Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada sam saznao da kod nas ima ljudi koji imaju botove za trejding...nista ne rade, samo prete da li su profitabilni.. sta li tek veliki imaju .. ..😁
 
Šta mislite o odnosu btc/eth. Moze li jos dole? Imam prilicno visok izlaz u btc... Da li je vreme za povratak u eth?
 
Dolar pada a kripto... pada . Zar nebi trebalo obrnuto ?

Ne obavezno. Cena kripta je merilo viška likvidnosti u finansijskom sektoru, ne u ukupnoj ekonomiji. Ranije, kada je dolar padao, cena finansijskih asset-a je rasla. Sada međutim, u stagflatornom okruženju, pad dolara može da znači da su skočile cene hrane, stanovanja i goriva, što ne ostavlja likvidnosti finansijskim asset-ima.
 
Ko ce da ganja dno. Kupujem ispod 0.07 i prodajem iznad 0.076 pa dok ide. A stek ceka moon :D
 
Dolar pada a kripto... pada . Zar nebi trebalo obrnuto ?
imaj stpljenja to je normalno kada pocnu nemacki leopardi da se tope i kada eu ostane bez gvozdja uletece ameri sa 2000 abramska koji su spremni za prodaju , pa ce $ da ode u nebesa. u medjuvremenu valjda kod grka ima preko 500 rashodovanih leo1 koji ce veruje grci dobro da naplate ..al to neka nam morbius da tacne informacije iz prve ruke. licnomislim da je pogresio sto je ulozio u AU . trebao je on kao i svi mi u Fe :)
 
Rusi napreduju kod Soledara, BTC raste. Rusi prave pauzu, BTC pada. Ajmo malo ozbiljnosti. Cena nema nikakve veza sa ruskom agresijom.
 
druze
nije sala ima sve veze. izvinjavam se ako smatrate da je i shala i of nekad malo sam sklon tome , ali kada ne reagujete na prvu loptu impulsivno i kada bi ste se malo zamislili , shvatili bi ste da ima i te kako.
koliko su berze pukle do sada , niko se nije pitao kako i zasto i gde su otisle silne milijarde koje su se istopile. poskupljenja , opravdana i neopravdana , svi mi cela zapadna hemisfera i mi u njoj svesno , nesvesno finansiramo rat protiv rusije kupujuci skuplje mleko placajuci skupllje gorivo , skuplju struju , skuplje komunalije. Da li treba da kazem da je gorivo bez razloga skuplje i da nema na osnovu cega ?
pad btc_a nema veze sa ratom? gde se u svetu kopalo kripto po najnizim cenama mogucim u svetu ? pa u ukraini! imali su najjeftiniju struju , najjeftiniji gas (posle rusa). Grafika , asika minerski raj .. ne zna im se broj. Najbolji serviseri grafickih kartica u svetu su maltene bili momci iz ukrajine. Nema sta nisu ozivljavali. popravljali su ono sto bi na zapadu bacili u kosh. Nuklearne elektrane , termo hidro na sve strane. I gde je otisao kripto stvoren u UA ? pa na zapad. nisu ga prenosili preko grane kao zlatne poluge. sa zlatom u dzepu nema beganja. masovna prodaja eth , btc je dovela do pada , naravno za njih je bilo daj sta das, a za zapad prilika da se kupi jeftino. Izbeglice u skupim dzipovima preplavili jadransko primorje. Jos malo pa ce komsije zakukat , oni sa malo plicim dzepovima , pazare po slavoniji. u BG mesecna rata za stan 1000 evra mesecno.

Gde se vode najzesce bitke u donbasu . Da li se neko uopste pitao zasto? Zato sto tamo ima velikih rezervi gasa i nafte , koje treba da bude u vlasnistvo shella , da li znamo ko je shell ?
i sa ovim ratom i bez rata ,a rat je objavljen donbasu jos 2014. cilj je ocistiti najgusce naseljeno podrucje u evropi od ljudi koji zive tamo. Na svakih 10 kilometara imate "selo" velicine od 10tak hiljada stanovnika Ko je lud da placa nenormalne cifre novaca zbog exproprijacije iseljenja 7 miliona ljudi. Najlakse je rat. e sada moze lako da se desi da ce shell duhati.
$ je pao u odnosu na evro , neki bi rekli smejurija. kada neko pojacano izvozi , njemu je u interesu da mu valuta malo ode dole. zato su kinezi godinama unazad drzali jen da ne skoci. Drzave koje uvoze vise nego sto izvoze pak vole da drze svoju valutu vislje nego sto vredi. najprostiji primer je srbija. Trenutno USA odgovara kupuje energente od RU pa ih po visestrukoj ceni prodaje EU win win kombinacija, i za par meseci uvalice im i gvozge , jer EU (GER) nece imati svog u celoj evropi ima nesto preko 2600 leoparta svih verzija, a od toga 700-800 u grcku (pomenuh leo1 preko 500 komada rashodovanih). abrams 2000 komada x 100 000 000 = 200 milijardi za 140 000T celika malo li je :)

Kako god nisam nikakav ekspert. ta ljuljaska izmedju $ i evra neka nikoga ne zavarava. oticice evro u honduras ,a $ ce se odrzati i rasti na konto topljenja evra. ovo sto "predvidjam" ovde se sigurno ne svidja nikome, ali samo je jedan gazda u evropi a on je preko bare. Sve ovo lici na dil sa USA-RU (dok neko nekoga ne prevari).

I zato narode malo optimizma - grafike u shake u pustite nesto da se kopa dok jos moze. iskoristite svaki sok "jeftine" tarife jer tamo 2014. u srbiji ce struja kostati 0.2$/KW u proseku u plavoj zoni. i bice vam zao sto niste :).

zivi bili da gresim , onda placam pivo (ko veruje u kripto, valjda cemo se dotle obogatit :) )
 
Zaklase shortere na spavanju.

Dva bitna datuma narednih dana su 01.02. ( povecanje kamata ) i zarade Apple, Google i Amazona.
 
druze
nije sala ima sve veze. izvinjavam se ako smatrate da je i shala i of nekad malo sam sklon tome , ali kada ne reagujete na prvu loptu impulsivno i kada bi ste se malo zamislili , shvatili bi ste da ima i te kako.
koliko su berze pukle do sada , niko se nije pitao kako i zasto i gde su otisle silne milijarde koje su se istopile. poskupljenja , opravdana i neopravdana , svi mi cela zapadna hemisfera i mi u njoj svesno , nesvesno finansiramo rat protiv rusije kupujuci skuplje mleko placajuci skupllje gorivo , skuplju struju , skuplje komunalije. Da li treba da kazem da je gorivo bez razloga skuplje i da nema na osnovu cega ?
pad btc_a nema veze sa ratom? gde se u svetu kopalo kripto po najnizim cenama mogucim u svetu ? pa u ukraini! imali su najjeftiniju struju , najjeftiniji gas (posle rusa). Grafika , asika minerski raj .. ne zna im se broj. Najbolji serviseri grafickih kartica u svetu su maltene bili momci iz ukrajine. Nema sta nisu ozivljavali. popravljali su ono sto bi na zapadu bacili u kosh. Nuklearne elektrane , termo hidro na sve strane. I gde je otisao kripto stvoren u UA ? pa na zapad. nisu ga prenosili preko grane kao zlatne poluge. sa zlatom u dzepu nema beganja. masovna prodaja eth , btc je dovela do pada , naravno za njih je bilo daj sta das, a za zapad prilika da se kupi jeftino. Izbeglice u skupim dzipovima preplavili jadransko primorje. Jos malo pa ce komsije zakukat , oni sa malo plicim dzepovima , pazare po slavoniji. u BG mesecna rata za stan 1000 evra mesecno.

Gde se vode najzesce bitke u donbasu . Da li se neko uopste pitao zasto? Zato sto tamo ima velikih rezervi gasa i nafte , koje treba da bude u vlasnistvo shella , da li znamo ko je shell ?
i sa ovim ratom i bez rata ,a rat je objavljen donbasu jos 2014. cilj je ocistiti najgusce naseljeno podrucje u evropi od ljudi koji zive tamo. Na svakih 10 kilometara imate "selo" velicine od 10tak hiljada stanovnika Ko je lud da placa nenormalne cifre novaca zbog exproprijacije iseljenja 7 miliona ljudi. Najlakse je rat. e sada moze lako da se desi da ce shell duhati.
$ je pao u odnosu na evro , neki bi rekli smejurija. kada neko pojacano izvozi , njemu je u interesu da mu valuta malo ode dole. zato su kinezi godinama unazad drzali jen da ne skoci. Drzave koje uvoze vise nego sto izvoze pak vole da drze svoju valutu vislje nego sto vredi. najprostiji primer je srbija. Trenutno USA odgovara kupuje energente od RU pa ih po visestrukoj ceni prodaje EU win win kombinacija, i za par meseci uvalice im i gvozge , jer EU (GER) nece imati svog u celoj evropi ima nesto preko 2600 leoparta svih verzija, a od toga 700-800 u grcku (pomenuh leo1 preko 500 komada rashodovanih). abrams 2000 komada x 100 000 000 = 200 milijardi za 140 000T celika malo li je :)

Kako god nisam nikakav ekspert. ta ljuljaska izmedju $ i evra neka nikoga ne zavarava. oticice evro u honduras ,a $ ce se odrzati i rasti na konto topljenja evra. ovo sto "predvidjam" ovde se sigurno ne svidja nikome, ali samo je jedan gazda u evropi a on je preko bare. Sve ovo lici na dil sa USA-RU (dok neko nekoga ne prevari).

I zato narode malo optimizma - grafike u shake u pustite nesto da se kopa dok jos moze. iskoristite svaki sok "jeftine" tarife jer tamo 2014. u srbiji ce struja kostati 0.2$/KW u proseku u plavoj zoni. i bice vam zao sto niste :).

zivi bili da gresim , onda placam pivo (ko veruje u kripto, valjda cemo se dotle obogatit :) )
Nikada nisam mogao da razumem Srpski fenomen da ne znamo sta nam se u rodjenoj drzavi desava ali smo eksperti za geo politiku i svetske prevrate i kombinacije.
Da nas nema trebalo bi nas izmisliti, sada da te neko uhvati za sve ovo sto si pisao da navedes kredibilne izvore kao na faksu sto se uci osim citiranje nekih medija ne bi imao za sta da se uhvatis. Ali volimo kada je "masna" prica pa to ti je.
 
друг све си у праву а ја ћу да се исправим где сам много погрешио.
морам да се извиним погрешио у цени абрамса, писао у ситне сате и једна нула отишла више шта чеш откачила се рука.. све је друго тачно, стим да додам да УСА има спреминх 2700 абрмса и да има још 8500 комада у резерви. сама логистика +резервни делови + муниција да вреди колико и сами тенк. (и тај податак није ту да бих се сада вадио).

80% података је доступно . сваки податак унесеш у координатни систем. спојиш тачке , на основу тачака других 20% пројектујеш. Стим што је велика вероватноћа грешке када с е пројектује цена крипта , а овде је мала грешка.

Свако може да научи да игра тенис , али тешко да свако може да игра као Новак. Када ухватиш рекет одма се зна или јеси или ниси. имај и боље услове за тренинг него он.
Која је онда тајна великих мајстора у тениском спорту? врхунски тенисери виде даље у будућност и то је урођено. Нико не види лоптицу која јури 200км на сат и где иде.Мозак предвиђа путању тј види у будућност.

цитираћу Орвела : "Ко контролише прошлост , контролише садашњост , ко контролише садашњост , контролише будућност"

У природи све кружи материја, енергија, историја .. све се понавља. (а ми смо велики понављачи па нам се историја враћа).
Празна флоскула да не знамо шта се догађа у држави. Знамо сви шта се догађа и у ком правцу идемо. Овде се сви бавимо информационим технологијама не ?
Не можемо ништа променити , изменити. Можемо само купити добар јастук и гледати да треснемо што је могуће мекше , прођемо безболније и да претекнемо.

масну причу кренули са оном јадницом гретом , преко клауса шваба . Сви промотери оних који нам кроје капу нам говоре шта ће урадити са нама , ал већина не констатује њихове речи. Ови толико осиони те су нам дали и пројектовани датум 2028. Живи били па доживели.
Где је крипто у овоме. Па не знам ко ће пре и ко ће више страдати. Опет више верујем крито него фијату. Разлог је прост. Пошто верујем да нам се лоше пише шта год урадио , пући ћеш. Већина ипак поседује у фијат. Верујем у делвавацију и рецесију.

Самог себе ћу казнити , да оладим главу бар 7 дана. ок ? :)
Хвала на разумевању
 
Kada smo kod tenisa da li je pametno otici do kladze i uplatiti 100eu na Cicija u slucaju da Novak izgubi da bih se manje iznervirao? Kvota je 4.3. Ovako je to win-win situacija. :)

Sto se tice kripta i cena spomenucu ih da mi ne bi moderator obrisao poruku. :) Lep pump Strax-a danas. Skocio je sa 0.517 na 0.74 sto sam iskoristio da prodam stejkove. Videcemo da li je pametno jer se u Discord grupi prica da ga hajpuje neki lik na twitter-u sa 250k pratilaca.
 
Kada smo kod tenisa da li je pametno otici do kladze i uplatiti 100eu na Cicija u slucaju da Novak izgubi da bih se manje iznervirao? Kvota je 4.3. Ovako je to win-win situacija. :)

Ja to ozbiljno i radim. Jeste da je realno čaša pola prazna / pola puna situacija, ali se osećaš kao win-win.

Petak je veče, šansa da će muljatori pokušati treći put za redom da poguraju. Neće valjda bull trap da se završi pre 25k.
 
To je to. 😀 Da ne bude zabune navijam za Djokovica. Ovo je samo za utehu ako se nekim slucajem izrertardira.

Sto se tice kripta videcemo. I dalje cekam BTC ispod 14k. 😀
 

Prilozi

  • PXL_20230127_181314323~4.jpg
    PXL_20230127_181314323~4.jpg
    317.1 KB · Pregleda: 116
Ja to radim kada su fudbaleri u pitanju. Djokovića baš i ne bih hedžovao. To je kao da šortuješ btc. Jednom upali, ali 99 puta ne. 😄
 
Srecan Flux svima koji slave.
 
Ljudi, slabo se diskutuje oko AI koina. Ja sam u velikoj dilemi, imam bogaoca $Ocean protocol, jedan dan kontam da prodam, drugi dan se neckam, vidim da je ceo Internet napaljen na AI... Da se ne zajebem i prodam prerano...
Dajte neku mudrost, pomagajte? :)
 
Ljudi, slabo se diskutuje oko AI koina. Ja sam u velikoj dilemi, imam bogaoca $Ocean protocol, jedan dan kontam da prodam, drugi dan se neckam, vidim da je ceo Internet napaljen na AI... Da se ne zajebem i prodam prerano...
Dajte neku mudrost, pomagajte? :)
Tamni vilajet. 😀

Sve zavisi sta hoces. Ako smatras da je krenuo bull run nemoj prodavati. Ako si long term hodler nemoj prodavati. Ako mislis da je ovo bull trap prodaj i kupi po nizim cenama kasnije.

Ja naginjem ka tome da je ovo jedan od bear relija i da bi trebalo da se vratimo na cene pre pump-a i da odemo nize. Ako me pitas zasto nemam odgovor. Jednostavno tako mislim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno