Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druga najveca menjacinca na svetu koreanski thumb ubacio zcash
 
Zec, u zadnja 24h pada, do kad se to predvidja, kad bi moga ponovo gore? :?

Kupio sam neku sicu na 0.72000000 ! Mogu li se nadat da ce ic gori ponovo?
ad59a4b1ba80a14cd87c5052b069cdc0.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam za sad dobro prošao, prodao sam ga kad je bio 0.09 a pazario ga sad kad je pao po 0,072, sad se nadam da će da ide gore :) pa da napravim neki profit, mada je smešna suma s obzirom da rudarim sa 2 gtx 970 i to samo povremeno, ali opet nakupilo se za 3 meseca dovoljno da može da se obrće :)
 
Zar niste naucili kad se pojavi spekulacija cena ide gore, kad dodje do vesti i primene cena ide dole
 
BTC cijeli dan vuce prema dole..... Hoce li se odluciti vise u kojem ce pravcu .... Jos sam u nedoumici
 
@Brzina

Na 4290 je 78,6% Fibonacci level. Danas je već jednom testirana ta granica i cena se odbila naniže.
Verovatno će u toku noći još jednom doći do tog nivoa. Ako ne probije pri većem obimu ovu granicu, cena će verovatno kratkoročno na dole.

Mada, ako neki Kinez opet izbaci neporverenu vest, svašta može da bude.
 
Da li postoji neki fini tutorijal za Fibonacci kretanje/nizove/sekvence ?
 
mislim da ti vasi grafici i fibonacijevci ne vrede mnogo u kripto svetu, al ajde nismo isti, ne mislimo isto.
 
mislim da ti vasi grafici i fibonacijevci ne vrede mnogo u kripto svetu, al ajde nismo isti, ne mislimo isto.

naprotiv, mislim da su se od onog prvog BTC pump-a, kada je btc sa nekih 12$ otišao na preko 300$ u celu ovu priču ubacili opasni igrači koji znaju šta rade i kako rade, ako pogledaš sve valute u koje se ulagalo od njihovog početka primetićeš isti obrazac, negde je to učestalije, negde ređe, ali u suštini svuda je isto. Naravno ima i valuta koje su propale i sada ne vrede ništa, ali ukoliko se "igra na sigurno" i prate samo glavne valute, onda si na duže staze dobar čak i da se u ovo upustiš kao u berzu...poznajem dosta ljudi koji su kada sam ja izašao iz mining-a (iz nekih svojih razloga) krenuli da ulažu u BTC tj da kupuju BTC i da se sa njim igraju...svi oni su naravno dobro prošli i samo su pratili dobar trenutak, isto kao i danas...samo pogledaj koliki je volume bio na zec-u jutros, na bittrex-u skoro 4 miliona, i onda istresanje nakon par sati...i ti sad vidi koliko je tu neko dirigovao sa svim tim zec-ovima :)
 
Sanjate, daleko je vise ljudi izgubilo tonu para na berzi... samo i oni sto su izgubili i do 80% danas su kao u plusu jer je BTC porastao za 5000%

a oni koji su pukli, skroz i sve rasprodali njih ima jos vise ali oni vise ne posecuju ovaj deo foruma
 
naprotiv, mislim da su se od onog prvog BTC pump-a, kada je btc sa nekih 12$ otišao na preko 300$ u celu ovu priču ubacili opasni igrači koji znaju šta rade i kako rade, ako pogledaš sve valute u koje se ulagalo od njihovog početka primetićeš isti obrazac, negde je to učestalije, negde ređe, ali u suštini svuda je isto. Naravno ima i valuta koje su propale i sada ne vrede ništa, ali ukoliko se "igra na sigurno" i prate samo glavne valute, onda si na duže staze dobar čak i da se u ovo upustiš kao u berzu...poznajem dosta ljudi koji su kada sam ja izašao iz mining-a (iz nekih svojih razloga) krenuli da ulažu u BTC tj da kupuju BTC i da se sa njim igraju...svi oni su naravno dobro prošli i samo su pratili dobar trenutak, isto kao i danas...samo pogledaj koliki je volume bio na zec-u jutros, na bittrex-u skoro 4 miliona, i onda istresanje nakon par sati...i ti sad vidi koliko je tu neko dirigovao sa svim tim zec-ovima :)

Ne kazem da se ne moze lepo zaraditi trgovinom, sta vise, sanse za zaradu su mnogo vece nego da trgujes na FIAT berzi bas zbog ovih abnormalnih pump/dump sema.
Ali ja i dalje mislim da razni grafici i uporedjivanja sa semama i forama koje funkcionisu na FIAT berzi, ovde ne rade bas najbolje.
Za kripto trgovnu po meni mnogo vise znaci iskustvo u trgovanju sa istim nego te predefinisane scheme i tako to.. :)
 
Izašao sam na 0.078…(Zcash) nakon toga pada non stop, kakve su prognoze, ja sam novi :)) ima li kakav blog sa news špekulacijama da malo pratim

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Meni je bilo zanimljivo uciti te TA i analizirati, ali nije to tako kako mnogi misle. Zamka je to velika, na koju sam se i ja malo upecao. Kada krene dump i pump, nista ne pomaze.
Kada je eth opadao i dostigao dno, tu sam se malo igra. Izgubio sam pola. Ali to je ona polovina od dobijenog profita. Dva puta sam prodavao i kupovao skuplje. Prodam, krene skok. Pomislis da je to to i da se vraca na 400$ i brze bolje kupim da ne izgubim. Kad ono cena opet dole pa jos jedan krug. Tako da umesto da profitiram 40%, ja sam profitirao 20%.
I tu se malo opametio. Mozda je i pohlepa imala ulogu. Imao sam srece sto sam uhvatio taj veliki pad pa nisam izgubio iskopano..
Pogotovu sto te TA imaju jos manje znacaja za altove.

Mnogo vise znaci poznavanje trzista, informacije itd, ali najvise iskustvo. Od fibonacija, mnogo je bolje poznavati moving average, a koliko vidim uz iskustvo i poznavanje japanskih sveca moze lepo da se prodje. Pa ko je iskusan moze da prepozna kad krece navala.
Tako da moze da se zaradi. Ali sto kaze bombas, moze i lepo da se izgubi

Izašao sam na 0.078…(Zcash) nakon toga pada non stop, kakve su prognoze, ja sam novi :)) ima li kakav blog sa news špekulacijama da malo pratim

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

pa trenutno se testira support na ~280$. Ako to probije, moguce da ode cena do 230$, sto bi bila ona cena pre insajderske vesti.. Najbolje da ti potvrdni neko iskusniji.
 
Da li je negde moguce naci prosecnu cenu kriptovaluta za odredjeni vremenski period ..

Ovde mogu videti trenutnu cenu i njen rast u prethodnih 24h recimo..

https://coinmarketcap.com/

Ono sto trazim je seldece

Novcic X je vredeo 6 sati 100$ i onda je skocio pa je cena bila 200$ narednih 18 sati ...

U tom hipotetickom scenariju bi voleo da mi neki sajt kaze " prosecna cena u prethodna 24 sata je bila "175$" .

Ako znate za takvo mesto javite plz dosta bi mi znacilo .

Upared hvala :D
 
Ok difermo, prati cu pomalo.
Što se tiče fibonacijeVI linija, di se on stavlja(kao polazna)! Na cifru na kojoj si krenia u trend ili?

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Koja su predvidjanja za eth posto vidim da se cena i dalje vrti oko 300 dolara ali tezina se povecala pre neki dan drasticno ?
 
Ps:Može li se pokrenut tema o japanskim svecama? :)
Da se malo objasni ko zna, i postavi koje pitanje pa da neko pojasni malo,

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ podrška. ICO su u najvećem broju klasična prevara. Ako im se ne stane na put, kada krenu da se urušavaju, urušiće i ostatak kripto zajednice sa sobom.

Ne kazem da se ne moze lepo zaraditi trgovinom, sta vise, sanse za zaradu su mnogo vece nego da trgujes na FIAT berzi bas zbog ovih abnormalnih pump/dump sema.
Ali ja i dalje mislim da razni grafici i uporedjivanja sa semama i forama koje funkcionisu na FIAT berzi, ovde ne rade bas najbolje.
Za kripto trgovnu po meni mnogo vise znaci iskustvo u trgovanju sa istim nego te predefinisane scheme i tako to.. :)

Tako je. Ne pomažu previše analize jer mali broj velikih igrača drastično utiče na kretanje cene. Praktično diriguju cenom, i na pump/dump uvećavaju kapital koji se koristi za dalje još uspešnije mešetarenje.

Po meni, to je jedan od najvećeg problema kriptovaluta koji neće biti lako rešiti.
 
Poslednja izmena:
Jedno laičko pitanje! Kad smo kod toga, dali bi mi mogli (par foruma i grupa sa ovih prostora)
Da se dogovorimo , na primjer, u određen sat krenemo kupovati samo jednu valutu, i onda kad se postigne efekt da svi ostali kupuju mi onda prodajemo :) dali bi se mogao ostvarit takav efekt :)

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moglo bi, ako bi u grupi s nama bili Miskovic, Miodrag Kostic i Bedzet Pecoli. Mooozda bi mogli... :)
 
Hehe, znači treba ogromna cifra ;(
ali vjerujemo da bi i mi mogli sa manjom cifrom, na kraci period, na dnevnoj bazi, da bi mogli postići neki postotak.

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Sto se tice japanskih sveca imate dobre tutorijale na torrentima. Nagledao sam se desetine sati i tih video tutorijala kad sam probao malo sa FOREX-om da se igram. Zanimljivo je.

https://thepiratebay.org/torrent/5396398/Profiting_in_Forex_DVD_Workshop_Steve_Nison_Candle_Sticks evo recimo jedan od linkova. Jeste vezano za forex ali princip je isti. Jedino sto mislim da ovde u kripto svetu vesti imaju mnogo veci uticaj nego na valutne parove USD/EUR recimo. Tamo je trziste stabilnije, dolar sigurno nece nikad propasti.
Ovde se jos krci put i ima dosta neizvesnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno