Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E jel vidiš sad zašto je šort bio totalna greška? Kačio je frrka grafikone gde se vidi da je smart money pretežno zbrisao iz kripta. što znači da je ostao uglavnom retail, a njih je ekstremno lako izmajmunisati, urađeno gomilu puta do sada. Menjačnice koordinirano naprave stablecoin-a iz ničega, u stanju niske likvidnosti krenu da kupuju i dižu cenu BTC-a, raja se brzo popali, kreće novi bull, ATH do leta, milioni, trilioni, kamioni, avioni... Taman onako petak uveče kad velike ribe zatvaraju radnju, da ne mogu na vreme da postave short wall, dok se ne uhvati zamah i šorteri oteraju u squeeze. Ovo ima da bude epski bull trap, ovako odokativno bih rekao da cena ladno može preko 25k, možda i blizu 30k dok ulagačima ne izvuku tlo pod nogama.

Zato ne pokušavati da budeš pametniji od igrača koji nameštaju tržište, pustiš nek se sranja izdešavaju, kad puknu menjačnice i njihovi bajagi dolari iz ničega, biće kripta na izvolte, ako ti to treba.
Vidim, imam i sam short i dalje otvoren, ne spavam već par dana :)
A šta da ti kažem, jasno je to meni sve, ali lako je sada to tako rezonovati, pre "pumpe" nije tako izgledalo.
U tome i jeste ceo problem, večeras može da ode na 15k, a može i na 30k, sve zavisi od nekog tvita, shady deala napravljenog ko zna kad, interesa ovog ili onog, krastavac vrti se kinta velika tu.
Da jedan zaradi drugi mora da nayebe, nekad si sa ove nekad sa one strane.
Ciklusi ... hehe, ne znam šta da ti kažem, ne znam sebi šta da kažem veruj mi, drž' se !
 
Kao što nije došlo najavljenih 10k.. Tako neće doći ništa što je narativ..

25k ili se odbija ranije sa 24k i ide dole ili probija ide na 28-29

Na 24 treba juriti short ali ostati u coinima ko ih ima ... Iznad toga treba prodavati coine i gledati short..
 
Ja imam postavljene ordere na ETH pocev od 1000$ do nekih 400$, exponencijalno rastu iznosi kako ide od 1000 ka 400.
Doduse trenutno sam negde 40% u USDC...

Mislim da su ovo ok cene da se bude 50-50 kripto kes, pa gde god da ode bice dobro.
Iskreno, iznenadio me ovaj skok, verovao sam da idemo jos dobrano dole kroz par meseci.
Svakako nista ne pipam sada jer mi vecina kripta farma/stejkuje, ali i dalje ostaje isti target 400-1000$ u 2023...
 
U isto vreme verujes da nije likvidan i da je u direktnoj korelaciji sa necim mnogo likvidnijim?

U koje farme i energente si ulozio?

Zasto si i dalje na ovom forumu u ovoj temi, sto nisi negde gde se prica o farmama i energentima? Ako si na oba mesta istovremeno, baci link ;)

E jel vidiš sad zašto je šort bio totalna greška? Kačio je frrka grafikone gde se vidi da je smart money pretežno zbrisao iz kripta. što znači da je ostao uglavnom retail, a njih je ekstremno lako izmajmunisati, urađeno gomilu puta do sada. Menjačnice koordinirano naprave stablecoin-a iz ničega, u stanju niske likvidnosti krenu da kupuju i dižu cenu BTC-a, raja se brzo popali, kreće novi bull, ATH do leta, milioni, trilioni, kamioni, avioni... Taman onako petak uveče kad velike ribe zatvaraju radnju, da ne mogu na vreme da postave short wall, dok se ne uhvati zamah i šorteri oteraju u squeeze. Ovo ima da bude epski bull trap, ovako odokativno bih rekao da cena ladno može preko 25k, možda i blizu 30k dok ulagačima ne izvuku tlo pod nogama.

Zato ne pokušavati da budeš pametniji od igrača koji nameštaju tržište, pustiš nek se sranja izdešavaju, kad puknu menjačnice i njihovi bajagi dolari iz ničega, biće kripta na izvolte, ako ti to treba.

Onaj osecaj kad mozak zna da je kripto nelikvidan i manipulisan, ali srce veruje da ce S&P dole i kripto sa njim. Bitno je da si ti na kraju price bio u pravu, jebes pare.
 
Kao i uvek do sada , svi misle trap pa cekaju dole , kad ono mosa, al videcemo. Do marta ce ovde da se ukopa a onda
 

I, kakav je odgovor?

Ovakve postove smatram za politicki nekorektnim: konsultujete eminentne strucnjake iz raznih oblasti i odgovore drzite za sebe, a mi kao Indijanci se pecemo na tihoj vatri i klikcemo na "refresh" browser-a, cekajuci odgovor koji ce promeniti nase zivote...

Napisi bar nesto:
  • ne odgovara neregistrovanim korisnicima,
  • ne odgovara preko drustvenih mreza,
  • cuva za sebe, ne zeli da deli,
  • nije jos konsultovala Morbius-a, ne zeli da ispadne smesna...
 
Vidim, imam i sam short i dalje otvoren, ne spavam već par dana :)
A šta da ti kažem, jasno je to meni sve, ali lako je sada to tako rezonovati, pre "pumpe" nije tako izgledalo.
U tome i jeste ceo problem, večeras može da ode na 15k, a može i na 30k, sve zavisi od nekog tvita, shady deala napravljenog ko zna kad, interesa ovog ili onog, krastavac vrti se kinta velika tu.
Da jedan zaradi drugi mora da nayebe, nekad si sa ove nekad sa one strane.
Ciklusi ... hehe, ne znam šta da ti kažem, ne znam sebi šta da kažem veruj mi, drž' se !

Platio si danak neiskustvu. Trejd u kriptu se NIKAD ne otvara bez stop loss. Koliko god misliš da je nešto sigurno, uvek imaj na umu da ovo je namešteni kazino gde se kladimo na neka slova koja ne znače ništa i ne vrede ničemu. Zato ćeš ovde videti stvari koje ni na jednom drugom tržištu nisu moguće, kao ovaj 40% pump iz čista mira. Ne znam da li si ikad probao da trejduješ nešto sem kripta.

Možda sad i bolje razumeš moju strategiju strpljenja. Sedi s mirom i čekaj da đavo dođe po svoje. Neće biti dugo čekanje.
 
Platio si danak neiskustvu. Trejd u kriptu se NIKAD ne otvara bez stop loss. Koliko god misliš da je nešto sigurno, uvek imaj na umu da ovo je namešteni kazino gde se kladimo na neka slova koja ne znače ništa i ne vrede ničemu. Zato ćeš ovde videti stvari koje ni na jednom drugom tržištu nisu moguće, kao ovaj 40% pump iz čista mira. Ne znam da li si ikad probao da trejduješ nešto sem kripta.

Možda sad i bolje razumeš moju strategiju strpljenja. Sedi s mirom i čekaj da đavo dođe po svoje. Neće biti dugo čekanje.
Ma bila je mala šala, ne spavam zbog drugih problema, imam 50+ u guzici, svaki dan je sve teži čini mi se :)
Trejdovao sam samo kripto i tako će biti i dalje što se toga tiče.
Naravno da sam otvorio sa SL, samo sa daleko manjom sumom od tvoje i bio je drugi asset u pitanju, nisam trejder odnosno ne radim to često i kad i radim vrlo retko je to short več isključivo long, poenta onog mog ranijeg posta je bila kao što sam ti već rekao bio, da si konačno uradio nešto po pitanju tvojih stavova i probao da zaradiš na njima barem, kad već čvrsto veruješ u njih i toliko ih forsiraš na skoro pa dnevnom nivou, da se ne vraćamo sad na to, postavio si konkretan potez koji si napravio a pitao sam te bio dosta puta kao i mnogi drugi u vezi tvog shortovanja i nikad nisi hteo da odgovoriš na to, pa sam hteo da ti na neki način čestitam. Nadam se da ti je sada jasnije.
Slažem se da pump nema nikakvog smisla, hence the short LOL
Tvoja strategija strpljenja ipak mi nije jasna, jer po nekoj logici ti bi trebao da si stalno u shortu, obzirom da toliko dugo pričaš o tome da je kraj kripta neminovan i da su maltene dani/nedelje u pitanju, tako je to barem uvek zvučalo, ako ipak misliš da su to godine i godine u pitanju pre konačnog kraha, onda ne znam i dalje čemu toliko forsiranje na toj priči, i na kraju ... meni nisi smetao ti kao ti sa tvojim stavovima nego što se priča vrti ovde svaki dan ista, ti izbaciš tvoj špil, njih 20 se onda nakači na to i postaje dan mrmota, dosadno je ...
 
Pominjao se skoro Filecoin koji je ničim izazvan ljosnuo na 2.8$ krajem decembra. Sada je 5,4$. Da ne pominjem da su ga onomad napumpali na 200$.
 
Da, ja pisao pre koju nedelju, imao sam neki osecaj da ce dosta da odskoci.
Imao sam neke vaznije stvari pa nisam uzeo tada, ali dobro, bice prilike..
 
To da ce kripto da umre i nestati u to ne verujem, ali da će velika većina nestati u to sam siguran. Nije tu pitanje više kriptovaluta nego blokchejna, pojavice se ozbiljni komercijalni projekti na kojima ce se razvijati korisne stvari, secate se kada se pojavio mail i slanje kako je to onda bilo nebitno a danas je to osnova svega. Ozbiljni igrači (projekti) će morati da se prilagode pravilimi i regulativi zbog investitora i sigurnost bogatih. I to je neminovno. Ako ETH vidim kao yahoo, probam da pogađam koji ce biti google. Tu se mogu veliki profiti ostvariti. A ta trgovanja gore dole levo desno sa x10 x20 i većim polugama to je sve kocka, sreća sticaj okolnosti... i na žalost nesanice. Evo jedan primer: LINK i MATIC super projekti i verujem da ce ici gora ali zašto nisam kupovao na 0.5 i na 0.02 ako nisam onda neću ni sada. Oni su na ovim cenama bili u predhodnom bearu gde smo i sada i nisu trgovci pridavali pažnju njima. Počeli su da ga kupuju na x5 i na x10 kada je krenula ludnica. Ne svataju početnici koliko je važno kupovati dok je projekat na početku. Nije lako pronaći ih ali profiti su mnogo, mnogo veći. Ja nisam od onih koji lovi u top 100 nego koin koji nikada nisu bili tamo a po nekim mojim principima, logikom, istraživanjima, informisanjem, iskustva iz predhodnih gluposti i grešaka, zaslužuju da budu u top 30.
 
Tvoja strategija strpljenja ipak mi nije jasna, jer po nekoj logici ti bi trebao da si stalno u shortu, obzirom da toliko dugo pričaš o tome da je kraj kripta neminovan i da su maltene dani/nedelje u pitanju, tako je to barem uvek zvučalo, ako ipak misliš da su to godine i godine u pitanju pre konačnog kraha, onda ne znam i dalje čemu toliko forsiranje na toj priči, i na kraju ... meni nisi smetao ti kao ti sa tvojim stavovima nego što se priča vrti ovde svaki dan ista, ti izbaciš tvoj špil, njih 20 se onda nakači na to i postaje dan mrmota, dosadno je ...

Pomislih šta li ovaj priča, pa pogledam svoje prethodne postove i vidim da u zadnje vreme stvarno dosta postujem, nisam ni primetio. Spremam RHCSA, firma zahteva, a kako sam i ja mator i odavno više nisam za to da spremam nikakve ispite, kako dugo sedim ispred monitora, ja malo-malo pa šmugnem negde nečim drugim da se zabavljam. A i generalno, ovo je vrlo smorno mesto za život, ženske su sranje živo, a i ne ide ti se nigde kako je katastrofalno stanje sa saobraćajem i parkingom svuda. 🥴
 
Pa neki su izgubili preko 90% vrednosti u prethodnih godinu dana. Ada recimo, Quant isto ali se malo vratio, Filecoin izgubio 99%...Mislim, ok je očekivati dublje, ali u prethodnoj godini je malo reći da su iskrvarili.
 
Ako je BTC napravio dno, altovi neće gubiti na vrednosti dolarski ali će gubiti u BTC odnosu. Ako će BTC još tražiti dno, altovi će gubiti kako u BTC vrednosti tako i dolarski.

Poenta, ako hoćete da akumulirate, akumilrajte isključivo BTC, eventualno ETH, a ostalo kupujte kroz BTC odnos znatno kasnije u ciklusu. Ovo je generalno pravilo svakog dosadašnjeg ciklusa a posebno je važno sada, kada regulativni zahtevi i sudbina altova nije jasna.
 
Pomislih šta li ovaj priča, pa pogledam svoje prethodne postove i vidim da u zadnje vreme stvarno dosta postujem, nisam ni primetio. Spremam RHCSA, firma zahteva, a kako sam i ja mator i odavno više nisam za to da spremam nikakve ispite, kako dugo sedim ispred monitora, ja malo-malo pa šmugnem negde nečim drugim da se zabavljam. A i generalno, ovo je vrlo smorno mesto za život, ženske su sranje živo, a i ne ide ti se nigde kako je katastrofalno stanje sa saobraćajem i parkingom svuda. 🥴
Ti mora da si jako zabavan IRL. 😀

Sta fali zenskama? Mozda je do tebe. Ako ih konstantno mracis da ide sve u pm nije ni cudo. Probaj da ih namamis zlatnim polugicama. 😀
 
Da je objašnjenje 100% sigurno, ne bi li smo svi već bili debelo bogati? Može se reći pretpostavka, ali pretpostavljalo se ovde od nula do tudumun..
 
Pomislih šta li ovaj priča, pa pogledam svoje prethodne postove i vidim da u zadnje vreme stvarno dosta postujem, nisam ni primetio. Spremam RHCSA, firma zahteva, a kako sam i ja mator i odavno više nisam za to da spremam nikakve ispite, kako dugo sedim ispred monitora, ja malo-malo pa šmugnem negde nečim drugim da se zabavljam. A i generalno, ovo je vrlo smorno mesto za život, ženske su sranje živo, a i ne ide ti se nigde kako je katastrofalno stanje sa saobraćajem i parkingom svuda. 🥴
A dobro pričao si prijatelju ranije svaki dan si ti bio tema, nisam ti prigovarao ništa u zadnje vreme niti te komentarisao, kripto mi je hobi recimo, može na nulu sutra da ode, smorilo bi me kao i svaki gubitak nekog novca ali se ne bih obesio niti bi mi se život promenio zbog toga, dolazim ovde na topic jednom dnevno max. 2x , da pročitam nešto pametno i eventualno naučim ako mogu, jer nemam vremena da radim TA niti verujem u njih, umesto svega toga uglavnom si ti tema, postovao ti jedan post ili ne njih 10 će da priča o tebi i da te podjebava, da nema toga verovatno ne bih ni postovao ništa. Imao sam nekoliko minera, to je otišlo sve uglavnom, još par njih samo rade ali slabo proizvode. Imam nešto malo btc-a, stejbla i nešto malo drugih uglavnom tešklih sranja, mada čistim sve to u stable u zadnje vreme.

Hteo sam da ti učinim plezir jer nisam očekivao nakon toliko dugog odbijanja (od resistance LOL) da ga probiješ i konačno odgovoriš da li se i ti kockaš, iako znaš da je ponzi , prevara, da puca sutra itd. uradio si to i svaka čast, krastavac nije ti uspelo to je sada peh, možda i baksuzluk neki, ne znam ranije kako si prolazio.

Nije mi to više važno btw, samo ti nastavi slobodno, radi šta hoćeš i šta ti je na duši izbaci taj gnev ovde, sve to zagnojeno, pričaj o zlatu i srebru, ionako moji apeli administraciji kao i tebi samom nisu urodili plodom, niti će, a iskren da ti budem i ne nervira me to više kao ranije, ajd' pozdrav i već sam ti rekao par puta, ništa lično, daleko od toga!
I srećno ti bilo, od srca, i sa zlatom, i sa srebrom a bome i sa kriptom :)
 
Menjacnice su vesto iskoristile fud da odrade short squeeze. Medjutim, dok mi pratimo negativne vesti sa zapada, hash rate je na ath, a istok pocinje sve vise da se interesuje za kripto. U ovoj igri uvek neko nadje interes.
 
Mrtvi BCH, kad se setim da sam kupio 1 ceo za 600$ :DDDD
Posle sam uzeo jos jedan za 100$ da kao "smanjim ulaz" :)))
Gj bro
 
JUST IN: 🇺🇸 US Democrats push to eliminate the debt ceiling, allowing unlimited borrowing for the government.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno