Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ne najbolje u svjoj raspravi citiraj nekog ko je napisao da finale lige sampiona iz 2002 nece odrediti pobednika 2022. NEma veze sa onim sto ti pises.
NIje bila rasprava o tome kad ce sledeci halving vec o metodu proracuna buduuih block intervals. Pises o stvarima o kojima nemas pojma .Bukvalno nikakve veze sa onim sto si ti napisao nema.
Najiksreniji savet da ne kazem upozorenje : odomori malo.
Isto mu dodje. Metoda proračuna budućih block intervalasa ili metoda proračuna buduće cene, prošlost ne može odrediti budućnost. Napao si mene, a meni se svidja to sto si napisao “prošlost ne može odrediti budućnost”. Ja pohvalio tu mudrost, a ti na mene krenuo. A mainnet je napisao da tu parolu (ne vezano za šta) pisu nocoinerini, i njemu ništa. Eto mainnet se zaleteo da mene uvredi, a nije ni znao da je zapravo uvredio tebe, jer ja sam u debati sa njim koristio tvoju mudrost. Šta se radi kad sam izuzetno iskusan igrač.
Pre nego se povučem sa foruma, da ti sumiram. Dakle citiram tvoju mudrost.
Proslost ne zna sta ce biti buducnost.

Na moj citat tvoje rečenice mainnet ne spominje ni cene ni ništa već kaže:”Kao velemajstor trebao bi da znas da ovu mudrost koriste samo nocoineri”. Sve je jasno. Javite kad stignete na mesec, ali da ne bude u sledecem ciklusu.
 
Ne dodje isto. Ne dodje isto da proslost liga sampiona ne odreduje buducnost, ali proslost kolicine kupovine oredjenog artikla za u odredjenom vremenskom periodu u toku godine ( na primer za praznik) govori o budunosti jer govori o navikama ljudi.Ja verujem da ti to ne razumes jer tebi je proslost ne odredjuje buducnost samo recenica koju se trudis da upotrebis u prvoj mogucoj sitaucije bez da malo razmislis.
Napisao sam sta sam imao. Preskoci temu neki period, vise pisati necu.
 
DOT ozbiljno gruva, mogu misliti sta ce biti kad krenu aukcije 11. novembra, treba kupovati do tad.
 
1. Da vidimo da li ce ici gore ili dole srednjerocno ( u narednih dva meseca )

BTC: All Exchanges Reserve


Mada na cryptoquant-u stvarno ima dosta informacija ...

Sve ovo + Benjamin mi govori da cemo ici gore to jest da ciklus nije prosao ( da ne bude zabune nije SAMO Benjamin )

Ako cemo po nekoj TA otpor iz marta aprila maja je sada support ( bem li ga ako to nije bullish)..

Onda pogledam koliko je prosli put skako (2017-te i prosle godine na jesen ) ( to vidim na trejdnig view-u ) uzmem prosek od toga ..

2017-te novembar je bio ~55% a decembar ~40%
prosle godine su bili 42% i 47%

Da budemo malo pesimisticni i da kazemo da ove godine moze da odradi 30% ( dimishing returns, koji je potvrdjen na xyz mesta a ne samo kod Benjamina ) ,

A najbolje se vidi ovde ... kako izgleda https://stats.buybitcoinworldwide.com/golden-ratio/

i onda izracunamo ovako
Sad je BTC 62k 62*1.3 = ~80k
80k*1.3 = ~100k

I eto ti na osnovu toga ..

Sad koja hiljadarka ili njih deset gore dole koga zabole uvo necemo budemo picajzle :)

Nadam se da je moje objasnjenje dovoljno dobro i da si zadovoljan sa istim ;)
I šta ćemo kad ne bude tako? Ko je onda pametan? Druže džaba sve kad je ovo nepredvidiva igra. To sve što kažeš je apsolutno tačno al ako se nekom digne da istovari ćao teorijo ćao analitiko...
 
I šta ćemo kad ne bude tako? Ko je onda pametan?
Desice se isto sto bi se desilo kad bi ubo -> Nikom nista, a sigurno ne mislim da sam pametan mnogo zato sto sam odvojio pola sata - sat da procitam sta je sta na na raznim grafikonima i sto pokusavam da pokupim informacije iz vise izvora ..

Ako je to odraz inteligencije onda imamo mnogo Vitalika na ovom forumu .

A ti ako imas neku bolju prognozu slobodmo ju daj veoma sam rad da ju cujem.

Ja bolje od ovoga ne umem.
 
Ja sam zacrtao da na 50$ počnem da izlazim. Imao sam malo dilema pošto vidim da svi hajpuju 100-200$, ali neću da se alavim.
Dalje izlaz na 60,70,80,na 90-100 ostaje samo mala količina APP.
Na 50? Nema bukvalno sanse. Sve sto si naveo bih pomerio sa pocetkom neke male prodaje oko 80... Na 50 ne dam :)
 
dosta altova je iskoristilo ovih zadnji 7-10 dana i imalo znacajnije pumpove, malo meni ovo iznenadjujuce da BTC pusta ovoliko altove, ovom logikom ako ljudi kroz altove izvlace skupljaju BTC i ako BTC napravi znacajan rast sto koliko vidim vecina ocekuje onda dodjosmo u situaciju da ce vecina uzeti lovu iz ovog ciklusa.

Nekako se ne mogu oteti utisku da ce vecina zaraditi, obicno bude obrnuto. Ne znam sta ce biti niko nije vidovit, ali neki me osjecaj ganja da ce nas nekako osisati :D
 
dosta altova je iskoristilo ovih zadnji 7-10 dana i imalo znacajnije pumpove, malo meni ovo iznenadjujuce da BTC pusta ovoliko altove, ovom logikom ako ljudi kroz altove izvlace skupljaju BTC i ako BTC napravi znacajan rast sto koliko vidim vecina ocekuje onda dodjosmo u situaciju da ce vecina uzeti lovu iz ovog ciklusa.

Nekako se ne mogu oteti utisku da ce vecina zaraditi, obicno bude obrnuto. Ne znam sta ce biti niko nije vidovit, ali neki me osjecaj ganja da ce nas nekako osisati :D
Pa dovoljno je da ne bude alt sezone nakon btc top-a. To svi ocekuju, tu ce najlakse da zajebu ljude.
 
Mozda smo sada mi ti koji čistimo nove 😅

Treba biti obazriv kroz odnos BTC alt ali mislim da je to najbolji način da se uzme neka lova.

Po meni ko to radi ne treba da juri neke ATH kroz njihov odnos nego nešto realno, gde su bili već par puta.
 
pa evo ovde nas novi uce o tome sta je mrtva macka :ROFLMAO:

Nadam se da ce BTC uskoro krenuti gore i dati odgovor altovima, a da li ce biti ta alt sezona na kraju ne znam treba bas bas dosta strpljenja u takvom smo periodu da na sve treba biti spreman, ali hladne glave krenuti u trgovinu, a holderi u istresanje.
 
Pa bio bi red, prizivas ga vec danima.. :D
 
Nikad se jos nije desilo da nakon veceg skoka btc-a ne bude alt sezona. Kada udje svez novac i novi ljudi/institucije u kripto dovoljan je samo mali procenat da se prelije u altove i da bude alt sezona. A onda kad krene nesto da se pumpa to daje signal ostalima da je pocela. Alt sezona je bukvalno "self fulfilling".

Ponovo bi signal da se kraj blizi mogao biti kad stare kajle poput bch i ltc krenu da se pumpaju.

Dominacija ima tendeniju pada tokom vremena sto zbog rasta ponude/traznje stable coina, sto zbog razvoja industrije i raznih "influensera" i "tiktok" generacije.

Mislim da ce nam kretanje cene btc-a u novembru pruziti dobru osnovu za realna ocekivanja od altova.
 
Mozda smo sada mi ti koji čistimo nove 😅

Treba biti obazriv kroz odnos BTC alt ali mislim da je to najbolji način da se uzme neka lova.

Po meni ko to radi ne treba da juri neke ATH kroz njihov odnos nego nešto realno, gde su bili već par puta.
Bravo to i ja radim cele ove godine, zasad vrlo uspesno.samo btc/eth i nazad. Na kraju kad sve pukne i ako se zajebem negde i ne izadjem na vreme u fiat ostacu u btc ili eth. Ni jedna varijanta mi nije losa. Necu ostati u nekom raspalom altu. Za sad svakim prelaskom samo uvecavam kolicinu.

Problem je sto cenu nekad moras da cekas godinama, a odnos cak i kad si lose usao/izasao naidje i par puta godisnje
 
Jao ima li nešto oko Čaira a da nije 2000e m2 😂
Elem, kako se za više od 2,3 % trgne u odnosu na btc odmah ga obaraju...
 
ајде из твоја уста у Божје уши . Време сазрело ил пуковник ил покојник :Р
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno