Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko će sada da proprati sve te tehničke indikatore? Izrael neuspešno izveo napad, ali se Ukrajinci dobro drže na frontu. Kina još uvek ne sme da napadne Tajvan, a zločini u Tigraju se i dalje gomilaju. Ako Venecuela i Kuba pošalju tenkove ruske proizvodnje u Ukrajinu u zamenu za NATO opremu, onda će LTC da nastavi brže da raste od ostalih novčića, ali se očekuje slabiji pad VET-a.
 
Ocekuje se da ce FED povecati kamatne stope za 0.25% i za ocekivati je da ce trzista pozitivno reagovati i da ce ovo zelenilo potrajati jos nedelju ili dve. Po meni raditi FOMO kupovine BTC-a na 23,5k su previse rizicne bez obzira cak i ako probijemo resistance na 25k jednostavno je preise rizicno.
ETH/BTC odnos jos uvek dosta visok, ovde ocekujem da ce narednih meseci ETH taj odnos gubiti postepeno barem do levela 0.045 - 0.05
ETH/USD ne ocekujem da ce Eth prebaciti 1.900-2000$ u ovom krugu i ako dodje do ovih levela dace dobru priliku za short.
LTC ocekuje halving i ovo je klasican pre halving pump koji je malo preuranjeno poceo, mozda jedan od novcica na koje treba obratiti paznju i kupovati prilikom svake korekcije vece od 30%
 
Bas zato sto svi ali bas svi ocekuju 25 pa ponovo dole, ja ocekujem 42-45, da se ubaci sveza krv i onda opet otresanje pre pravog bulla. Ovo ocekujem sredinom godine , krckaju se polako ulagaci, uliva im poverenje ova birna blabo u plusu luka.
 
Baš sam hteo da pišem zaa LTC. Mislim da će on biti zvezda iz drugog plana u prvom i drugom kvartalu ove godine. Možda možemo očekivati čak i labudovu pesmu, gde će nadokanditi ono što nije u prethodnom bull-u, a zatim odjahati u suton.
 
Bas zato sto svi ali bas svi ocekuju 25 pa ponovo dole, ja ocekujem 42-45, da se ubaci sveza krv i onda opet otresanje pre pravog bulla. Ovo ocekujem sredinom godine , krckaju se polako ulagaci, uliva im poverenje ova birna blabo u plusu luka.
Ne očekuju svi 25 pa dole.
Ja sam medju onima koji očekuju probijanje 25 😃. Nadam se 30 - 35, pa onda dole do 20. Da, to bi značilo da sam mišljenja da smo dno našli.
Nikakav savet, samo moje mišljenje.
 
Ja nisam ocekivao ni 20k. :) Ne ocekujem ni 25k. :) Mozda "svi" koji ocekuju 25k pa pad, prate odredjene "strucnjake" po netu koji to govore. Nista od toga ne radim jer se vodim time da u kriptu niko nista ne zna. Jedni pricaju ovo, drugi ono, jedni ukljucuju geopolitiku, jedni crtaju grafikone i druge projekcije, cas na dobru vest odemo dole, cas gore, pa obrnuto. Nema pravila. Neko ce nekada nesto da ubode. Stvarno nemam pojma sta ce se desiti ali ne zurim nigde. Da sam ostao u delu kripta koji sam kupio kada je btc bio 16.3k sigurno bi do sada sve prodao i cekao novi dip. Na zalost to se nije desilo. :) A mogao sam lepe parice da zaradim ( oko 50k ). Sa druge strane mi Cici dodje 100eu. :)
 
Iz mog ugla, rast pumpaju nestrpljivi shorteri, kada se oni smore i počnu da sumnjaju desiće se neki dump.
 
Pa vi i dalje sirite tvitove kockara koji brisu svoje tvitove kad izgube opkladu :)

Burry redovno briše tvitove. Bio je rekao da neće više kad je Musk preuzeo platformu, al se brzo vratio na staro. Ume on često da požuri, ali ne greši.
 
@morbius
Sta bi sa tvojim sortom?
Ja juce prodao nesto Ltc-a po 95$, on se danas opet zazelenio :D
 
Novi mesec nova sansa kako za bulove sada i za mede :)
BTCUSD_2023-02-01_23-18-36.png
Pisao sam ranije, ako se probije ovaj 24500 do 30k je prazno sve sto se TA tice.
Posto vrte jedne te iste pare stvara se poprilicna divergencija na 1d i bez upliva svezih para sa ovim jakim oporavkom altova tesko da moze izdrzati jos dugo.
Objasnicu kasnije zasto mislim tako.

Situacija sa StableCoinima je sledeca:
Kretanje Stable Januar ($-1,190,160,832).png
stablejanuarsvaki.png
Od 10 januara je ravnoteza ali od tada ulazi tether a izlazi usdc.

criptocomsp.png
Ovo je stanje USDC na Crypto.com, pogledao sam zbog SP u fudbalu posto su se tamo reklamirali.
Oznacio sam zeleno pocetak i kraj i imali su tada priliv od 438 miliona.
Oni dosta rade sa retailom i to se vidi po transakcijama, sve je to par stotina do par hiljada dolara.
Vecina od ovih 422 miliona sto fali je izvuceno na binance u transama po 20 miliona, sve ista adresa.


fredgraph (16).png
Retail u americi nema snage, mogu ga hajpovati koliko hoce, to se najbolje vidi po tome da vecina para sada ulazi preko tethera.

Druga jako bitna stvar, debt ceiling ili koliko americka drzava moze da se zaduzi je udario u limit. To znaci da oni ne mogu izdavati nove obveznice. Mogu samo cekati da isteknu stare pa za istu kolicinu para izdati nove ali sada na vecu kamatu. Cim se nagode dem i rep oko toga odmah ce krenuti da popunjavaju trezor i to ce podici kamate i ojacati dolar.
Ove godine istice preko 1 trilion korporativnih obveznica, tu ima puno kako ih oni zovu shell korporacija koje nema sanse da prezive sa ovim kamatama. To sve neko drzi na papiru kao investiciju...

Meta je izbacila zavrsni koji je po meni katastrofa jer im je profitna margina sa nekadasnjih 50%+ pala na 20% ali posto ce biti 40 milijardi buyback "dogovorili" su se da je on odlican i ode ona 20% gore. To je jos jedan problem po kripto, Mi snage za 10-20% u danu nemamo jer nema svezih para. A svezih para nema jer idu tamo gde je sigurno da ih niko nece opljackati kao FTX, plus je likvidno i volatilno. A kripto sve kontra.

Posto smo se opet zakacili na nasdaq a sutra izlazi ako se ne varam amazon i alphabet (google) kripto ce zavisiti od toga. Rezultati kao rezultati su tu totalno sporedna stvar, oni ce ih proglasiti dobrima ili losima u zavnisnosti na koju stranu zele da ide market i samo je pitanje kako ce kripto to ispratiti ako krene na gore. Ako pokaze slabost i ne isprati nasdaq to je odlican signal za sort. Ako nasdaq krene dole tu ce sigurno ispratiti...
Logika WS da ce se nesto raspasti i da ce onda FED spustiti kamate i eventualno krenuti da printa meni nikako ne pije vodu jer u svakom raspadu raspada se i berza.
 
Šta znam, ja sam 200$ ušao short na 23.550 sa polugom x25, TP na 23.050 a SL na 24.050, pa šta bude. Smorio sam se čekajući šta i gde, pa malo da učestvujem.
Realno očekujem da u 2023 bude bar još jedanom nešto 17k, 16k, 18k, pa sad nek ide
 
Brate, nemoj stavati tako mali gap nakon okruglog broja (rađe stavi 24210 SL). Ja sam usao na 23955 i SL na 24310. Sreća moja pa se nije aktivirao, bio je samo brzi wick.
Mislim, u ovom konkretnom slučaju naravno da je bolje da si pukao na 24.050 nego na 24210 kako sam ja preporučio (ipak si ušao rano), ali generalno izbegavaj te male iznose nakon levela, gotovo uvek se probuše.
 
stepenasti orderi možda, eksponencijalni ? ;)
 
Ova tabela pretpostavlja da se BTC kupi prvog u mesecu, a proda prvog sledećeg meseca?
 
Valjda bi trebalo da je prosečna cena u tekućem mesecu u odnosu na prosečnu cenu u prethodnom.
 
Historical data kaže da je kao što sam i pretpostavio. Sada još da se vidi kako da se upotrebe ovi podaci.
 
Brate, nemoj stavati tako mali gap nakon okruglog broja (rađe stavi 24210 SL). Ja sam usao na 23955 i SL na 24310. Sreća moja pa se nije aktivirao, bio je samo brzi wick.
Mislim, u ovom konkretnom slučaju naravno da je bolje da si pukao na 24.050 nego na 24210 kako sam ja preporučio (ipak si ušao rano), ali generalno izbegavaj te male iznose nakon levela, gotovo uvek se probuše.
Izlet je došao na nulu. Malo se prodrmah, reda radi. Slažem se potpuno sa tobom, kad probije probije uvek malo više od celog, nego tako se podesilo kada sam ulazi daje bila ta cena u tom trenutku
 

Prilozi

  • share-poster-1675375841402.jpg
    share-poster-1675375841402.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 101
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno