Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dokle vise s tim balonom?! Gde je balon? Kakav balon? Samo ti vidis neki balon.

Znaš ono kad kažu jel treba da ti nacrtam? U prethodnom postu ti je bukvalno nacrtano i ti i dalje ne vidiš. :S:

Jel ti uopšte razumeš kako fiat novac nastaje i nestaje? Recimo da sam dete od 10 godina, kako bi mi to objasnio?
 
Eth je probio 250 , pa 280 , pa 300 i sad mozda dodje i do 317 , Niko nije izgleda to primetio :)
 
Ne diram eth do 600, pa makar se i načekao.

ADA sam prodao.
 
Ne prodajte nista. To je relativno mali skok. Cekajte oporavak, rizicno je sada sortovanje.

Tapatalk from Poco loco
 
Eth probio otpor 0.03 BTC, sledeci otpori 0.035 i 0.04 od koga smo se odbili pocetkom 2019 i iznad koga nismo bili jos od kraja 2018. Polako i stpljivo korak po korak.
 
Nije za sada bio vikend damp,ako ne bude ni sutra onda od sledece nedelje bi trebalo da vidimo skok preko 10k
 
To ja i pricam. Trenutno je otpor izmedju 10100 i 10300, za koji dan sasvim realna situacija. Vec neko vreme mirise na skok, sada kada su probijeni prvi zidovi na svim vecim novcicima to je prvi znak oporavka. Cak au i altovi krenuli da jacaju. Potrajace ali samo neka ide. Mozda docekamo i neki manji pump do kraja godine.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne diram eth do 600, pa makar se i načekao.

ADA sam prodao.

Što objašnjava zašto je danas ADA opet poleteo. :) Klasika. Ako ti je za utehu, i ja bih isto uradio da sam bio na tvom mestu.

ETH je nedavno po ko zna koji put odložio tranziciju na PoS. Davno sam digao ruke od čekanja, a bez toga ne može napred, mreža mu je totalno zagušena.
 
Pa da, normalno da skace kad je cuvek shortovao. Objasnio si vec da ne moze da padne kad vecina sortuje.
Ne znam kako to sami nismo skontali :d

Tapatalk from Poco loco
 
Što objašnjava zašto je danas ADA opet poleteo. :) Klasika. Ako ti je za utehu, i ja bih isto uradio da sam bio na tvom mestu.

ETH je nedavno po ko zna koji put odložio tranziciju na PoS. Davno sam digao ruke od čekanja, a bez toga ne može napred, mreža mu je totalno zagušena.
Ne žalim, na Ada sam više od x4 zaradio.
Razlog za skakanje je upgrade za staking koji je 29/07. Ako bude kao i do sada, trebalo bi dosta izduvavanja da bude uskoro.

Sve zavisi od BTC-a, ali pull back-a ce biti , a za zaradu ću uzeti neki drugi alt, najverovatnije DASH.

A ako sam pogrešio, nema veze. Neće mi biti prvi put. [emoji849][emoji3]
 
Znaci svi ucesnici u diskusiji su misljenja da ce se nastaviti trend rasta ETH i jos nekih ALt coina a naravno da ce posle i BTC da raste :)
Moje je misljenje da je sve ovo sto se desava manipulacija marketom , Imate velika pomeranja ETH kao i USDT zadnjih dana sa novcanika na novcanik .
Meni se cini da se sistematski kao i u prolece 2019 manipulatori okome na jedan novcic pa ga pumpaju i onda na nekom visokom nivou prodaju , zatim predju na drugi . Naravno tu ovi koji vicu raketa krenula idemo na primer za ETH na 1000 itd , Ostanu sa tim novcicem kupljenim po visokoj ceni , a manipulatori onda izaberu neki drugi novcic i onda ga nekoliko dana samo kupuju dok se opet ne digne frka i onda ga prodaju na visokoj ceni i prelaze na neki treci novcic .

Generalno je to sve ok jer stvara neko interesovanej za odredjeni novcic itd , ali je sve u domenu kockarskom :) ETH je na primer izbio na prvo mesto po obimu trgovanja sa 57 miliona dolara na bitfinex a sledeci BTC ima oko 25 miliona dnevnih transakcija .

Sve u svemu ETH je dosta ojacao i prema BTC , tako da ja sad gledam koja je to cena za prodaju :) Ja licno sam jako zadovoljan sa ovom cenom od preko 300 usd za ETH :)
 
Aha, to je ono sto sam pricao zadnjih par dana. Uskoro ce probiti i onih 10300, svi altovi idu gore. Ostajem pri onome sto sam rekao pre neki dan da je vreme za jedan dugacak long.

Tapatalk from Poco loco
 
Samo je pitanje koliko je sve ovo sa svetskom ekonomijom odrzivo,po meni na jesen i zimu se ocekuje ozbiljna kriza sto se moze odraziti i na kriptovalute
 
Iz tvojih usta u Bozije usi [emoji23][emoji23][emoji23]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Znaci svi ucesnici u diskusiji su misljenja da ce se nastaviti trend rasta ETH i jos nekih ALt coina a naravno da ce posle i BTC da raste :)

Altovi su kocka, njih je još uvek lako majmunisati. Ja se svakako nadam, ali videćemo.

Po meni, BTC će ići gore samo dokle i berze budu rasle. Bila se ove nedelje gomila analitičara popalila što je BTC skočio, primili se ljudi kao saučešće, gore nego Saj. Pa šta što je BTC skočio, samo je pratio SPX, kao što već mesecima radi. Nothingburger.

Evo vidiš, BTC sada pokušava neki proboj krišom u nedelju, baš ga odavno nisam video da vikendom nešto pokušava. Ako se ovo recimo održi do jutra, kad se berze budu otvorile gledaću ima li skoka, pa ako ga tamo ne bude, BTC treba šortovati bez milosti, velikom polugom, sve u šesnest da se puši. :D
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    24.9 KB · Pregleda: 158
Cena Bitcoina naglo je porasla na 10.200 dolara, pošto je likvidirala short pozicije u vrednosti od 75 miliona dolara samo na BitMEX . :) tako da nemojte jos da palite raketu za Mars :p Neke pametnije cike su okinule njihove stop losove i prebacile lovu u svoje dzepove .

Juce je ponovo aktuelizovana prica o pokricu USDT sa dolarom i gotovinom u Njujorku i ta vest moze lako da dovede do brzog pada svih kripto valuta jer izgleda da 1 milijarde nema nigde , Njujorški državni tužilac ima dugacku ruku koja moize da zahvati kompanije kao sto je iFinex .

Vrednost novcanih transakcija baziranih na ETH je prvi put prevazisla vrednost Bitkoin transakcija baziranih ba BTC platformi , To ima veze i sa ovim DeFi tokenima koji su sve vise u upotrebi , To zajedno sa najavljenim 2.0 ETH protokolom , kao i to sto DAG na ETH uskoro iz igre izbacuje ETH minere , za koje se smatra da sad cine 40% ukupnoe hash snage na ETH doprinelo je skoku ETH , i on je konacno dosaou zonu 317 USD , Sledeca cena koju mozemo gledati bice 350 , ako se nastavi trend rasta , Ali isto tako moguca je i korekcija , ukoliko se svi novcici zacrvene
 
Samo je pitanje koliko je sve ovo sa svetskom ekonomijom odrzivo,po meni na jesen i zimu se ocekuje ozbiljna kriza sto se moze odraziti i na kriptovalute

valjda su kriptovalute upravo stvorene kao odgovor na "ekonomsku krizu" 2008. i bankarskog lobija , koji upravljaju (stvaraju) njome :) ?
 
valjda su kriptovalute upravo stvorene kao odgovor na "ekonomsku krizu" 2008. i bankarskog lobija , koji upravljaju (stvaraju) njome :) ?
Problem je što je opet većina i kripto kapitala u rukama vrlo malog broja ljudi, pa dolazimo na isto.
 
Bas je bilo predvidivo (jos u subotu kada sam pisao) da ce BTC da ode preko 10k...Sto se tice ekonomske krize,ne verujem da se ovo besomucno stampanje para(bez pokrica) FED-a i ECB-a ne moze da ostavi traga u vidi neke inflacije ili devalvacije,a treba uzeti u obzir i veliki broj otpustenih radnika sirom sveta kao i to da su mnoge firme pred zatvaranjem...Ako bude kriza kao 1929-te ili cak po mnogima i mnogo veca,BTC tu nece moci pomoci niti ce bilo sta moci da zameni
 
Bas je bilo predvidivo (jos u subotu kada sam pisao) da ce BTC da ode preko 10k...Sto se tice ekonomske krize,ne verujem da se ovo besomucno stampanje para(bez pokrica) FED-a i ECB-a ne moze da ostavi traga u vidi neke inflacije ili devalvacije,a treba uzeti u obzir i veliki broj otpustenih radnika sirom sveta kao i to da su mnoge firme pred zatvaranjem...Ako bude kriza kao 1929-te ili cak po mnogima i mnogo veca,BTC tu nece moci pomoci niti ce bilo sta moci da zameni
U neku ruku je već sada veća, u periodu velike depresije skoro 25% radne snage je u USA bilo bez posla, tj. tada, 13 mil. radnika. Taj vrhunac je bio 1933, 3 godine od početaka krize.

U aprilu je stopa nezaposlenosti u USA bila skoro 15%, tj. 25 mil. (sada je opet malo opala, na 11% u junu), ali se očekuje da se vrati na oko 14%. Izazvano, naravno, pandemijom.
 
a koliko je amerika imala stanovnika pre 100god i sada pa da mozemo da racunamo milione nezaposlenih? Koliko je sada onih koji su se prijavili samo da bi dobili pomoc od drzave?

Postoji dve opcije kako ce sve ovo da se odigra. Prva je da stvarno bude krize nezamislivih razmera, da budu u pravu svi strucnjaci i "strucnjaci" i da cemo moci kupiti bmw serije 7 za par 'iljada ojra, stan u krugu dvojke za iljadu ojra po m2, btc za 1k i td i td...

Druga opcija je da se prehebu svi ti silni strucnjaci i "strucnjaci" i one koji prate jutub strucnjake cekajuci godoa i najnajavljaniju krizu ikada, dolar se upumpava, pada mu vrednost, cena svega raste jos vise i stvari postaju sve skuplje, nema jeftinih nekretnina i ostalih stvari...

Neko ce u svakom slucaju biti u pravu :)
 
Ne zaboravite i na scenario, koliko god bio malo verovatan, da nam ti isti Dolores, imali ih ili ne, mogu služiti za brisanje zadnjice ako se ovo zveckanje oružjem pretvori u neki ozbiljniji sukob...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
a koliko je amerika imala stanovnika pre 100god i sada pa da mozemo da racunamo milione nezaposlenih? Koliko je sada onih koji su se prijavili samo da bi dobili pomoc od drzave?

Postoji dve opcije kako ce sve ovo da se odigra. Prva je da stvarno bude krize nezamislivih razmera, da budu u pravu svi strucnjaci i "strucnjaci" i da cemo moci kupiti bmw serije 7 za par 'iljada ojra, stan u krugu dvojke za iljadu ojra po m2, btc za 1k i td i td...

Druga opcija je da se prehebu svi ti silni strucnjaci i "strucnjaci" i one koji prate jutub strucnjake cekajuci godoa i najnajavljaniju krizu ikada, dolar se upumpava, pada mu vrednost, cena svega raste jos vise i stvari postaju sve skuplje, nema jeftinih nekretnina i ostalih stvari...

Neko ce u svakom slucaju biti u pravu :)

Zato se nezaposlenost izražava u procentima, a ne u apsolutnim vrednostima :)

Kad ti pluća izgube 50% kapaciteta, nije toliko bitno da li si imao kapacitet od 5 ili 6l, jer bez kapaciteta od 100% više ne možeš da budeš profesionalni sportista.

A ni do velike inflacije ne valja ako dođe, jer tada BTC može vrediti šleper dolara, sa kojima ćeš moći obrisati šta kolega iznad spomenu :) Sva trenutna plaćanja koja možeš da izvršiš kroz BTC su vezana direktno za neki fiat i iz sata u sat se ta vrednost prilagođava kursu. A da se svi prešaltaju na BTC i batale nacionalne valute, neće da može.

Nekoliko već država testira digitalne EUR i lokalne valute, to će biti interesantno za videti, doduše, i to će biti podložno inflaciji, jer ih je jeftinije praviti.
 
U neku ruku je već sada veća, u periodu velike depresije skoro 25% radne snage je u USA bilo bez posla, tj. tada, 13 mil. radnika. Taj vrhunac je bio 1933, 3 godine od početaka krize.

U aprilu je stopa nezaposlenosti u USA bila skoro 15%, tj. 25 mil. (sada je opet malo opala, na 11% u junu), ali se očekuje da se vrati na oko 14%. Izazvano, naravno, pandemijom.

Zapravo je mnogo gore, jer američka vlada koristi kreativne metode računanja ko je nazaposlen. Da bi bio nezaposlen po njihovoj statistici, ti moraš da u poslednja tri meseca tražiš posao i ne možeš da ga nađeš. Gde su tu recimo mladi koji su digli ruke od traženja posla i žive sa roditeljima? Gde su tu ljudi koji imaju neku tezgu, ali nisu stalno zaposleni? George Gammon tvrdi da se broj ljudi bez stalnog posla u SAD nije bitno smanjio još od prošle krize u 2008. i da ekonomska depresija drma običan narod koji živi od plate još od onda. Oko polovine domaćinstava u SAD koristi neki vid vladine pomoći. :zgran:
 
Pa i naši radikali, ovaj SNS, su u periodu 2012-2016 menjali metodologiju računanja nezaposlenosti i na volšeban način smanjili istu za 10pp...


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno