Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj NFT balon kad pukne bit ce gore nego ICO balon 2017.
Meni su glupi do bola, pogotovo obicne slicice i te gluposti, al to je trenutno trend, i ko ima vremena da se posveti moze fino zaraditi.

HEX fino raste zadnjih dana, ide pulse chain launch u maju, konacno.
Trenutno mi je HEX no1 u portfoliju, kupovao sam dip-ove 😁

@Ziclasi pa ubaci coine negdje da imas neki yield, nemoj da ti bezze stoje tek tako.
Bar to nije tesko.
 
Kakav scam, smart contract coin koji evo radi ono sto mu je namjena vec skoro 3god tj. trustless yield.
Bez greske, bez downtime, bez hacka.
I ja sam imao sumnje u pocetku, al vrijeme je pokazalo da je sve legit.

I sad ce da napravi jos veci scam, citav novi Blockchain i da svima pokloni free copy svih erc20 tokena i NFTa, najveci airdrop u istoriji blockchaina.
Kakav ce to tek scam biti 😁
 
Kakav scam, smart contract coin koji evo radi ono sto mu je namjena vec skoro 3god tj. trustless yield.
Bez greske, bez downtime, bez hacka.
I ja sam imao sumnje u pocetku, al vrijeme je pokazalo da je sve legit.

I sad ce da napravi jos veci scam, citav novi Blockchain i da svima pokloni free copy svih erc20 tokena i NFTa, najveci airdrop u istoriji blockchaina.
Kakav ce to tek scam biti 😁
Ima i jedan token sa SmartDefi (Fegex) koji ce isto biti i na tom PulseChainu kad izidje sad u maju.
 
Sa klupe stvari deluju znatno lakse. Situacija oko Ukrajne ugrozava citav market. Beograd su doslovno preplavili ruski IT strucnjaci ima ih na stotine. Prodaju svoj zaradnjeni BTC. Svaki vid transfera novca iz Rusije cak i kod nas je zakazao i poslenji bastion "unistreem" ne radi vise. Ceka se jako dugo, limiti su srozani na 50k rubalja po transakciji (500€).
USTD se menja za dinare i evre i sakom i kapom.
Ne vidim ni jedan razlog da cena krene gore.
 
Ima i jedan token sa SmartDefi (Fegex) koji ce isto biti i na tom PulseChainu kad izidje sad u maju.

Ne pratim Feg nisam upoznat, znam da je spominjan ovdje.
Ako je pravi trustless contract i bez admin keys onda ce raditi i na pulse chain.
Ako nije, onda ga devovi mogu blokirati, a ako mogu to, mogu i druge stvari.
 
Sa klupe stvari deluju znatno lakse. Situacija oko Ukrajne ugrozava citav market. Beograd su doslovno preplavili ruski IT strucnjaci ima ih na stotine. Prodaju svoj zaradnjeni BTC. Svaki vid transfera novca iz Rusije cak i kod nas je zakazao i poslenji bastion "unistreem" ne radi vise. Ceka se jako dugo, limiti su srozani na 50k rubalja po transakciji (500€).
USTD se menja za dinare i evre i sakom i kapom.
Ne vidim ni jedan razlog da cena krene gore.
A ranije je bilo razloga za rast i nove ATH?? Cccc 😀
 
Uzeo $SOL juče na 94$, prodao danas na 92$ (prodao bih i na 93$ ali transakcije nisu prolazile) . Trenutna cena na Binance ~82$. Sad i da hoću da se dokupim, ne mogu, Solana network ne radi/zaustavljena!!! Validatori bi trebali uskoro da restartuju nodove... :mad::sick:
Botovi šalju 'milione' transakcija za mintovanje NFT-eva. Kako im se isplati? Pa, jedna transakcija je 0.000005 SOL-a = za 1$ imate ~2400 transakcija.
Da ne idem previše u detalje, u suštini, cluster fuck. :LOL:o_O

Ovako je stala mreža:

SOLANA-30-APRIL-2022-HALTED-2332h.png



edit:
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio na 84.88 na Binance cim videh tvoj post. Radi na Binance. Ocekujem neki rebound kad na twitteru budu napisali da je sve back online i fully operational.
Na 80$ bi trebao da bude dobar support. Sledeći je negde na 50-60$. Prodao sam danas čim sam video da pada u odnosu na BTC.
E sad, samo da BTC ne napravi još neki nagli potez na dole. Meni ruke zavezene za trgovinu dok Solana ne proradi.
Navodno će validatori, nakon što restartuju mrežu, isključiti 2 programa na mreži koja služe za mintovanje NFT-eva na nekoliko dana dok se mreža ne stabilizuje. Inače se radi na rešenjima za ovo što rade botovi.

 
To ne totalno nebitan uzorak.
Nema BTC da mrdne nigde dok indeksi i tech kompanije padaju kao klade jer očigledno isti ljudi drže.
BTC se odlično i drži s obzirom na to koje količine svaki dan istovaraju.
Krajem godine menja sw kongers ekipa u USA, demokrate gube sve i tad se verovatno može očekivati neka promena, poboljšanje, do tad treba sačuvati sredstva jer mogući su hakovi DEX servisa ili menjačnica kad zafali love za isplate.
Sa klupe stvari deluju znatno lakse. Situacija oko Ukrajne ugrozava citav market. Beograd su doslovno preplavili ruski IT strucnjaci ima ih na stotine. Prodaju svoj zaradnjeni BTC. Svaki vid transfera novca iz Rusije cak i kod nas je zakazao i poslenji bastion "unistreem" ne radi vise. Ceka se jako dugo, limiti su srozani na 50k rubalja po transakciji (500€).
USTD se menja za dinare i evre i sakom i kapom.
Ne vidim ni jedan razlog da cena krene gore.
Solana je teško smeće od mreže, taj coin drži ovaj čupavi Alameda inače bi već otišao na 5$.nije ovo prvi put da staje mreža.
Ja sam kupio na 84.88 na Binance cim videh tvoj post. Radi na Binance. Ocekujem neki rebound kad na twitteru budu napisali da je sve back online i fully operational.
 
Kreće novi mesec, nova sveća. Bilo je malo panike nocas na altovima... momenat za povrat na 40k+.
 
Pocela kupovina, pazario SOL i DOT.
Usao sam u SOL ranije nego vi, krastavac, zaspao, nisam mogao da pomerim vec postavljeni buy order.
Sledeci order na 78 mi nije usao.
I sa DOT sam mogao jos 7-8% bolje proci.

Nema veze, drzim se plana i nema srljanja.
Svakako su ovo daleko bolje cene od onih nedeljama unazad.
 
Ja sam kupio na 84.88 na Binance cim videh tvoj post. Radi na Binance. Ocekujem neki rebound kad na twitteru budu napisali da je sve back online i fully operational.
iskusno

sinoc je bilo zanimljivo sa APE-om :LOL:
gas skocio na 2+ ETH, totalni zastoj ...


sramota me da napisem koliko sam pukao :D noob
 
Poslednja izmena:
Naredne recimo 2-3 nedelje ovako nešto gledam da istrejdujem:
38 -> 43 -> 35k i onda recimo polovinom - krajem maja kad svi o5 budu prilično beariš ( kao i sad ) novi jači odbitak na recimo 50 - 55k
Ako je neko propustio :giggle:

Inače, krenule su priče po twitter-u i ostalim mrežama o kapitulaciji, od koje najverovatnije nema još uvek ništa, jer milioni ljudi čeka. Kapitulacija će se najverovatnije desiti kad svi ti ljudi budu ponovo bulish, a dokle će nas odvesti / koliko ćemo potonuti ćemo videti. Mene iskreno ni ne zanima, jer imam ordere poslagane sve do 1$.

Šortovi su se lepo nagomilavaju, pa se nadam da će se cena lepo okrenuti kad sidjemo u 35 - 36k zonu ( možda i malo niže, ali ništa strašno ).

Ko ima slabiju čuku, neka ugasi internet na par dana, dok ova panika malo ne prođe.
Ko trejduje, pamet u glavu i zidanje long pozicije polako.

Eto, toliko od mene i srećan 1. Maj i lagano i pametno samo.

Uzdravlje 🍺
 
cena je apsolutno niska :)
 
To je bilo u vreme kada se nimalo nisam plašio sramote, malo je reći da me mnogo koštalo.
Ali zaboravimo sad ružnu prošlost i okrenimo se budućnosti koja... deluje kao da će malo da poružni pre nego što se prolepša.
Svi mi imamo coine koji su nam bili promasaj, nemoguce je na svakom coinu zaraditi novac. Tako se i javlja love/hate odnos prema odredjenim coinima.

Do ujutru ce se lockovati signal za MW. Diff je rekordno visok, cena rekorno niska za LTC.
Ja sam opet malo dopunio stek LTC-a prosto smatram da cena od 100$ je stvarno mizerna. Downside cca 20% procenata, upside min 4x (ath 2021)
Vidim dosta twiterasa radi fomo sa 84 ltc-a kao klub milionera ltc-a aludirajuci da mu je circ. supply 84 miliona i ti kao vlasnik 84 si sigurno u top 1 milion holdera na svetu.
Za bull run koji je poceo pre nesto vise od 2 godine fali da se jos izdivljaju LTC i XRP.
 
Svi mi imamo coine koji su nam bili promasaj, nemoguce je na svakom coinu zaraditi novac. Tako se i javlja love/hate odnos prema odredjenim coinima.

Isto mogu da kažem i za MDX na kome sam nešto zaradio, i to za par dana, smeće ko ICP. Gledam da ne cenim coine po tome da li sam ja ubo zgoditak. A nemam ništa protiv ni da me demantuju.
Nego, da li sam ja jedini koji očekuje otresanje do sutra? Pre nego što fed gukne šta ima da gukne.
 
Ja sam opet malo dopunio stek LTC-a prosto smatram da cena od 100$ je stvarno mizerna. Downside cca 20% procenata, upside min 4x (ath 2021)
Vidim dosta twiterasa radi fomo sa 84 ltc-a kao klub milionera ltc-a aludirajuci da mu je circ. supply 84 miliona i ti kao vlasnik 84 si sigurno u top 1 milion holdera na svetu.
Za bull run koji je poceo pre nesto vise od 2 godine fali da se jos izdivljaju LTC i XRP.
To traje poslednjih par meseci ali ne vidim da je neki fomo. Cini mi se da vise pokusavaju da se prica o LTC-u na bilo koji nacin. LTC je toliko zapostavljen od strane kripto zajednice da je zalosno. Pozlatice se sve to, ne brinem uopste ;)
Fomo ce tek da krene ali za vecinu ce biti kasno. Svi krupniji se neprekidno pojacavaju zalihama, morace jednom da krene sve gore.
 
Šalje mi neki drug (mufljuz) poruku na fejs malopre da li bi prodao tokene za 0 provizije.
Ne dam bre! Zajedno idemo na 0 ako treba ali ne dam tokene po nižoj ceni od kupljene.
 
this is the spirit

saj : "Cini mi se da vise pokusavaju da se prica o LTC-u na bilo koji nacin. "
neverending story ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno