nesto sto nikako ne mogu da provalim. Kada ce gore, a kada dole i koliko. Bas preterano cimaju cenu u zadnje vreme da bi sigurno igrao futures.
Otvorio ja nalog na Bitmex pre neki dan ali nesto jako malo coina ima za trade i trazio odmah da mi obrisu nalog :p
To oko pracenja likvidacija mi deluje ok i mogao bih to da aktiviram na bitmexu i da ga imam samo za tu svrhu recimo :)
Sve vise idem na obican spot trade. Ipak je najsigurniji, ali zahteva vise love..

Mada sto se cene tice ja sad cekam i ne igram nista, jer sudeci po tolikim longovima na Binance sa malim leverage ovo ce jos da ide dole neko vreme. E tu je trik da se uleti kada taj odnos tek krene da se menja...i plus nizak fear and greed index. Uskoro ce morati da krene
 
Ono sto mi jos nije jasno je to oko kretanja cene. To je nesto sto nikako ne mogu da provalim. Kada ce gore, a kada dole i koliko. Bas preterano cimaju cenu u zadnje vreme da bi sigurno igrao futures.
Otvorio ja nalog na Bitmex pre neki dan ali nesto jako malo coina ima za trade i trazio odmah da mi obrisu nalog :p
To oko pracenja likvidacija mi deluje ok i mogao bih to da aktiviram na bitmexu i da ga imam samo za tu svrhu recimo :)
Sve vise idem na obican spot trade. Ipak je najsigurniji, ali zahteva vise love..
Prvo pucaju 100x na 1%, pa 50X na 2% i 25X na 4%, oni se uvek prvo otresaju, jer su to uglavnom najveće pozicije. Liq price kad otvaraš poziciju gledaš da ti bude uvek malo ispod support-a, pa ako znaš da iscrtaš na čartu gde je support a gde resistance, onda možeš pretpostaviti dokle će cena otprilike padati i koliki će biti odbitak.

Menjačnicama nije u cilju da likvidira 100% ( sve ) ) long ili šort pozicije, već da uvek održava balans. Baš zbog toga cena i ide malo dole ( liq. 100x long pozicije ), pa se odbije ( liq 100x šort pozicije ), pa nastavi dole ( pa liq 50x long), pa se o5 odbije ( i likvidira 100x šort ) itd... i tako u krug 24/7 svaki dan ceo dan :)
Zato je njima totalno ne bitno da li je cena 89000$ ili 12129$ ili 39$ ili milion, jer oni zarađuju više ako više ljudi pogodi liq price.

Iz tog razloga ja uvek ponavljam da se uvek postavi stop loss, kako se nebi izgubio ceo kapital u jednom trejdu, ili da se ne gleda - danima / nedeljama ( pogotovo osobama sa slabom čukom :) )
 
NDAQ je baš onako školski odskočio danas posle nekoliko dana loših finansijskih izveštaja tech giganata. Tech je uvek mrzeo podizanje kamatnih stopa, tako da ne vidim da će ovo ne znam koliko daleko gore. Kripto će da prati, kao i obično.

screenshot.png

Nije mi jasno šta je pošlo kako ne treba. Sve se mesecima nameštalo kriptu da krene u novi pohod na ATH, ali sad ćemo biti srećni ako dobijemo dobar rally za istresanje, previše vremena smo izgubili, kreću da nas dave i inflacija i sezona. Kao što kaže stara berzanska izreka, sell in May and go away. Što je najgore, ponestaje nam i najvažnijeg resursa, sajeva. Robinhood je objavio da otpušta 9% zaposlenih, očito ovce donose sve manje vune.
 
Okay Bears NFT pobednik od pojavljivanja $SOL NFT-eva na opensea.io marketu. Mint price je bio 1.5 $SOL:



MagicEden je native Solana market za NFT-eve:

FP (floor price) trenutno 140 $SOL:


To je nekih 93x za 3 dana.

Eto malo zelenih vesti u ovom crvenilu.

$GMT otišao na 4$ juče. Pre 10 dana kad sam postavio Binance wallet na Solani imali su 155M GMT-a, trenutno imaju 122M GMT-a, što znači da su se 'rešili' nekih 33M GMT-a (~118M$ po sadašnjoj ceni od 3.59$).
Binance Solana wallet:
Inače, $GMT je poslednji (28-i po redu) IEO projekat na Binance-u. Početna cena je bila 0.01$.

5. maja 2022. u 14h kreće trgovina $GAL tokena (Project Galaxy). Trenutno otvoreni pool-ovi za stejkovanje:
BUSD pool: 915M$
CAKE pool: 27M (~211M$)
BNB pool: 9.5M (~3,781M$)
= 4.9B$


Ovo nije finansijski savet već samo informacije do kojih sam došao! (ne mešati Binance launchpad i Binance launchpool)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno