Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci neverovatno, sve se zeleni minimum po 20%.
Ne znam dal da prodajem ili dokupljujem.
U konfuziji sam, na 2 menjacnice imam desetak coina. Nikad mi nije bilo ovako :D
 
Znaš šta, imaš ti i pravo. Previše ja tražim svrhu i smisao u piramidalnoj šemi.

Ali grešiš za stablecoine, loans sajtovi daju najčešće oko 13% kamate godišnje na njih, plus ako profit iz ovog ciklusa uzmeš u njima, ne duguješ porez na dobit.
Pa dobro u ovom svetu to nije neki profit, bez 10x se ne ustaje iz kreveta. :D

Inače na početku ove priče lozio sam se i ja, kao nova valuta zamenice fiat biće brza bolja lakša itd za korišćenje. I naravno nikad se to nije desilo niti se nazire da će se desiti u budućnosti. Kripto se uopšte nije pokazao kao valuta, već je identičan stock marketu. I iskreno svugde gde ga tako tretiraju to je i jedino ispravno.

Tu su naravno izuzetak stablecoini ali i oni se opet vezuju za fiat pa na kraju od kripto “revolucije” barem u smislu valute dobiješ ništa (opet zavisis od fiat-a tj države), a drugi način stabilizacije cene prosto ne postoji. Supply ne možeš da kontrolišeš a demand svakako ne možeš te cena nikad neće biti stabilna da bi se ispunio osnovni preduslov da se koristi kao valuta.

Svakako ako se ne desi neka nova SEKA uskoro, sa svim ovim štampanjem kinte i vadjenjem para iz čarobnog šešira, BTC stvarno može da dostigne nevidjene visine više nego sto se iko nadao, naravno posle njega ide standardni istovar. Ovo je tek krenulo a može samo da ga zaustavi neminovna ekonomska kriza.
 
Legenda kaže da će xlm da skoči čak 100% odnosno samo duplo, ako ne padne pre toga. 🚧
 
Go BEAM 👏👏👌👌📈📈🤤🤤🤤🤤 tek je u 1.brzini 😂😂😂
 
Igranka počinje kad btc dominacija padne ispod 50% ✨
Voleo bi da cujem tvoje misljenje, malo konkretnije i detaljnije za taj period ako nije problem i ako imas vremena?
Davne 2017. msm dodje do 35% e sad ja ne mogu da se setim ali neko je ovde pomenuo da je taj procenat bio polovinom godine i tada se valjda ocekivalo da je to, to medjutim onda je opet BTC krenuo i bi, sta bi... ne znam koji je krajnji odnos bio na skoro 20k i koliko se brzo i do koje cifre. istopio posle ATH pocetkom 2018.
 
Ima li smisla sad ulaziti u CHZ? Deluje kao cup and handle pattern?
 
Ima li smisla sad ulaziti u CHZ? Deluje kao cup and handle pattern?
ima, ali nikako sve odjednom.
npr, kupis malo sad, pa ako padne dokupis jos / stepenasto.
Nikako ne kupuj sad u jednom orderu, jer je prenapumpan.
postavi stepenasto ordere, pa kad uleti-uleti.
 
Hoce li Cardano gore ili je to to sto je gurao...
 
Hoce li Cardano gore ili je to to sto je gurao...
Mora gore, ima jos vremena ali ljudi, pa ne moze preko noci da leti u nebesa 👀
Ja sam drzao coin od avgusta, kupovao ga po 0.3-0.37 i evo tek danas je probio 1$...polako,tek smo na pocetku nadamo se... pardon, DRZIM jos uvek 😁🤣
Ne pada mi na pamet da ga. prodajem skoro do odredjene cifre ali evo. Mogu samo POKUSATI uz korekcije da se dokupim ili prodaja pa dokup.
 
Ako pricas o beam, prodao sam 50%. Ostalo stepenasto 1,5 2 3
Cemu se nadas sto se tice cene?
Post automatically merged:

Prodao na 1,02 😁
 
Ako pricas o beam, prodao sam 50%. Ostalo stepenasto 1,5 2 3
Cemu se nadas sto se tice cene?
Post automatically merged:

Prodao na 1,02 😁
Hahaha... bolje pitaj. nekog ko nije toliko zagrizen za Beam, nisam kompetentan😂
Realno, ako je. sada. toliko i odrzi se. i bude. izmedju. 1-3$ pre leta a Bull potraje i BTC odepreko 100k,kad krene i ako krene istovar u Altove ocekujem da mu MC prebaci 1,2 milijarde i ocekujem cifru ne manju od xx$ 😇
Svakako tu je i odnos kroz BTC koji je jedno 35-40x manji trenutno od ATH iz polovine 2019,pa zakljuci sam... 😎
Mozda. sve bude. corak ali polovinom godine imaju neko desavanje, zaboravio sam sta konkretno vezano za da li link ili dot....
Ja se malo igrao pa se iatovario na 1$ a dokupio danas na 0.94...bolje ista nego nista 💵
Nadanja su mozda. i prevelika i nerealna ali sta cu, takav sam, skroman i to je to 👀🤣
Ispraticu @Simke1984 kretanje. cena, izmedju 70-75k ako bude. dobra. cena. mozda budem ponovo trgovao pa se dokupio pri korekciji.
E sad za ozbiljno... kupovao sam ga jeftino, koliko sam mogao.Svi su bili zeleni sem njega, svi su skakali a on... gori od @[SAJ]ber Kurajber -evog LTC... nit smrdi, nit mirise.... e sad je nadam se izgradio poziciju i lepo je krenuo. Nadam se nastavku up i ko zna, sve zavisi od datog momenta, ostalih faktora, kretanja BTC, ne znam sta da ocekujem ali nadam se da ga necu prerano prodati.
 
Poslednja izmena:
Mora gore, ima jos vremena ali ljudi, pa ne moze preko noci da leti u nebesa 👀
Ja sam drzao coin od avgusta, kupovao ga po 0.3-0.37 i evo tek danas je probio 1$...polako,tek smo na pocetku nadamo se... pardon, DRZIM jos uvek 😁🤣
Ne pada mi na pamet da ga. prodajem skoro do odredjene cifre ali evo. Mogu samo POKUSATI uz korekcije da se dokupim ili prodaja pa dokup.
Jel beam?
nisi ga prodavao?

nadam se da si me poslusao ;) 👌 🍻
 
Prodaja krece sutra u 6am London vreme
za ALICE sam pitao juce u vezi kupovine :)
Obicno kad listuju token iz launchpada, prvo bude neka skroz ludačka cifra, i onda bude mesec-dva hlađenje, i onda kreće raketa.

Ako budeš budan kad krene prodaja, nije loše prodati deo odmah ( ako stejkuješ ), pa postaviti odmah par ordera nisko za kupovinu, i onda samo čekanje dok ne krene divljanje :)

To ti je strategija kako ja radim uglavnom uvek.

E sad, pošto je Alice nft, vrlo verovatno može odmah krenuti pump.

U svakom slučaju ću ispratiti i jedan i drugi scenario :)

Za sada sam skupio skoro 16 tokena, mada nemam apsolutno predstavu koliko bi otprilike mogla da bude na otvaranju.
Iskreno, ne bi me čudilo da bude oko 5-10$.

Videćemo ujutro kako će se situacija odvijati :)
 
Jel beam?
nisi ga prodavao?

nadam se da si me poslusao ;) 👌 🍻
Aha 👌🥂👍

BEAM i naravno da sam te poslusao ali, uz jedno VELIKO ALI.... 😳
Mozda sam nezahvalan i proklet ali zar cu pogresiti ako ne prodam deo na ATH na nekih 2.7$?
Zar mislis da moze on sam da okrene trend za. sebe. i ne. nastavi dalje ako dodje do ATH? Ja bi nekako cekao jos.... bar da vidim kako ce se kretati BTC dominance pa ako u tom trenutku i bude 50-55%+ ja ga ne bi ni tad dirao. Msm nije mi ni hitna, ni toliko bitna kinta koliko da izadjem sto kasnije a sto blize nekom novom ATH...
Svakako je lepo osigurati i povuci deo...
Sta ti mislis @Simke1984 ?
Post automatically merged:

Obicno kad listuju token iz launchpada, prvo bude neka skroz ludačka cifra, i onda bude mesec-dva hlađenje, i onda kreće raketa.

Ako budeš budan kad krene prodaja, nije loše prodati deo odmah ( ako stejkuješ ), pa postaviti odmah par ordera nisko za kupovinu, i onda samo čekanje dok ne krene divljanje :)

To ti je strategija kako ja radim uglavnom uvek.

E sad, pošto je Alice nft, vrlo verovatno može odmah krenuti pump.

U svakom slučaju ću ispratiti i jedan i drugi scenario :)

Za sada sam skupio skoro 16 tokena, mada nemam apsolutno predstavu koliko bi otprilike mogla da bude na otvaranju.
Iskreno, ne bi me čudilo da bude oko 5-10$.

Videćemo ujutro kako će se situacija odvijati :)
Koja je fora za. taj Alice obzirom da sam na Binance? Treba samo BNB da bi se dobio ili...?
 
Aha 👌🥂👍

BEAM i naravno da sam te poslusao ali, uz jedno VELIKO ALI.... 😳
Mozda sam nezahvalan i proklet ali zar cu pogresiti ako ne prodam deo na ATH na nekih 2.7$?
Zar mislis da moze on sam da okrene trend za. sebe. i ne. nastavi dalje ako dodje do ATH? Ja bi nekako cekao jos.... bar da vidim kako ce se kretati BTC dominance pa ako u tom trenutku i bude 50-55%+ ja ga ne bi ni tad dirao. Msm nije mi ni hitna, ni toliko bitna kinta koliko da izadjem sto kasnije a sto blize nekom novom ATH...
Svakako je lepo osigurati i povuci deo...
Sta ti mislis @Simke1984 ?
Post automatically merged:


Koja je fora za. taj Alice obzirom da sam na Binance? Treba samo BNB da bi se dobio ili...?
Kao sto sam ti napisao, ako ti se ne žuri sa prodajom, sačekaj bar do ATH i onda prodaj pola, a pola rasporedi u par ordera recimo na svakih 0.5$ kako bude cena rasla.
A ako ti se žuri, uzmi pola sada a pola na ATH :)

U svakom slučaju je dobro što sačekao, mada iskreno nisam očekivao bar još dve - tri nedelje da će krenuti ti manji altovi, ali eto, dobro je ispalo ;)
 
Obicno kad listuju token iz launchpada, prvo bude neka skroz ludačka cifra, i onda bude mesec-dva hlađenje, i onda kreće raketa.

Ako budeš budan kad krene prodaja, nije loše prodati deo odmah ( ako stejkuješ ), pa postaviti odmah par ordera nisko za kupovinu, i onda samo čekanje dok ne krene divljanje :)

To ti je strategija kako ja radim uglavnom uvek.

E sad, pošto je Alice nft, vrlo verovatno može odmah krenuti pump.

U svakom slučaju ću ispratiti i jedan i drugi scenario :)

Za sada sam skupio skoro 16 tokena, mada nemam apsolutno predstavu koliko bi otprilike mogla da bude na otvaranju.
Iskreno, ne bi me čudilo da bude oko 5-10$.

Videćemo ujutro kako će se situacija odvijati :)
Nisam radio farming, nemam mnogo para za ulaganje. Pa cu bas ujutro ispratiti cenu, svakako rano ustajem.
Pise da je bila public sale Token 0.125
ne znam koliko bi mogla biti sutra ujutro, ali na Telegram grupi predvijaju tu neku cenu.
Kazu da treba sacekati par minuta od kupovine jer je bilo neki tokeni da vrede lupam 1evro a posle minut dva padne na 0.2
ali isto tako ima i token DEGO koji je imao startnu cenu i nije pao, vec je nastavio rast. Juce sam ja gledao bilo 14$ kasnije isao na 34$ a sad je oko 26$
 
Aha 👌🥂👍

BEAM i naravno da sam te poslusao ali, uz jedno VELIKO ALI.... 😳
Mozda sam nezahvalan i proklet ali zar cu pogresiti ako ne prodam deo na ATH na nekih 2.7$?
Zar mislis da moze on sam da okrene trend za. sebe. i ne. nastavi dalje ako dodje do ATH? Ja bi nekako cekao jos.... bar da vidim kako ce se kretati BTC dominance pa ako u tom trenutku i bude 50-55%+ ja ga ne bi ni tad dirao. Msm nije mi ni hitna, ni toliko bitna kinta koliko da izadjem sto kasnije a sto blize nekom novom ATH...
Svakako je lepo osigurati i povuci deo...
Sta ti mislis @Simke1984 ?
Post automatically merged:


Koja je fora za. taj Alice obzirom da sam na Binance? Treba samo BNB da bi se dobio ili...?
Da, bnb ili busd ili chr ( nemam pojma nista o tom novcicu osim da je bas napumpan )
 
Nisam radio farming, nemam mnogo para za ulaganje. Pa cu bas ujutro ispratiti cenu, svakako rano ustajem.
Pise da je bila public sale Token 0.125
ne znam koliko bi mogla biti sutra ujutro, ali na Telegram grupi predvijaju tu neku cenu.
Kazu da treba sacekati par minuta od kupovine jer je bilo neki tokeni da vrede lupam 1evro a posle minut dva padne na 0.2
ali isto tako ima i token DEGO koji je imao startnu cenu i nije pao, vec je nastavio rast. Juce sam ja gledao bilo 14$ kasnije isao na 34$ a sad je oko 26$
e pa to... tako nesto i ja očekujem od Alice.

Dego je valjda isto nft ( nisam siguran 100% ) ili ima neke elemente nft-a ali i defi-a, ali je razlika u tome što je Alice valjda igra u kojoj će moći da se prave razne kartice i imaće valjda i marketplace u samoj igri gde će se moći kupovati tokenima.
 
Da, bnb ili busd ili chr ( nemam pojma nista o tom novcicu osim da je bas napumpan )
Ja danas imao 380 BUSD i kupio Beam(pretvorio u usdt) 😳😳😳😳
A koji je odnos, tj za. recimo 100 BUSD dobijes po njihovom nekom kursu ili... !? Za Alisu?

Kapiram za ATH ali kazem, ja ne bi mozda ni na ATH. prodavao pola, nesto mi to malo iskreno 😒
Jbga nemam 100-300k kao @[SAJ]ber Kurajber 😁😁 pa da idem u penziju
 
e pa to... tako nesto i ja očekujem od Alice.

Dego je valjda isto nft ( nisam siguran 100% ) ili ima neke elemente nft-a ali i defi-a, ali je razlika u tome što je Alice valjda igra u kojoj će moći da se prave razne kartice i imaće valjda i marketplace u samoj igri gde će se moći kupovati tokenima.
Tako i ja ocekujem odmah rast ALICE kao i DEGO
 
Voleo bi da cujem tvoje misljenje, malo konkretnije i detaljnije za taj period ako nije problem i ako imas vremena?
Davne 2017. msm dodje do 35% e sad ja ne mogu da se setim ali neko je ovde pomenuo da je taj procenat bio polovinom godine i tada se valjda ocekivalo da je to, to medjutim onda je opet BTC krenuo i bi, sta bi... ne znam koji je krajnji odnos bio na skoro 20k i koliko se brzo i do koje cifre. istopio posle ATH pocetkom 2018.
Mislim da niko konkretno ne moze reci unapred kada ce biti vrh ili kraj ciklusa. Ali onda kada se desi, mozda ga mozemo prepoznati :) .Kao i obicno , slikovito cu(and nakaradno) pokazati kako ja mislim da ce izgledati kraj ciklusa. U chartu dole vidimo 3 mesta gde se vidi ogroman volume.Sva 3 su se desavala pri korekciji i predstavljaju ulaz kitova. Onog trenutka kada budemo imali volume slicnih dimenzijana u dizucem talasu a da se on pri tome zatvori kao doji,inverted hamer isl. Necu se razmisljati. Bezacu glavom bez obzira;).
 

Prilozi

  • Kada prodati.png
    Kada prodati.png
    371.3 KB · Pregleda: 145
Interesantna nedelja..

Pre sedam dana sam se nadao da ce BTC da ostane na nivou gde je bio, a da ce ETH otici gore u tom slucaju bi prodao deo i video sta dalje ovako ostajem u rollercosteru pa neka ne me voza gde bilo jos nedelju - dve dana

Ne smem ni da prodajem ( pare mi ne trebaju, a plasim se da cu propustuti zaradu ), sa druge strane ne smim ni da kupujem dodatno jel ocekujem neku korekciju ( eventualno bi mozda dokupio ADA-e malo ), ali moram da se preracunam pre toga .
 
Poslednje nedelje ti je skocilo 90 % altova, nije bilo moguce promasiti zaradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno