Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo zapravo izgleda dosta dobro, nije ni čudo što BNB i CAKE toliko pumpaju, koliko god da je apsurd da centralizovana menjačnica drži DEX.

DeFi je velika stvar, ali za sada je pun nepraktičnih projekata sa lošim poslovnim modelom koji očigledno služe za pumpanje svojih tokena. Ether ima buđavu mrežu i loš programski jezik, ali ima istoriju na svojoj strani. Drugi imaju bolje tehnikalije, ali su još mali/novi projekti. Ko bude mogao da pogodi ko će izaći kao dominantna snaga u DeFi, taj će za par godina biti punih džepova.
Post automatically merged:


Šta kažeš za Solanu na primer? 50K transakcija u sekundi, niska cena transakcija.
 
Upravo sam se registrovao da bih došao do dokumenta:
Dokument je iz avgusta 2020, mislio sam da će da bude nešto sa ovomesečne konferencije, ali bez obzira na 'starost' dokumenta, koncept je tu:
Kod:
https://grayscale.co/wp-content/uploads/2020/08/GS_FS_Toolkit_PDF_GDLC_PP-final.pdf
+
https://grayscale.co/view-webinar-financial-advisors/?wvideo=e24o1ndbt0
"It's still early!" lol
 
Zlato će uvek ostati zlato. A kripto, pa iz njega se prvo beži kad krene kriza. Ako ništa drugo, valjda smo to naučili iz dosadasnjeg iskustva. A zlato ce vredeti uvek i svuda.
To je prvi tweet, ja sam rekao za drugi gdje je napisao ako kupim kad da prodam kazu nikad itd....
 
Vrlo moguce da je drop SPY indeksa + Crypto-a nastao zbog GME short squeeze-a. Trenutno je GME otisao x2 u trading hours-u i jos +65% u aftermarket-u kao i ostali "meme tickeri" - AMC, KOSS itd.
Takodje sad polako veliki igraci zatvaraju pozicije u akcijama koje su imale odlican run u covid vremenima kao i 1TN+ tickerima koji su takodje imali odlican run. Tu se verovatno nalazi i crypto koji je sluzio kao hedge za inflaciju. Sav taj novac ide na manje cap-ove i industrije koje ce se odlicno pokazati u post-covid vremenima (DIS run u prethodnih par dana je odlican primer)...

Gledao sam Saylorov intervju pre par nedelja, covek otvoreno kaze da njegov Microstrategy sav BTC kupuje od bankarskih kredita jer su kamate niske

Jos ako se igraju sa leverage-om bice veselo gledati ako budu na pogresnoj strani kad krene bear. Cak ne moze ni meme lord Elon da boost-uje market beskonacno tvitovima...

Nemoj tako. Od zlata mozes da napravis dasku za solju i da sedis na njoj celog zivota pisuci ovakve twitt-ove, od kripta ne mozes ;)

Zlato ima industrijsku primenu, da ne pričamo o nakitu. Statistički gledano, prosečna osoba verovatno ima više novca u zlatu nego u BTC-u ili crypto-u...
Sve ovo po strani, Schiff je perma bear, pa ga treba uzeti sa debelom rezervom...
 
Izvinjavam se što ulećem u sred ovih nemirnih dana sa nečim što je interesantno za nas noob-ove, koji inače ne poseduju kriptovalute, ali sam slučajno naleteo na ovaj podatak kada sam tražio info ko pojedinačno poseduje najviše kriptovaluta. By the way, zar nije čovek zaštićen od oduzimanja kriptovaluta samom njihovom digitalnom prirodom?
Obratite pažnju na podatak da je agent ukrao deo bitcoin-a.
 
Awwww, preslatko je kad neko dodje u podforum sa nazivom "kriptovalute" da nam objasni kako je sve to "vazduh", kako je "ponzi", "Jezda i Dafina" i kako treba da ulazemo u zlato ili nesto "sto svi znamo da vazda vredi i vredelo je". To kao kad zatucani ljubitelj Golfa dizela ode na forum Alfista da im objasni kako je "Alfa italijansko g**** koje se stalno kvari itd itd". Nit' je imao Alfu, nit' planira, nit' nesto pametno kaze, niti doprinosi, ali jednostavno voli. Ispunjava ga to.
(da se ogradim, niti sam Alfista, niti sam ovaj drugi, ali recimo da je simptomaticna pojava kao i ovo)
 
Izvinjavam se što ulećem u sred ovih nemirnih dana sa nečim što je interesantno za nas noob-ove, koji inače ne poseduju kriptovalute, ali sam slučajno naleteo na ovaj podatak kada sam tražio info ko pojedinačno poseduje najviše kriptovaluta. By the way, zar nije čovek zaštićen od oduzimanja kriptovaluta samom njihovom digitalnom prirodom?
Obratite pažnju na podatak da je agent ukrao deo bitcoin-a.
Jeste. Medjutim ako nekome das ili ti ukrade private key moze da raspolaze tvojim kriptom. To je kao kad bi imao kljuc od sefa. U svakom drugom slucaju, mogu da znaju da imas ali ako neces da predas nema mogucnosti da ti oduzmu. Ovo za btc. Ostali mahom isto ali nisam siguran za sve kripto valute, xrp verovatno moze da se konfiskuje i jos neki.
 
Kripto (trenutno)radi isto sto i banke, prodaje pare. Samo sigurnije i brze uz manje troskove bez potrebe za zaposlenima.
Ne proizvodi nista kao sto ni banke ne proizvode.
Zato i toliki strah prodavaca para i ubedjivanje da je zlato bolje od crypta.
 
Kripto (trenutno)radi isto sto i banke, prodaje pare. Samo sigurnije i brze uz manje troskove bez potrebe za zaposlenima.
Ne proizvodi nista kao sto ni banke ne proizvode.
Zato i toliki strah prodavaca para i ubedjivanje da je zlato bolje od crypta.
Nije u tome poenta. Poenta je u slobodi. Recimo zivis u S.Koreji ili slicno, treba ti pomoc, swift ne radi, nikako nemam mogucnost da ti pomognem. Ovako posaljem ti btc. Recimo oni uvedu zabranu da se salje btc ali mogu samo da sankcionisu, ne mogu da sprece. Ako ce neko meni blizak da strada bez tog novca, ja mogu da donesem svesnu odluku da idem na robiju da bi mu pomogao.
Uvedu smrtnu kaznu. Isto, ja imam SLOBODU da zrtvujem svoj zivot ako tako odlucim.
Isto ako imas btc, niko ti ga ne moze oduzeti, niko. Samo moze da ti ukrade preko private key ili da mu svojevoljno das.
Da ne pricamo o smart contractima, defi itd. Ovo je glavno.
 
Jel vam YouTube recommend-uje 'I LOST EVERYTHING IN CRYPTO', 'HOW I LOST EVERYTHING IN CRYPTO' i slicne videe?

Nikada nisam search-ovao ovako nesto, ni na Google-u ni na YB.

Ne znam da li tripujem ili je Google nastelovao algoritam kako bi ovakvi videi bili preporuceni.
 
Ja pratim uglavnom koliko stižem i mogu. Imao sam razne pretrage, ali ni jednom mi nije slično izašlo na predlog.
Neka te neko iskusniji posavetuje šta da radiš.
Ma nema sta da radim.

Ovo sam izneo kao neki moguci fenomen koji se pojavio na YB. Naravno, namerno pogurano.
 
Jeste. Medjutim ako nekome das ili ti ukrade private key moze da raspolaze tvojim kriptom. To je kao kad bi imao kljuc od sefa. U svakom drugom slucaju, mogu da znaju da imas ali ako neces da predas nema mogucnosti da ti oduzmu. Ovo za btc. Ostali mahom isto ali nisam siguran za sve kripto valute, xrp verovatno moze da se konfiskuje i jos neki.
Sad skoro je bila vest da je neki lik uhapšen u Nemačkoj ili Norveškoj, zaboravio sam gde, instalirao je ljudima virus koji je kopao BTC dok su računari bili neaktivni, i sad neće da im da šifru novčanika :D

EDIT: Evo, našao sam link do članka :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
To je pocinio mozda pre 7-8 godina. Nije bas ono sto sto sam mislio ali sustinski... To povezivanje cc sa kriminalom me jako iritira. Kao da se pomocu fiat novca ne cini kriminal nego samo ponocu cc...
Nego nije mi jasno kako ce da ga sprece da pristupi sredstvima? Jedino ako je na menjacnici...
 
;)
zna4i 4ekamo balon4e da se naduuuuuuva
 
Da je 'korekcija' zavrsena smo zakljucili na osnovu cega? Isto kao sto ja mozda ocekujem crveni vikend neko ocekuje altove... Jer kako kazu cena ide 'sideways'

U sustini pojma nemamo. Iz perspektive hodlera nije ni bitno, jer ovo nije maksimum to je najverovatnije.
 
Dobar intervju sa Charles Hoskinson-om, osnivačem Cardano-a. Između ostalog objašnjava i kako Elon 'igra igru' ("No, he is trolling the SEC...") 😆.
E sad, za one kojima nije jasno zašto Elon 'troluje' oko kripto valuta, jedan od odgovora je da Tesla automobili imaju svoj API, tj. može programerski da im se pristupi raznim funkcijama (npr. zaključavanje i otključavanje auta... itd.), samim tim su idealni za smart contract-e, pa samim tim i interesovanje za kripto sferu tj. blockchain mreže. Ne mora on da se odluči za određeno layer1 rešenje, tu će verovatno tržište da kaže svoju reč, ali bez obzira na to nije i neće imati mali uticaj kad Elon nešto hype-uje. Što se tiče pada akcije Tesle on je ne tako skoro pisao da su akcije prenaduvane (tvitovao), i to možda zvuči nerazumno od njega (gledano sa strane), ali uvek postoji dobar razlog zašto radi to što radi.

Charles Hoskinson is the founder of Cardano, a 3rd-generation cryptocurrency. We discuss the limitations of previous blockchains and how Cardano is shaping the future of crypto and decentralization.
Postavio sam timestamp kad priča o Elonu, ali ceo intervju je dobar.


ETH-gravitacija.jpg

Euzk-GL2-XYAAFRWP.png

Euzk-Ze-ZXYAMSC27.png
 
Upravo Binance objavio:


SOL-staking.png
Kako sam HODL on SOL i ne zanima me ako u međuvremenu padne cena, zamolio bih iskusnije: da li je ovo dobar potez?
Ušao bih sa 20 SOL na 15 dana.
Da li pravim neki previd?

edit: Očigledno da pravim 😆

SOL-staking02.png
 
Poslednja izmena:
Ne on je mislio da ce dobiti 43% na 15 dana😁
 
Trgnuo se jer je Charlie Lee tvitnuo nesto kripticno sa emojima banka+sushi. Pogledaj
Zato sto je krenulo nezvanicno da se suska da je Bank of Japan krenuo da testira sa Litecoinom.
Ako je to istina, to ce biti bomba! Na zalost nisam nasao nigde nista konkretno. Procitao sam izvestaj koji je BOJ izbacila ali naravno da nema nista konkretno, nisu oni mutavi. S druge strane, kapiram da Charlie nije to bzvz napisao, da zna sta se radi.
 
Ako ste u ADA-i, vezite se nadam se da konacko krece dugo ocekivana raketa.
 
Hoce li ovo ETH mrtvo puvalo da se digne makar iznad 1700 i da se zadrzi malo pa da gradi dalje.
Vucebatini se na 1600 i nesto vec previse dugo za mene :)
 
Ada je od marta prosle godine skocila preko 40x, bice veselo onima koji udju na vrhu kada krene izduvavanje, pogotovo ako jos ode gore. Slicno je bilo i sa xrp za vreme proslog bulla, otisao na 3-4$, a ljudi cekali raketu na 20$. Ma koliko da je perspektivna, i akcije Tesle su znale da potonu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno