Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji dve opcije kako ce sve ovo da se odigra. Prva je da stvarno bude krize nezamislivih razmera, da budu u pravu svi strucnjaci i "strucnjaci" i da cemo moci kupiti bmw serije 7 za par 'iljada ojra, stan u krugu dvojke za iljadu ojra po m2, btc za 1k i td i td...

Druga opcija je da se prehebu svi ti silni strucnjaci i "strucnjaci" i one koji prate jutub strucnjake cekajuci godoa i najnajavljaniju krizu ikada, dolar se upumpava, pada mu vrednost, cena svega raste jos vise i stvari postaju sve skuplje, nema jeftinih nekretnina i ostalih stvari...

Već sam te stavio na ignore da ne moram da gledam tvoje izmotavanje, ali je neko morao da te citira da vidim kako opet prozivaš.

Svaki drugi oglas ovde ima tu strelicu na dole, prodavac je spustio raniju cenu. Ovo ti je Gerakas, sasvim ok deo grada, stan izgrađen 2008. i ne može čovek za njega da dobije ni hiljadu evra po kvadratu koliko je tražio. Cene padaju od početka epidemije i ne vidim da će stati još bar godinu dana.

Da bi bilo inflacije nije dovoljno da se novac štampa, već taj novac mora i da stigne do naroda. To je valjda jasno samo po sebi. Kako da pare dođu do naroda kada ljudi nemaju posao? Dobiće novac kompanije, pa će one otvoriti radna mesta, reći češ. Neće, evo moja firma, 119 miliona dolara share buyback. Rekao bi čovek IT gigant, sigurno bar oni ulažu u posao, ma jok, dele novac akcionarima.

I da ne bude da sam ja ovde bacao bilo kakav flame, evo da te kulturno zamolim da ne izvrćeš moje reči i batališ dalju prozivku.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    318.8 KB · Pregleda: 271
Zato se nezaposlenost izražava u procentima, a ne u apsolutnim vrednostima :)

Kad ti pluća izgube 50% kapaciteta, nije toliko bitno da li si imao kapacitet od 5 ili 6l, jer bez kapaciteta od 100% više ne možeš da budeš profesionalni sportista.

A ni do velike inflacije ne valja ako dođe, jer tada BTC može vrediti šleper dolara, sa kojima ćeš moći obrisati šta kolega iznad spomenu :) Sva trenutna plaćanja koja možeš da izvršiš kroz BTC su vezana direktno za neki fiat i iz sata u sat se ta vrednost prilagođava kursu. A da se svi prešaltaju na BTC i batale nacionalne valute, neće da može.

Nekoliko već država testira digitalne EUR i lokalne valute, to će biti interesantno za videti, doduše, i to će biti podložno inflaciji, jer ih je jeftinije praviti.

upravo to, nesto ce vredeti sleper dolara koje vecina nema ;) cene ce rasti i obican narod vise ne moze za lupam 100e iznajmiti stan vec mora za 200 300 i td... Upravo to sto svi strucnjaci pogotovo jutub strucnjaci najavljuju ogromnu krizu (sell all) mislim da se to nece desiti, ma koliko neko dodolao stan za iljadu ojra ili btc za 1k. Ja sam cak i vecinom u dolarima, ovaj skok me je ispraznio srecom u evrima sam, ocekujem i ja neko zaplasivanje i bear trap pa da se kupuje dok ostali cekaju da padne jos.

@morbiuse

de der oladi malo, popi neki lekic niko te spomenuo nije. Niti me zanima taj kraj koji god je i gde god je, potgotovo u prizemlju, neke plocice ubi boze, stan ko da nikad nije bio useljen i za renoviranje je. No opet to nije tema drz se ti tvoje taktike. Nisi jedini koji ceka da kupi jeftino.
 
ovogodisnji rekord 10900$,ovom se nisam nadao tako brzo,ocekivao sam mozda krajem nedelje
 
ovogodisnji rekord 10900$,ovom se nisam nadao tako brzo,ocekivao sam mozda krajem nedelje

Ja sam totalno u šoku. Dobro, chart jeste izgledao bulish, ali tako izgleda već dva meseca, pa ništa. Pola godine BTC prati SPX u stopu, kad god je pokušao da se odvoji, kladio sam se protiv njega i dobio. I onda iz čista mira trend je prekinut i odosmo preko 10500?? Pokolj među pametnim altovima, rastu opet glupi i beskorisni.
 
Tacno je bilo kako sam pricao, dan za danom su probijani zidovi na 9600, 10100, 10300... Sad cemo videti dokle ce. Altovi malo stagniraju ali nema razloga da se sad ne prelije malo iz BTC-a. Za dalje cemo videti. Ovo do sada je bas bilo u rekordnom roku.

Tapatalk from Poco loco
 
Ocekivao sam da se napravi support na 10400-10500 i da se oproba odmah da li ce izdrzati ali obzirom da cena ne pada ovo lako moze jos gore. Ne bih nikome preporucio short sada da proba da okrene lovu na brzaka.

Tapatalk from Poco loco
 
Oce li se ovaj eth malo trznuti jos na gore vise [emoji854]

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Izasao na 11350, hvala lepo
 
ulaz je bio na 3968, tako da sam zadovoljan... bice jos prilike
 
Sad mozes da uzmes neki drugi grafikon i isto tako da kazes na koju si cenu usao i na koju izasao :)

Zasto su modernatori obrisali moj post o sumnji da je kolega tako dobro odradio trejd .
Kao prvo nije mogao da udje na cenu 3968 jer ta cena na vecini menjacnica nije ni postojala , a i tamo gde je mozda postojala traja;a je nekoliko sekundi , znaci samo ako je bio postavljen order mogao se izvrsiti .
Isto tako je i sa izlaskom o kome kolega prica , Ponovo se radi o delovima sekunde i izvrsenju ordera koji su postojali na toj ceni ?

Ko malo zna nesto o trgovanju zna da ne postoje primeri u praksi da neko pogodi u nekoliko dolara cenu gde ce se talas okrenuti , a nas kolega je pogodio i da udje i da izadje

Nesto se ne secam da je napisao ovde na forumu ranije da je kupio po toj ceni i da svo vreme drzi otvorenu poziciju ,
Generalno njemu treba obrisati ove postove a ne meni , jer tako moze svako da kaze kad se sve zavrsi , Pogleda neki grafikon i kaze , eto ja bas kupio na najnizoj ceni i sad evo posle nekoliko meseci prodao po najvisoj ceni u piku :)

Pa svako ko je trgovao bar 5 trejdova u zivotu zna da se takve stvari ne desavaju , Njabolji svetski trgovci su sretni ako poziciju voze pola dela izmedju dna i vrha , a kolega i 3 dolara usao i izasao od pika do pika :)

Kazi nam molim te na kojoj menjacnici su uopste bile te cene o kojima pricas , preko kog brokera trgujes , moze neki skrin shot od trejda , naravno bez kolicine novca sa kojim si trgovao
Znaci pozicija broj taj i tja , usao si tog datuma u to vreme , izasao tad i tad na tu cenu u to vreme , sakri kolicinu novca sa kojin si trgovao :)
 
pa dobro zasto bas toliko sumnje i neverica ..
eto ja koji ne znam da trgujem, priznajem. pre 6-7 dana sam se igrao sa dgb i to sa sitnom kolicinom i zaradio nekih 22$ u dgb za 24 sata. uboo sam 3 puta pik i dno. ono jahao sam na talasima.

e sad oko 4000$ je btc bio pre dve godine zadnji put... na kraju krajeva ko zna od kada ih ima., znam jednog druga iz kipra koji je pa valjda 2017te godine pre buuma kupio za 4k$/btc pare nekih 5-6 komada i nije ih prodao kada je bio 20k$ sada da ih prsne pa da ga vidi bog ... e sad ako me je on lagao lazem ja i vas ,bajdvej .. kakve bih vajde imao da vas lazem. nit vas poznajem nit koj moj.... nizem/o uspehe i neuspehe i razmenjujemo iskustva... jednostavno ne vidim ovde nikakvav interest da neko nekoga laze ovde ... :)
 
I meni je bilo sumnjivo čim sam pogledao grafik, ali hajde da ne prozivamo čoveka, možda je stvarno vrhunski ubo. Ja međutim čestitam uspeh samo kad čovek unapred najavi i stvarno ispadne tako.

Bio me oneraspoložio u prvi mah. Bio sam zadovoljan zaradom, kad ovaj reče da je napravio skoro 3x. :) To je ono što ne volim sa kriptom, kaješ se i kad dobijaš i kad gubiš. :)
 
Pa obrisali su verovatno zato što si počeo kao morbius da porzivaš i ljubomorišeš, a takvim komentarima stvarno nije mesto ovde, a takođe nema apsolutno niko koristi od istog :d
Ako nemaš šta pametnije da pišeš, onda bolje zaobiđi temu, simple...

Koristi jednostavno ignore, i rešiš se bespotrebnog piskaranja, kao što sam ja rešio sa presvetim morbiusom ;)
 
Izvini molm te , nisam ja ljubomorisao i prozivao , samo sam postavio sumnju kako to da neko eto tako precizno u nekoliko dolara pogodi dva puta okretanje trenda , pri tome covek nikada koliko se ja ovde secam nije pre pominjao da je kupio jeftino , da ne kazem po ceni koja nije postojala bitcoin i kao svo vreme drzao poziciju i onda sad kad je postignut godisnji pik on je kao prodao sa preciznostu od nekolko dolara , pri tome je ta cena trajala nekoliko minuta??

Dakle zasto bi ovde bilo potrebno da neko tako pise?? Covek pogledao grafikon na nekoj menjacnici , pogresno video minimalnu cenu BTC na dnu i kao eto on tad kupio a juce prodao i zaradio silnu lovu .

zasto je bitno da se takve stvari koje su domen decjeg mastanja ovde ne pisu , Pa zato sto neki pocetnik moze da kaze "u ala se lepa lova uzima na trgovanju " i da ulupa bez veze svoje pare ,
Zasto sam ja rekao u svom komentaru trgovci u Njujorku placu za takvim trejderom , Pa zato sto u istoriji postoji samo nekoliko poznatih bogatih trejdera koji trguju okretanje trenda !!!
Cak i ti ljudi iako trguju okretanje trenda ne mogu to tako da odrade , vec koriste niz sistema i metoda , kombinovanih sa informacijama itd , velikim kapitalom kojim mogu da manipulisu trgovanjem , Imaju pristup levelu 2 i levelu 3 naloga itd ???

Eto zato sam napisao to sto sam napisao , a mislim da modernator treba malo da bude upucen u problematiku pa je trebao da obrise postove ovog " uspesnog trgovca " a ne moj komentar i izrazenu sumnju
 
Poslednja izmena:
Nema razloga da se proziva kolega, i min i max cene su bile aktuelne u nekih 5-15 min , na kratkotrajnoim peakovima naravno...Zavisno od menjačnice, nije nemoguće da se uhvati, ako se live trejduje...
Jako teško, ali nije nemoguće...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma naravno , Ja nisam hteo svoje trejdove da objavljujem , ali vec sam pisao ovde da sam kupio ETH kad je bio 91,3 usa$ , Prodadoh nocas na 331.3 usd . Nije losa kinta .
Znam sad ce neki da kazu da sam mogao jos da drzim poziciju , ali bice nova sansa na marketu , Hvala kolege sto mi cestitate , pocrveneo sam :)
 
Nista nije nemoguce, ipak je ovo crypto.
Ja sam na HEX ulozio 1eth a prodao za 50eth, nisam pogodio top al opet zadovoljan.
 
Pa obrisali su verovatno zato što si počeo kao morbius da porzivaš i ljubomorišeš, a takvim komentarima stvarno nije mesto ovde, a takođe nema apsolutno niko koristi od istog :d
Ako nemaš šta pametnije da pišeš, onda bolje zaobiđi temu, simple...

Koristi jednostavno ignore, i rešiš se bespotrebnog piskaranja, kao što sam ja rešio sa presvetim morbiusom ;)

Nemoj te fore. Konflikt je nastao kad si ti decidirano rekao da će biti jedno, pa kad je ispalo sasvim drugo, tvrdio si da si zaradio. Ne volim takve stvari. U ovom slučaju je recimo Saj bio sasvim u pravu, ja nisam. Ne vidim što je toliko teško priznati istinu.
 
Poslednja izmena:
Jesu te fore i ne smarajte više, ponoviću i ovde šta sam mu napisao uz opomenu, brisanje bezveznog posta nije poziv na diskusiju i prozivanje i nekoga ko deli svoja iskustva i nekoga ko troši svoje vreme na brisanje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština i malograđanština.
Kome se ne dopada, ne mora da učestvuje u diskusiji, ako ne ume sam da ignoriše, evo ja ću da ga izbacim.
 
Ovo sada je "healthy pump" xD a kad pada to je manipulacija.
 
Eh, support ipak nije izdržao, nisam se nadao tome uopšte. Dobro, bitna stvar je da su ljudi konačno u glavi razdvojili XLM i XRP, kako se iz grafika vidi. Ripple već dugo upropašćava svoj token, a Lumen je bio kolateralna šteta toga. Sad kad se rešio bede, bolja vremena dolaze, samo ćemo videti koliko brzo.
Ako bi mogao update ovog chart-a od morbiusa. Hvala

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Sprema se novi napad na 11500 i verovatno prolazi bez problema. Odmah posle toga krenuce i altovi.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno