Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato zlatno pravilo, u kripto samo 2-4% ukupne imovine. Ljudi u 20-im mogu i 10-15%, imaju ceo život da se oporave ako se desi najgore, mi matorci nemamo.

Što se tiče mojih predviđanja, ja i dalje očekujem da će 2020. biti godina sa dva sloma berzi, drugi dosta manji od prvog. Kad berze krenu da se koriguju, korigovaće se i kripto. Apsolutno je previše optimizma i na berzi i u kriptu, što ono kažu u bull marketu svako misli da je genije, mora u nekom momentu hladan tuš to da ohladi. Već se sa svih strana čuje da nećemo opet videti BTC ispod 10k, što je praktično garancija da hoćemo. Sad, biće vrlo zeznuto tempirati kad će to da se desi, ne usuđujem se da dam nikakvu prognozu.

Postoji i mogućnost da će se prosto korigovati vrednost dolara, a da će i berze i kripto nastaviti da rastu u fiat denominaciji
 
Pre takve hiperinflacije može samo da bude neki ozbiljan sukob i svetska nesreća većih razmera.

U drugoj opciji neće doći do takve korekcije vrednosti preko zime već za 5-10 godina najranije.
 
Poslednja izmena:
Sve sada izgleda vrhunski, za long. To je jedino što me brine. Suviše je sve lepo, bajno i sjajno.

Koliko vidim dosta se od ETH očekuje ali to već imam dovoljno pa uzeh Nano/LTC. Stavio stop loss pa ću vratiti kući deo profita napravljenog poslednjih dana.

Ako ETH nastavi gore, krenuće sve.
 
Poslednja izmena:
Meni nesto kandise na pullback danas/sjutra 10-15% svega. Nadam se da gresim
 
Meni nesto kandise na pullback danas/sjutra 10-15% svega. Nadam se da gresim

Smrdi na to, slazem se. Ono sto je dobro sto nije bilo uopste napada da se cena gore probije pa da se odbijalo. Ne valja kad mnogo brzo skace, lepo je kad vidimo da stoji stabilno cena danima. Jos uvek sam optimista ali juce je bas mirisalo na skok pa nije pa mi malo u stomaku kuva da je moguc pad iako jos uvek mislim da su vece sanse za skokom.
I sto Simke kaze, sve dok ostane iznad 10500 nema nikakve brige ;)
 
11800-12000 pa da probamo šort još jedan krug.
Exit - 1/3 na 11, 1/3 na 10700 i 1/3 oko 10500 ili nize ako probije, mada ne verujem.
Mogli bi sa da talasamo izmedju 12 i 10500 mesec - dva, to bi bilo super, pa oktobar / novembar da vidimo šta kaže 15k


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
LM, kada se američke berze danas otvore, SPX će ponovo napasti 3200, odakle je u ponedeljak bio snažno odbijen. Ako ovaj put savlada otpor, trebalo bi da vidimo jedan fin rast da popuni poslednji gap koji je ostao iz vremena martovskog pokolja. BTC će naravno pratiti, kao i do sad.

Ali generalno, ne znam koliko je života još ostalo u ovom balonu. Berzansi indeks ne bi trebalo da pravi ovolike oscilacije tokom dana, sve izgleda vrlo klimavo.

Da opet citiram moj stari post, jer danas je S&P500 index konačno zatvorio taj poslednji gap koji je bio ostao. Samo 70 poena iznad sadašnje pozicije je ATH. Ulazimo u nepoznato.

Toliko novog novca je ušlo da po prvi put zajedno rastu i akcije i obveznice. Uvek kad raste jedno, drugo pada, zavisno od rizika u ekonomiji. Obveznice kupuju samo profesionalci, akcije kupuje i obična raja, šta mislite, ko ovde greši, cena čega se kreće u pogrešnom pravcu? ;)

Dakle korekcija nas u nekom momentu čeka, ali se nadam da će moj XLM do tad stići bar do prvog targeta od 12 centi, usuđujem se da pomalo maštam i o 14 centi. Sledeći target je 17, vrlo teško.
 
Ovaj scenario od avgusta 2019 (vidi sliku gore)je i dalje na snazi i gotovo identican nacrtanom i to jedno 8-9 meseci unapred.Jedino nisam siguran da ce i razresenje biti pocetkom sledece godine ili mozda vec ove.Sada cu probati malo (preuranjeno ) da skiciram sliku sta sledi nakon razresenja trougla.U volumenu se jasno vidi da smo imali tzv.buying climax kad je cena bila oko 20.000$. Ne znam koliko je merodavan Coinbase volume, ali se jasno vidi spike poput onoga kada smo doziveli pad. Taj volume spike predstavlja tzv.selling climax, odnosno kapitulaciju prodavaca.Kada interpoliram osovinu trougla i uzmem u obzir da je dno postavljeno, sledece sto bismo mogli ocekivati je kurs od oko 28.000-30.000.Pa ljudi, bujrum i cujemo se za par meseci ;)

Pogledajte prilog 284595

Posto smo probili trougao evo i Max Keiser potvrdjuje moj target , verovatno se rukovodeci slicnom analizom kao i ja
https://news.bitcoin.com/bitcoins-c...-for-28000-headed-for-six-figures-max-keiser/
 
Poslednja izmena:
O ne, samo ne on. Sell all!!! :D
Ne znam vise ko shvata ozbiljno tog matorog prevaranta.

Tapatalk from Poco loco
 
Simke sve bolji.. :smash:

[emoji3]
a da se i ti malo ukljucis u diskusiju / prognoze / planove / trejdove? ovakvi komentri realno nikome ne koriste [emoji3]

11811 - prvi order mi je pokupljen [emoji6] - cross leverage


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da opet citiram moj stari post, jer danas je S&P500 index konačno zatvorio taj poslednji gap koji je bio ostao. Samo 70 poena iznad sadašnje pozicije je ATH. Ulazimo u nepoznato.

Toliko novog novca je ušlo da po prvi put zajedno rastu i akcije i obveznice. Uvek kad raste jedno, drugo pada, zavisno od rizika u ekonomiji. Obveznice kupuju samo profesionalci, akcije kupuje i obična raja, šta mislite, ko ovde greši, cena čega se kreće u pogrešnom pravcu? ;)

https://www.cnbc.com/2020/08/04/the...-commitment-to-ramping-up-inflation-soon.html
 
Definitivno se opet priblizava 12K. Mozda ne danas ali u sledeca 2 dana ocekujte opet skok. Ameri kad budu dobili pare neki procenat ce otici u kripto sigurno, mora da skace. Citao sam neki clanak juce gde strucnjaci pricaju kako stariji odlucuju da kupuju zlato a mladji kripto a da je glavni razlog inflacija. Dolar pada i svi najavljaju da jos padne sto nije iskljuceno. Lako moze preko 13K.

Tapatalk from Poco loco
 
Propas unistenje , Kad dva puta izdrzi neka cena , treci put kroz nju prodje kao kroz sir :)

Renesansa 2020 ETH i lepog profita od kopanja je prosla , Ko se zeznuo pa kupio RX5700 na kredit , zeznuo se , , te ce se karte za 70 euro prodaju za godinu dana :) Istorija se ponavlja

Oni sto su pre par dana besomucno kupovali 4GB kartice vec ih daju na rasprodaju ...
 
Izgleda da ce tako i da bude, napadaju 11500 non stop, prejak je pritisak. Ne verujem da ce izdrzati. Izgleda da ce se braniti 10500 ipak.

Edit: sad sam seo za komp i vidim da je vec otislo ispod. Iskreno, dobro se i drzi. :D
 
Poslednja izmena:
Skrenuo bih vam pažnju i da su cene kripta dosta izvitoperene slabošću dolara. Pogledajte recimo kako izgleda BTC prema euru, grafik je dosta logičniji, jasnije se vidi silazni klin, jasnije se vidi da je cena skočila na kraju klina kad je udarila u ichimoku oblak, itd. Generalno, mnogo više smisla nego BTC/USD chart. Takođe bitna stvar da se primeti je i da prema euru BTC i ne stoji tako bullish, mi smo trenutno tek mrvicu preko nego što smo bili na vrhuncu pred slom u februaru.

Kako Ujka Sem nastavlja da poliva svoje građane stimulusom, bolje je cenu BTC pratiti u evrima, ovde u EU nam niko za sad nije dao para džabe, a ne verujem ni da će ubuduće. :) Chart prema euru pruža realniju sliku, a takođe i pokazuje profit u valuti koja ima smisla za nas jer možemo da je poredimo sa cenama u ličnom okruženju.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    28.4 KB · Pregleda: 186
Padne btc i eth 3% odmah se na forumu motaju kablovi od rigova, gasi se sve, btc na 0 itd...


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Šta je sa ovim LINKom... Imao sam iljade toga i kad mi je binance zapretio zatvaranjem naloga ja pretočim sve i povučem sa menjačnice da ne zaplene. Ostalo je istorija[emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Padne btc i eth 3% odmah se na forumu motaju kablovi od rigova, gasi se sve, btc na 0 itd...


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Klasika. Majning se sahranjuje godinama unazad. Kartice se djele za dzaba (al' nakon 5-6 godina majninga) [emoji14]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
vikend će, mene to brine.
Vikendom se čiste ovi sa velikim leverage


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
Za sada vidend prolazi sasvim opusteno. Izgleda da je sva frka bila sinoc i da se ceka da Ameri dobiju onu lovu. Kapiram da ce to Tramp resiti do ponedeljka ako se demokrate ne dogovore.
I dalje sam optimista.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne budi smesan Saj da kripto raste jer amerikanci treba da dobiju po 1200$.
To kao kad su govorili 2017 da raste zbog vol strit bonusa a februara 2018 da pada jer kinezi prodaju kripto zbog kineske nove godine :d
Nisam mislio da si naivan ko francuska sobarica :D
 
Dobro, videces da uticaja ima. Suvise plitko to posmatras pa mislis da sam naivan. Ako nista drugo pomerice se cena zbog inflacije, makar u dolarima. Skok ocekujem potpuno nevezano za tu pomoc ali kako im inflacija bude skakala tako ce sve vise kupovati kripto da zastite to sto imaju. Dolar pada, kripto i zlato skacu, citaj izmedju redova ;)
 
Amerikanci dobijaju po 2000$, ko ne zna bilo na početku 1200

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno