Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kapitulacija rudara ce se desiti kada eth predje na 2.0.
Tada ce masa koja kopa eth, prelaskom u manje popularne coine uciniti kopanje neisplativim.
 
Uvek će biti nešto da se kopa rekli bi ljudi koji su u ovom već 10+ godina. Samo zavisi po kojoj isplativosti.
Ne tako davno su se gasile mašine i na ETH pa smo imali nenormalnu isplativost zbog block reward. Sve to u oko godinu dana.
Verovatno neće biti više nikad pomame za opremom kao što je bilo sa ETH, ali ko bude strpljiv može da zaradi i na drugim coinima.
 
Dal ce se uvek nesto kopati ne znam , uvek je dugacki vremenski period, mada je i nešto širok pojam.

Ono sto znam da eth nije doneo kopanje niti isplativost istog niti ce prelazah eth-a na full pos to odneti.

Isplativost zavisi od vise varijabli i naravno da se vremenom menja u oba smera.


Edit: i to sve pricamo za jedan deo mining-a odnosno gpu mining.
 
Kad ETH ode na staking, preci ce se na nesto drugo, sto ne mora automatski da znaci da ce biti u tom trenutku isplativo, ali takodje ne mora da znaci da ako majnujes u minusu godinu dana, da posle godinu dana taj isti novcic ne ode u nebo pa nnapravis lep profit.
 
Dodao bih na ovu pricu o buducem dnu .

SAM 1458 je zapravo 208 week ... od par ljudi ljudi sam slusao o 200 week kao mogucem dnu sto mu dodje skoro na isto i kad se pogledaju prethodni ciklusi ima smisla ..

Dodao bi jos jedan pogleda na moguci nacin "predvidjanja" dna

Ako uzmemo da se dno razlikovalo ~1300% izmedju prethodna dva ciklusa
Capture.PNG

I ako "predpostavimo" da ce sledece dno biti 1300% vece od dna u proslom ciklusu onda dobijemo ovo

Capture2.PNG
Sto mu dodje na nekih 40 000

Benjaminov "fair value" ( to je ona zelena slaka na njegovim chartovima ) takodje bi trebalo da bude na oko 40k kod sledeceg polovljenja ..

U prevodu dosta stvari pokazuje da bi sledece dno moglo biti "tu negde"

Sa druge strane koliko vidim obicno od "vrha" do "dna" prodje oko godinu dana tako d cua su se truditi da mi to bude glavna referenca za ponovnu kupovinu ili pocetak DCA-a zavisi kako se stvari budu odvijale ( ako padnemo 50%za godinu dana od vrha onda cu krenuti DCA ) ako padnemo 70-80% od vrha onda cu "agresivnije" kupovati -> naravno to su sve planovi ko zna gde ce nas zivot odvesti do tada ..

Sto se tice kupovine: Kad sam "prepravljo" svoj portfolio dok smo bili na ~40k stavio sam ovako BTC 50% ADA DOT po 20% ( otprilike su cifre ) i ostalo je razbacano tu i tamo...

Kad sam se rapiso vec mogu i ovo da kazem
Trejdovi buduci koji su u planu. BTC vraca trenutno domminance i u drugoj polovini decembra cu verovato prodati BTC da bi uzeo ETH / DOT / ADA eventualno u medjuvremenu ubaciti jos neke pare u AVAX i MATIC ako ne budu skakali mnogo ( ne zatosto mislim da su dobri, mada sam o MATIC-u citao i deluje mi OK, nego vise sto Benjamin ima tamo pozicije ) i da AVAX mora pre toga da se stabilizuje malo sa cenom ( deluje mi da se jos prazni od nedavnog skoka ) .
 
Poslednja izmena:
Pošto su predviđanja vrha u modi, ajde da se okušam i ja.

screenshot.png

Mislim da će se sadašnji trendlajni održati, dakle vrh negde na oko 85k, kako sam i prognozirao za ovaj ciklus tamo na početku. Ako ipak prebaci, ne verujem da će preko 100k. To sve pod uslovom da nas berza pusti, što je manje verovatno nego da će da nam prekine igranku pre vremena. Idem sledeće nedelje da kupujem zlato, previše sam odlagao.

Što se tiče dna, to je baš nezahvalno prognozirati. Najgori scenario, ako slom berze dođe zbog mera fiskalnog zatezanja, dno je oko 10k. Ako bi slom došao sam od sebe i FED ipak pokušao stimulus, biće viši. Mada ne znam kakav stimulus više da pokušavaju izuzev da direktno kupuju stocks.
 
Hvala ti na zadnjih par postova, naucio sam nesto novo :)

Nema na cemu, drago mi je ako sam pomogao.

Ne razumem deo za kapitulaciju rudara, sta to tacno znaci i gde to moze da se vidi u kom rasponu oni kapituliraju?

Ukratko: Cena padne toliko nisko da rudari pocnu da gase opremu i prodaju sve sto imaju sto izaziva pritisak na prodaju i jos vise obara cenu zbog cega i drugim rudarima postaje nerentabilno pa i oni gase i prodaju... uglavnom spirala sve do dna. Hint: novembar-decembar 2018. Cena ide dole zajedno sa hashrate. Kad taj dogadjaj dotakne dno onda je to to.

Uprkos velikoj volji jednostavno nemam vremena da objasnjavam detaljno stvari koje se lako mogu naci na Guglu: "bitcoin mining capitulation".

I nevezano za bitcoin, da li sve ono iz prethodnih postova moze da se primeni i na druge coine (mislim na sma1458, mayer multiple)? Ili ako imas neku sugestiju vezano za njih, sto se tice ulaza/izlaza.

Ja spadam u onu grupu koja kripto deli na:
  • bitcoin
  • stable coins
  • shitcoins

Tako da nista ne znam o altovima. Ali sam siguran da npr sma1458d ne moze da se primeni na ETH npr jer on nema halving na 210K blokova nego kako i koliko ekipi dune. U svakom slucaju mogu da vam pomognem samo kada je BTC u pitanju.
 
Da li neko zna u kojoj vrednosti je Binance delio Beta Finace po jednom BNBu?
 
Ovo je skoro pa prvi vikend posle dugo vremena da vidimo pojačan volume koji je skoro pa kao i u radnim danima.
Zna li neko mogući razlog?
 
Mislim da je avax trenutno sasvim ok za ulaz i da se konsolidovao posle svih skokova, ako se trziste pokrene narednih dana, trebao bi lagano do 70$ da stigne. Ja sam ga uzeo u svakom slucaju.
 
GALA, XEC su već neko vreme ’mirni’. Šta mislite o njihovom potencijalu?
 
Računalo se koliko u proseku BNB imaš u tih 6-7 dana. Za svaki BNB dobijalo se otprilike po 6,8 beta tokena a naplaćeni su po ceni od 0,06$
 
Znaci realno to se ne isplati. Mislim, nama se ne isplati. Sta nam daju? Vrednost 20$, po BNBu koji vredi 400$. A njima se isplati, da navuku ljude da kupe BNB i da skoci cena BNBa. Hvala vam na odgovrima.
P.S. za moderatora
Posatvio sam ovde pitanje jer sam ovde i video pre 10ak dana da se to spominjalo. Nisam znao za koju je temu.
 
Pošto su predviđanja vrha u modi, ajde da se okušam i ja.

Pogledajte prilog 320105

Mislim da će se sadašnji trendlajni održati, dakle vrh negde na oko 85k, kako sam i prognozirao za ovaj ciklus tamo na početku. Ako ipak prebaci, ne verujem da će preko 100k. To sve pod uslovom da nas berza pusti, što je manje verovatno nego da će da nam prekine igranku pre vremena. Idem sledeće nedelje da kupujem zlato, previše sam odlagao.

Što se tiče dna, to je baš nezahvalno prognozirati. Najgori scenario, ako slom berze dođe zbog mera fiskalnog zatezanja, dno je oko 10k. Ako bi slom došao sam od sebe i FED ipak pokušao stimulus, biće viši. Mada ne znam kakav stimulus više da pokušavaju izuzev da direktno kupuju stocks.
Jesi li razmisljao o PAX Gold ili PMGT ? I moje razmisljanje je da deo ostanem u stable (za stake) a deo u zlatu. Taj deo u zlatu bi bio manji deo fizicki a veci u mining kompanijama i PAX-u.
 
i jesmo i nismo zavisi sta krene gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno