Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da slazem se. Upravo to. Ako krene dole a vec je x puta islo dole pa gore, mogao je svako da izpegla gubitak iz Maja :)
Ici ce Sol gore ali je u stvari fora to sto kazes kada da se udje. Postepeno je ok.
Sol je bio po meni top do 40$ e sad je vec rizican :)
 
Nije važno po kojim cenama je neko ušao. Ako misliš da sigurno ide još dole, prodaj i čekaj, a ako nisi siguran u kom će pravcu, bolje ništa ne diraj.

A ko pametan može biti siguran u bilo šta što se tiče kripto marketa (i ne samo kripta).
Jedina zaštita od gubitka je za sve postaviti SL ali onda se može izgubiti profit no i to je bolje nego gubitak.
 
Ma i taj sl je mac sa dve ostrice. Zavisi na koliku polugu ulazes. Dok dodje do sl vec si u velikom gubitku a vrlo cesto osciluje toliko da ti okine sl...opasan ples ;)
 
Da li taj preduzimač u Kini utiče na BDP Kine ?
Kinesko trziste nekretnina je prenaduvano vec dugo vremena i taj balon mora da pukne ono nosi oko 10% BDP-a Kine..
Ono sto je bitno je da su u SAD-u krizu su izazvale banke koje su otvorile "poluge" na dugove u kreditima, a ne pad hipotekarnog trzista. Tako da pad hipotekarnog trzista ne znaci automatski i ekonomsku krizu na svim nivoima ..

Sve u svemu crveni dan i verovatno crveni vikend 20 week moving average je na ~41.8k .. i to nivo iznad kojeg bi bilo dobro da zatvorimo nedelju ..

Od sledece nedelje 20 week moving averge krece da se penje dakle...

Po meni imamo jos pola oktobra testiranja ovih nivoa od oko 40-50k ...
 
ili bitnije da li će država pustiti da propadne ako je bitan igrač...

Država će reagovati sigurno, kineske banke imaju odgoman exposure prema građevincima. Nekretnine su glavna meta ulagača u Kini, izgrađeni su čitavi prazni gradovi radi špekulacije u nekretninama.

Stvar je u tome što globalni everything balon samo traži iglu da se nabode. Ne kažem da će ovo biti ta igla, ali nek napravi i samo mali potres i berza padne 5%, kripto će bar 20%, zato sam ja preventivno prodao, kupiću posle opet jeftinije ako ne bude većeg belaja. Ko naivno veruje da centralne banke mogu da kontrolišu tržišta i spreče veliku korekciju koja nam sledi, taj će da doživi vrlo neprijatno iznenađenje.
 
Morbius, a kako to moze toliko da utice na kripto berzu. Ovde sve deluje da je berza vec neko vreme krenula na dole i samo ceka takav jedan potez kao izgovor za pad. To mu dodje kao marketing, bilo da je skok ili pad u pitanju. Ili samo traze uzrok za vec pokrenutu posledicu

Mozda me on bacio na ignore...al ok nema veze :)
 
Evergrande - katastrofa u najavi. Problem je što je 1.5 miliona kineza platilo 50% kao down payment na kuće koje nisu još ni započete a Evergrande niti ima šanse niti ima para da ih završi.
Evo je i prva posledica:



Ne zaboravite da je sutra i sastanak FED-a.
 
Država će reagovati sigurno, kineske banke imaju odgoman exposure prema građevincima. Nekretnine su glavna meta ulagača u Kini, izgrađeni su čitavi prazni gradovi radi špekulacije u nekretninama.

Stvar je u tome što globalni everything balon samo traži iglu da se nabode. Ne kažem da će ovo biti ta igla, ali nek napravi i samo mali potres i berza padne 5%, kripto će bar 20%, zato sam ja preventivno prodao, kupiću posle opet jeftinije ako ne bude većeg belaja. Ko naivno veruje da centralne banke mogu da kontrolišu tržišta i spreče veliku korekciju koja nam sledi, taj će da doživi vrlo neprijatno iznenađenje.
Centralne banke mogu da kontrolišu deflaciju. Za kontrolu inflacije su trenutno skoro ostale bez municije.
Videćemo da li će biti spremni da dozvole pad vrednosti berza ili ne, a pogotovo da li će biti spremni da dozvole deflaciju i time povećaju troškove servisiranja državnih dugovanja, koja su i sada već prevelika.
 
Ovo mi je uvek opasno kada se govori o deflaciji i inflaciji. Ako im se cefne mogu da naprave da 100k dolara vredi kao sada 40k i onda moze i i ovaj btc nas kilavi na 100k :)
Gledam da budem realan. Ne navijam ni za rast ni za pad. Samo da predvidimo sta ce da bude
 
Mene sad interesuje da li trenutno moze da usledi jos jedan jak pad, ovo sam ocekivao ali ne vise od ovoga.
 
Ovo je skoro pa slobodan pad, videcemo how deep is rabbit hole. I ja sam napravio kobnu kupovinu DOT na 33.5 pola sata pre korekcije nocas, nevidjen maler. Izasao na 29,. Ovo moze bas nisko da ode, ne zalecem se vise. Nocas sam mislio da je jos jedna od klackalica koje DOT cesto ima da ide gore dole, kad ono medjutim...
 
Morbius, a kako to moze toliko da utice na kripto berzu. Ovde sve deluje da je berza vec neko vreme krenula na dole i samo ceka takav jedan potez kao izgovor za pad. To mu dodje kao marketing, bilo da je skok ili pad u pitanju. Ili samo traze uzrok za vec pokrenutu posledicu

Ne slažem se. Kripto market cap chart je do sad izgledao bullish, sve se smešilo za ATH do kraja godine. Sam po sebi, ne vidim zašto bi kripto padao. Ali kripto je krajnje špekulativni asset, njegova vrednost se zasniva na stavu da ograničena količina ničega vredi nešto. Kad krenu potresi, najšpekulativniji asset-i najgore prođu.
 
Centralne banke mogu da kontrolišu deflaciju. Za kontrolu inflacije su trenutno skoro ostale bez municije.
Videćemo da li će biti spremni da dozvole pad vrednosti berza ili ne, a pogotovo da li će biti spremni da dozvole deflaciju i time povećaju troškove servisiranja državnih dugovanja, koja su i sada već prevelika.

Kontra, deflacija se teže kontroliše, a inflacija lako. Seti se kako je deda Avram finansijskom reformom zaustavio hiperinflaciju kod nas. Zemlje koje hronično pate od inflacije to čine jer njihove vlasti ponavljaju iste greške, umesto da progutaju gorku pilulu i odustanu od lakog novca za svoje finansiranje.

U ovoj situaciji, centralne banke i vlade će morati da biraju manje zlo. Države bankrotiraju, SAD je recimo do sad bankrotirala pet puta, mnogo veći problem je da im se ekonomija raspadne usled hiperinflacije, jer tu štetu nije lako opraviti.
 
Poslednja izmena:
Samo opušteno, bez nervoze. Ciklusi idu kao i do sada, nepredviđeno gore, pa dole, pa ....
Ako ide još dole a ima se keša = kupovina, a ako se nema keša ništa ne dirati, doći će kad tad.
Iskusni su na to već oguglali, pa čak i ja koga ne smatram za stručnjaka, ali imam iskustva.
 
Kako je lepo kada tone. Taman juce pisah kako je smorilo vise da je cena oko 47.000$, i da je red nesto da se desi, i evo je pade na skoro 44.000$. Ja idalje necu ništa kupovati jer očekujem 30.000$. A to će se desiti, nebitno da li za 2 dana, 20 dana ili 2 meseca. Ja znam svoj cilj i čekam svoj cilj, i kada budem kupovao na 30.000$ svo moje čekanje će se debelo isplatiti. A ljudi koji smatraju da smo u bullu, mogli bi sada kupovati jer cene su bas dosta pale. Secam se na poletanju sa 30.000$, kada smo bili na ovim cenama, neke ljude je uhvatio FOMO da im BTC ne pobegne na preko 50.000$ pa na dalje. Savetovao sam ih da ne brinu, neće BTC pobeci. Nikad u FOMOu ne kupujte. U ovakvim situacijama se kupuje. Ako mislite da nećemo vise padati, onda kupite sada coine, ali deo novca ostavite i za niže cene, za svaki slučaj. Nikad ne potrošite sav novac, jer uvek može niže da padnu cene. Ipak, do 30.000$ nas deli 14.000$, a do ATHa 20.000$. I ako uzmemo u obzir da je uvek lakše pasti nego se popeti, onda tih 14.000$ deluju još manje, a 20.000$ još dalje. Dobro napravite strategiju. Nemojte sebi dozvoliti da budete praznih džepova kada bude bila najveća rasprodaja, jer tada se prave najveće pare. 71AFD631-395C-4B32-B4E6-D53DFC91226E.jpeg
 
Frka u Kini, veliki građevinski preduzimač je bankrotirao, sinoć sam prodao velike količine kripta. Berze se jutros otvaraju sa gubicima, žurka počinje kad se otvore američke berze, a SPX je u petak zatvorio na glavnom support-u.
Kako niko ne kaze "e ljudi kineski proizvodjac propao bla bla evo ja SAD prodajem ili UPRAVO sam prodao..." nego svi dodjete SUTRA kad se sve uveliko desilo i desava i mojoj babi je jasno da je trenutno pad i onda izigravate neke baje kako ste nesto kao vi bas uradili. Ajde bre nismo deca. Ja sam LINK kupio za solidnu kolicinu za mene novca na 29 i evo sad pada i propustio sam, zeznuo sam se, ali da prodajem necu jer ne vredi sad da se pravim pametan...
 
Frka u Kini, veliki građevinski preduzimač je bankrotirao, sinoć sam prodao velike količine kripta. Berze se jutros otvaraju sa gubicima, žurka počinje kad se otvore američke berze, a SPX je u petak zatvorio na glavnom support-u.

Kako niko ne kaze "e ljudi kineski proizvodjac propao bla bla evo ja SAD prodajem ili UPRAVO sam prodao..." nego svi dodjete SUTRA kad se sve uveliko desilo i desava i mojoj babi je jasno da je trenutno pad i onda izigravate neke baje kako ste nesto kao vi bas uradili. Ajde bre nismo deca. Ja sam LINK kupio za solidnu kolicinu za mene novca na 29 i evo sad pada i propustio sam, zeznuo sam se, ali da prodajem necu jer ne vredi sad da se pravim pametan...
Posle bitke svi generali.
 
Frka u Kini, veliki građevinski preduzimač je bankrotirao, sinoć sam prodao velike količine kripta. Berze se jutros otvaraju sa gubicima, žurka počinje kad se otvore američke berze, a SPX je u petak zatvorio na glavnom support-u.

Kako niko ne kaze "e ljudi kineski proizvodjac propao bla bla evo ja SAD prodajem ili UPRAVO sam prodao..." nego svi dodjete SUTRA kad se sve uveliko desilo i desava i mojoj babi je jasno da je trenutno pad i onda izigravate neke baje kako ste nesto kao vi bas uradili. Ajde bre nismo deca. Ja sam LINK kupio za solidnu kolicinu za mene novca na 29 i evo sad pada i propustio sam, zeznuo sam se, ali da prodajem necu jer ne vredi sad da se pravim pametan...

Informaciju si dobio na vreme, jer kripto pretežno prati američke berze, a one se ne otvaraju još sat i po. Da pojasnim, jesam prodao sinoć, ali i jutros kada se Frankfurtska berza otvorila sa padom, potvrdivši što sam očekivao. Nedugo posle toga sam vas upozorio ovde. Uostalom, ne znam ni sam koliko sam puta najavljivao berzansku korekciju za ovu jesen.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno