Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi sta je ovo? Nadam se da ne idemo na 20k......
Morbius sta mislis?

Ne verujem, sem ako berza krene da lomi. Ljudi uglavnom paniče jer izgleda da ispod nemamo nikakav support do 20k, ali to je stoga što oni gledaju samo linearni, ne i logaritamski chart.

Kao što vidiš, imamo paralelne kanale koje cena dobro respektuje, sledeći jak support nije toliko nisko. Da me ne plaši berza, možda bih se usudio da hodlam više. Ovako, čekam krah da pokupim BTC ispod 10k, na dnu kanala.

screenshot.png
 
Ne verujem, sem ako berza krene da lomi. Ljudi uglavnom paniče jer izgleda da ispod nemamo nikakav support do 20k, ali to je stoga što oni gledaju samo linearni, ne i logaritamski chart.

Kao što vidiš, imamo paralelne kanale koje cena dobro respektuje, sledeći jak support nije toliko nisko. Da me ne plaši berza, možda bih se usudio da hodlam više. Ovako, čekam krah da pokupim BTC ispod 10k, na dnu kanala.

Pogledajte prilog 312907
Koja si ti legenda 🙂. Znaci sad ne cekas slom berze, vec krah. Srecno u svakom slucaju.
 
Ne verujem, sem ako berza krene da lomi. Ljudi uglavnom paniče jer izgleda da ispod nemamo nikakav support do 20k, ali to je stoga što oni gledaju samo linearni, ne i logaritamski chart.

Kao što vidiš, imamo paralelne kanale koje cena dobro respektuje, sledeći jak support nije toliko nisko. Da me ne plaši berza, možda bih se usudio da hodlam više. Ovako, čekam krah da pokupim BTC ispod 10k, na dnu kanala.


Danas sam pričao sa direktorom jedne filijale banke u NS, pričamo na temu kredita i sl, i on je ubeđen da će do kraja godine bankarski sektor u celom svetu pući i da će kamate podivljati.
Ja mu kažem, ti imaš više informacija od mene, ali zamisli koliko informacija o svemu tome ima tvoj direktor u BG, ili vlasnik banke, ili predsednik države itd. Šta misliš da oni namerno ne puštaju takve informacije da ljudi misle da će doći do haosa kao 2008. godine a da će ustvari biti skroz suprotno?
 
Malezija :)

 
Fora je, sto bi bas 10K bio dno kanala? Ako se vec gadjamo ciframa. Cekanje cifri nikad nije dobro, samo lagani DCA i tamo i vamo
 
Ja nekako ubedjen da traznja ovaj put nece dati da se cena toliko sroza..mislim da bi vec na 1500 bila masovna kupovina..doduse, ko ce ga znat'. U medjuvremenu Matic uhvatio malo jaci zalet. Trenutno je prelaz iz Ade bio dobra odluka.
 
Fora je, sto bi bas 10K bio dno kanala? Ako se vec gadjamo ciframa. Cekanje cifri nikad nije dobro, samo lagani DCA i tamo i vamo

Mi smo u bear marketu, to je sad već sasvim jasno. Ajde da smo još uvek u bull marketu, pa čovek i da rizikuje slom berze. Ja sam tako prošle zime očekivao slom, ali je i BTC bio u usponu kako se polovljenje približavalo, rekoh vredi rizika. Mislio sam imaću dovoljno vremena da prepoznam situaciju i reagujem, ali kako se korona pojavila, to je samo otišlo fijuuuu... Gledaš i ne veruješ svojim očima kako se u sekundama topi. Zahvalan sam za to iskustvo, od tad sam mnogo pametniji.

Niko živi ne može da kaže kad će stock balon da pukne i koji događaj će ga probušiti. Tako da je moguć i bulish scenario gde se berze budu držale možda i godinu dana od sada, sasvim dovoljno da kripto krene u još jedan run. Ali kladiti se na tako nešto nije pametno.

10k je tu negde dno kanala kog sam nacrtao. Takođe imamo i futures gaps na tom nivou, iz nekog razloga oni se kad je BTC u pitanju uvek zatvore. Imali smo tako prošli put gaps ispod 4k za koje su ljudi mislili da će zauvek ostati nepopunjeni, pa nisu. Najzad, i Saj je rekao da više nikad nećemo videti BTC ispod 10k, što je praktično garancija da hoćemo.
 
@morbius

".. Ako hoces, pomeni negde Saja.."
Dovoljno je da me me ti spomenes. Tu sam ja brckam se, bacim oko s vremena na vreme, ne uzbudjujem se. Ne mogu da kazem da mi ne bi bilo krivo da ova godina ispadne corak. Trenutna situacija ne izgleda dobro i cak i meni proradi onaj crvic sumnje, sta ako...
Sndruge strane od leta nisam nista drugo ni ocekivao, akumulira se lagano. Danas sam procitao da svake nedelje sa menjacnice se povuce btc u vrednosti milijardu dolara. Nedostatak supporta ne mora nista da znaci, botovi to rade u milisekundi a svi nasi orderi su samo kap u moru.
Ispod 10K se nece desiti, na 10K je bila prosla akumulacija, time se ne treba zanositi uopste.
Trenutno sve ispod 30K je top kupovina ako mene pitate i ne ocekujem da ide nesto mnogo ispod. Mozda malo padne onako kao juce i to je to, danas se vec ciste svi sell orderi i to je to. Ponovo stradaju oni koji se uplase.
 
Da se i ja slozim sa @Sajom, prosla akumulacija je bila na 10k ne treba se zanositi da ce doci dotle, 200 week moving average je sad 13-14k i raste a btc nikad nije isao ispod toga ( osim par dana martu prosle gosine za vreme covid panike )..

100 week moving average je trenutno 20k i raste za nekih 250 dolara nedeljno..

Tesko mi je da zamislim da moze ispod toga...

Ali najiskrenije mislim da smo blizu nalazenja supporta mozda bude na 30k mozda na 27k mozda ba 25k ..

Ove godine ne ocekujem da cemo izvlaciti profit..
 
Vrlo je moguce da ce ova godina ici mnogo sporije nego sto smo se nadali ali jos krajem prosle godine sam spominjao mogucnost da mozemo uci lagano u sledecu godinu. Sve vise idemo ka tome. Bez obzira sto mirise lose akumulacija koja traje je jedino sto sada deluje pozitivno a to i treba da bude najbitniji kriterijum za prognozu. Follow the money. Ne treba nasedati na vesti, razne twitter naloge... Ako kitovi i institucije akumuliraju BTC i dalje to znaci samo jedno. Leto je vise manje uvek mrtvo, kraj leta i jesen bi trebalo da bude period kada ce se situacija zagrejati. Tada cemo znati mnogo sigurnije.
 
Sto volim kad vidim ovako cist pesimizam ovde na temi.... znaci da nam se dno blizi (ako nista ono vremenski ako ne i brojcano)

Morbius voli da citira razne razne fraze sa interneta, ali neka seti i one bas poznate: 'don't try to time the market'
 
Sto volim kad vidim ovako cist pesimizam ovde na temi.... znaci da nam se dno blizi (ako nista ono vremenski ako ne i brojcano)

Morbius voli da citira razne razne fraze sa interneta, ali neka seti i one bas poznate: 'don't try to time the market'
Nije samo na temi pesimizam, svuda je. Ova je tema samo ogledalo onoga sto vecina misli. Prosek onoga sto ljudi misli je u ovoj temi isti kao i na celokupnom netu.

Pre par dana iskoci na twitteru neki lik s nasim imenom i prezimenom sa twittom da treba izaci potpuno iz crypti marketa.
Pametni ljudi su odmah poceli da komentarisu na koji nacin je twitter odlucio da svima servira taj twitt iako niko od njih kao i ja nismo culi za lika nikada i odmah je krenula teorija kako twitter manipulise marketom.
Svi manipulisu marketom.
 
'don't try to time the market'
to je upotrebljiva krilatica za proper tržište, dočim, kripto ne potpada pod isto, i ne postoji niti pokušaj nekakve nelinearne dif jednačine, koja bi mogla i u najavi, opsegnuti nasumičnost koja se odigrava

to onda dovodi do priče o rendom twt liku o kome @[SAJ]ber Kurajber govori, liku koji formira u trenu tu amorfnost, i usmerava je?!?

kao čoveku koji aktivno učestvuje već 7g u čitavoj priči, meni ne izgleda dobro, e sad, možda je to pesimizam, možda i strah, a moguće i realnost...
 
kao čoveku koji aktivno učestvuje već 7g u čitavoj priči, meni ne izgleda dobro, e sad, možda je to pesimizam, možda i strah, a moguće i realnost...
i koliko si puta za tih 7 godina imao ovaj osećaj? i gde je btc sad u odnosu na to gde je bio pre 7 godina?

Ja sam bar 100 puta za otprilike malo kraće vreme koliko sam u kriptu :D i još uvek plivamo, kako - tako, jer je sve ovo već viđeno X puta.

edit:

Srećan Matic svima koji slave 🍻 zatvorih upravo trejd na .94$
 
Poslednja izmena:
Kontam da je kolicina straha proporcionalna kolicini para u portfoliu.

Ja planiram da nastavim da kupujem svaki mesec,za sad btc a u nekom trenutku i altove kako bih smanjio ulaznu cenu za ono sto imam a nisam prodao na vreme. Da li ce krenuti na gore na jesen 2021 ili 2023, nebitno.
 
Kontam da je kolicina straha proporcionalna kolicini para u portfoliu.
i to, i još što većina nije razgraničila u glavi da li su trejderi ili hodleri / investitori. Ovu drugu opciju što sam napisao je jako teško preseći i odlučiti se.
 
Poslednja izmena:
Pocelo je xD tj u 20h



Screenshot_1.png

many degens will have their finger hovering over the long/short button while elon speaks

:ROFLMAO:



 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno