Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi su jurnuli u altove, danas sam pisao, pa ce posle iz altova u btc, a onda ce da bude lepa prilika da se napravi panika.
 
Svi su jurnuli u altove, danas sam pisao, pa ce posle iz altova u btc, a onda ce da bude lepa prilika da se napravi panika.
To je veci rizik,ali i veca sansa za zaradu. Ako btc skoci 5% altovi mogu da skoce i 20%, u istom cugu.
BTC je pao 50%, altovi 80% neki i vise, pomeranja su mnogo veca na altovima.
 
Nije mi jasno kako to imate 100 ltc i ne prodate bar 30% na 400. Sta ocekujete, da ce to da raste i raste i raste u beskonacnost? Ja bih iskreno voleo da sam takav optimista. Da si bar deo krenuo da prodajes na onaj skok sad bi ga imao bar 30% vise.
Hvala Darko, u pravu si, ali nisam se nadao ovako velikom padu. Mada sve je to normalno i već viđeno. Ja sam ustvari holder, a dosta loš trgovac. Sada ću da radim po savetima iskusnih (Simke, Saj, Wesel, ...) pa stepenasto da ulazim i izlazim, barem za ovaj kredit, pa da izigravam špekulanta. Malo mi je 400$ za LTC. Barem 1000$.
 
@Medo "Pišite slobodno šta vam nije skupo za ulaganje, gde sam pogrešio u odabiru, pa ću da razmislim.
Svaki savet je dobro došao. Hvala unapred."

Bicu slobodan :), nemam pametnija posla. Po trenutnim cenama najvise ocekujem od ZEC. Ne zato sto sam pametan :), vec sto ga u svom portfoliu imaju oni koji bi trebali da imaju pojma ("Grayscale"). LPT, ETC, ETH, MANA, LINK, XLM, ZEN su vec imali solidan rast, pa se nadam da ce doci trenutak i za ZEC i LTC.
Osim toga, znas i sam, ocekuje se dosta i od DOT, ATOM, XMR, BCH, BAT, ZRX. U sustini, kad pogledam sada ovaj spisak, nema tu velike mudrosti...kad raste - sve raste.
 
@Ivanovic grozni , jel isti Real Madrid iz 90* kad je igrao Pedza Mijat :p .... Jel su iste plate ? Koliko je platu imao R9 a kiliko CR7(7):coffee: ? Razmisli malo ..
 
Ja sam prilikom ovog pada sve altove prebacio u BNB, i njega jedino cekam. Ostao mi je ETH koga kopam i dalje i nesto BTC-a. Ostalo sam sve rasprodao.
Nemam vise kesa, da imam, usao bih u SFP, ADU, DOT, ali ne zelim da se zaduzujem, iskreno.
 
Dobri su koini sad trebao bi DASH 250 da bude.Kad je bio pad odlican je bio COTI bio 0.14 sve bilo ok da se uzme.
 
@mikimk , pa gde si bre ti jel me se secas? Prelistavam PM poruke i vidim mikiii jeeee. Jel ti komsa reko ETH na 1.8k da uzmes ? 2x ili 1x ? mozda 3x ?
Ja sam kupio onda kad je kripto pao skroz , pa sam prodao na 41k pa opet kupio kad je bio 35k i sada ne diram. Rekli su mi da ima pozitivan trend tako da sam ono :)

Ulozio tada pare evo da kazem - pola u btc pola u eth, mozda sam trebao i u Doge jer mi je rekao ako hocu da rizikujem a desavaju se pozitivne stvari sa tim coinom ali krastavac , nebitno samo da ovo raste ja se ne bunim.

Rekao mi je covek da crypto izgleda dobro, i da bi trebalo da se konsoliduje trziste da ne diram nista za sada.
 
Ima li neka otporcina oko 42 ili tu negde gde se ceka proboj ili odbitak ka dole
 
Nekako mi teško da poverujem da je najgore prošlo. Onaj flash crash do 30k je uzrokovan likvidacijama. Mislim da će pravi test i emocionalno ceđenje tek da dođe, ne isključujem ni mogućnost 20-25k.
Svi oni koji cekaju BTC na 20k isti ce kupovati na 70k. Imali smo dve ozbiljne korekcije, onaj ko je zeleo da kupi taj je kupio, predstoji nam period akumulacije i daljeg rasta. Pre neki dan neki "kripto guru" je slicno izjavio mislim na CNBC-u (ili nekoj drugoj tv) da je 20k u opciji - meni je to alarm za reversal signal.

Treba biti oprezan svakako ali treba i realno sagledati situaciju. Nikad all in na market, nikad all out sa marketa.

By the way, xrp se zateze kao pracka u junu ocekujem cenu 3-3,5$ (danasnja cena 1,05$ / najniza cena 0,65$ u nedelju 23.05. / moj ulazna cena na 0,86$)

Ukuliko bude treci dip ubacicu svez dodatni novac na berzu. Zao mi je sto nisam uspeo da kupim jos 2 coina BNB i NEO.
 
Ja prodao btc i ltc sto sam uzimao na prosek 34k i 177 jos u onom prvom padu. Druga dva pada sam samo odgledao, al izgleda da sam bio malo vise u kriptu da bih jos kupovao.
Nema veze, sad moze da krene raketa kao po obicaju :D
Vec pravim neke planove za medveda pa ne bih da ostanem bez kesa.
Ostavio sam sfp, tu sam u proseku 1.7 steta sto nista nisam uzeo ispod 1 pri ovom padu, al ako sve ode gore onda cu da se ogrebem nesto.
 
Neka se Simke i SAJ ne ljute, što ih spominjem, ali utiču na moje odluke, koje su samo moje.

To je zlo koje nastaje od moonboy-a o kom često govorim. Simke sa njegovim pričama, targeti postignuti, sve super dokupljeno, trejdovi se nižu, uspeh, uspeh i samo uspeh. Saj koji godinama samouvereno priča o stvarima sa kojima veze nema i kom je svetla budućnost uvek tu za par meseci.. I onda dođe neko neiskusan, labilan i pohlepan, pa podigne kredit, pa stavi pare koje ne sme da izgubi i katastrofa u najavi.

Ovo je piramidalna šema, čoveče. Video si upravo kako može da se skuca na pola preko noći. Pamet u glavu i pruži noge samo dokle ti krevet dozvoljava.
 
Vrlo interesantna analiza. Ne znam koliko su podaci verodostojni ali recimo da jesu (To sto je neko pomerio koine sa ili na menjacnicu ne mora nuzno da znaci da ih je u tom trenutku prodao/kupio). Ovo bi znacilo prodavali boroniji na 60k tri meseca, preplasili ih i otkupili nazad na 30-40k. Cak 1m btc-a se prodao u dumpu.


Možeš da se vratiš.
Morao sam da proverim cenu sad. Da nije pala opet pa da me vracas na spavanje :)
 
To je zlo koje nastaje od moonboy-a o kom često govorim. Simke sa njegovim pričama, targeti postignuti, sve super dokupljeno, trejdovi se nižu, uspeh, uspeh i samo uspeh. Saj koji godinama samouvereno priča o stvarima sa kojima veze nema i kom je svetla budućnost uvek tu za par meseci..
Ovo uopšte nije tačno. Simke je za tebe legenda u trgovanju. Ja sam mu zahvalan na savetima.
Saj je pozitivan optimista. Obojica su kul likovi i prvenstveno dobri ljudi, bar koliko ja mogu da sagledam.

I onda dođe neko neiskusan, labilan i pohlepan, pa podigne kredit, pa stavi pare koje ne sme da izgubi i katastrofa u najavi.
Nisam neiskusan, pogotovo nisam labilan. Pohlepan jesam ali umereno, kao i većina ovde na forumu mislim.
Nije tačno da ove pare od kredita ne smem da izgubim. To je za mene (moj kapital) i moje prihode sitnica.
Uopšte nema katastrofe u najavi.
Ovo je piramidalna šema, čoveče. Video si upravo kako može da se skuca na pola preko noći. Pamet u glavu i pruži noge samo dokle ti krevet dozvoljava.
Sve si pogrešno shvatio i protumačio. Sam odlučujem o ulaganjima, a imam krevet i pokrivač veći nego što mi treba.
Morbius je pametan čovek i cenim ga zbog nekih komentara, ali ima negativnu energiju (karmu).
Loš pokušaj da od mog primera napadaš druge.
 
@Cika.Gavra U pravu si.

Kitovi koji drže od 1-10k BTC-a su se ispražnjavali duže vreme na 60k. Zato je toliko problem bio da se probije.
Na ovome se vidi da se broj onih koji koji imaju od 1-10k smanjio poprilično dok je cena bila oko 60k i sada se ponovo dopunjuju, ali to ne znači da je najgore prošlo.
btcwhales.PNG
 
Ako su se veliki ispraznili onda je to verovatno promena trenda. Ne verujem da ce oni da se zezaju da kupuju na 35k pa rizikuju dal ce da dodje ponovo do 60k,to im nije ni x2. Nakupovace se oni mnogo nize. Jedino ostaje mogucnost da sad poguraju altove ako su se spremili za to ili su i taj posao odradili.
Onoliko obaranje cene mi ne lici nikako na korekciju, ali u kriptu su cuda moguca.
 
Ako su se veliki ispraznili onda je to verovatno promena trenda. Ne verujem da ce oni da se zezaju da kupuju na 35k pa rizikuju dal ce da dodje ponovo do 60k,to im nije ni x2. Nakupovace se oni mnogo nize. Jedino ostaje mogucnost da sad poguraju altove ako su se spremili za to ili su i taj posao odradili.
Onoliko obaranje cene mi ne lici nikako na korekciju, ali u kriptu su cuda moguca.
Ne mora da znaci. Ako je neko kupio na recimo 20k, prodao na 60k, pa kupio na 40k on je ulog izvukao i moze komotno da drzi dalje.
Rekao bih da ce biti kljucan nivo od 47-8k gde ce da se lomi da li ce se bull nastaviti ili je to sve za ovaj put.
 
Ne mora da znaci. Ako je neko kupio na recimo 20k, prodao na 60k, pa kupio na 40k on je ulog izvukao i moze komotno da drzi dalje.
Rekao bih da ce biti kljucan nivo od 47-8k gde ce da se lomi da li ce se bull nastaviti ili je to sve za ovaj put.
Jedina bolja stvar od uspesnog pump&dump-a su dva uspesna pump&dump-a! samo ako bude dovoljno pohlepnih za igru!
 
Ovo uopšte nije tačno. Simke je za tebe legenda u trgovanju. Ja sam mu zahvalan na savetima.
Saj je pozitivan optimista. Obojica su kul likovi i prvenstveno dobri ljudi, bar koliko ja mogu da sagledam.


Nisam neiskusan, pogotovo nisam labilan. Pohlepan jesam ali umereno, kao i većina ovde na forumu mislim.
Nije tačno da ove pare od kredita ne smem da izgubim. To je za mene (moj kapital) i moje prihode sitnica.
Uopšte nema katastrofe u najavi.

Sve si pogrešno shvatio i protumačio. Sam odlučujem o ulaganjima, a imam krevet i pokrivač veći nego što mi treba.
Morbius je pametan čovek i cenim ga zbog nekih komentara, ali ima negativnu energiju (karmu).
Loš pokušaj da od mog primera napadaš druge.

Nisam ja rekao da su loši ljudi, ali put do pakla je popločan dobrim namerama. Njihov greh je što neogdovorno prave atmosferu neosnovanog optimizma, što nikako ne bi smeli kada je u pitanju ovako rizičan asset. Drugo, zaduživanje da se uđe u kripto je po samoj definiciji greška, ne bih to savetovao nikad nikome, pitaj slobodno i druge iskusne šta misle o tome. Ako ti moraš da zajmiš bilo šta da kupiš, to je znak da raspoloživih para nemaš, bolje da ti ne pričam koliko je bogatih ljudi koje znam nadrljalo najstrašnije kad je ovde zveknula kriza, jer Grci po pravilu ne drže ništa u šteku.

Ali jednu stvar se slažem, sam si odgovoran za svoje postupke, ne može niko da bude kriv što si ga poslušao. Ja ću se oporaviti bez problema šta god da se desi, ti gledaj da možeš isto.
 
Ovo uopšte nije tačno. Simke je za tebe legenda u trgovanju. Ja sam mu zahvalan na savetima.
Saj je pozitivan optimista. Obojica su kul likovi i prvenstveno dobri ljudi, bar koliko ja mogu da sagledam.


Nisam neiskusan, pogotovo nisam labilan. Pohlepan jesam ali umereno, kao i većina ovde na forumu mislim.
Nije tačno da ove pare od kredita ne smem da izgubim. To je za mene (moj kapital) i moje prihode sitnica.
Uopšte nema katastrofe u najavi.

Sve si pogrešno shvatio i protumačio. Sam odlučujem o ulaganjima, a imam krevet i pokrivač veći nego što mi treba.
Morbius je pametan čovek i cenim ga zbog nekih komentara, ali ima negativnu energiju (karmu).
Loš pokušaj da od mog primera napadaš druge.
Medo, na benchu sam od 2011 pod raznim nickovima i u 99% slucajeva citam i pratim samo ovaj pod forum. Morbius je u pravu 1/1. Saj ceo zivot prica kako je LTC do jaja, a u prva dva bula su mu bas dan pre skoka pokrali sve koine. Pa se onda kleo kako je LTC do jaja, sve su shitovi, pa niko nista ne zna osim njega, pa cena skace na jesen, pa cena skace na zimu, pa cena skace na prolece, pa cena skace na leto i tako u krug godinama.
To sto je prisutan na forumu i sto ga nekad nesto ukenja da pogodi, to apsolutno ne znaci nista, osim da i corava koka ubode zrno. Da si na forumu od malo ranije, kad se nije znalo za kripto ovako siroko, poznavao bi (barem po nicku) lika koji je dosta tema ovde i otvorio, a on je @genijalcina. Medjutim, covek se pred naletom raznoraznih magova kriptovaluta, samo iskljucio iz price i to je to.
Dakle ne velicaj specijalce koji su ulozili lovu i ne zele da gledaju stvari realno i onakve kakve su nego gledaju samo i iskljucivo pozitivno jer im mozak ne dozvoljava drugacije.

Ova prica koja se desila sa Teslom i Muskom je najbolji dokaz da su svi koini pump i dump seme, klasicna mlm sema u kojoj bogati postaju jos bogatiji a siromasni jos siromasniji.
Ne kazem da se ne moze uzeti kinta od trejda, omasti se brk, ali velika vecina ga sazvace zestoko.
 
Koristim priliku da jos jednom smorim sa Polygon Matic..stigao je do 2.31$, a prekjuce ako se ne varam, je bio 0.88. Max pre pada mu je bio na nekih 2.7$, tako da nisam pametan sta raditi sa njim. Market cap mu konstantno raste i mislim da je pitanje dana kada ulazi u prvih 10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno