Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

62 - 65k ce biti dosta jak resistance. Ja ga cekam od pre neki dan. To je golden pocket jos od 05. marta. Ako to failuje, ne gine nam 59.5k kao sledeci bas ozbiljan resistance, a donja granica pre pravog potopa je 55.800.

Eto.
 
Ja sam još uvek u velikom plusu. Ništa neću da diram za sada. Juče je bio tekst u coindesku baš na ovu temu. Korekcija ne može dugo da traje.

A vidiš, možda su nas dvaput pustili da lagano odnesemo kajmak da bi treći put ušli bez straha sa maksimalnom lovom i onda nas prikolju? Čisto nešto razmišljam.
Ja sam odneo profit čim sam video da nailazimo na otpor. Računam da niko nikad nije propao zato što je uzeo profit. Ako se berza stabilizuje i krene gore, eto mene opet.
 
Ulazim na 61.5k, to bi bila nekih 16% korekcija, da ne cepidlacimo mnogo :)
 
Binance network abnormaly. Možda će me sprečiti da se dalje samouništavam.
 
Cisto da imate uvid da je ovaj abnormalni volatilty izazvao BINANCE jer su muljali nesto sa wallet-ima, prebacili su 5k BTC-a (330 miliona USD) iz deposit wallet-a u hot wallet:

 
binancu ne verujem nista , niti njemu kao menjacnici niti njegovim tokenovima. Odavna mi oni mirisu da oni tesko muljaju. Veliki mi je strah da u nekoj skoroj buducnosti ne napravi neku kaku i na taj nacin nam upropasti ovu godinu. Naravno licno misljenje.
 
A gde brate sad kad se malo smirilo..gledam da li ću se izvući iz ovana u koja sam uleteo noćas (3500$ presuto iz BNB i BCH u Wif). Znam, loš momenat, ali pustim ga na 1.2, pustim ga na 1.9, pustim na 2.9, e reko sad si ga preterao..i klasika. Druga dilema mi ie bila da Eth srokam u Fet, pa ono, da se pozdravljamo. Tu sam odustao, ali ozgleda da tu ne bi popio metak.
Kako god, u nekom sitnom sam plusu i dalje koji sam čekao dve godine, pa se smorio od čekanja, reko ajde nešto da se dešava. Realno, ovo treba gledati kao jedan od 100 događaja na koje se posle mesec dana gleda kao tačka na grafikonu. Nije prijatno, ali mislim da nije epohalni pad.
 
Poslednja izmena:
Da, ali do tih 100k mogao sam da prodam par puta pred korekciju, pa kupim na lokalnom dnu, pa prebacim iz novčića koji je skočio u novčić koji još uvek nije i tako zaradim 3 puta više para. Teoretski. U praksi, uglavnom sam gubio ovakvom taktikom.
 
Živ je CZ, umro nije.
To je osveta Kineza jer su ih u predvečerje odobravanja ETF-a izbacili iz opcije da i oni budu jedan od custodian-a, tako je custodian svih BTC-a u svim ETF-ovima postao ekskluzivno Coinbase - po meni najopasniji "single point of failure", zamislite šta bi se tek desilo na berzi da njih neko (npr. Kinezi) uhakuje. Inače Amerima se tek sad otvara berza, tako da su ETF-ovcima tokom noći bile zavezane ruke, niti su šta mogli da short-uju, niti šta da kupe na assetu koji se trejduje 24h dnevno.
 
Teoretski, redosled je trebalo da ide ovako: 1000$ u Sol na početku, izlaz na 110$, prebacivanje u BTC, izlaz na oko 60K, prebacivanje u Wif, Floki, Fet, izlaz na x10. Rezultiralo bi na kraju sa par miliona eur, ali ono, lako je sada. Ustvari, ja još nisam stisnuo petlju i prelomio taj psihološki momenat da kada nešto dosta naraste da ga šibnem u nešto što stagnira. Imao sam proliku na BCH kad je preko noći otišao sa 320$ na 500$, reko neka ga još malo..i nisam iskoristio momenat. Ok, ide se dalje.
 
U 95% slucajeva kad nesto skoci 20% u danu treba prodati i odmah staviti buy order po ceni koju si platio
Ili postaviti udice stepenasto naniže od cene po kojoj si ranije ušao. U principu slažem se, ali za takvu vrstu strategije treba i dobro izabrati asset tako da ima grafik što približniji sinusoidi gde se relativno često ponavljaju slično dno/vrh, kod ovih sa eksponencijalnim rastom je mnogo teži i nepredvidljiviji short term trejd.
 
Teoretski, redosled je trebalo da ide ovako: 1000$ u Sol na početku, izlaz na 110$, prebacivanje u BTC, izlaz na oko 60K, prebacivanje u Wif, Floki, Fet, izlaz na x10. Rezultiralo bi na kraju sa par miliona eur, ali ono, lako je sada. Ustvari, ja još nisam stisnuo petlju i prelomio taj psihološki momenat da kada nešto dosta naraste da ga šibnem u nešto što stagnira. Imao sam proliku na BCH kad je preko noći otišao sa 320$ na 500$, reko neka ga još malo..i nisam iskoristio momenat. Ok, ide se dalje.
Takozvano kockanje :)
 
Ovako je isto izgledalo i prošli put u decembru 2021., šest dana je SPX upirao u isti ovaj trenline, a onda je krenulo sve da pada. Valjda će koliko sutra odlučiti kome će se prikloniti carstvu, ovo čekanje nije dobro za zdravlje.

Pogledajte prilog 433496
I krenulo ja dole, bilo je i vreme za korekciju na koju su indikatori ukazivali. Sad, dal je to početak svinjokolja 2024 koga najavljujem? Ne bih rekao, yield curve je i dalje izvrnut, bond yields se dobro drže. Pokolj najverovatnije na leto, al ko će ga znati. FED je okončao Bank Term Funding Program, najveći rizik sad preti iz bankarskog sektora.

Screenshot from 2024-03-15 19-05-04.png
 
Kako se bliži noć, sve mi se više čini da će biti još otresanja..
Pa izgleda bearish, Ichimoku na 1D se spustio ispod Tenkan sena, sto je znak promene trenda short term, na 4H ulazimo lagano u cloud, ako probije SSB (donja debela roze linija) koji je negde na 65k i zadrzi se tu bice cupavo.
Pitanje je samo kad ce ETF inflow da stane, Blackrock kupio za nepuna dva meseca koliko je Sayloru trebalo za 4 godine.

ic.png
 
Ja sam upravo izasao 85% iz sol i 60 % iz avaxa. Skoro pa sam siguran da će biti ozbiljna korekcija za vikend, kako god, cekam da rasprodam na 60+ ovaj avax, pa neka skace sta koliko hoce. Ostaju mi sitovi i eth.
Sol mi je doneo x 10 i time sam i vise nego zadovoljan.
Definitivno long term se za mene bolje pokazao, nego stalan trejd gde sam 20-21 mnogo manje zaradio, uz pokidane zivce :)
Trejdujem jos malo na sitno i cekam 25-tu da ponovo kupujem neke coine za sicu.
Zivi bili :D
 
Pa izgleda bearish, Ichimoku na 1D se spustio ispod Tenkan sena, sto je znak promene trenda short term, na 4H ulazimo lagano u cloud, ako probije SSB (donja debela roze linija) koji je negde na 65k i zadrzi se tu bice cupavo.
Pitanje je samo kad ce ETF inflow da stane, Blackrock kupio za nepuna dva meseca koliko je Sayloru trebalo za 4 godine.

Pogledajte prilog 433618
Deluje da se odbija na gore, baš kako si napisao da se očekuje, ali ajde da vidimo. A vidim i da se već povela priča da li je kraj bulla. Msm, ako je bull samo to što je BTC dotakao ath i još par novih kerova se pojavilo, onda bolje da ga nismo ni imali..realno.
 
Jeste delovalo da se odbilo na gore, ali vratilo se ponovo na isto mesto :)

Daleko mi nesto ovaj order koji sam postavio danas, ocekivao sam brzi tj veci pad.
Ne znam, moguce, tesko, ali moguce, mozda za vikend.

btc-order.png
 
Deluje da se odbija na gore, baš kako si napisao da se očekuje, ali ajde da vidimo. A vidim i da se već povela priča da li je kraj bulla. Msm, ako je bull samo to što je BTC dotakao ath i još par novih kerova se pojavilo, onda bolje da ga nismo ni imali..realno.
Odbio se gore i odbio se dole. Ko nas pita sta mi zelimo, veliki igraci kontrolisu pricu.
Kao i u svakom ciklusu tako cu i sada da kazem: Cena nece skakati ne znam koliko sve dok boranija kao mi imamo novcice u rukama. Poenta je da nam krupni igraci otmu jeftino novcice pa ce onda da pumpaju za svoju dusu.
Sad ce lepo da naplase narod da je kraj i da se labilni izbace iz price.

BTW i prosli ciklus je bio jako slab zahvaljujuci Masku. Ko zna sta nas sad ceka, svakako ce biti neki novi twist.
 
Da, prerano sam konstatovao, tj ponadao se. I dalje sam više ubeđen da će na dole.
 
Moram još jednom reći da ovo ne izgleda dobro, vidim da se mainstream vesti okreću ka padu cene kripta, posebno valjda neizostavnom padu pred BTC halving.
Možda smaram sa tim mojim stop lossovima i leverage, Phemexom, ali možda nekom pomogne kontra order (jer su svi bili orijentisan na to da cena raste) koji puni budžet sad kad su došla čupava vremena i pad. Izvinjavam se svima koji već znaju ove fazone, ne želim da se pravim pametan inače.

Opet, ovo je samo za one koji znaju šta je Leverage trading i kako funkcioniše jer inače mogu da se izgube sve pare.

Već sam napisao par puta da nije loša taktika građenje laganog shorta kod shitova koji su najviše skočili. Praktični neki zgusnuti DCA za short. Realno , bombastični rast shitova retko traje više od 7 dana, i vezan je i za rast Btca, uglavnom. Funding je u korist shorta i eto za taj WIF dozvoljen na Phemexu leverage 50x. Stop loss naravno obavezan.

Ovo su vrlo vrlo sitne parice, nešto više od 1USD uloženo. ali samo orijentacija kako to izgleda, grafički. Naravno profit prikazan je potencijalni, nerealizovan, ali to su lepi procenti. Stop loss, plava linija, u ovom momentu služi samo da zatvori oder sa minimalnim profitom, u slučaju da cena krene gore.

Kako bi se ostvario pravi profit? Pa ako bi se klizač stop lossa pomerao na dole. Ali za sada služi samo da obezbedi taj minimalni profit i spreči bilo kakav gubitak.

Sitni orderi jer realno, od nečeg moraš krenuti kada počinješ formiranje ordera, a bilo bi glupo da se odmah utroše sve pare a cena krene u neželjenom smeru. Zato iznad stop lossa postoje orderi da nastavim sa Short taktikom ali za tu spomenuti siću koja se uvećava pomalo. Naravno treba imati love u rezervi u slučaju da cena krene u neželjenom pravcu, da bi se branili od likvidacije.

Moje neko mišljenje oko shitova kao WIF je da će teško ponoviti takav Bull Run kakav su imali, ljudi prelaze na nove i nove shitove, a stari su uglavnom odsvirali svoje na neki duži period. tako da strpljenjem može da se izadje i iz situacije koja je izmakla kontroli (nemate stop loss jer je cena nastavila da ide na suprotnu stranu). Ali UVEK treba imati rezervi para za ovo. Nikad ne zatvaram u minisu.
Lično evo. Ne bih radio ovo, da nemam long ETH Usdt naravno sa mnooogo većim parama otvoren, kojim mogu da pokrivam nedostajuće USDT u slučaju da WIF ide gore. Jer tada sigurno i eth ide gore pa imam usdt koji mogu da prebacim sa ETH računa.

Uglavnom, još jednom: oprez sa ovim i samo ako znate šta radite! Likvidacije se dešavaju i bolne su.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240316_062815_Phemex.png
    Screenshot_20240316_062815_Phemex.png
    158.6 KB · Pregleda: 51
  • Screenshot_20240316_062850_Phemex.png
    Screenshot_20240316_062850_Phemex.png
    192.7 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Samo još da dodam, da ne budem površan ili nedorečen. Evo ovo je trenutna situacija. Attach.
Ako bi cena krenula sada opet dole, verovatno bih vrlo lagano stop loss pomerao na dole, da se osigura profit.
Smešan profit u dolarima jer ovo je lustracija, ali procentualno bolji nego bilo koji spot trading.
Pošto se cena približila stop loss, ide na gore, uklonio sam te prve ordere iznad ulazne cene, ako nastavi da ide gore, da kupujem (gradim novi Short) ipak višoj ceni.

Kad opet krene dole, uglaviću stop loss.

Mogući su i parcijalni stop loss-ovi itd.. Puno toga ima na youtube naravno. čitave škole. Koga zanima.

Još jednom i dalje mi je glavna orijentacija long ETH i BTC koje mi daju obezbeđenje da mogu da se "igram" sa shortom shitova koji su puno skočili već.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240316_071057_Phemex.png
    Screenshot_20240316_071057_Phemex.png
    196.1 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20240316_071042_Phemex.png
    Screenshot_20240316_071042_Phemex.png
    156.9 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
SOL je ladno mogao da se kupi i na $100, opet bi bio bolji profit nego na LTC :D.
 
Nazad
Vrh Dno