Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovi nije korekcija ovo je isprdak.

Kao sto skok pre toga do pre par dana nije bull nego mala setnja stepenicama.

Dajte malo vremena ( par nedelja ili mesec-dva ) da BTC-u da testira 20 week moving average.

Ja samo holdujem uzivam ocekivao sam ovo i ranije ( naravno da nisam trejdovo ) i iskreno me ovaj pad veoma raduje...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam bio slep samo. El Salvador sell the news dogadjaj - bilo je jako ocigledno, kao prošli put kad je BTC imao ATH na dan Coinbase IPO-a. Ovo je bio pokretač a kasnije se nastavilo sa previše otvorenih long pozicija. Očekujte drugi wave na dole pa ćemo videti šta čemo. Nisam optimističan ali nekako mi je nemoguće da ovaj bull run prodje bez XRP-a i ostalih, moguće je da ćemo do kraja nedelje biti već blizu 50k opet.
 
Konačno pad mrtve macke. Ovo se čekalo. ADA juce 3$, danas 2$. DOT sa 35$ na 22$. Propadoše svi u trenu. BTC sa 52.000$ na 42.000$, 20% u trenu pade. Ostali po 30%. A i SOL je odlicno pao, sa 195$ na 128$, pa to je vise od 1/3, ko je imao ordere, cestitam mu na kupnji.Pogledajte prilog 316923
Gde si ti našao tako niske cene ? Ja čekam da uletim na tim nivoima, ali sam izgleda nešto propustio. A moj nik vam ušao kroz prozor ? :)
 
Od početka godine, ekosistem eksplodirao.

Ep5c-O7-Vk-Ak7yk-F.jpg



Ovaj sajt je dobar za praćenje projekata na Solani i dalje istraživanje: https://watch.symmetry.fi/projects (ne radi zadnja 2 dana, ne znam zašto)
Može i ovde: https://coinmarketcap.com/view/solana-ecosystem/

Odavde kreću neki projekti: https://www.solanium.io/
Sortirajte 7d na coinmarketcap-u i videćete da su upravo 2 projekta sa Solanium-a napravili najveći gain.
Sledeći je Cyclos: https://www.solanium.io/project/cyclos/

Solanium token SLIM je za 7 dana sa 1$ skočio na 4$.
Da bi se učestvovalo u fundraising-u more se kupiti SLIM koji se stake-uje najmanje 14 dana. U zavisnosti od količine dobijate i lottery ticket-e. Koliko vidim za Cyclos projekat je učestvovalo više nego prethodna 2 projekta zajedno (Port Finance i CropperFinance; PORT i CRP). Verovatno je to i poguralo cenu na 4$. Razmišljam da uđem u CYS kad dođe na menjačnicu, pa eto da podelim informaciju (nije finansijski savet).

Počeo je Ignition hackaton pre neki dan (5M$ u nagradama) i tu će tek da se gradi.
 
Poslednja izmena:
Gde si ti našao tako niske cene ? Ja čekam da uletim na tim nivoima, ali sam izgleda nešto propustio. A moj nik vam ušao kroz prozor ? :)
Kako gde? Pa na Binance. Eno vidi 24h Low za Solanu je 128,01$, za DOT je 22,66$ itd. Naravno na tako niskim cenama bilo je dosta kupovina pa su se cene brzo podigle na neki veći nivo. Znaci vredelo je čekati slom berze i uleteti po rasprodaji od 30%. Neko je ovde skoro pitao da li vredi čekati da uleti u ADAu po 2,5$. Odgovorio sam mu da ceka bar 2$. Skupo je 2,5$. Evo na Binance, ADA imala pad na okruglo 2$. Znaci sto bi Jure rek’o, u kost gadjamo. Kako si ti proša? Šta si proda, šta kupia?
 
Poslednja izmena:
Izaso sam sinoc skroz u Fiat. Ono sto mi je bilo za igranje. Oko 2k. Postavio sad ordere za Bye za ETC na 55.5 a za ADU na 2.25
Ako udje udje ako ne sacekacemo nek se situacija smiri. Nemoze covek da je prati koliko se brzo menja. Dok presaltas kanal
ode +- 10 %.
 
Kako gde? Pa na Binance. Eno vidi 24h Low za Solanu je 128,01$, za DOT je 22,66$ itd. Naravno na tako niskim cenama bilo je dosta kupovina pa su se cene brzo podigle na neki veći nivo. Znaci vredelo je čekati slom berze i uleteti po rasprodaji od 30%. Neko je ovde skoro pitao da li vredi čekati da uleti u ADAu po 2,5$. Odgovorio sam mu da ceka bar 2$. Skupo je 2,5$. Evo na Binance, ADA imala pad na okruglo 2$. Znaci sto bi Jure rek’o, u kost gadjamo. Kako si ti proša? Šta si proda, šta kupia?
Tvoje prognoze su kako mali Perica zamislja berzu. I sve sto si napisao, napisao si kad se vec odigra.
Tako da ne znam cemu glumljenje nekog znanja… Sta bi sa onih tvojih 10 btc-a?
 
Evo neki hladan (crveni) talas nas zapljuskuje.
Ali SOL se drži, svaka joj čast. Žao mi je što je nisam nikada imao.
Jutros u 8 sati sam upozorio na korekciju. Ko je bio budan, mogao je da odreaguje.
Ne kažem da sam pametan, ali sam intuitivno pogodio šta se sprema.
Dobro je da sam prodao skoro sve što mi je na menjačnici, a sada vrebam priliku za ulaz.
Šta predlažete da se uskoro kupuje ? Simke a i ostali iskusni pomagajte meni laiku.
Ja bih ovako birao, a vi udrite šta vi mislite.
20% ETH, 20% ADA, 20% LINK, 10% sol, 10% BCH, 10% LTC, 10% MATIC
Hvala unapred, svaki savet će dobro doći, čak ne mora ni da se obrazlaže.
 
Tvoje prognoze su kako mali Perica zamislja berzu. I sve sto si napisao, napisao si kad se vec odigra.
Tako da ne znam cemu glumljenje nekog znanja… Sta bi sa onih tvojih 10 btc-a?
Lik i ne gleda berzu nego pogleda dno wick-a koje ni CZ lično nije mogao da kupi da je hteo i dodje ovde i mudruje. Drugim rečima, 10 BTC nije video ni na slici tudjeg wallet-a. Da jeste, slikao bi bar to i podelio.
 
Jutros u 8 sati sam upozorio na korekciju. Ko je bio budan, mogao je da odreaguje.
Ne kažem da sam pametan, ali sam intuitivno pogodio šta se sprema.
Dobro je da sam prodao skoro sve što mi je na menjačnici, a sada vrebam priliku za ulaz.
Šta predlažete da se uskoro kupuje ? Simke a i ostali iskusni pomagajte meni laiku.
Ja bih ovako birao, a vi udrite šta vi mislite.
20% ETH, 20% ADA, 20% LINK, 10% sol, 10% BCH, 10% LTC, 10% MATIC
Hvala unapred, svaki savet će dobro doći, čak ne mora ni da se obrazlaže.

VET!
 
Au šta propustih danas... ne verujem šta gledam, sve mislim pokvario mi se Coinmarketcap, lupam u monitor i ostaje ista slika...:unsure:
 
Toliko se brzo odigralo da ne bi stiglo da pokupi order sve i da si pogodio dno ovog pada. 42k na Binance je trajao delic sekunde a padalo je sa 46k na 42k. Tako su se ponasali i ostali novcici. Ovo jos nisam video :-O
Ne znam da li je ok da se odigra short na BTC sa nekih x5 leverage? Likvidacija je u tom slucaju na oko 55.8k
 
Tvoje prognoze su kako mali Perica zamislja berzu. I sve sto si napisao, napisao si kad se vec odigra.
Tako da ne znam cemu glumljenje nekog znanja… Sta bi sa onih tvojih 10 btc-a?
Napisao kad se već odigra? Pa ja već mesec dana dok je sve raslo, pisem da će se odigrati slom i da ga treba sačekati. Tako da, odigralo se ono sto sam pisao. Da cemo sigurno testirati zonu od ~42.000$ sam pisao pre 20ak dana. Danas smo je testirali. A nije teško vratiti se unazad i pogledati i moj savet toj osobi da ne kupuje ADAu na 2,5$, već na 2$. Ako je postavio order, cestitam mu. Bitno je da se u analizi charta vidi da nam je trebalo mesec dana da sa ~43.000$ odemo do ~53.000$. A samo pola dana nam je trebalo u suprotnom smeru, da sa te visine se spustimo na ~43.000$. Mnogi ljudi nisu svesni da i kada su na najvecim visinama, koliko su niske cene zapravo blizu. Nadam se da sam ovde mnogim ljudima uštedeo novac odgovarajući ih od kupnje po visokim cenama. npr Matic pre 2 dana bio 1,8$, a danas mogao da se kupi za 1,11$. Zar to nije sjajan pad od skoro 40%? Takvu cenu nije imao mesec dana. Vi koji smatrate da je bull pred nama, nadam se da ste odlicno pazarili. Ovo vam je bio top popust.
 
To su samo oni iskusni i vesti uspeli da ulete po tom popustu. U ovoj brzini su mnogi poskakali da prodaju a potom je cena opet odskocila gore i menjacnica uzela opet veliku lovu. Koilko je samo sortova i longova likvidirano. Koja mucka brt...
Na kraju mi se cini da ovo nema veze ni sa kakvim projektima i primenom u praksi. Cena se pumpa od nicega. Da li bi ti novcici imali ikakvu vrednost da npr nestane berza? Bar za sada, jer nema nikakvu drugu primenu u praksi sem tih nekakvih projekata
 
Poslednja izmena:
Koliko sam bio slep samo. El Salvador sell the news dogadjaj - bilo je jako ocigledno, kao prošli put kad je BTC imao ATH na dan Coinbase IPO-a. Ovo je bio pokretač a kasnije se nastavilo sa previše otvorenih long pozicija. Očekujte drugi wave na dole pa ćemo videti šta čemo. Nisam optimističan ali nekako mi je nemoguće da ovaj bull run prodje bez XRP-a i ostalih, moguće je da ćemo do kraja nedelje biti već blizu 50k opet.
E to oni cekaju psihologiju krda, upravo je to bilo prosli put sa elonom.
 
Jel neko cuo do sada za Omnilite? Upravo sam saznao za to. Niko nije cuo da se to razvijalo uopste.
 
Ja bih ovako birao, a vi udrite šta vi mislite.
20% ETH, 20% ADA, 20% LINK, 10% sol, 10% BCH, 10% LTC, 10% MATIC
Hvala unapred, svaki savet će dobro doći, čak ne mora ni da se obrazlaže.
OK je izbor. Mislim da je važnije od toga, po kojim cenama ući. Gde postaviti ordere za kupnju. Od toga zavisi da li ćeš imati npr 3x ili možda 5x. Deluje mi kao da spremaš portfolio za bear, pa ideš u “proverene coine”. Ako misliš da je bull pred nama, možda bi trebao neki procenat posvetiti nekim manjim coinima sa vecim potencijalom. Ako misliš da ce bear, onda imas portfolio koji ce preziveti. Ja licno ne volim LTC i BCH. Njih ne bih kupovao. Ne volim coine koji u ovom bullu nisu nadmašili cenu iz bulla od 2017e, a to je BCH. Solani bih dao 20%, ETHu 10%. Mislim da veći potencijal ima SOL. Ubacio bih obavezno Polkadot. Možda je on sledeci coin iz vrha koji ce explodirati, jer on nije imao svoj hajp za razliku od Solane, ADAe i ostalih.
 
Ma tako su pricali i za Dash pre par godina, da ce da pregazi sve zivo i da je najveci potencijal .. Dostigao $1.550 i evo gde je sada .. na $200 posle 4 godine .. Ljudi se zaigraju sa altovima misleci da ce da nadmudre BTC, ali to na kraju sve ispadne kockanje ..
 
Mene sad brine jedna stvar samo, a to je da ne usledi jos jedan pad kad se masovno otvaraju long pozicije. Da naprave jos jedan pokolj.
 
Kako ovo moze da izgleda nekome kao korekcija ili potop ?!?!?!?!

Ovo je isprdak... ( ko sto je bio pad sa 13 na 10k pre godinu dana )...
 

Prilozi

  • IMG_20210907_224528_751.jpg
    IMG_20210907_224528_751.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 47
To cemo znati tek nakon par dana od danas. Za sad je obican flash crash. Ali ako nastavi istim tempom na dole i narednih dana, onda je druga prica.
 
Upravo to zelim da kazem...

Ako odemo na 20k mozemo da pricamo o potopu ovo je nista...

Nema meata panici... oco nije igra koja se igra za nedelju ili dve nego za gosinu ili dve...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno