Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidite li vi besmisao ovih cena? Altovi prate bitcoin, bitcoin prati twiter Elona Muska, a on pati od ko zna koliko sindroma, što priznatih što ne. Desetine hiljada "proizvoda" i svi su posebni a isti?
Nekoliko milijardi "dolara" (stable coina) je naštampano za par dana kako bi se sprečio pad a to niko ne pominje. Mene zanima šta će se desiti kada ljudi pokušaju da povuku 60 milijardi pravih dolara sa berze? Ko ne razume o čemu pričam bolje da iskoristi ovaj skok i beži sa berze, nema brze zarade u životu.
Svi će krenuti da povlače dolare onog istog dana kada svi Beogradjani krenu da se ispišaju u bazen na Tašmajdanu.
 
A ni ja ne shvatam ove priče kako se FIAT štampa, a kripto ima vrednost, dok svi gledaju vrednost kripta u dolarima. Niko ovde nije zbog sigurnosti kripta, svi su u kriptu da uzmu FIAT pare i kupe nekog lamba kad cena dovoljno skoči.
 
Isto vazi i za crypto. Ni jedna menjacnica nije likvidna da isplati bilione u fiat valuti.
Nije problem u transferu crypto novcica vec je problem kada nagrnu ljudi da svoje novcice zamene za fiat. E tada menjancica kontrolise izlaz novca. I moze se desiti da iznos koji ste planirali da svucete na svoj bankovni racun traje mesecima da ne kazem godinama...
Mali dodatak, Revolut banka isplacuje u sekundi, naravno i trgujete na njihovoj stranici .Problem je sto imaju samo 21 kriptovalutu u ponudi za sada, a bice ih jos .Takodje na kraju godine daju izvestaj poreskoj ako ste imali dobitak.Stavili su i Srbiju na listu, ali moraju prvo da se dogovore sa NBS jer su internet banka.Ako udju otkinuce bar 20% banksterskih kolaca 🙂
 
Mali dodatak, Revolut banka isplacuje u sekundi, naravno i trgujete na njihovoj stranici .Problem je sto imaju samo 21 kriptovalutu u ponudi za sada, a bice ih jos .Takodje na kraju godine daju izvestaj poreskoj ako ste imali dobitak.Stavili su i Srbiju na listu, ali moraju prvo da se dogovore sa NBS jer su internet banka.Ako udju otkinuce bar 20% banksterskih kolaca 🙂
Jeste, mobi (telenor) i MTS banka, kao i mnoge druge, nemaju sta da traze ako oni udju. Bukvalno 0 din odrzavanje racuna, nema ekspozitura, sve se resava online. Ko je jednom fintech banke inostrane koristio, nema nazad.
 
Mali dodatak, Revolut banka isplacuje u sekundi, naravno i trgujete na njihovoj stranici .Problem je sto imaju samo 21 kriptovalutu u ponudi za sada, a bice ih jos .Takodje na kraju godine daju izvestaj poreskoj ako ste imali dobitak.Stavili su i Srbiju na listu, ali moraju prvo da se dogovore sa NBS jer su internet banka.Ako udju otkinuce bar 20% banksterskih kolaca 🙂
lol ,koliko je to sigurno da salju srbiji izvestaje? sta onda sprecava ostale kartice da rade to isto...ccc
 
Pa jeste nezgodno, da salju izvestaje ko nece da plati porez, ali je i legalna trgovina i novac dostupan odmah po prodaji kriptovaluta.15% se valjda placa u Srbiji na kripto.Ima i opcija da se sve ulozi u kripto kada se pravi godisnji presek, a investicija ne moze da se oporezuje, ali jednog dana i to ce doci na naplatu.Ja sam puko sa kripto valutama tako da od mene nece dobiti nista.,🤔
Sve sam isplanirao,,😊
 
@mikimk , pa gde si bre ti jel me se secas? Prelistavam PM poruke i vidim mikiii jeeee. Jel ti komsa reko ETH na 1.8k da uzmes ? 2x ili 1x ? mozda 3x ?
 
To ako nisu nikoga zvali iz poreske ne znaci da nije stigao izvestaj. Mada, treba proveriti bas konkretno za Payoneer, ali sigurno znam da je ogromna vecina u tom udruzenju. Zaboravio sam mu ime tj. skracenicu.
 
Nekako mi teško da poverujem da je najgore prošlo. Onaj flash crash do 30k je uzrokovan likvidacijama. Mislim da će pravi test i emocionalno ceđenje tek da dođe, ne isključujem ni mogućnost 20-25k.
 
Nekako mi teško da poverujem da je najgore prošlo. Onaj flash crash do 30k je uzrokovan likvidacijama. Mislim da će pravi test i emocionalno ceđenje tek da dođe, ne isključujem ni mogućnost 20-25k.
Ako se to desi, to nije vise korekcija nego blizu dna bear marketa.
Vracam se na forum kad btc bude preko 40k, dotad odmaram od kripta.
 
Izgleda opet blago crvenilo. Ja ostao bez slobodnog keša za ulaganje, pa mi krivo što nemam po ovim cenama da kupujem.
Ali sam zato stisnuo zube, podigao keš kredit i sada čekam kao zapeta puška.
U početku je kamata puno veći udeo u rati, pa planiram za mesec, dva ili tri da im vratim ceo kredit. Ako bude zelenila isplatiće se.
Ako je krenuo bear (moj avatar) nadrljao sam sa kreditom. Mada mi je on mali deo portfolija, ali hajde da rizikujemo.
Rekao sam sebi da nikada neću uzimati kredit od banke, ali pohlepa je prevagnula. Držite mi fige.
 
Izgleda opet blago crvenilo. Ja ostao bez slobodnog keša za ulaganje, pa mi krivo što nemam po ovim cenama da kupujem.
Ali sam zato stisnuo zube, podigao keš kredit i sada čekam kao zapeta puška.
U početku je kamata puno veći udeo u rati, pa planiram za mesec, dva ili tri da im vratim ceo kredit. Ako bude zelenila isplatiće se.
Ako je krenuo bear (moj avatar) nadrljao sam sa kreditom. Mada mi je on mali deo portfolija, ali hajde da rizikujemo.
Rekao sam sebi da nikada neću uzimati kredit od banke, ali pohlepa je prevagnula. Držite mi fige.
Samo da si svestan kako sam se ja zajebao nikad ne bi zbog ove kocke digao kredit. Ja imam kesa da sad udjem, ali preveliki je rizik, a pare mi trebaju za nesto drugo, ne bih hteo da ih prokockam ovde. krastavac zajebao sam se i nisam uzeo finu zaradu, ovako mi je ostalo pola plate u plusu.
Secam se Januara 2018-te kad smo bili u bear-u isao sam po jos krede, ali sreca da mi nisu odobrili. Isto sam mislio, super je palo, sad je cena za kupovinu, kad je pocelo da pada bilo je jezivo, sve bih izgubio. Ako je ovo tvoj brat medjed, onda jos nije vreme za kupovinu. Kazem ako jeste onda tek negde oko 20 K, a mozda bude i nize jer ce svi tu da cekaju pa ce odatle ili da se jako odbaci ili ce bas tu da pritisnu jos jace i da probiju ispod, tad bi pucale likvidacije kao vatromet za novu godinu.
Mislim da je velika greska da uzimas kredit. Ovo je takva navlakusa, prava kockarnica. Budi oprezan, bolje da ti pobegne sansa nego da ostanes bez para i to jos tudjih.
 
Hvala grozni na upozorenju, svestan sam rizika, ali mogu lako da ga prebrodim i ako se zeznem.
Ipak sam 80% siguran da ću dobro proći. Sada samo da odlučim šta kupiti.
- BCH kao što je Simke rekao podržavaju jaki igrači. ATH mu je bio preko 4000$, a skoro je dogurao do ispod 1500$ ako se ne varam.
Znači može da duplira ovih 700$ vrlo skoro, a narednih par meseci i x3 ili x4.
  • ADA je perspektivan koin (i Simke ga čuva). Ušao sam u njega na 0,9$ i od tada se drži stalno iznad 1$. Mislim da je to sigurica.
  • ETH sigurica, kojeg imam najviše, a kao Simke planiram da ga polako prodajem od 5000$ pa naviše.
  • LTC imam manje od 100 kom, čuvam ga zbog SAJ-a :) ali ga neću dokupljivati, mada se dvoumim.
  • DOT je izgleda sada prilika da se uzima. Obećava, a i dosta je pao. Sa 5$ otišao x9 pa pao na 20$.

Neka se Simke i SAJ ne ljute, što ih spominjem, ali utiču na moje odluke, koje su samo moje.
Pišite slobodno šta vam nije skupo za ulaganje, gde sam pogrešio u odabiru, pa ću da razmislim.
Svaki savet je dobro došao. Hvala unapred.
 
Hvala grozni na upozorenju, svestan sam rizika, ali mogu lako da ga prebrodim i ako se zeznem.
Ipak sam 80% siguran da ću dobro proći. Sada samo da odlučim šta kupiti.
- BCH kao što je Simke rekao podržavaju jaki igrači. ATH mu je bio preko 4000$, a skoro je dogurao do ispod 1500$ ako se ne varam.
Znači može da duplira ovih 700$ vrlo skoro, a narednih par meseci i x3 ili x4.
  • ADA je perspektivan koin (i Simke ga čuva). Ušao sam u njega na 0,9$ i od tada se drži stalno iznad 1$. Mislim da je to sigurica.
  • ETH sigurica, kojeg imam najviše, a kao Simke planiram da ga polako prodajem od 5000$ pa naviše.
  • LTC imam manje od 100 kom, čuvam ga zbog SAJ-a :) ali ga neću dokupljivati, mada se dvoumim.
  • DOT je izgleda sada prilika da se uzima. Obećava, a i dosta je pao. Sa 5$ otišao x9 pa pao na 20$.

Neka se Simke i SAJ ne ljute, što ih spominjem, ali utiču na moje odluke, koje su samo moje.
Pišite slobodno šta vam nije skupo za ulaganje, gde sam pogrešio u odabiru, pa ću da razmislim.
Svaki savet je dobro došao. Hvala unapred.
Ma sta hvala, poslacu ti racun na kucnu adresu 😉.
Dok ti imas preko 100 ltc-a ne moram da brinem za tebe, dok verujes da ce gore niko ti nista ne moze (tako sam i ja) ali ako se okrene trend a u kreditu si, kukala ti majka. E sad ako ti je manji kredit a imas dobre prihode onda te boli uvce.
 
Ja gotovo nikad ne dajem savete jer smatram da nisam dovoljno strucan za to ali zar ne treba prvo BTC da krene gore da bi ostalo krenulo da prati?
Ako je tako a znamo da jeste, zasto onda jurite altove, zasto ne sacekate rast u BTC a onda se prebacite u altove? Zar tako ne uhvatis dva talasa?
:unsure:
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno kako to imate 100 ltc i ne prodate bar 30% na 400. Sta ocekujete, da ce to da raste i raste i raste u beskonacnost? Ja bih iskreno voleo da sam takav optimista. Da si bar deo krenuo da prodajes na onaj skok sad bi ga imao bar 30% vise.
 
Nije mi jasno kako to imate 100 ltc i ne prodate bar 30% na 400. Sta ocekujete, da ce to da raste i raste i raste u beskonacnost? Ja bih iskreno voleo da sam takav optimista. Da si bar deo krenuo da prodajes na onaj skok sad bi ga imao bar 30% vise.
Pa cekamo onih Sajevih 2-3000. BTW ja nemam ni blizu 100 LTC.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno