Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tek je proslo 3 meseca od halving-a na BTC mrezi, kakvih crnih 100K :d. Ako se ponovi prosli ciklus tek krajem 2021 mozemo da ocekujemo ona famozna 3-4 meseca gde BTC divlja. 20K necemo probiti do proleca 2021 kako stvari stoje. Taman dovoljno vremena da se fino akumulira.

Ja lično bih bio vrlo oprezan u bilo kakvim očekivanjima na osnovu nekadašnjeg divljanja, Mnogo fundamentalnih stvari su se iz korena promenilo.

- svi raniji bull marketi su bili u periodu ekspanije u realnoj ekonomiji, sada imamo recesiju na putu da postane dugogodišnja depresija.
- ranije je većina investitora bila iz retail sektora, danas institucije drže veliki deo pite, oni operišu drugačije i ne padaju lako u FOMO kao PeraŽikaLaza.
- mogu li glavni blockchaini uopšte tehnički da izdrže porast trejdovanja koji bi nastao usled nove pomame, Etherium mreža je recimo već sad na kolenima.

Itd, itd, moglo bi o ovom da se priča danima. Poenta je da je pametno imati daleko skromnija očekivanja od kripta dok inflacija ne počne da se oseća u svakodnevici.
 
Korekcija od prekjuče nije gotova, nastavlja se. Može komotno da ide još 20% na dole, a da kripto chart i dalje ostane bullish.

Na srednji rok, teško je reći na koju ćemo stranu, fiat inflacija (kripto raste) ili deflacija (kripto pada). U Evropi smo sigurno u deflaciji bar do proleća, toliko je i ECB potvrdio, ali za kripto market je najbitnija Amerika, a od tamo stižu pomešani signali. FED je rešio da izazove inflaciju, a trejderi imaju izreku don't fight the FED.
 
Nisam pri kompu ovih dana, u ponedeljak uvece se vracam. Support za BTC je 10900 i to je neka donja cifra koja ce se ispitati mozda. Mozda nece ni stici dotle. Nije sjajna situacija ali mislim da se nece nista strasno desiti i da ce cena opet skakati kad sve ovo prodje.

Tapatalk from Poco loco
 
Par mojih pogleda bih podelio sa ekipom.Korekcija na talasima. Samo krajnje neocekivani scenarijo moze pomeriti bulish. Ocekujem da moze da se spusti do 10900 eth na 360. U narednih dve nedelje treba ocekivati stabilizaciju na 12k i lagani rast ka 13k. Chartovi ukazuju na to. Stim sto bih obratio paznju na eth. On ce imati znatno sporiji put do 500. Ali i njega ocekujmo na toj cifri za mesec dana.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Gde spadaju oni koji su poceli da kopaju 2013-te? :) Tacno sam znao da ce da ode preko 12k,videlo se,cim nije pao taj vikend. Nije patern kao ranije sto je bio,ali su sve indicije za rast bile tu. Realno u ovoj svetskoj ekonomskoj krizi ako bude ovako kao sto je sada,ima da se sutiramo u dupe od srece.
 
Ako vec pricamo o mogucem supportu na 10.900 ili 10.500 i nastavku bullish trenda, jel to znaci da verujemo da nikad vise nece ici ispod 10k?
 
To ne znaci to. To ne moze da se predvidi.
Cena je stabilna ponovo, bottom je sve manji sto znaci da je support jak i da se akumulira. Mozemo da ocekujemo ponovo da skace.

Tapatalk from Poco loco
 
[emoji3]
a da se i ti malo ukljucis u diskusiju / prognoze / planove / trejdove? ovakvi komentri realno nikome ne koriste [emoji3]

11811 - prvi order mi je pokupljen [emoji6] - cross leverage


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

UPDATE:

1/3 zatvorena na 11311, ostatak ćemo videti, verovatno još jedna 1/3 oko 11k i 1/3 negde oko 10k, pa se čeka ulaz u long polako.

Malo se odužio trejd, ali se definitivno više isplatilo sedeti 20ak dana u šortu nego u longu, jer se lepo pokupio funding.
 
@Simke1984 kada očekuješ tih 11k i 10k za preostale dve trećine?!
 
isto mislim, ~9600 otprilike, kontam biće još krvi

Da zatvori futures gap, jel tako? I ja isto kontam. Mada ne mogu da otpišem mogućnost ni da proleti kroz 200DMA kao magarac kroz tanak led i pošalje nas u korekciju bez čekanja da se i berze koriguju. Ili da slom BTC još jednom bude vesnik sloma berzi, kao proletos.
 
isto mislim, ~9600 otprilike, kontam biće još krvi

Jedini je problem što svi očekuju negde tu cenu uskoro ( zbog CME gap-a ), a znamo svi šta se desi kad većina očekuju nešto u kriptu :d ili se ne desi uskoro, ili samo prosvira sa 1000$ dildom ;)
Tako da se na toj ceni neće sigurno zaustavljati ili je nećemo videti bar još mesec - dva - tri
 
Poslednja izmena:
svakako u ovom trenutku miriše na neki bear trap više nego na bilo šta drugo, kontam da će biti još vremena za skupljanje kajmaka, bar do jeseni
 
Bukvalno. Ako ode ispod 10K bice to opasna kriza. Ako mene pitate, da bi do kraja godine racunali na neki skok 10500 mora da izdrzi, ako ode ispod 10K zaboravite na sve, menja se trend.
Za sada je jos opusteno.
 
Koji je otpor na gore za ETH sledeći?!

EDIT: 410$?!
 
Poslednja izmena:
Ra-zumem [emoji56]
 
nikakvih komentara :) ETH na 423
Pa kad se niko na sicu ne pali. Sto kaze Goldi, naviti alarm na 2K i tek onda krenuti pricu :d

Ovih dana sam radio pa nisam pisao, ali to je to, sve mirise na skok danima. Dosta su obarali cenu i plasili narod, sad ide opet gore. Samo polako. Do kraja godine moze da bude zagejavanje za sledecu. Videcemo jos dokle to moze da ide ali ima zestokog potencijala.

Tapatalk from Poco loco
 
Jos ni jedan stariji alt nije probio resistance veci...svi se zaustave na april 2019 supportu il se odbiju odatle...sta ako je ovo sve jedna velika korekcija na gore pred nastavak pada?
Postoji i ta mogucnost...mada ne izgleda tako...
Mozda eth povede bull i prvi probije taj level?
 
Jos ni jedan stariji alt nije probio resistance veci...svi se zaustave na april 2019 supportu il se odbiju odatle...sta ako je ovo sve jedna velika korekcija na gore pred nastavak pada?
Postoji i ta mogucnost...mada ne izgleda tako...
Mozda eth povede bull i prvi probije taj level?

Probili smo multi-year resistance (zuta linija na chart-u od 20K do 9.3K), nije ovo nastavak pada, ovo je nastavak cetvorogodisnjeg ciklusa:
btc.PNG
 
Jos ni jedan stariji alt nije probio resistance veci...svi se zaustave na april 2019 supportu il se odbiju odatle...sta ako je ovo sve jedna velika korekcija na gore pred nastavak pada?
Postoji i ta mogucnost...mada ne izgleda tako...
Mozda eth povede bull i prvi probije taj level?
Nece ETH nista da povede, moze samo da prati ;)
BTC je taj koji je na celu kola. Svi altovi kao i btc imaju skoro preslikane grafikone. Sta mislis, ko je kupovao ovolike novcice i zasto? Sigurno nismo ti i ja kupovali nego kitovi. Akumulacija je u toku i zato nismo ni imali ozbiljan pad. Sve to samo govori da ide na gore.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno