Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prati li ko ovaj Golem?
 
aman ljudi javite se čoveku na pm ako hoćete da mu prodate, pa nećemo valjda u temi dogovarati ko će kome prvi da se javi i praviti pijacu
 
GDAX/coinbase poceo da vraca pare ostecenima u krahu od 21.06.2017.

Vrlo zanimljiv "important notice" napisan sa njihove strane. :D
 

Prilozi

  • gdax21062017.png
    gdax21062017.png
    224.3 KB · Pregleda: 281
Da li je neko od vas full time miner / trader?

Znači ne živite kod mame i zradite za telefon, nego ozbiljno, samostalni, pas, žena, deca, putovanja, automobili, krastavci, hleb itd, sve samo od ovoga?
 
Da li je neko od vas full time miner / trader?

Znači ne živite kod mame i zradite za telefon, nego ozbiljno, samostalni, pas, žena, deca, putovanja, automobili, krastavci, hleb itd, sve samo od ovoga?
Nije to bas najsigurniji posao da bi se neko strogo na trade oslanjao. Ali ima ljudi, nije da nema. Pogotovu minera. To je daleko sigurnije nego samo trade.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pre par meseci je neko rekao da trenutno živi samo od toga...Ne mogu da se setim nick-a, al probaj da nadjes preko search-a, pošto ja trenutno nisam pored kompa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre par meseci je neko rekao da trenutno živi samo od toga...Ne mogu da se setim nick-a, al probaj da nadjes preko search-a, pošto ja trenutno nisam pored kompa

Hvala, nije sad' da tražim nekoga specifično, samo pitam :)

Svojim poslom vezan sam za sportske kladionice i 'kućne' online kladioničare i dok nisam lično video isto ne bih rekao da se od toga može ceo život praviti profit, ali ima ih mnogo koji od toga žive, 10-ak godina već koliko ih znam..
 
Eeee, svi bi leba bez motike:d
 
Kako bez motike? Motikom pravis 2000/3000e za RIG sad u ovom trenutku i 4000. Treba to napraviti.
 
Imam pitanje da li ima neki limit za kupovinu kod nas.

Tipa: Hocu da uzmem Etherium za 3000e na sajtu CEX.IO i sada posto imam MasterCard Erstebank Omladisnki racun, da li postoji neki limit ili tako nesto, hocu da prebacim na poloniex da probam da trejdujem.

Kao sto npr ima zabranu na online kockanje... PokerStars etc..

Pozdrav i Hvala.
 
Pozdrav, posto sam novi u tradingu, mozete li mi savjetovati koji servis da odaberem za traiding, koji god sam probao, ne podrzava BiH...
 
Nema za BIH, ja znam za ecd i cex :9

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mozda nije prava tema, pa se unapred izvinjavam, ali znate li nesto o s coinu od firme coinspace? Razmisljam se da "investiram" tu.Kakva je prica sa njima, nisu na berzi jos...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Prodajem btc, info na PM, srednji kurs dinara

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 

Ne znam, malo je neozbiljno praviti analize altcoin/usd... kada znamo da i bez silnih manipulacija (koje same po sebi cine tehnicke analize u jednu ruku suvislim) u jednadzbi dosta zavisi i od btc. Sutra da btc krene 2800-3000, nema sanse da ce eth krenuti prema dole u $ sto se moglo posmatrati i jutros, i to ne samo da je eth otisao gore u $ nego i naspram btc sto znaci da je preocentualno veci skok od btc.
Trenutno nema hajpa, investicije u $ su se smanjile i ljudi su oprezni jer se strepi sta ce biti sa btc i cim isti krene gore, ide i vecina altova.
 
Pitanje za iskusnije,kakav je vas plan za 1 avgust?Sve u fiat ili bez promene,mozda promena u neki drugi coin?
 
Prvog avgusta je odluka za bitkoin, biti ili nebiti, odnosno treba da se resi konacno problem skaliranja, odnosno soft fork koliko sam ja razumeo, a ako nisam, neka me neko iskusniji ispravi. Dakle, dotle je neizvesna cena bitkoina, ja smatram da ce stagnirati, ili mozda blago otici gore, ali posle 1. ide eksplozija najverovatnije, ako sve odrade kako treba i nesto ne zeznu. Sto se mene tice, ja cu drzati u alternativnim valutama, dok to ne rese, to mi deluje kao najprostije, a najbezbolnije resenje.
 
Poslednja izmena:
datum nije otvrdjen UASF gura 1 avgust pa su se zato kinezi naloziti da uvedu svoj HF segwit2x.... ko nz asta ce tu biti

za sam segwit HF nije potreban vec moze i preko soft fork-a ali za 2MB block (koji je realno 8mb sa segwitom) mora HF
 
Pa cek sta se onda resava sa softforkom, a sta sa hardforkom? Koliko ja kontam hardfork deli bitkoin na btc core i unlimited, tj. dva nova novcica i tako ce mu srozati cenu, tj unistice vrednost bitkoina, a softfork bi trebalo da resi problem skaliranja bez podele, tako sto ce povecati blocksize na 2 ili vise mb? Ja glasam za softfork, mislim da je logicnije i puno bolje resenje, koje svima nama ide u prilog, jer ce ostati na jednom lancu btc i cena bi skocila u nebo, ako sve odrade kako treba 1. avgusta, zar ne?
 
Nisi razumeo, soft fork je izmena koja je kompatibilna sa starim nodovima.... HF mora za 2MB tako se zove jer stari nodovi ne vide 2MB block...
UASF ide na to da ne nametne resenje ako nema podrske medju korisnicima, berzama, itd ali u svakom slucaju se stvaraju dav paralelna chaina ako se segwit ne aktivira 1 avgusta a UASF krene koji forsira segwit
Dalje sve zavisi kako ce se raditi moze biti neprimetno moze se desit da se na par dana uskljuce depositi i withdraw-ali ako bude rata
 
sta mislite o VTC, PPC i NMC?
nisu jos dostigli ATH ni u dolarima ni prema BTC, ima li ikakve sanse za to pre 1. avgusta, kakva su vasa ocekivanja?
ili je bolje mozda ne ulaziti sad, kad se vec priblizava 1. avgust i ovo oko BTC, ako padne BTC, mozda ovi i dostignu ATH prema BTC, ali cena bude u dolarima manja nego sad?
 
Ja sam upravo usao u VTC. Ne zato sto nije dotakao ATH nego sto je dotakao dno poslednjih dana i akumulira se (valjda :D )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno