Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obzirom da dolar sad miruje zasto ne gledati i prema dolaru? Ali raste i prema BTC-u, polako ali ide nekako i rasce jos. Pa da, LTC je od segwit-a bukvalno postao backup BTC-u, prvi implementiraju sve, onda ide BTC. Istu sudbinu imaju, jedino sto na LTC-u sve ide lakse, nije community podeljen. Dosta ljudi ima i BTC i LTC.
Inace u poslednja 4 meseca broj transakcija je skocio sa 20 na 50K dnevno. I to je bas realan porast, lagano se povecava, nije spam micro transakcijama. Nema razloga da ne nastavi tim tempom.
Za sada se cena primirila ali je za korak bliza probijanju tako da je to skroz ok. BTC i dalje mrljavi ali mislim da ce morati uskoro.

Tapatalk from Poco loco
 
Sta mislite, zasto altovi guraju, a XRP manje/vise kao stablecoin se ponasa?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
riple ide dole kada altovi idu gore i obratno.. bar do sada
 
Sta mislite, zasto altovi guraju, a XRP manje/vise kao stablecoin se ponasa?

Zato što je Ripple obesmislio svoj token. Ideja je bila da se kompanija finansira prodajom XRP tokena, na taj način bi vlasnici tokena učestvovali u uspehu same mreže, pošto je token neophodan za njeno funkcionisanje. A onda je Ripple objavio svoj IPO. Čemu onda služi XRP? Samo da bi oni zaradili još para. Tako da ako veruješ u finansijski uspeh Ripple, kupi njihove akcije, a ne njihov token. Mada na chartu zapravo izgleda pristojno bullish, ja to njesra neću opet da primim u wallet.
 
Ripple ce da krene, to banke guraju kad im se prohte. Meni je ripple oduvek bio bzvz tako da ga ne diram ali ume da se zaradi na njemu.
Edit: opaaa, krece i BTC da mrda ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Ripple i xrp,ako su se nekad i finansirali od prodaje tokena vise se ne finansiraju. Javna je tajna da su im glavni finansijeri i tvorci Bank of America. Uspeh xrp-a sada zavisi samo od adopcije institucija i onog trenutka kada Jed McCaleb bude rasprodao sve svoje novcice verovatno je da ce i xrp da krene da se ozbiljno pomera sa mrtve tacke.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
BTC ima manji zid na 12224, to kad predje ide jos gore. Bitno je da se pomerio, morao je, toliko je bilo providno. Support se pravi na 12050 tako da mislim da nece padati ispod toga. Mozda ce se ispitati support ovih dana ali otom potom.
 
Poslednja izmena:
Do 12700 je cist put ali ne verujem da ce ti stati. Ide gore.
Jel smaram s ovim?

Tapatalk from Poco loco
 
Vidim da sad jedini ja pisem. Nema onih strucnjaka i nevernih toma sto su kritikovali kad je pocelo malkice da pada. Sad kad skace svi nestali :d
Dosta od mene ;)

Tapatalk from Poco loco
 
SAJ u hajpu. [emoji16]
Da li je neko moze cuo nesto skoro od La.Prestiza?

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Kad već pominjem neobične indikatore, američka berza pouzdano predviđa američke izbore, sa samo jednom greškom do sada. Naime, ako u tri meseca pred izbore bude pada na berzi, partija koja je na vlasti gubi predsedničke izbore. Ako će se kripto korigovati zajedno sa berzom, to znači da bi trebalo da budete bullish na kripto sada ako smatrate da će Donald Lump da pobedi.

Ako Blump stvarno dobije, ja nakon što se skućim prelazim da 100% štedim u kriptu i zlatu (ako ga nađem). Ako pobedi onaj drugi senilni dekica koji je pričao lepo o Titu, neću toliko da žurim, više ću da vrebam prilike. Ja više verujem u tu drugu opciju jer imam neosnovanu veru u ljudski zdrav razum, valjda mi zato kripto i toliko loše ide. :bottle:
 
Ne smaraš, samo piši, više glava je pametnije od jedne :wave:

EDIT: Gde pratiš cenu? Bitmex?
Pratim vise berzi, vrtim razne grafikone na cryptowatch. Pratim ordere, levele, promene, kako botovi reaguju itd. Kad imam vremena da zablejim super je. Skuvan kafu i buljim u cifre kao u matrix. Uglavnom pratim BTC i LTC.

E u tome je problem, "vise glava". Pogledaj zadnjih ko zna koliko stranica i prebrojaces na prste jedne ruke ljude koji su pricali o ceni, eventualno dali prognoze. Ovi sto samo prozivaju rasterase sve. Ovih dana pisem samo zbog normalnih ljudi, nekome ce znaciti, neko se mozda lomio dal da kupi, neko bi se mozda zeznuo da shortuje.
 
Ne znam da li ja spadam u "normalne" ali svakako mi je mnogo pomoglo mišljenje vezano za kripto od strane nekoliko članova sa ovog foruma. Tako da hvala na tome, definitivno više glava jeste pametnije...
Uvek će biti onih koji imaju drugačije mišljenje kao i onih koji će terati "šegu" .... ali to je tako...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovih dana pisem samo zbog normalnih ljudi, nekome ce znaciti, neko se mozda lomio dal da kupi, neko bi se mozda zeznuo da shortuje.
Nastavi. Nije ostalo puno starih kajli. Tu mislim na ljude iz 2014. i pre, tj one kojima je ovo treci ciklus (ili cetvrti?!) ... Gde se ja kao noob NE ubrajam.
 
Prevelika je steta , sto smo po nasem ustaljenom sistemu rasterali stare kajle iz 2014 i starije . Najvecu stetu smo pretrpeli mi noob jer ni pitanje nismo mogli postaviti bar dok su bili tu , tacnije sve do februara 2020 godine ( kada se npr , La.Prestige , poslednji put oglasio ). Po mom misljenju , bez obzira sto su se prepucavali i osporavali , nisu trebali dozvoliti da ostanemo bez njihovih komentara.Iskreno se nadam da ce se vratiti jer ovo jos ima da traje.
 
Nastavi. Nije ostalo puno starih kajli. Tu mislim na ljude iz 2014. i pre, tj one kojima je ovo treci ciklus (ili cetvrti?!) ... Gde se ja kao noob NE ubrajam.
Cetiri ciklusa smo prosli. Skok na 31, skok na 266, skok na 1200, skok na 20K. Ovo je ustvari peti.
Malo statistike: Svaki top je bio izmedju 4.5 i 16x u odnosu na prethodni. Sad vidite mogucnosti sledeceg top-a kad god bio i koliki god bio ;)

Ima ovde u temi jos uvek pozitivnih ljudi i pozitivne energije ali ne verujem da ce se stari vracati ikada. Ja ne idem iz inata :d

Tapatalk from Poco loco
 
SAJ, znaci oko 100k ili malo ranije poceti prodavati?
Ja sam mislio vec od 40k da izlazim postepeno po 10% kao bude isao gore.
Naravno to su optimisticne prognoze, i ne mora da bude, moze da bude da drzimo coine jos par godina do te cifre, jos jedan ciklus polovljenja.

Sto se tice starih clanova, moguce da ih je neko otjerao, a moguce i da su prodali i nemaju razloga kao nocoineri da posjecuju ovaj podforum.
 
Ne, nisu prodali. Niko iz ove price ne izlazi potpuno nego nemaju nameru da trose energiju objasnjavajuci ljudima 100x jedno isto, da obrazlazu i dokazuju tvrdoglavim pojedincima koji ne vide dalje od nosa.

Sve u svemu, cena je zadovoljavajuca trenutno iako sam ocekivao da BTC ode malo vise. Bitno je da su i BTC i LTC probili one granice i da se napravio novi support na vecim nivoima. Malo su se pomerile sve pozicije u odnosu na prethodni period ali ne ocekujem da se suppert testira jer nije mnogo ni skocilo. Treba biti oprezan ovih dana za svaki slucaj i pratiti cenu da se ne desi da opet opajaju ove na margini. Mislim da je rano i da cemo opet neki period provesti na ovim nivou.
Support na BTC 12190, za LTC 65$. Oba su jako blizu ali malo je pala cena od juce a nema agresivnom pokusaja da se spusti cena tako da mislim da smo Ok. Ako probije te granice moze biti pada, do tada je opusteno ;)
Ne pricam o skoku jer mora malo da se stabilizuje cena.

@Zlatan Daleeeko smo mi i od 40 a ne od 100K. Prerano je za tako nesto. Za sada treba da budemo srecni sto skace. 13K mora da dohvati, 15K bi trebalo ali dalje ko zna. Mozda se i okrene trend opet. One cene sam usput spomenuo, a novu definitivno treba cekati jer ko zna kad ce.
 
Poslednja izmena:
Slazem sa sa SAJ-om, 20K mozda probijemo sledece godine (na prolece recimo). Ali kad se desi proboj prethodnog ATH-a, parabolican skok je brz i cena se krece nenormalno jer je price discovery mode+ hype+ FOMO. Vrlo lako tada cena moze da ode 5-7x za 3 meseca, ali i da se ukanali nakon toga -50%.
 
Slazem sa sa SAJ-om, 20K mozda probijemo sledece godine (na prolece recimo). Ali kad se desi proboj prethodnog ATH-a, parabolican skok je brz i cena se krece nenormalno jer je price discovery mode+ hype+ FOMO. Vrlo lako tada cena moze da ode 5-7x za 3 meseca, ali i da se ukanali nakon toga -50%.
Ja ocekujem da ce u sledecem bullu btc da dostigne od 50 do 70k, i to ce trajati kao i svaki bull do sada od trenutka kad probije ath od 20k do kad padne za nekih 50-60% proci ce 3 do 4 mjeseca u tom periodu sto napravimo, napravili smo, jer kad se u sledecem bearu btc ustali na nekih 25-30k, bice mnogo manje oscilacije nego danas jer ce biti mnogo veci mcap, takodje i na altovima cemo imati manju zaradu itd, polako ali sigurno ce to postati igra za bogate, oni manje bogati ce moci da zaradjuju vrlo, vrlo malo.
 
Sve je ok ali prerano se frljamo s tim ciframa. Pump ne moze pre sledece godine. Da bi uopste pricali o tome moramo ovu godinu da izdrzimo u bull-u a i to je pod znakom pitanja. Uvek cu biti optimista ali to ne znaci da sam glup ili da nemam realnu sliku pred ocima.
O sledecem top-u je prerano pricati cak i kao o nekom cilju. Moze da zapne i na 50K, moze da ode na 250K. Nista nije nerealno ali to mozemo da nagadjamo tek kad pump i hajp krenu pa da vidimo kako ide duvanje balona. Ima prognoza i da ce da dohvati 350K ali ta prognoza je ravna odigranom listicu na loto-u.
Sad smo u fazi kada je sve jos jako ranjivo i ocas posle moze da se okrene ćurak, kao da se 2 godine borimo s rakom i dobijemo prvi put rezultat da se rak smanjuje. Bukvalno tako treba posmatrati situaciju. Jeste znak da idemo na bolje ali ne treba ludovati. Treba da prezivimo ovu godinu pa mozda docekamo nesto ozbiljnije krajem sledeceg leta.

Edit: korekcija je u toku.
 
Poslednja izmena:
Sve je ok ali prerano se frljamo s tim ciframa. Pump ne moze pre sledece godine. Da bi uopste pricali o tome moramo ovu godinu da izdrzimo u bull-u a i to je pod znakom pitanja. Uvek cu biti optimista ali to ne znaci da sam glup ili da nemam realnu sliku pred ocima.
O sledecem top-u je prerano pricati cak i kao o nekom cilju. Moze da zapne i na 50K, moze da ode na 250K. Nista nije nerealno ali to mozemo da nagadjamo tek kad pump i hajp krenu pa da vidimo kako ide duvanje balona. Ima prognoza i da ce da dohvati 350K ali ta prognoza je ravna odigranom listicu na loto-u.
Sad smo u fazi kada je sve jos jako ranjivo i ocas posle moze da se okrene ćurak, kao da se 2 godine borimo s rakom i dobijemo prvi put rezultat da se rak smanjuje. Bukvalno tako treba posmatrati situaciju. Jeste znak da idemo na bolje ali ne treba ludovati. Treba da prezivimo ovu godinu pa mozda docekamo nesto ozbiljnije krajem sledeceg leta.

Edit: korekcija je u toku.
Pa nisam rekao da je taj bull poceo, ovo je sve zagrijavanje za to, smatram da ce biti jos jedan kraci bear period od par mjeseci i onda krece pravi bull, te cifre koje sam ja naveo ne moraju biti tacne, ali ono sto je tacno je to da mi kao mali trejderi nakon novog ath-a necemo vise moci da zaradjujemo kao do sada x5, x10, x50, vec da ce nam biti potreban mnogo veci kapital i slavicemo kad na nesto uzmemo 10-15%, bice naravno projekata koj ice praviti i x20 ali vjerovatno vrlo rijetko...
 
Ne treba ni zaboraviti inflaciju USD-a koja ce sigurno nastati pre ili kasnije. Ukoliko se pogleda DXY index USD-a, vidi se da je dolar izgubio 5% vrednosti u odnosu na pocetak godine, a ista prica je cak iako se pogleda USD/EUR pa cak i RSD odnos.
https://www.marketwatch.com/investing/index/dxy

SPY je ja mislim juce ili danas bio na ATH vrednostima, VIX je oko ~20$ sto govori da ce se ovaj trend i dalje nastaviti. Ono sto je jedino sigurno jeste da ce kraj oktobra/novembar biti prelomni meseci u ovoj godini i verovatno trasirati i Crypto i ceo market za sledecu godinu...
 
Pa nisam rekao da je taj bull poceo, ovo je sve zagrijavanje za to, smatram da ce biti jos jedan kraci bear period od par mjeseci i onda krece pravi bull, te cifre koje sam ja naveo ne moraju biti tacne, ali ono sto je tacno je to da mi kao mali trejderi nakon novog ath-a necemo vise moci da zaradjujemo kao do sada x5, x10, x50, vec da ce nam biti potreban mnogo veci kapital i slavicemo kad na nesto uzmemo 10-15%, bice naravno projekata koj ice praviti i x20 ali vjerovatno vrlo rijetko...
Pa da, to su i ranije pricali posle onog topa od 1200, cena bila 400$ pa polako ode na 20K. Para ima, kapitala ima, ne brini nista ;)
Jedina greska koju covek moze da napravi je da proda previse jeftino. Pare mogu da stancuju koliko hoces, novcice ne ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Kripto malo posrnuo i nigde nikoga , znaci nista ni u ovom krugu od BTC na 100 000 :)
 
Kripto malo posrnuo i nigde nikoga , znaci nista ni u ovom krugu od BTC na 100 000 :)

Tek je proslo 3 meseca od halving-a na BTC mrezi, kakvih crnih 100K :d. Ako se ponovi prosli ciklus tek krajem 2021 mozemo da ocekujemo ona famozna 3-4 meseca gde BTC divlja. 20K necemo probiti do proleca 2021 kako stvari stoje. Taman dovoljno vremena da se fino akumulira.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno