Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi dajte neki hopium. 😀 Koje mrtvilo ovde kada se crvenimo.

Svi koji se razgalame ovde na svako zelenilo posle netragom nestaju kad se chart zacrveni. Kad budemo stigli do dna, tu će stajati samo moj post "Jesam vam rekao?" i posle toga mrtva tišina. 🤣 Neću da dajem analize danas, vidim da si deprimiran. ;)
 
Ja sam sad pazario, mada ne bi bilo lose da ETH dipne do 1350 za jos jednu kupovinu. Cisto da napomenem da sam kupio sa malim procentom portfolia i pratim plan kupovine kako pada cena sve do 500$
 
Svi koji se razgalame ovde na svako crvenilo posle netragom nestaju kad se chart zazeleni.
Da to vazi "both ways". Mene najvise nervira kada ljudi sa toliko sigurnosti pricaju da idemo na 30-40k ili 10k a realno nemaju pojma. Uvek gledam da pazljivo pisem bas iz tog razloga jer ne znam sta ce se desiti. Niko ne zna. Mogu samo da se nadam da ce nesto otici u smeru u kom zelim ali to je to. Nevezano za ovaj forum. Svuda je tako. Jedino sto me vise nerviraju moonboys-i od ovih drugih jer ih je vise ili su glasniji.

Za sada se odbijamo od 20k. Pretpostavio sam da ce 20k biti psiholoska barijera pa sam rizikovao. Mislim rano je za jos bilo sta ali ako odskocimo 7-10% od ovih cena opet izlazim iz kolicine koju sam uzeo. I dalje sam bearish za celu ovu godinu. Videcemo da li ce se to promeniti kako meseci budu prolazili.
 
Ne mora da znaci iako po meni ima vise sanse za pad nego za rast. Meni licno odgovara malo ozbiljbiji pad (sto i ocekujem negde izmedju maja-septembra) kako bi obavio shopping.
Po meni ovakvi datumi su vise korisni za tradere jer postoji sansa za volatilnost na taj dan ili oko tih datuma.
 
Ja sam uzeo nesto matic i dot. Negdje sam procitao da danas isticu fjuzersi al ne mogu da nadjem vijest. Uglavnom oko 20k bear preko bull. Danas bi valjda trebalo da prelomi. Ja cu jos sacekati sa kupovinom btc do se ne vidi na koju ce stranu.
 
Bio sam pre par dana preneo netačno napisanu vest da se Signature bank već povukao iz kripta, ali prava informacija je da je samo smanjio svoje kripto operacije. E, sad je odjeknulo da će i Signature da pandrkne, isto kao i Silvergate, sahranio ih obe FTX, sa zadrškom. Akcije puno banaka su juče naglo pale. Čuvajte se, ovo bi mogao biti the one.
 
Bio sam pre par dana preneo netačno napisanu vest da se Signature bank već povukao iz kripta, ali prava informacija je da je samo smanjio svoje kripto operacije. E, sad je odjeknulo da će i Signature da pandrkne, isto kao i Silvergate, sahranio ih obe FTX, sa zadrškom. Akcije puno banaka su juče naglo pale. Čuvajte se, ovo bi mogao biti the one.
U ovom momentu se slažem sa tobom. Nešto je opasno počelo da štuca u celom sistemu. Što bi rekli "chickens came home to roost", iliti neke stvari su konačno dostigle kulminaciju i nešto krupno će morati da se desi.
Sledećih pola godine će biti interesantni
 
E, sad je odjeknulo da će i Signature da pandrkne, isto kao i Silvergate, sahranio ih obe FTX, sa zadrškom. Akcije puno banaka su juče naglo pale. Čuvajte se, ovo bi mogao biti the one.
Silvergate je bila banka skroz ovisna o depozitima povezanim sa kriptom a Signature je nekih 20%.
Juce je pala 12%, malo preko proseka u odnosu na ostale banke osim SVB koja je pala 60% ali to je banka koja se fensira sa startapovima sto dodje jos rizicnije od kripta.
Probem Signature banke je sto su je pritisli regulatori i ocekujem uskoro da i ona ugasi SIGNET a pod pritiskom akcionara i totalno izadje iz posla sa kriptom jer je to sada vise stete nego koristi zbog povezanosti sa svakom do sada kompanijom koja je pokrala narod.
A kada se to desi StableCoini prestaju da postoje jer nece imati banku preko koje ce raditi osim Tethera koji ce verovatno izgubiti vezu sa swiftom.

stablebusdusdcburn.png
Od utorka kada je postalo jasno da je Silvergate gotov samo pitanje na koji nacin Paxos je skroz prekinuo burnovanje BUSD sto znaci da su dolari sada negde zarobljeni a kod koje banke tesko je sada znati i plus izgleda niko nece da ih primi jer su od Binance.
Problem je sto svi kazu da nemaju nista u Silvergate a Signature kaze da ima depozite oko 20 milijardi od kripta.
USDC ima 40 milijardi i sada BUSD 8 milijardi, namece se pitanje gde je deponovan ostatak tj 28 milijardi od ovih "regulisanih" stable koina?

Juce je slabo prosirena vest da je direktor SEC Gary Gensler napisao clanak u The Hill sto je neka vrsta americkog politickog glasila.
On je tu opet najavio regulaciju i proglasio skoro komplet kripto securities-om a to je izaslo bas kada je krenulo sve dole. Mozda je slucajno a mozda i nije.

BTCUSD_2023-03-10_12-17-18.png

Ovo su neki okvirni leveli gde bi mogli naci suport ali sada traziti ulaz hvatajuci noz koji pada je bas rizicno dok se malo ne iskristalise sve ovo oko banaka i Binance.
Bolje propustiti bounce nego ostati zarobljen na duze vreme mozda i par godina jer ako amerikanci ubiju stable coine i ostave binance bez dolara proci ce puno vremena da se napravi neki drugi sistem koji bi omogucio novi bull. Cena je tu sporedna stvar, oni to vozaju kao pavlaku u maksiju.
 
 
Naverovatno je kako budjavi LTC uvek duplo više padne od BTC..za šort se rodio
 
Svi su pali 30%, btc 20% .. grubo . :)
 
Moze se reci da se btc i dobro drzi s obzirom na sve, mada je izvjesno da ce odreagovati nekim jacim dumpom. Naravno ovo je dobra situacija za day trejdere, a ko trazi dno treba strapljenja.
 
Pozdrav,

da podelim jedno mišljenje sa vama...

Predpostavljam da je budućnost blokchejna komercijalizacija, i blokchain će se koristi kao privredna platforma.
Osnove budućih preduzeća bice blokchain usluge, npr počeće da cvetaju po svetu nove banke sa blokchain tehnologijom, kompanije bazirane na igrama, NFT, itd...
Većina kompanije će koristiti resurse i gotove usluge blokchejna a neće biti sami vlasnici istih, i imace izbor chiju mrezu da koriste.
Počeće projekteida se probijati u svet privrede i pružati razne legalne i regulisane usluge koristeći blokchain tehnologiju.
Usput će se nauka o blokchainu razvijati i implementirati njen potencijal preko programera u razne buduće inovativne usluge, a biće ih u to verujem!

Pošto je BTC otac blokchejna on će uvek ostatai "legenda" bez obzira što će biti lokomotiva na paru (od zlata) pored brzih vozova.
A mi se vozimo u njima kao na rolerkosteru.
 
Da li bi ovo moglo da utice na ostale banke tj. ove nase ekspoziture stranih banaka tipa Reiffeisen? Da nam ne obrisu ovo malo crkavice sto imamo 😅
 
Da li bi ovo moglo da utice na ostale banke tj. ove nase ekspoziture stranih banaka tipa Reiffeisen? Da nam ne obrisu ovo malo crkavice sto imamo 😅

Teško. EU garantuje ulog do 100k evra, preko toga ti nisi štediša, nego ulagač u banku. Ni kad je zaplenjivan novac u bankama tokom kiparske bankarske krize, nisu otimali od sitne raje, već od velikih ulagača, pretežno stranih oligarha. Ja za svaki slučaj imam novac podeljen između više banaka ako budu spuštali 100k plafon.

Sa druge strane, zaplene bi nas klepile posredno, jer bi puno firmi ostalo bez puno novca, što bi razultovalo bankrotima i otpuštanjima. Verujem takođe da će biti kontrole kapitala, recimo podizanje keša će biti vrlo limitirano.

Srbija je svet za sebe, ne znam šta tamo može da bude. Sećam se kad je stara Juga namamljivala naše gastarbajtere visokim kamatama da štede u Jugi, da bi im onda prosto otela štednju kad je počeo raspad zemlje.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno