Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Analiza za one koji hoće ozbiljne teme. Recimo da smo sad u Wyckoff akumulaciji, kao što chart sugeriše, kao što i većina Yutuber-a tvrde, kao što je najverovatnije i tačno. Ako izgleda, hoda i oglašava se kao patka, najverovatnije je patka. Cena bi školski još neko vreme trebalo da oscilira na ovim nekim nivoima, pre nego što nastavi dalje naviše. To bi nas najverovatnije polako vratilo u bull market, scenario koji sam očekivao od starta. Nema smisla da je ovako zaravnjen top kraj ciklusa, niti da nije bio pokušan povratak naviše nakon sloma. CNN je do pre par dana bio pun članaka koji su najavljivali dalji pad cene, kad je i Saj postao plašljiv, postalo mi je sasvim jasno da idemo gore. Kraj akumulacije verovatno kada hash ribbons zatvori ovaj gap koji je narastao i krećemo polako u drugu (treću ko računa i 2019. balončić) i poslednju bull fazu ciklusa.

screenshot.png

Postoji jedno "ali" ovde. Ciklus bi krajnje odokativno trebalo da se završi krajem ove ili početkom sledeće godine. Na žalost, ne verujem da će nam stock market to dozvoliti. Buffet indikator je stigao do rekordnog nivoa, berze mogu u bilo kom trenutku da zveknu i povuklu sve dole. Zato sam se toliko nadao da ćemo imati jednodelni ciklus kao 2017, da prodam sve ovog leta na vrhu i uživam, ali nije se dalo.
 
Ajmo o ciklusima i berzi, Saja ako hoćeš pomeni.
 
Ajmo o ciklusima i berzi, Saja ako hoćeš pomeni.

Čovek je izvrstan kontraindikator, da ga nema, trebalo bi ga izmisliti. Trebalo je da mi bude sasvim jasno šta se sprema kada je i on čvrsti hodler LTC-a bio počeo da juri kučiće. U retrospektivi vidim da sam ignorisao toliko mnogo jasnih znakova, ali to je sad naknadna pamet.
 
Pa preskoci Saja neki put. Sharaj malo.
 
Evo nešto što bi nekom možda moglo biti korisno.
FED se sastaje sutra. Do sada nisu dizali stope, jer su mislili da imaju inflaciju pod kontrolom (nešto preko 2%), izveštaji za maj su daleko iznad. Neki od zvaničnika su se oglašavali govoreći da "imaju mehanizme za kontrolu" što će reći da bi mogli ranije nego što se očekivalo (mislilo se da to neće biti pre kraja 2022. da se ne bi usporavala ekonomija, tj. da bi joj se omogućio oporavak) da dignu stopu.
Dakle ako sutra sve ostane po starom to je ozbiljan push za crypto.
E sad, postoje dva suprotna pogleda na to ukoliko dođe do podizanja stope ili najave podizanja.
Prvi, ako dignu stopu ili samo najave dizanje to bi značilo da će manje svežeg novca dolaziti u crypto (veliki tj. njihove pare će otići u obveznice, jer je sigurnije/izvesnije). Drugi kaže da najava dizanja ili dizanje stope označava početak "borbe" sa inflacijom, a kud ćete bolje asset za tu svrhu od Bitcoina (naravno tu je i zlato). U zavisnosti koji pogled vam je bliži (logičniji) sutrašnje vesti mogu biti znak za ulaz/izlaz. Možda ovim nisam pomogao, ali nisam ni odmogao
 
Znaci ili ce da padne ili ce da skoci. Sve je jasno :cool:
Inflacija je zezanuta stvar ali svaki put kada se desava mnogo paranse slije u kripto. Ovakvu globalnu inflaciju nismo skoro imali. Mogu oni da se bore koliko hoce, to besomucno stampanje dolara ce doci na naplatu za godinu dve. Nastampali 40% novih dolara, 2% inflacija, kako da ne :ROFLMAO:
 
Kad je ta konferencija...
 
Vidim da je vreme da se vratim alkoholu kako bi pojaco kvalitet rasprave ;)

Ozbiljnih postova nema jel se nema sta novo reci.

Death cross dolazi uskoro. Novi ATH ne ocekujem do jeseni, a lako moguce da ga ne bude ove godine uopste, na sve skokove do tada cu gledati kao na dead cat bounce ( ali necu trgovati u njima posto ne umem ).

Tek kada bi krenuo lagano do nekih 55k onda bi se zamislio da li krecemo ponovo gore u "neistrazrne visine"..

Vrh ciklusa Moze da se desi krajem ove ili krajem sledece godine ( i sve izmedju toga je moguce, realno nemam pojma ).

U medjuvremenu se dokupljujem koliko mogu i to je to.

Sve ovo sto sam napisao vazi i sad, a verovatno ce vaziti i za mesec - dva dana.
 
Znaci ili ce da padne ili ce da skoci. Sve je jasno :cool:
Inflacija je zezanuta stvar ali svaki put kada se desava mnogo paranse slije u kripto. Ovakvu globalnu inflaciju nismo skoro imali. Mogu oni da se bore koliko hoce, to besomucno stampanje dolara ce doci na naplatu za godinu dve. Nastampali 40% novih dolara, 2% inflacija, kako da ne :ROFLMAO:
Ne znači ni jedno ni drugo. Kažem da postoje dva puta načina kako može da gleda na vest. Ja sam recimo bliže mišljenju da ukoliko dignu stopu mi sa kriptom idemo na hlađenje. Svako bira šta mu je bliže. Ne ispucavam cifre, jer ih ne znam. A što se tiče merenja inflacije najbolje bi bilo da tebe konsultuju pošto izgleda znaš nešto što oni ne znaju. U jedno možeš biti siguran, a to je da je metodologija tamo javna i da su brojevi tačni prema toj metodologiji. Taj deo sa dodatnim parama je tačan i ti bi imao za pravo kada bi te pare došle do tebe i mene. Sa toliko dodatnih para u sistemu bili bi kao mi '93, ali ipak izgleda da znaju šta rade, najveći deo para je ostao tamo gde oni misle da treba da budu. Ovako će biti dok god svet bude gledao u $ kao boga. Neko ipak kupuje njihove obveznice iako su kamate mizerne.
 
Uf, ako bude lose saopstenje po kripto, moz lako krene dobar pad, a bas tada zakucaju i menjacnice... Dok ako bude dobar nexe sigurno explodira sve na gore tek tako... Nemam nista puno, sica neka, al mozda da pola prebacim u valutu... 😏 I prs na okidac...
 
20k BTC uskoro?

E4D2QsbXwAIMPmO
 
Pisano je već o toj cifri i zašto je nedostižna. Ako sada ode ne 20K, neće se tu zaustaviti.
 
Ovo sa iscrtavanjem linija postaje komedija. Jedan povuče linije koje bTC pošalju u nebesa a drugi iscrta linje koje ga šalju u ponor.
A onda dođe Elon, tvitne nešto pa obriše sve te linije.
Dakle, greed and fear, to su jedini faktori koji su odlučujući, sve drugo je smuti pa prospi. Ko može da utiče na te faktore (a Elon & Co. očigledno mogu) taj vodi igru.
Mi, obični slepci možemo ih donekle i sagledati na 5.min chartu, sve preko toga nama postaje nejasnije i onda se okrećemo fantazijama.
Zato pravu zaradu ustvari ostvaruju day trejderi, teraju sve na +1% (@Simke, bio si u pravu za tih 1%, savet zlata vredan) a iskusniji uvate i >5% trend kada se masa & botovi raspomame.
Oni neće čekati da neka cena dođe na neki nivo ali će zaraditi svakako svakodnevnim okopavanjem, dakle nema leba bez motike :) .
Kao na Aljasci u doba zlatne groznice, najbolje su prošli prodavci lopata, pijuka i ostalih potrepština.
 
Ovo sa iscrtavanjem linija postaje komedija. Jedan povuče linije koje bTC pošalju u nebesa a drugi iscrta linje koje ga šalju u ponor.
A onda dođe Elon, tvitne nešto pa obriše sve te linije.
Dakle, greed and fear, to su jedini faktori koji su odlučujući, sve drugo je smuti pa prospi. Ko može da utiče na te faktore (a Elon & Co. očigledno mogu) taj vodi igru.
Mi, obični slepci možemo ih donekle i sagledati na 5.min chartu, sve preko toga nama postaje nejasnije i onda se okrećemo fantazijama.
Zato pravu zaradu ustvari ostvaruju day trejderi, teraju sve na +1% (@Simke, bio si u pravu za tih 1%, savet zlata vredan) a iskusniji uvate i >5% trend kada se masa & botovi raspomame.
Oni neće čekati da neka cena dođe na neki nivo ali će zaraditi svakako svakodnevnim okopavanjem, dakle nema leba bez motike :) .
Kao na Aljasci u doba zlatne groznice, najbolje su prošli prodavci lopata, pijuka i ostalih potrepština.
Bravo druže, ja samo čekam kada će neko na grafikonu istrcati linije u obliku džinovskog pen.sa, jer da se ne lažemo, taj oblik ima isto smisla kao i bilo koji drugi koji je prethodno crtan (od pravouglog, jednakostraničnog i ostalih trouglova, do slobodne forme), možda je čak i više smislen od ostalih. :ROFLMAO:
 
Ljudi, složićemo se da se ne slažemo, ali to ne znači da vam je pametno da nastavite tako da mislite. Doduše, Ako vam je lakše, možete da date sebi i odušak i pišete da *enis pattern vredi kao i svaki drugi, ali bolje vam je da sebi priznate da ste noob-ovi i da provedete mnogo više vremena u praćenju tržišta i edukaciji nego da to što mislite da znate delite sa nama random likovima na internetu. To što pišete smo svi prošli, i slično razmišljali u prvih godinu ili dve godine u kriptu i berzama.

TA nije sveto pismo ni naravno bezgrešna, ali pisati da je beznačajna je u najmanju ruku noob-ovski.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno