Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za mene je i to cak previse rizicno ( pod predpostavkom da vidimo tih 150k u novembru ) ... Ali prema svim parametrima ne ocekujem ni 100k pre kraja decembra ... Za sad samo posmatram situaciju i oko prvog decembra donosim sledecu odluku ...


A da radi se o La.prestige-u ... covek je stvarno legenda foruma ozbiljan analiticar i trejder .. ( otprilike tvoj kalibar )

A sad laku noc ... uzivamo i cekamo sta nam sledeca nedelja ( ili par njih ) donosi ..
Nisi preveliki optimista ali makar neces da prodas prersno na odredjenoj cifri nego cekas dstum. To je daleko bolja kombinacija.

Ja od sutrasnjeg dana ocekujem 63K. Nista posebno, samo da se priblizi malo ATH cifri da bije lakse probili posle toga. Nema jos mnogo vremena pre nego sto krenu ozbiljni skokovi.
 
@Detector
Sve ok.
Ako se dobro secam, na osnovu onoga sto je pisao izasao je negde izmedju 6.5 k i 7k. Covek je imao cilj i ostvario ga. Svaka cast!
 
Nisi preveliki optimista ali makar neces da prodas prersno na odredjenoj cifri nego cekas dstum. To je daleko bolja kombinacija.

Ja od sutrasnjeg dana ocekujem 63K. Nista posebno, samo da se priblizi malo ATH cifri da bije lakse probili posle toga. Nema jos mnogo vremena pre nego sto krenu ozbiljni skokovi.

Ovo je jedan od glavnih parametara ..
photo_2021-10-17_18-58-28.jpg

Drugi je onaj sto je @mainnet pokazao u svojim graficima ( kalsicna dugina raspodela cene )-> ima cak i tutorial u pytonu da se napravi tako nesta postavljeno youtube-u ( da ne trazim sad snimak ) a i ne pada mi na pamet da ucim pyton da napravim nesta mnogo losije od onoga sto vec mogu da nadjem online ...

A ima i risk metric ( sto je manje vise isto to sa dodatnim kratkoricnim istorijskim varijacama ) ...

A 0.8 risk metric za BTC trenutno govori da je negde oko 126k ... tako da imamo vremena za napredak sad je samo cekanje ...

Plan svoj sam rekao nekoliko puta 20% sam DOT 20% sam ADA 50% sam BTC ( 10% sam "ostali coini)

Decembar prelazak iz BTC-a u druga dva i to pod predpostavkom ako isti ne isprate rast BTC-a ...

Kad neki skoci mnogo prelazak u Etherium i na kraju cekanje etheriuma ->sve ovo pod predpostavkom da budem imao zivaca zacekanje tog skoka ...

I tu smo vec odavno usli u fantaziju i mnogo je tu "ako i ako", treba biti realan...
@Detector
Sve ok.
Ako se dobro secam, na osnovu onoga sto je pisao izasao je negde izmedju 6.5 k i 7k. Covek je imao cilj i ostvario ga. Svaka cast!
Hodu samo reci da ako je ta "legenda" bila zadovoljna sa mnogo manjim iznosima, da li bi bilo pametno onda da mi jurimo bas taj ATH ili bi bilo pametno da uzmemo profit i da uzivamo u istom .. platimo deci skolovanje / porodici letovanje / mozda ucesce za stan / novi auto nemam pojma od tog istog profita i onda da vidimo sta dalje da udjemo ponovo za godinu dana i ponovoimo sve ...

P.S. sve ovo pricam zato sto znam da ce mnogo ljudi biti zarobljeno i da ce uleti prekasno i da ce da izgubi 70-80% uloga kad krene BEAR ...

Bear market je jako daleko ali samo ocu reci da ne treba biti alav ...

nedelja -> standardni dan kad cirkam ...ali eto morao sam da kazem sta mislim ..

P.P.S Po svim trenutnim parametrima ja ne planiram izlazak osim ako nekim cudom cena ne ode na ~95k do kraja oktobra..
 
Poslednja izmena:
Treba biti alav, vise nego ikada. Previse je para nastampano da bi se zadovoljavali sicom.
100K je smesna cifra. Pre vise od godinu i po su u u neveri bili svi kad sam pricao o 100K kao sigurnoj cifri, smejali mi se. Nije mi smetalo, samo kazem koliko su ljudi kratkovidi i koliko se zadovoljavaju bilo kakvim plusom dok drugi skupljaju kajmak.

BTW, mrdnula je malo cena. Tacno mozes sat da navijas po ovima sto kupuju.
 
Detectore, znaci ti planiras pogoditi 3 topa u razlicitim periodima. Jedan sa btc, drugi sa ada dot i treci sa eth. Živ bio!
 
Kada kazes "uvek" na sta tacno mislis? Mislis "svakog dana"? Ne znam da li si primetio ali ja ovde pokusavam da predvidim sta ce da bude za dve i po godine i prema tome savrseno me ne zanima sta se desava na dnevnom nivou. Za takva predvidjanja se koristi prosek a ekstremne vrednosti nemaju uticaj i predstavljaju samo sum. Ako si pogledao pazljivo prvu sliku u mojoj prethodnoj poruci primetices da je za poslednjih 13 godina svake godine prosek bio ispod 10. A ti pricas o jednom danu koji se desio tad i ko zna kad. Pa dva meseca nakon toga (24.08.2021) smo imali dan koji je zavrsio sa prosekom 00:06:59. I sta onda? Nista. Koga briga za jedan dan.

Hashrate je rezultat cene. Kada cena ide na gore rudari ukljucuju opremu a kada ide na dole onda je gase (jer im se ne isplati). To u prevodu znaci da ce prosecno vreme po bloku biti uvek malo ispod 10min. Takodje, kada kazem da "cena ide na gore" ne mislim na dnevnom nivou nego na cetvorogodisnji prosek.

P.S. To sto si svoj odgovor izmenio deset puta mi govori da imas osecaj da si se u nesto upetljao iz cega ne znas kako da se izvuces. Opusteno samo, tu smo da se pomazemo. Bez uzbudjavanja ;)
Ja se ne uzbudjujem :). Ti si napisao nesto na sajtu ako si ti pisao iz čega sad pokušavaš da se izvučeš. Nije pogrešno ako neko uzima at 10 niti si ti u pravu sto uzimaš last year at. Cena je samo jedan od faktora koji utiče na hr.

Za mobilnog kucam j nepismeno zato menjam. Ni jednu činjenicu nisam promenio.

Hvala na pomoći takodje tu smo da se pomažemo ako nešto oko Block time nije jasno javljaj :)
 
Detectore, znaci ti planiras pogoditi 3 topa u razlicitim periodima. Jedan sa btc, drugi sa ada dot i treci sa eth. Živ bio!
Ako sam ga dobro razumeo mislim da ne gađa top, ali svakako hoće da pogodi talas kad budu išli gore, da zavoza na svakom po malo.
Generalno btc pa jedan alt može lagano da odradi, a ako se desi da dot i eth budu skakali u različito vreme, što da ne i sva tri.
 
Nisam nocas napisao a bio je bas zicer... Svaki put kada se BTC sprema da skoci ili krene malo na gore i Elon opali. 35% jutros. Obratite paznju na njega, mogu da se uzmu neke pare ko hoce da provrti kolicinu na brzaka.
 
Nisam nocas napisao a bio je bas zicer... Svaki put kada se BTC sprema da skoci ili krene malo na gore i Elon opali. 35% jutros. Obratite paznju na njega, mogu da se uzmu neke pare ko hoce da provrti kolicinu na brzaka.
Taj Elon je opalio verovatno zbog Muska, opet je twitovao sinoc... Eno i Shiba je letela
 
Nije twittovao nista korisno pa da skoci zbog twitta konkretno. Jednostavno, daleko je od ATH i sad na svaki korak BTC-a ovo skoci dosta. Primecujem pattern.
 
Opasan je btc za trejdere danas. Ovo se trznulo i moze stvarno da napadne ATH ili ce da testira jos nize linije supporta. Nesto mi vuce da ce ovo drugo
 
Nisam nocas napisao a bio je bas zicer... Svaki put kada se BTC sprema da skoci ili krene malo na gore i Elon opali. 35% jutros. Obratite paznju na njega, mogu da se uzmu neke pare ko hoce da provrti kolicinu na brzaka.
Ja sam prošli put pukao na Elonu za jedan dobar telefon, koji si ti čini mi se kupio. Sad sam pre par nedelja prvo povratio gubitak, a onda i zaradio prodajom na .0000036. Sad čekam, ako padne da za manju cifru dokupim, ili ako ne padne značajno, dobro je i ovako. Daleko je od prošlog pika, pa je vrlo moguće da se lepo zaradi ako opet poludi.
 
Pa to, daleko je od ATH-a ima lufta da poludi opet kad krene i BTC. Valja uvaliti neku sicu u ove shitove. Prosli put kad sam rekao za elon i feg skocili su 80 i 110%.
 
Ja se ne uzbudjujem :). Ti si napisao nesto na sajtu ako si ti pisao iz čega sad pokušavaš da se izvučeš. Nije pogrešno ako neko uzima at 10 niti si ti u pravu sto uzimaš last year at. Cena je samo jedan od faktora koji utiče na hr.

Za mobilnog kucam j nepismeno zato menjam. Ni jednu činjenicu nisam promenio.

Hvala na pomoći takodje tu smo da se pomažemo ako nešto oko Block time nije jasno javljaj :)
Iz cega ja imam da se izvlacim? Moja metodologija je tu vec dugo, detaljno sam je obrazlozio i iznanalizirao. Na kraju krajeva ja moju metodologiju koristim vec 5-6 godina od cega bar tri godine javno i pokazala se kao prilicno precizna prilikom proslog halvinga.

Sa druge strane od tebe smo culi... pa nista nismo culi.

Najlakse je sedeti sa strane i kritikovati a obzirom da si vec ponudio pomoc onda bi bilo lepo da od tebe cujemo koja je to metodologija bolja i zasto (naravno uz detaljnu analizu jer ja sam ovde da ozbiljno diskutujem a ne rekla-kazala).
 
Uh uh uh al si nasao koga da prozivas. A za tvoju metodologiju druze ne znamo nista jer nista nisu pisao tada. Sada je lako pametovati :cool:
 
Iz cega ja imam da se izvlacim? Moja metodologija je tu vec dugo, detaljno sam je obrazlozio i iznanalizirao. Na kraju krajeva ja moju metodologiju koristim vec 5-6 godina od cega bar tri godine javno i pokazala se kao prilicno precizna prilikom proslog halvinga.

Sa druge strane od tebe smo culi... pa nista nismo culi.

Najlakse je sedeti sa strane i kritikovati a obzirom da si vec ponudio pomoc onda bi bilo lepo da od tebe cujemo koja je to metodologija bolja i zasto (naravno uz detaljnu analizu jer ja sam ovde da ozbiljno diskutujem a ne rekla-kazala).
Ja tek nemam iz cega da se izlvacim kako ti navodis. Nigde nisam rekao da je taj obracun lose nego da ne znaci da je oblji od drugih.

Why Our Estimates Are the Most Accurate- NOPE
Sajt je kritikikovao druge metode kao neispravne i kako je ta najpreciznija.
Netacno, jer niko sad ne moze da zna sta ce biti tacno. Proslost ne odredjuje buducnost.
Ja sam napisao da ne postoji neispravna i manje/vise ispravna. Vreme ce pokazati sta ce biti.
Na 200 nacina moze da se napravi formula na osnovu trenutnog AT blocka i prethodnih sa ponderima na mnogo nacina. Prosta formula.
Ni jedna nije ispravnija niti manje ispravna niti iko moze da tvrdi tako nesto.

Nisam ni znao da si pravio sajt niti je bilo ista licno. nhf
 
Poslednja izmena:
Ako sam ga dobro razumeo mislim da ne gađa top, ali svakako hoće da pogodi talas kad budu išli gore, da zavoza na svakom po malo.
Generalno btc pa jedan alt može lagano da odradi, a ako se desi da dot i eth budu skakali u različito vreme, što da ne i sva tri.
Prilikom svakog prebacivanja sigurno bi uzimao deo u fiat ( sad koliki pitanje je na koje nemam odgovor ), a i pitanje kolomo cu imati hrabrosti da rizikujem kad dodje do toga...

To je ko kad pricamo da cemo kupiti kad dodje bear pa na kraju ulozimo mnogo manje nego sto smo planirali.

To su sve planovi i moja polu svesna baljezganja za mesec ipo - dva ko zna sta ce da se izdesava..
 
Uh uh uh al si nasao koga da prozivas. A za tvoju metodologiju druze ne znamo nista jer nista nisu pisao tada. Sada je lako pametovati :cool:
Uh, da... primetio sam da ovde pojedinci prilicno pate od toga ko se kad registrovao na forumu, koliko ko ima lajkova i slicne detinjarije.

Ja nisam iz te price i mene to ne zanima uopste. Mene samo interesuje znanje i ideje. Ako sam ja nesto napravio i neko dodje i kaze mi da ne valja - nema problema. Kazi mi kako mislis da je bolje i implementiracu tvoju ideju koliko danas. Ali nemoj da mi pricas kako ne valja a ne dajes drugu (bolju) ideju.

A pogotovo sam alergican na upotrebu argumenta: "proslost ne garantuje buduce performanse". Sa tim argumentom svako moze da ispadne pametan u drustvu. Naravno da proslost ne garantuje buducnost, nije ovde niko ***** pa da misli da ako se nesto desilo u proslosti onda ce "garantovano" da se desi i u buducnosti. Zato se i zove "prognoza" a ne "garancija".

I zato se trudim da sto detaljnije analiziram proslost kako bih mogao da sto preciznije "prognoziram" buducnost pa samim tim i od sagovornika ocekujem isti stepen ozbiljnosti u diskusiji.

P.S. Kapiram da smo otisli od teme ohoho... ali samo pokusavam da skrenem paznju da nije lose podici nivo diskusije na malo veci nivo ovde. Previse je smesnih poruka gde se daju nekakve random izjave, povlace neke totalno random linije po grafikonima i slicno. Svi daju neke ozbiljne tvrdnje, niko nista ne obrazlaze... Jedan od jacih mi je bio onaj juce sto dade gomilu ozbiljnih tvrdnji i onda na kraju pita "kad je polovljenje?". To je kao kada bih ja ovde sad objasnjavao teoriju relativiteta i onda na kraju kazem: "jel moze neko da mi posalje tablicu mnozenja, svoju sam izgubio".
 
Ti si napisao da je tvoja najtacnija.
Ne mozes nesto ta tvrdis ako je prognoza.
Nema potrebe da licno svatas nesto.

Niko nije napisao da ne valja i da postoji bolja, nego da nije preciznija od drugih jer tako nesto ne moze da se tvrdi.
 
Ja tek nemam iz cega da se izlvacim kako ti navodis. Nigde nisam rekao da je taj obracun lose nego da ne znaci da je oblji od drugih.

Why Our Estimates Are the Most Accurate- NOPE
Sajt je kritikikovao druge metode kao neispravne i kako je ta najpreciznija.
Netacno, jer niko sad ne moze da zna sta ce biti tacno. Proslost ne odredjuje buducnost.
Ja sam napisao da ne postoji neispravna i manje/vise ispravna. Vreme ce pokazati sta ce biti.
Na 200 nacina moze da se napravi formula na osnovu trenutnog AT blocka i prethodnih sa ponderima na mnogo nacina. Prosta formula.
Ni jedna nije ispravnija niti manje ispravna niti iko moze da tvrdi tako nesto.

Nisam ni znao da si pravio sajt niti je bilo ista licno. nhf
Mislim da je doslo do nesporazuma. To sto si citirao nema na sajtu koji sam ja napravio.

Ja pricam o ovome: https://stats.buybitcoinworldwide.com/

To sam ja napravio i dosta grafika tamo se oslanja na predvidjanje kada ce sledeca polovljenja da budu (stock/flow je prvi kom je ta informacija neophodna).

Takodje nhf. Samo pokusavam da cujem koja je to ideja bolja kako bih je implementirao.
 

Why Our Estimates Are the Most Accurate​


Most of the other halving date estimators use 10 minute blocks to calculate the estimated halving date.


Blocks, however, have been mined at less than 10 minute intervals for almost all of Bitcoin's history.


U svakom slucaju ne tvrdim da postoji bolji/precizniji nacin vec da nije pogresan ni jedna nacin jer je svaki predjidja na osnovu neekih podataka. Koji ce biti ispravni u prolece/leto 2024 vreme ce pokazati.
 
Poslednja izmena:
I dobro sad, koje cemo mi HODL-eri povoljnosti da imamo od tog halvinga? Da prodajem pre ili da cekam posle?
 
I dobro sad, koje cemo mi HODL-eri povoljnosti da imamo od tog halvinga? Da prodajem pre ili da cekam posle?
Kako koje? Duplo manje se kopa, da bi bilo isplativo cena je posle par meseci išla gore da bi bilo isplativo uopšte.
Dosta malo BTC je ostalo da se iskopa svakako, ali će ga razvući do 2050te tako nešto. Do tad BTC na 5 miliona komad ili 0 😃
 
Nije twittovao nista korisno pa da skoci zbog twitta konkretno. Jednostavno, daleko je od ATH i sad na svaki korak BTC-a ovo skoci dosta. Primecujem pattern.
Pa nikad nije ni twittovao nešto korisno, pa su coini skakali. Dovoljno je da twittne jer marketing je u pitanju, ne mora biti korisno. Skocio je i sada zbog Elona, kao i SHIBA sto je skocila.
 
Ja sam spucao neke pare u FLOKI
Sudeći po tome koliko ulažu u marketing, oni su sledeći za pump. Ili nek ode na 0 ili x30-100. Naravno smešan deo portfolia staviti, ne palite sw ***** može na 0 uvek.
Bilbord u Miami, autobusi u Barsi 😃
Gate, Hotbit, Poloniex, Pancakeswap, Uniswap ima gde hoćeš.
Check out Floki Inu https://www.coingecko.com/coins/floki-inu
 

Prilozi

  • 20211018_181342.jpg
    20211018_181342.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 46
  • 20211018_181400.jpg
    20211018_181400.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 47
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno