Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ETH ode na staking, preci ce se na nesto drugo, sto ne mora automatski da znaci da ce biti u tom trenutku isplativo, ali takodje ne mora da znaci da ako majnujes u minusu godinu dana, da posle godinu dana taj isti novcic ne ode u nebo pa nnapravis lep profit.
Mislim da nema smisla kopati nešto što je nesplativo, ako za isti trošak možeš kupiti toga više ,ako se nadaš rastu cene u budućnosti.Plus ne arčiš opremu već je sačuvaš za neko vreme kada rudarenje bude isplativo, ili prodaš opremu i uložiš u koin koji bi rudario na sopstvenu štetu.
 
Jesi li razmisljao o PAX Gold ili PMGT ? I moje razmisljanje je da deo ostanem u stable (za stake) a deo u zlatu. Taj deo u zlatu bi bio manji deo fizicki a veci u mining kompanijama i PAX-u.

Gold backed stable coin-i imaju jako lošu reputaciju i bolje se ne zezati sa tim. U krajnjoj liniji, to ti je opet zlato na papiru, mnogo pametnije držati metal i mining stocks. Ako ovo bude deflaciona kriza, kako verujem da hoće, neće nam zlato pomoći, ali opet bolje da ga imamo nešto zbog diverzifikacije, bar koliko da ove dobitke od kripta pretvorim u nešto opipljivo. Najzad, kad se slom desi, istočna Azija uvek potrči u zlato, cena će bar privremeno da skoči.
 
Mislim da nema smisla kopati nešto što je nesplativo, ako za isti trošak možeš kupiti toga više ,ako se nadaš rastu cene u budućnosti.Plus ne arčiš opremu već je sačuvaš za neko vreme kada rudarenje bude isplativo, ili prodaš opremu i uložiš u koin koji bi rudario na sopstvenu štetu.
Znam majnere koji nisu hteli da prodaju opremu kad je ETH bio nizak, svi majnovali, nisu gasili i onda kasnije kad je ETH skocio to debelo naplatili.
 
Ni ja ne planiram ništa prodavati, ali mislim da za uložen novac treba gledati kako izvući više Ako za uložen novac mogu izrudariti 1 ETH a za isti taj novac mogu kupiti 2 ETH (samo kao primer) ja ću kupiti 2 ETH i neću arčiti opremu ,a dobitak na kraju bude vći 2X to sam hteo da kažem. Ko misli drugačije i to je Ok.
 
Gold backed stable coin-i imaju jako lošu reputaciju i bolje se ne zezati sa tim. U krajnjoj liniji, to ti je opet zlato na papiru, mnogo pametnije držati metal i mining stocks. Ako ovo bude deflaciona kriza, kako verujem da hoće, neće nam zlato pomoći, ali opet bolje da ga imamo nešto zbog diverzifikacije, bar koliko da ove dobitke od kripta pretvorim u nešto opipljivo. Najzad, kad se slom desi, istočna Azija uvek potrči u zlato, cena će bar privremeno da skoči.
1. Kako mi iz Srbije da kupimo mining stocks i koje su to kompanije?
2. Kupovina fizickog zlata u Srbiji opet je preskupa(bar kod ovih poznatijih prodavaca) . Možda čak i 15% skuplje pa onda kad budeš hteo da prodaš moraćeš za 15% jeftinije. Za srebro je ista situacija.

Iskreno nisam baš upućen previše a verujem da ova ekipa iz teme može dati savet i korisnu informaciju
 
Da li je pametno sada biti u ETC? Majnovao sam ga neko vreme već a nešto ostalo iz trade...
 
1. Kako mi iz Srbije da kupimo mining stocks i koje su to kompanije?
2. Kupovina fizickog zlata u Srbiji opet je preskupa(bar kod ovih poznatijih prodavaca) . Možda čak i 15% skuplje pa onda kad budeš hteo da prodaš moraćeš za 15% jeftinije. Za srebro je ista situacija.

1. GDX, Barrick Gold, itd., imaš ih na eToro.
2. Pravo da ti kažem, ne znam ni kako je ovde. Samo Pireos banka nudi investiciono zlato i to samo u jednoj filijali gde se niko ne javlja na telefon koji je naveden. Na kraju ću da odem lično i pitam. U tom kraju ima i dosta juvelirnica koje vidim prodaju i zlatne novčiće, videću koliki je premium u odnosu na spot cene.
 
1. Kako mi iz Srbije da kupimo mining stocks i koje su to kompanije?
2. Kupovina fizickog zlata u Srbiji opet je preskupa(bar kod ovih poznatijih prodavaca) . Možda čak i 15% skuplje pa onda kad budeš hteo da prodaš moraćeš za 15% jeftinije. Za srebro je ista situacija.

Iskreno nisam baš upućen previše a verujem da ova ekipa iz teme može dati savet i korisnu informaciju
Nisam narocito upucen, nisam licno kupovao ali...

Ako imas recimo 50-100k mozes kupiti dukate (Franc Jozef 24k). Razlika aktuelne kupovne i prodajne cene je mala... Ali ako imas 500k dosta je to dukata za skladistenje :)))

Imas razne zlatare koje se bave time ;)

Ogradjujem se, nemam licno iskustvo

@morbius

U slucaju deflacione krize...kako ces skladistiti bogatstvo? Zlato??

@Simke1984

Jel imas otvorenu long poziciju?
 
Poslednja izmena:
@morbius

U slucaju deflacione krize...kako ces skladistiti bogatstvo? Zlato??

Pa evro, naravno. ;)

Ali treba biti spreman na svaki scenario, jer ne možeš da znaš kakv će biti rasplet, svako ima drugačije ideje. Neki kažu pritisnuće FED kočnicu rano i izazvati slom berze i deflaciju, neki kažu slomiće se pre nego što FED reaguje, pa će FED kočiti kasnije, neki kažu neće ni pokušavati da koče dok ne bude minut do dvanaest, pa ni onda neće kočiti koliko treba i imaćemo stagflaciju. Svaki scenario je moguć.
 
Poslednja izmena:
Da, vrlo interesantno, kao da se beži iz altova u btc.
Tako je obicno u ovom periodu kad BTC "radi posao"...

Elem imamo napad na 56k i odma dobro povlacenje mogo bi ovo biti zanilmjiv ponedeljak ili utorak..


Neko je lepo rasturio long pozicije..

Zbog ovoga ne treba lako shvatiti leverage..

IMG_20211010_224605_307.jpg


Ja sam i dalje bull i idalje verujem u ~70-90k do decembra
 
Ja vas stvarno ne razumem, ulazite u koje kakve novcice zbog nekakve zarade, nemoguce je da ti novcici opstanu, max je 3,4,5 komada sve ostalo ide u bunar za nekoliko sati i ko god se bude nadao ostace bez icega, to je ovde takozvana piramida, kakvi solovi, molovi i dr. to samo sluzi kitovima da vam izmame novac, nije vazno u kom obliku, oni ih i pumpaju da vas navuku. Pogledajte samo koliko novcica priznaju ozbiljne firme i bice vam jasno o cemu se radi.

@Detector tacno vidis kako je podavio longove za sekund, nece da dozvoli niko da ga za***** kad krene na 60K, mozda cak zbrise i ATH u naletu
 
Koja je logika prelaska sada iz altova u btc?

Kako ja vidim, zašto biti u altovima kada btc divlja a oni stagniraju ili tonu još dublje?
BTC krivulja pokazuje da se baš lepo može zaraditi na toj vožnji gore dole. Rizik naravno postoji, da btc baš potone ali sudeći po svim pokazateljima to će teško da se desi.
Naravno, ovo važi za scalping pre svega a može i za hodl, kako mi izgleda svaka varijanta je bolja nego altovi bar u ovom trenutku.
 
Neko je lepo rasturio long pozicije..

Zbog ovoga ne treba lako shvatiti leverage..
Nije uopšte rasturio ( pogledaj sliku u nastavku ). Ponovo su šorteri gore prošli.

Bitstamp je spot menjačnica. Na leverage menjačnicama se uzima prosek cene sa 5-6 različitih.
Ovo je bio samo pokušaj nekog ko očigledno ne zna kako se to radi ( malo verovatno :)), ili je samo neko rešio da proda ( više verovatno ).

Ne treba ceo trejding shvatati olako, ne samo leverage.
Baš zbog ovakvih situacija se mora koristiti SL ko trejduje na dnevnom nivou... ne bitno da li je spot ili leverage u pitanju.
BTC krivulja pokazuje da se baš lepo može zaraditi na toj vožnji gore dole. Rizik naravno postoji, da btc baš potone ali sudeći po svim pokazateljima to će teško da se desi.
Naravno, ovo važi za scalping pre svega a može i za hodl, kako mi izgleda svaka varijanta je bolja nego altovi bar u ovom trenutku.
Koji ti pokazatelji to pokazuju? i da neko neće poslati gomilu btc-a na menjačnicu i krenuti da rasprodaje? - Ni jedan :)
To se uvek može dogoditi kad se cena približi ATH.

Zaraditi se može na oscilacijama, naravno... samo je potrebno prvo da se razgraniči, da li si dnevni trejder ili hodler, pa se naspram toga organizuješ sa otvaranjem pozicije ili kupovinom za hodl.
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    46.6 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Upravu ste... Meni je samo bilo fascinantno kako se cena tako brzo vratila na dole na 30 min chartu-u..

Kratkorocno kretanje i tako mislim da je nebitno i nemoguce predvideti, ali sam hteo reci sledece.

Ako dodje do neke "kapitulacije" ja ostajem bull..

Verovatno sam se pogresno izrazo..

A ostajem pri tome da u "leverage" treba ulaziti jako oprezno.
 
Pitao sam danas lepo jeste li spremni za skok :)
Ovo danas je bas bilo iznenada. Pravi skok ocekujem u utorak ali vidi se da trza na gore. Danas je neko kupio naglo kolicinu dok je niska cena, botovi su odmah popunili ordere na dole i to je vise manje to.
Pamet u glavu i nemojtenda vas uhvate u shortu. Budite pazljivi i sa altovima. Vecina ce da iskrvari, oni najjaci je mozda privremeno pasti ali ce mozda i skociti posle toga.
 
XRP nategnut kao praćka, lagano x3-x4, ako BTC ispoštuje
 
XRP moze da ozbiljnije mrdne samo ako se nesto pozitivno desi u parnici protiv SEC.
 
Koja je logika prelaska sada iz altova u btc?
Ima vise razloga:
1. Prosao je hajp altova. Eto npr bio je veliki hajp oko Cardana, i svi ocekivali velike cene i tu se ulagalo. Hajp prosao, a cena nije skocila koliko se ocekivalo. Zasto bi sada ljudi ulazili tamo gde nema hajpa i ne ocekuju se veliki profiti.
2. Altovi su vec pokidali svoje ATHove. Vec su nenormalno skocili, i sada se uzimaju profiti. Primer su ti Solana, AVAX, LUNA itd.
3. Ljudi ulaze u BTC jer je to sada u hajpu. Tu ocekuju profit. Kupe profit iz altova i nose u BTC.
4. Ljudi se spremaju za bear market. A u bearu, BTC najmanje padne! BTC padne npr 85%, a Altovi padnu npr 95%. Takodje, BTC ce sigurno preziveti bear, i u novom bullu bice jos jaci. A 90% altova nece preziveti bear. A a i ako prezive bear, pitanje je da li ce u novom bullu biti jaci, ili ce biti slabiji nego sada. Eto npr mnogi su u ovom buillu bili slabiji nego sto su bili u ranijem bullu. Primera je mnogo: XRP, Bitcoin Cash, Stellar...

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno