Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

U plusu si ali bi bio u vecem plusu na necemu drugom. Da je zgodan, jeste. Ali koliko zivaca moze da ti iskida to ne moze nijedan. Kad sam ja digao ruke od njega sve ti je jasno. Ugrobio me je LTC prosli put. Prvi je krenuo i do kraja bull-a corak.

Bas te je kosta mnogo druze SAJ, kako para tako i ogromnog vremena sto je najgore. Zato se ne treba nikada emotivno vezati ni za jedan asset jer tad je lahko razviti tunelski vid.
 
Upravo to sad kod mene je problem, jer sam oko 50% u plusu posle visegodisnjeg DCA, i nekako mi je logicno da prodam sve sada i cekam korekciju, pa da se pojacam postepeno, ali sve mi se nesto ne da, nesto me cacka iznutra, a da sve ode x10 preko noci nema sanse, kao sto sam prvenstveno zamislio.. Ja sam sitan igrac za vas milionere, ali igra je ista. :D
 
Docekah i ja STRAX. Prosecna izlazna cena 1.27$. Opet sam imao problem prilikom prodaje jer mi Binance ne dozvoljava da prodam celu kolicinu odjednom zbog uticaja na market ili sta vec ako je neka razlika veca od 3%. Nisam bas ispratio jer sam hteo da prodam odmah live. Sklonio sam setovane ordere na 1.38 i 1.48 sto znaci da ce doci do te cifre. 😀 Sve u svemu u zadnja 2 meseca je prosecna ulazna ako je verovati Binance-u 1.05 a izlazna 1.27. Nisam imao cojones da cekam jos tako da sam zadovoljan i sa ovim. Ne znam tacno kako radi trade analiza jer nekada prikazuje neke stvari a nekada ne ali nije ni bitno. Sada se nadam nekom vecem dump-u celog marketa radi ponovnog ulaza. Izvinjavam se zbog svoje zelje svim moonboys-ima. 😀

P.S.
Da ne bude zabune to je suma svih trejdova u poslednja 2 meseca nije samo danasnja kolicina.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240229-110046.png
    Screenshot_20240229-110046.png
    229.7 KB · Pregleda: 200
nikad ne reci nikad i doge je preko noci napravio *60 :)
 
sto se tice fijata ne bih se bas vezivao za eur/usd . pre bih se uhvatio za dinar kao pijanac za plot. Sto se tice CHF verujem da ima bolju buducnost od prva dva pomenuta.
Longterm razmisljanje.
 
Da li mislite da je umesto FIATA bolje izaći u neki plemeniti metal? Pitanje je zbog totalnog kolapsa ekonomskog sistema koji se sprema ove godine.
Šalu na stranu, prešo sam se sa tim zaradama od par desetina procenata sa AVAX-om, tako da sada čekam bar x2. PEPE ima prinos trenutno x3, ali sačekaću još na prodaju.
 
Da li mislite da je umesto FIATA bolje izaći u neki plemeniti metal? Pitanje je zbog totalnog kolapsa ekonomskog sistema koji se sprema ove godine.
Šalu na stranu, prešo sam se sa tim zaradama od par desetina procenata sa AVAX-om, tako da sada čekam bar x2. PEPE ima prinos trenutno x3, ali sačekaću još na prodaju.

Umalo si počeo da pravilno razmišljaš.
 
Ozbiljno se razmisljam da sav LTC zamenim za DOT. Cini mi se da ce pre on otici na 20$ nego LTC na 200.
 
Tacno sam znao da ce STRAX doci do mog postavljenog ordera kada sam ga prodao. Ima li sta lepse. Order mi je blejao na 1.381. Sledeci na 1.481.
 
Biće da si ti počeo pravilno da razmišljaš.
Dodge +30% za 24h, jesi li konačno uhvatio neki profit? 😁

Nisam prodao ništa, prema tome, nisam uhvatio nikakav profit, samo su mi tamo neki brojevi porasli. Profit je tek kad prodaš i izađeš u keš, sve pre toga je samo presipanje šuplje <-> prazno.

Sećaš se kad sam rekao da je NYCB banka pred kolapsom? E, oni drže dosta dolara koji pokrivaju USDC, znaš kako će da bude interesantno u kriptu kad finansijska kriza krene. 🙃 Kad sranja počnu, treba ti pravi novac, ovaj partizanski fiat je dobar samo za Ponzi šeme.
 
Treba ispratiti ovaj portal izlistan na binance, znalo je ranije puno ljudi da se zaleti, da ode coin 20-30% bukvalno za par sati.
Nisi u pravu. Zato sam i napisao da je to zbir svih trejdova. Mogao sam kolicinu od 20k komada da istrejdujem 25x i to bi prikazalo. Opusti se. 😀
Meni bi ovo ( razlika, ne ukupna cifra) bio fond za penziju :) ako bog da, bice do oktobra ( nadam se da ce tada biti neki vrhunac) :)
 
Ja sam upao na public presale, 0,15 cena, angel runda je bila 0,05...dosta ljudi je dobro proslo sa Portalom...mislim da ce tek da eksplodira projekat tipa 10$
BTW, vidim da je dosta ljudi ovde "vencano" za stare coine, tipa LTC, cak je i DOT u toj kategoriji...vijajte samo nove projekte, samo je hajp bitan...konverzijuom LCT u DOT se ne dobija prakticno nista, bolje npr SUI, KAS, AKT, FET ili nesto sto je tek izbaceno
 
Ja sam upao na public presale, 0,15 cena, angel runda je bila 0,05...dosta ljudi je dobro proslo sa Portalom...mislim da ce tek da eksplodira projekat tipa 10$
BTW, vidim da je dosta ljudi ovde "vencano" za stare coine, tipa LTC, cak je i DOT u toj kategoriji...vijajte samo nove projekte, samo je hajp bitan...konverzijuom LCT u DOT se ne dobija prakticno nista, bolje npr SUI, KAS, AKT, FET ili nesto sto je tek izbaceno
Slozicu se, treba pokusati i ne biti previse alav, jer brzo krece i dump.
 
Izasao sam i iz smarackog ARK-a na 0.97 jer me mrzi da cekam da se pomeri na 1.2+ ( sto znaci da ce za koji sat biti 1.2+ :) ). Tako da sam trenutno rasprodao sve sto sam imao na Binance-u i trenutno sam tamo full USDT. Sada i nemam nekog izbora osim da cekam. Postavio sam ordere za kupovinu za BTC, STRAX, DCR, ARK i ETC i cekam neki dump. U principu je to 20-30% nize od ovih cena zavisi od novcica. Da li ce doci pojma nemam. STRAX swap je 21.03 sto znaci da ima prostora za jos neki veci skok ali nadam se dump-u pre toga da uletim i prodam sve dan ili dva pred swap. Ako ne bude dump-a najverovatnije vadim sve sa Binance-a ( EUR ) jer mi se ne svidja ideja da mi tamo stoji USDT.
 
Stigosmo do magicnih 48 k, kao sto sam pre par meseci i projektovao (ne vidim quote o proslogodisnjim postovima, pa cu staviti link https://forum.benchmark.rs/threads/diskusija-o-cenama.305726/post-6855540)
U tom postu sam korekciju stavio koja moze ici do 25k. Mislim da to u sadasnjim okolnostima nije realno. Ako bude neke ozbiljnije korekcije,zbog ovog ludila oko ETF, onda je max oko 32k. (navodno dnevna potraznja je u proseku oko 10k BTC-a, majneri daju 900 komada, a GS je poceo da posustaje sa prodajom). Ali nije to poenta ovog posta. Hocu nesto interesantno da postavim sto do sada siguran sam nigde niste videli (jer ovo prvi put obelodanjujem;)), a radi se o patronu kojom se svi znacajni otpori i potpore javljaju kod BTC-a. Samim tim i o predvidivosti sledeceg otpora ili potpore. Od momenta kada je BTC bio 2k(a i ranije ali me mrzelo da idem u sitna crevca) pa do OTH, svaku cenu sam duplirao. Npr 2k-4k-8k...(puna plava linija). A onda sam svaki razmak prepolovio (izmedju 2 i 4 je 3k, izmedju 16 i 32 je 24k). Tamo gde je orpor i potpora na punoj liniji, stavio sam :), a tamo gde je na pola (isprekidana linija), stavio sam 👆. I da vise ne tupim, evo slike pa se spremite ili za 32k ili za 64k;). Happy trading

P.S. btw na slici se vidi i Cup & Handle koji nas takodje vodi na 64k
Evo ponovo Smesnog charta(smesni virus smo u medjuvremenu svi manje vise prevazisli ;) ). Neverovatna je njegova preciznost.Samo sto je dotaknuo 64k(bar na mom MT4) kao oprzen se povukao.Pojma nisam imao da ce tako brzo da stigne do 64k i da ce napraviti najveci mesecnjak ikad.E sad, sta dalje da ocekujemo? Postoji tu vise scenarija,od vracanja na 48k, pa cak i do 32k.Meni je to manje izgledno zbog prirode ovog trenda .Pre skoro godinu dana sam napisao da nas ceka S&P eksplozija do nekih 6.5-7k i da ocekujem tzv.blow off top sa ogromnim climax volumenom .Sledeca destinacija za slavljenickog smeska (sa kapicom) je 128k (64x2) a otpor 96k. Tih 96k se podudara i sa 1.618 fibb , pa ce to biti moja autobuska stanica na kojoj silazim.Hocu li sve kufere da iskrcam-videcemo.Taj fibb se poklapa i sa S&P oko 6.5k(onako iz glave da sad ne merim), a pre godinu dana sam napisao da ce mi to biti parametar za iskrcavanje.Interesantno je da se vrh strmoglavog kanala na gore poklapa negde sa halvingom.Ocigledno da je ovaj ciklus totalno drugaciji od svih dosadasnjih, pa me ne bi zacudilo da 96k dobijemo vec do halvinga.Ako krene na dole 55k mu je mesecni pivot.Ne bi trebao znacajnije da ide ispod toga , eventualno kupljenje likvidnosti na 48k.
Skok weekly volumena i zatvaranje mesecnog candla takodje mi daju osecaj da u martu moze biti vatrometa.Bio bih sretniji da je mesecni candle zatvorio iznad 64k,ali sta je tu je.Normalno bi trebalo sad nekoliko nedelja da se mrcvarimo, ali sve izgleda nenormalno u ovom ciklusu, pa sto da ne bude i nenormalni skok(pardon, smesni skok:)). Happy trading
 

Prilozi

  • 96 k.png
    96 k.png
    126.4 KB · Pregleda: 106
Lepa analiza hogare, kao i uvek. Ja sam razmišljao o targetima ovih dana, a oni dođoše sami :D. Taj 96k mi sada izgleda odlična meta za izlazak. Meni je u ovom bulu cillj da izađem iz altova na vreme i tako napravim najveću zaradu. Videćemo kakve će pozicije imati koji novčić kada dođemo na 96k stanicu. Tada ću da odlučim šta dalje. Nešto u FIAT, nešto u BTC, ako odnosi budu dosta povoljniji nego kada sam ih kupovao.
 
Docekah i ja STRAX. Prosecna izlazna cena 1.27$. Opet sam imao problem prilikom prodaje jer mi Binance ne dozvoljava da prodam celu kolicinu odjednom zbog uticaja na market ili sta vec ako je neka razlika veca od 3%. Nisam bas ispratio jer sam hteo da prodam odmah live. Sklonio sam setovane ordere na 1.38 i 1.48 sto znaci da ce doci do te cifre. 😀 Sve u svemu u zadnja 2 meseca je prosecna ulazna ako je verovati Binance-u 1.05 a izlazna 1.27. Nisam imao cojones da cekam jos tako da sam zadovoljan i sa ovim. Ne znam tacno kako radi trade analiza jer nekada prikazuje neke stvari a nekada ne ali nije ni bitno. Sada se nadam nekom vecem dump-u celog marketa radi ponovnog ulaza. Izvinjavam se zbog svoje zelje svim moonboys-ima. 😀

P.S.
Da ne bude zabune to je suma svih trejdova u poslednja 2 meseca nije samo danasnja kolicina.
Lep' te jebo, uzdrmavaš Binance 👏.
Gledam, kučići redom poskakali, Doge, Shib, Floky, neki Wif...samo da se krstiš. Pepe razvalio. Razmišljam u šta da prespem ETC, smorio je, a ostalo sve skočilo u nebo. Možda Matic ili opet Avax.
 
Pepe, Pork, Bonk... Divljaju.
Batali matic i avax, ne idu dovoljno brzo, juri nesto novije. Fetch ti je ok za ulaganje. Za metar dana je bas dosta skocio i ima potencijala za jos dosta. Svakih par dana ode 15-20%. Pre mesec dana sam ga uzeo na 0.66, sada je 1.7.
Pepe mi je za sada najbolji performer ali nisam uvalio u njega iole dobru cifru.
Myria mi se zaglavila. Ocekivao sam mnogo vise ali ima nade da se iscupa.
Beam se malo zaglavio ali opalice uskoro opet.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno