Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imali smo 5 zelenih nedelja za redom ( BTC ) tako da je neko moje misljenje da ce doci par crvenih i time se vodim. Cekam neki veci dip da dokupim sta zelim pa cu videti za dalje.
ispada da je tako - ovo i izgleda sada kao savršeni double top u rasponu od ~ 7 dana.
 
Pominjao sam Kaspu pre 4 meseca . Obratite paznju ne nezadrziv rast... Ulazak u top 5 po MC je skoro pa neminovan u roku od godinu dana
 
Pominjao sam Kaspu pre 4 meseca . Obratite paznju ne nezadrziv rast... Ulazak u top 5 po MC je skoro pa neminovan u roku od godinu dana
Sve je moguce ali za svaki slucaj da ne bi ostao bag holder moj dobronameran savet jeste da prodas 50% na svako duplanje cene od tvoje ulazne cene. Koliko vidim Kaspa je sada na ATH, i mozda moze jos 3x mozda 10x ali treba da uzimas barem deo profita da kasnije ne bi unuci slusali price sta bi bilo kad bi bilo da nije bilo 🙂
 
O kaspi se prica od septembra 2022. 😊
Ja sam za nju cuo marta/aptila 2022 ipratio od tada
Samo se ja zajebah jer sam tek malo kopao u septembru 2022. Da sam samo dva meseca kopao danas bi portfolio bio bas lep ali ni ovako nije lose. krastavac idemo dalje trazimo sledecu "Kaspu" 😉🙂
 
Sve je moguce ali za svaki slucaj da ne bi ostao bag holder moj dobronameran savet jeste da prodas 50% na svako duplanje cene od tvoje ulazne cene. Koliko vidim Kaspa je sada na ATH, i mozda moze jos 3x mozda 10x ali treba da uzimas barem deo profita da kasnije ne bi unuci slusali price sta bi bilo kad bi bilo da nije bilo 🙂
50% planiram da prodam tek na 0.5 - ne pre toga, a i to je iz mogla ugla igranje na sigurno. Kad bih bio sklon riziku prvih 50% bih planirao da prodam tek na oko 2$.
 
Imali smo 5 zelenih nedelja za redom ( BTC ) tako da je neko moje misljenje da ce doci par crvenih i time se vodim. Cekam neki veci dip da dokupim sta zelim pa cu videti za dalje.

Verovatno jos jedan napad na 38k...verovatno ne probija i onda idemo hladjenje

Tome se nadam
 
Kripto se malo ladnuo jer su ove nedelje Hashdex i Franklin Templeton BTC ETF zahtevi istekli bez pozitivnog odgovora. Po svoj prilici, neće biti pozitivnog odgovora ove godine i svi sad gledaju ka 10. januaru gde ističe BlackRock zahtev.

SEC ne želi da ovo odobri, jer su svesni da su kripto ETF-ovi običan pump and dump. Sa druge strane, raste pritisak na njih od finansijskih institucija koje žele da istresu svoj kripto. SEC zato samo odlaže, svesni da će dolazeća deflatorna kriza oboriti cene kripta i interesovanje za njega, pa kad tada odobre ETF-ove, institucije će pojecti g****, a ne raja. Da li će im ta strategija uspeti, ostaje da se vidi.
 
Sva sreca nista od ovog iznad sto je morbius napisao nisam znao, niti pratim i ne znam kako i da li utice na kripto ali me to ne sprecava da trejdujem. 😀

Opet sam zavrsio jedan trejd sa STRAX-om, doduse ovaj put ne toliko dobar je me je iznenadio skokom na 1.08 sa 0.88. Ocekivao sam oko 0.95-0.96 jer je poprilicno davio u tom range-u pa sam ga prodao na 0.955 pre 3 dana i danas opet kupio na 0.90 tako da je i zarada nesto manja. Imao sam i imam neki osecaj da cemo ici nize od 0.9 ali nisam smeo da rizikujem zbog cene po kojoj sam ga prodao. Tako da sam zadovoljan i sa 5k pa da vidimo. Trenutno sam pokriven u oba smera, sa +-25 centi. Pratim sta se desava jer zavisimo i od BTC-a i sve je rizicnije da se igram jer ocekujem pad ali videcemo.
 
Sva sreca nista od ovog iznad sto je morbius napisao nisam znao, niti pratim i ne znam kako i da li utice na kripto ali me to ne sprecava da trejdujem. 😀

Opet sam zavrsio jedan trejd sa STRAX-om, doduse ovaj put ne toliko dobar je me je iznenadio skokom na 1.08 sa 0.88. Ocekivao sam oko 0.95-0.96 jer je poprilicno davio u tom range-u pa sam ga prodao na 0.955 pre 3 dana i danas opet kupio na 0.90 tako da je i zarada nesto manja. Imao sam i imam neki osecaj da cemo ici nize od 0.9 ali nisam smeo da rizikujem zbog cene po kojoj sam ga prodao. Tako da sam zadovoljan i sa 5k pa da vidimo. Trenutno sam pokriven u oba smera, sa +-25 centi. Pratim sta se desava jer zavisimo i od BTC-a i sve je rizicnije da se igram jer ocekujem pad ali videcemo.


I ja sam se malo igrao sa tim STRAX-om. Sto bi se reklo "videla zaba da se konji potkivaju pa digla nogu" :ROFLMAO:

1700335171162.png


+2317 $ na 20k. Nije lose.
 
Da je morbius vise trejdovao a manje teoretisao mogao je da kupi jos par kg zlata. 😀

Da znaš da sam imao trip da ceo štek zlata kupim zaradom od kripta, Na kraju je tek možda četvrtina došla od kripta, eh...

Ne prija mi sadašnji nivo rizika, biće boljih prilika kasnije. Kako idu godine, sve manje sam trejder, sve više investitor, ne kupujem dip, kupujem crash. Nisam nekad razumeo šta priča Voren Bafet "nemoj da gubiš pare". Kako možeš da ulažeš bez rizika? Ali čovek je načisto u pravu, guraš dobru karijeru i ulažeš u siguricu, šta to nećeš moći da priuštiš? Trejdovanje je žešće nerviranje, koji će mi to đavo u ovim godinama, a i vreme mi je mnogo skuplje nego nekad. Ako treba da se nerviram, uhvatim pa učim ovaj Ansible, dobra zarada od toga, a rizik nula.
 
izgleda da će BTC dominacija malo oladiti. Ulazimo u period iskakanja altova sa svojih sadašnjih nivoa. Shitovi su spremni na x2 x3 preko noći, budite spremni.
 
Ja baš nešto gledam altove ovih dana, ali ne vidim neki koji bi mogao da opali x2 ili više.
 
A na osnovu cega si zakljucio da ce btc dominance ohladiti... Ja nesto imam utisak ako ode i 5% dole, altovi ce 10+% dole
 
A na osnovu cega si zakljucio da ce btc dominance ohladiti... Ja nesto imam utisak ako ode i 5% dole, altovi ce 10+% dole
Ima izgleda misleći na veću šansu, gledajući neku tehničku analizi da ima prostora do 51.60 da padne. Imali smo i turbulentne predhodne dane sa vecim pomeranjima btc-a sto nije ulivalo sigurnost u altove, pa ocekujem mirniju nedelju i rastom poverenja u iste. Ali naravno to je samo moje viđenje, ne želeći vama da namećem moje mišljenje.

Ali akcenat nije na tome nego da kako naj bolje da iskoristim rast altova ako do toga dođe naravno i podelio moj izbor i način ulaganja. Iskreno to pre nisam tako radio, pa cu videti.
 
Kripto se malo ladnuo jer su ove nedelje Hashdex i Franklin Templeton BTC ETF zahtevi istekli bez pozitivnog odgovora. Po svoj prilici, neće biti pozitivnog odgovora ove godine i svi sad gledaju ka 10. januaru gde ističe BlackRock zahtev.

SEC ne želi da ovo odobri, jer su svesni da su kripto ETF-ovi običan pump and dump. Sa druge strane, raste pritisak na njih od finansijskih institucija koje žele da istresu svoj kripto. SEC zato samo odlaže, svesni da će dolazeća deflatorna kriza oboriti cene kripta i interesovanje za njega, pa kad tada odobre ETF-ove, institucije će pojecti g****, a ne raja. Da li će im ta strategija uspeti, ostaje da se vidi.
Sve sto si napisao mozda bi i imalo osnova uzeti u razmatranje kao moguce razresenje situacije, samo da nisi izneo poslednji zakljucak kojim si unistio kredibilitet sopstvenog vidjenja stvari.
Kad su to finansijske institucije pojele g**** umesto raje?
 
Sve sto si napisao mozda bi i imalo osnova uzeti u razmatranje kao moguce razresenje situacije, samo da nisi izneo poslednji zakljucak kojim si unistio kredibilitet sopstvenog vidjenja stvari.
Kad su to finansijske institucije pojele g**** umesto raje?

Biće ovde mnogo da se pojede i za velike i male kako racesija krene da steže, tako da niko neće izbeći. Razlika je jedino što su veliki too big to fail, zato oni rado ulaze u rizik. Imaju neke baze podataka na koje se ljudi klade, ajmo tamo i mi tamo. Heads I win, tails you bail me out.

SEC takođe nije anđeo, oni se samo drže CYA (cover your ass) principa. Kad kripto ciklus na kraju napravi štetu nekome, neće oni da budu krivi. Eto, mi smo zahtevali ovako, onako, preduzeli smo sve predostrožnosti.
 
Saj sada kupuje u najvece
 
Neverovatno mi je da LTC i dalje tabori na 70$. Ovaj token kao da ništa ne može da pomeri na gore jače a ja zarobljen u njemu jos od cene 100$ 😤

LTC nije token već prava kriptovaluta sa sopstvenim blockhainom, a što se cijene tiče, čekaj sledeći bull run pa mu tad možda cijena skoči kao i XMRu. 😂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno