Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moze neko objasnjenje za ICO? 😁
ICO je Inicijalna javna ponuda kripta. Kompanije koje stoje iza kritpo projekta organizuju prvu javnu prodaju kripto novcica kako bi sakupile novac za dalje razvijanje projekta ili sl. Uglavnom, to je prva javna prodaja kripta.Tako su poceli i BTC, ETH i ostali. Ukoliko se prepozna projekat koji obecava, moze se lepo zaraditi. Neki projekti imaju i predprodaju, prodaju po nizoj ceni od uobicajne ali je potreban malo veci iznos kao minimalan. Na ovom sajtu su objavljena prosla, trenutna i buduca prva trgovanja za neki kripto.
 
ICO je Inicijalna javna ponuda kripta. Kompanije koje stoje iza kritpo projekta organizuju prvu javnu prodaju kripto novcica kako bi sakupile novac za dalje razvijanje projekta ili sl. Uglavnom, to je prva javna prodaja kripta.Tako su poceli i BTC, ETH i ostali. Ukoliko se prepozna projekat koji obecava, moze se lepo zaraditi. Neki projekti imaju i predprodaju, prodaju po nizoj ceni od uobicajne ali je potreban malo veci iznos kao minimalan. Na ovom sajtu su objavljena prosla, trenutna i buduca prva trgovanja za neki kripto.
Hvala.
 
Mene ukrajinska kriza iskreno zabrinjava. NE zbog Rusa, ne zbog Ukrajinaca, vec zbog idiotskih amerikanaca, koji bi neke svoje unutrasnje probleme mogli da zamaskiraju i pokriju ratom u Ukrajini. Plus izvoz oruzija u evropu, mogli bi tu lepo da se ovajde, plus da se obracunaju sa Rusima daleko od svoje kuce uz pomoc Ukrajine, Engleske, Francuske, Nemacke itd... Oni vec imaju trupe u Ukrajini, i sami Amerikanci mogu da zapocnu sukob, koji vise niko ne bi mogao da zaustavi, a oni bi se jos ponasali kao spasioci itd. Sve to bi se odrazilo na kripto, koji je nama u ovoj prici najbitnijii, mada je realno potencijalni treci svetski rat, ili nuklearni rat, ili bilo kakav veliki rat u evropi daleko veci od cene btca u tom momentu... Tako da sve u svemu plasim se one senilne budale koja ih predvodi i amerike...
Nema nista od ratovanja amera i rusa, da hoce da udju u rat, odavno bi zaratili preko Aljaske, to im je blize nego da idu preko Ukrajine. Oni hoce da gurnu ove evro slepce u rat + da zarade na prodaji oruzja.
 
Izvinjavam se sto malo odlazimo od teme, ali ova tema dosta utice na kripto, pa eto...
Ako si procitao da sam ja napisao da amerima odgovara da ratuju sa Rusima u Ukrajini, jer nisu blizu svoje kuce, ne rizikuju da oni direktno dobiju, plus imaju veliku pomoc. Aljaska im ne odgovara jer im je blize, mogli bi da najebu, a i pomoc nije toliko blizu... A i ne mogu sebe da predstave kao spasioce i prodaju oruzije, kada oni sami ratuju...
 
Kina zabranila stejkovanje šibe jerbo otkrili da to japansko kuče... Tako neka vest, u tom rangu, će nam pojasniti zašto kriptu nikako ne ide ovih dana. Ne prebacuj kripto u tozla još neko vreme.

Nemaju vesti uticaj na ovo. Kasno je mnogo za prodavanje, kripto market cap je opet na support-u.

screenshot.png

Sad će ili izdržati ili popustiti, već kako berza bude odredila. Trenutno, berza je izuzetno bearish, preko 80% fund menadžera imaju negativan outlook, što bi istorijski trebalo da bude odličan znak za kupovinu. Ja međutim mislim da postoji ozbiljna mogućnost da su se Vlasi već dosetili, najzad potpuno ista igra je već toliko puta odigrana, i da debelo oklevaju da zbog malih dobitaka rizikuju velike gubitke. Najzad, i berza je ciklični Ponzi, isto kao i kripto, ako se ljudi dovoljno puta opeku na mleko, posle i u jogurt duvaju.
 
Sve mi deluje da bi 33k mogli da testiramo ponovo i to vec u toku ove nedelje.

S obzirom da je para za dokupljivanje sve manje a Binance, Gate i Celisus pri zaposljavanju daju bonuse u vidu 10-20k $ vrednost tokena, ne gine mi slanje CV-a.
 
Show me the charts and i'll tell you the news
Moracu da se ne slozim sa ovim u potpunosti ..

Mislim da vesti mogu da uticu na cenu ( u to nisam verovao jako dugo, ali menjam misljenje lagano ) ..

Jedino sto mi ne razlikujemo vesti koje uticu na "promenu celokupne situacije" i onaj milion puta ponovljeni "china ban" pa mislimo eto vesti ne uticu na cenu.

Sasvim je drugo bi bilo od "china ban vesti" kad bi recimo Bajden rekao "e slacemo NATO voksju i Ukrajnu ili vest koja sto ce biti danas/sutra ( a vec se desila prakticno ) je da Putin prizna ne zavisnost Republika Doneck i Lugansk ili zvanicno krene sa tim ratom ove nedelje..

Pozitivno u celoj prici je sto rat u Ukrajni ( koji nema herca da se ne desi ) nece trajati dugo ( nemam pojma koliko je vec "price-in-ovan" )

Nakon toga mozemo ocekivati dobar bull market jel ce oni koji planiraju da holduju na duze da se nakupuju, a oni koji sad prodaju ce krenuti da kupuju kad se ta pizdarija zavrsi. ( ja kupujem od plate i holdam za sad, a trejdujem sa sicom jel sam u tome jako los )

Takodje cemo u Martu imati konacnu informaciju oko kamatnih stopa. Trenutno imamo nesigurnost oko toga kolike ce one biti pa je to jos jedna stvar koja je negativna ( jednostavno ne znamo sta ce biti pa uliva "nesigurnost" )

Ocu reci da neke vesti ili ocekivanje nekih vesti mogu da dovedu do nesigurnosti na trzistu i tako uticu na cenu.

A gomila vesti zajedno moze da dovede do toga da se trziste okrene ( nikako jedna ), mada to naravno uvek zavisi i mnogo od toga kako se cena kretala u prethodnom perodu ..

E sad naravno u BEAR-u i u BULL-u vecina ljudi se samo fokusira na ono sto se slaze sa "trenutnom pricom " tacnije na pozitivne ili negativne stvari ..

P.S. ADA ispod 1$ DOT 16$ Steta sto nije prvi u mesecu :)
 
Polako, neće se cene oporaviti do prvog. I ja sa nestrpljenjem očekujem platu hahaha. Verujem da će popust potrajati bar par meseci. Sad, neko će pazariti DOT za 13 a neko za 23, ali svakako je dobra kupovina.
Ja ću prvo pikirati ADA i KDA, DOT ako preostane nešto.
 
Ada ako padne jos koji cent bice sigurica 1/1. Ja cu dokupljivati ono na čemu sam visoko ušao, jer tu ne mogu da izgubim.
 
Kakve klackalice danas bokte, idemo od sjaja do očaja i nazad 🙂
 

Prilozi

  • 5DB1427F-1B07-41F7-BFFD-500EFAEC5847.jpeg
    5DB1427F-1B07-41F7-BFFD-500EFAEC5847.jpeg
    143 KB · Pregleda: 95
Mislio je da klizimo s jaja 😄.
Btw, meni sve nekako deluje zaglavljeno. Nešto malo uzeh juče, mislim da je momenat povoljan, a ono, uvek može niže..
 
Živo me interesuje da li ova milijarda ide na staking za 5% godisnje ili ce mozda da "malo sopinguje"

Screenshot (162).png
 
Rusi zaista vojno ulaze u Donbas. Sad ćemo izgleda u praksi videti kako će i da li će cene odreagovati , neće se na zalost zaustaviti na cistom nagadjanju.
 
Rusi krenuli da ulaze.... ode sve u 3 lepe jedno vreme?
Nece to trajati dugo najgore sto mogu da zamislim je COVID crash ( koji se nakon mesec dana vratimo na staru cenu ) i to VEOMA TESKO mogu da zamislim, a mozda / vrlo moguce do nikakvog ozbilnog i durogorcnog pada i ne bude vec samo ostanemo na 35-36k jel se svi padovi veoma brzo kupuju ( bar mi se tako cini ) .

Poenta je da ovaj picvajz u Ukrajni nece dugo da traje u Gruziji je trajao 2 ( slovima dva) dana + 3 dana dok se nije ozvanicilo da je gotov..

Ovde moze da bude gotovo do prekosutra, a tesko da moze da potraje mnogo vise vise od nedelju-dve-tri od momenta kad krenu dejstva .

Ko je malo ozbiljnije pratio celu situaciju to dobro zna, a i ona milijarda koja je nastancovana USDT-a ce gotovo sigurno ici na kupovinu.

Na kraju krajeva cesce imamo lokalne ratove nego globalne pandemije tako da ne bi trebalo da bude "katastrofalno".

Mislim da je velikim delom vec uracunato u cenu posto je rat gotovo siguran vec 4-5 dana ( pre 6 dana smo bili na 44k ) ovo danas je samo ukinulo i onih 1% sumlje..
 
Nece to trajati dugo najgore sto mogu da zamislim je COVID crash ( koji se nakon mesec dana vratimo na staru cenu ) i to VEOMA TESKO mogu da zamislim, a mozda / vrlo moguce do nikakvog ozbilnog i durogorcnog pada i ne bude vec samo ostanemo na 35-36k jel se svi padovi veoma brzo kupuju ( bar mi se tako cini ) .

Poenta je da ovaj picvajz u Ukrajni nece dugo da traje u Gruziji je trajao 2 ( slovima dva) dana + 3 dana dok se nije ozvanicilo da je gotov..

Ovde moze da bude gotovo do prekosutra, a tesko da moze da potraje mnogo vise vise od nedelju-dve-tri od momenta kad krenu dejstva .

Ko je malo ozbiljnije pratio celu situaciju to dobro zna, a i ona milijarda koja je nastancovana USDT-a ce gotovo sigurno ici na kupovinu.

Na kraju krajeva cesce imamo lokalne ratove nego globalne pandemije tako da ne bi trebalo da bude "katastrofalno".

Mislim da je velikim delom vec uracunato u cenu posto je rat gotovo siguran vec 4-5 dana ( pre 6 dana smo bili na 44k ) ovo danas je samo ukinulo i onih 1% sumlje..
što se tiče "krize" u Ukrajini - 100% sam ubijeđen da se ništa neće desiti tj da se desilo sve što je trebalo: Rusi su priznali Donjetsku i Lugansku republiku i šta je reakcija - Bajden uvodi sankcije tim dvijema republikama - moš misliti :ROFLMAO:, a ostale Nato junačine prijete (onaj klovn Jonson reče prije neki dan da će im ukinuti pristup finansijama na LSE 🤣). Neće oni repom mrdnuti, sve su to čkapice, uključujuči i naše lokalne šlihtare (i bulje bi dali za šaku "helikopterskih" USD). uglavnom, kao i sve siledžije - samo se duvaju i qrce, kako su se naduvali tako ce i podviti repine.
mogu samo reci - LMAO za OTAN, a za nas - pa rasprodaja krastavac, kupujte dok senilni i izvitopereni tenkrei prijete praznom puškom (da im otkinemo bar neku mrvicu (dodajem da nije financial advice, jer i nije nego je više erotske prirode - kišica napolju, vatromet u Donbasu, ma život je lep :cool:
 
Kad smo vec kod kupovine, šta mislite da je najatraktivnije trenutno? Za ADA smo rekli da je Ok, ali gledam sada malo i ostale. ETC deluje vrlo primamljivo sa cenom od 25$, Cake nešto ispod 7$, ali mislim da može još dole, Xem kalirao x10 od ath-a, ICP nešto ispod 18$ i Joe Trader ne treba zaboraviti. Lagano je bio skocio sa 0.7 na 1.5, a sada je opet oko 1$.
 
Strpi se jos par dana, da vidimo jel ce da eskalira ovo oko Ukrajine. A i moguce je da btc ode jos dosta dole, posto ozbiljnije na gore ne verujem da ce skoro
 
što se tiče "krize" u Ukrajini - 100% sam ubijeđen da se ništa neće desiti tj da se desilo sve što je trebalo: Rusi su priznali Donjetsku i Lugansku republiku.
Hvala na tvom postu ( zaista mi je znacajan bez ironije ) jel ja razmisljam ovako, "ako mnogo ljudi razmislja kao ti ( a ja mislim da ti razmisljas pogresno ) onda moze da dodje do malo jaceg pada ", cisto da se preispitam sa lovom i pripremim eventualnu kupovinu od steka i pre prvog ..

Sa druge strane ja verujem da ovo priznanje za te dve "republike" je GARANCIJA da Rusija ide na smenu vlasti u Ukrajni i / ili okupaciju cele Ukrajne te da cemo videti ruske tenkove u kijevu uskoro ..

Do sada je postojao tracak nade da do toga ne dodje .

Cela prica svo ovo vreme se svodila na ... -> e sorry ne mogu da objasnjavam sta je znacio MINSK 2 zasto je tako narpavljen i zasto je to tako ( jebiga davimo temu o ukrajni i rusiji a ne zove se bas tako tema i post bi pisao do 3 ujutru a moram i ja da spavam ) prati "Michael Kofman" Odlican americki analiticar koji je o ovome pricao od kraja decembra

Ljudi udavio sam temu izvinjavam se zbog toga odjavljujem se na par dana -> nadam se .
 
Отварање берзе данас после 3 дана може бити крваво. Надам се да ће ударити у дупло дно, да неће ићи ниже, али ми се чини да је реалније да иде доле.

Алтови мрели
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno