Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Povezao sam i ja. Prvo, jer nisam mogao da uparim tv sa Yettel daljinskim. Drugo, jer mi je strašno bagovao daljinski na početku korišćenja.
Čak sam jako blizu da naručim ponovo (pošto ovaj vraćam SBBu).
Strašno me nervira način rada samog daljinskog.
1. Idiotski način za kontrolu volumena.
2. Izuzetno tupav sleep, gde mu treba nuklearna fizika da se oporavi i nastavi da se koristi.
 
Dobra je aplikacija, sve lepo radi, a web je i najbolji deo Hipernet priče, tu bukvalno sve radi savršeno, i stream je brži nego preko samog boxa. Znači za web čista petica (od nula do pet)
Testirao i pozitivno sam iznenađen slikom na mobilnoj apkikaciji. E sada mali su to ekrani pa pitanje koliko može da se primeti razlika.
Jedino mi smeta što nema baš nikakvih kontrola niti podešavanja unutar app.
 
Viidim da je pisano na nekoj od prošlih strana da daljinski gubi konekciju sa boksom kad se ne koristi par dana.
Da li postoji način da se to reši ili svaki put mora da se radi factory reset uredjaja?

Zvao korisnički servisa jer nikako nisam mogao sam da uparim daljinski. Prvo mi tražili deo JMBG-a potpisnika ugovora koji je na suprugu i upozorili me da će mi progledati kroz prste ovaj put jer ne zovem sa njenog broja i da naredni put neće moći da mi pomognu. Nadrealno! Zoveš već nervozan jer ne radi usluga koju plaćaš redovno, a onda te zamajavaju sa JMBG-om i moraš da zoveš sa broja potpisnika. Šta da nije kući? Na službenom putu? Monty Python bukvalno. Ne tražim da mi otključaju dodatne usluge, pa da mora da bude potpisnik ugovora, nego tražim da poprave nešto što ne radi. Uzgred, njihovo je rešenje factory reset što je besmisleno samo po sebi.

Blago se razočaravam u sve ovo. I ja sam ugasio SBB iz razloga zbog kog je većina nadajući se da će usluga biti makar blizu, ali je ovo tragikomedija u odnosu na SBB. Bukvalno prodaju poluproizvod. Meni TV uglavno služi za YT i video klub. Ovde je video klub smejurija. Naslovi koji valjaju se doplaćuju i u "najjačem" paketu, što nije slučaj u SBB-u gde je sve uključeno, a serije gde možeš da gledaš po samo par epizoda su mi totalni "deal-breaker". Da nemam opciju koršićnenja EON-a, vraćeno bi bilo ovo u ekspresnom roku pa i uz penale. Za cca 20 dana korišćenja sam ga upalio pet puta. Zato mi je i potrebno trajno rešenje problema sa početka teksta.

Pozitivna je samo cena u ovom trenutku. SBB sam plaćao sa ugovorom zadnjih 10 godina 4500din. Da sam produžio ugovor uz ove uslove, a mislim da su poskupeli, narednih 26 meseci bi SBB-u platio 117.000din. Ovde sam na Hipernet duo L. Mislim da je oko 2600din što dođe cca 85.000din uštede do isteka ugovora u odnosu na SBB.

Kao što sam napisao, da nemam EON nalog, progutao bih knedlu i ostao u SBB-u jer je politika kod svih manje više ista, ali zato dobiješ nešto za svoj novac. Nadam se da će se do isteka ugovora nešto popraviti pa razmotrim i da ga produžim. Naravno ako makar oni budu davali neke pogodnosti za postojeće korisnike.
 
Povezao sam i ja. Prvo, jer nisam mogao da uparim tv sa Yettel daljinskim. Drugo, jer mi je strašno bagovao daljinski na početku korišćenja.
Čak sam jako blizu da naručim ponovo (pošto ovaj vraćam SBBu).
Strašno me nervira način rada samog daljinskog.
1. Idiotski način za kontrolu volumena.
2. Izuzetno tupav sleep, gde mu treba nuklearna fizika da se oporavi i nastavi da se koristi.
I sve si operacije uredno obavljao i sa njihovim daljincem (EPG, Menu, Info, Back, Info, glasovna pretraga,...) ?
Po čemu je kontrola volumena idiotska na Hipernetu, pojasni??
 
Operacije koje su mene zanimale, da. Glasovnu pretragu nisam probao, EPG da, back da, Info da.

Idiotska je što (daljinski je uparen I sa TVom)
1. Da bi se volume kontrolisao na STBu, mora da se istovremeno drži i STB dugme. U suprotnom pokreće IR signal ka TVu.
2. Kada uđe u sleep posle ne korišćenja, mora da se pritisne neki drugi taster da bi se probudio i tek onda kontrolisao volume (naravno uz držanje STB tastera)
 
Viidim da je pisano na nekoj od prošlih strana da daljinski gubi konekciju sa boksom kad se ne koristi par dana.
Da li postoji način da se to reši ili svaki put mora da se radi factory reset uredjaja?

Zvao korisnički servisa jer nikako nisam mogao sam da uparim daljinski. Prvo mi tražili deo JMBG-a potpisnika ugovora koji je na suprugu i upozorili me da će mi progledati kroz prste ovaj put jer ne zovem sa njenog broja i da naredni put neće moći da mi pomognu. Nadrealno! Zoveš već nervozan jer ne radi usluga koju plaćaš redovno, a onda te zamajavaju sa JMBG-om i moraš da zoveš sa broja potpisnika. Šta da nije kući? Na službenom putu? Monty Python bukvalno. Ne tražim da mi otključaju dodatne usluge, pa da mora da bude potpisnik ugovora, nego tražim da poprave nešto što ne radi. Uzgred, njihovo je rešenje factory reset što je besmisleno samo po sebi.

Blago se razočaravam u sve ovo. I ja sam ugasio SBB iz razloga zbog kog je većina nadajući se da će usluga biti makar blizu, ali je ovo tragikomedija u odnosu na SBB. Bukvalno prodaju poluproizvod. Meni TV uglavno služi za YT i video klub. Ovde je video klub smejurija. Naslovi koji valjaju se doplaćuju i u "najjačem" paketu, što nije slučaj u SBB-u gde je sve uključeno, a serije gde možeš da gledaš po samo par epizoda su mi totalni "deal-breaker". Da nemam opciju koršićnenja EON-a, vraćeno bi bilo ovo u ekspresnom roku pa i uz penale. Za cca 20 dana korišćenja sam ga upalio pet puta. Zato mi je i potrebno trajno rešenje problema sa početka teksta.

Pozitivna je samo cena u ovom trenutku. SBB sam plaćao sa ugovorom zadnjih 10 godina 4500din. Da sam produžio ugovor uz ove uslove, a mislim da su poskupeli, narednih 26 meseci bi SBB-u platio 117.000din. Ovde sam na Hipernet duo L. Mislim da je oko 2600din što dođe cca 85.000din uštede do isteka ugovora u odnosu na SBB.

Kao što sam napisao, da nemam EON nalog, progutao bih knedlu i ostao u SBB-u jer je politika kod svih manje više ista, ali zato dobiješ nešto za svoj novac. Nadam se da će se do isteka ugovora nešto popraviti pa razmotrim i da ga produžim. Naravno ako makar oni budu davali neke pogodnosti za postojeće korisnike.
Hipernet TV imam 16 meseci, nije mi se dešavalo da daljinski gubi konekciju sa boxom, verovatno jer ga u dnevnoj sobi stalno neko od ukućana redovno koristi, retko kad je neaktivan duže od 5-6 sati. Mada verujem da jeste tako kako se piše, da postoji taj problem na koji se ljudi žale.
U mojoj sobi, drugi box, držim stalno uključenim, non-stop 24h. Palim-gasim samo TV, a na boxu menjam kanale itd. Tako da mi se ni na njemu nikad nije desilo da daljinac izgubi bluetooth konekciju sa boxom, makar ga ne koristio ni nedelju dana. I bez problema sam lako povezao daljinac od boxa na LG televizor tako da njime jednim rukujem sa oba uređaja bez problema.

I baterije mi da oba daljinca i dalje traju iako ih imam 16 meseci, što je pohvalno, znači da to sa gubljenjem konekcije nije povezano sa uštedom baterije na daljincu pa da zato gubi konekciju posle nekog vremena neaktivnosti.
Ali u svakom slučaju moraju nekako da reše taj problem, oko gubljenja konekcije na daljincu. Pa da ista traje danima i pored neaktivnosti. Otpilike isto kao što box ne gubi WiFi konekciju sa ruterom kada je ugašen (pa nema potrebe za ponovnim skeniranjem i povezivanjem prilikom svakog paljenja). Mislim da to nije nikakav problem da se reši nekom zakrpom.
 
Operacije koje su mene zanimale, da. Glasovnu pretragu nisam probao, EPG da, back da, Info da.

Idiotska je što (daljinski je uparen I sa TVom)
1. Da bi se volume kontrolisao na STBu, mora da se istovremeno drži i STB dugme. U suprotnom pokreće IR signal ka TVu.
2. Kada uđe u sleep posle ne korišćenja, mora da se pritisne neki drugi taster da bi se probudio i tek onda kontrolisao volume (naravno uz držanje STB tastera)
Ne znam koji TV imaš, mrzi me da sad bunarim ranije objave ukoliko si o tome pisao, kod mene je daljinac uparen sa LG-em, na boxu sam zvuk postavio na maximum i sada sa daljinecem (koji je uparen i sa TV-om) sa volume bez problema pojačavam zvuk na TV-u (najčešće je između 10 i 15) i kada mi je aktivan taster STB (ne moram da pre toga stiskam TV dugme) a sve drugo (menjanje kanala i ostalo) radim istim daljincem na boxu. Jedino svaki put na početku kada palim TV moram da stisnem taster TV u gornjem desnom uglu pa potom taster STB da bih se prebacio da bi mogao da koristim box. Taster STB mi je stalno uključen, dakle i kada menjam volume na TVu, a daljinac je povezan preko bluetootha . Po meni to nije neki problem, manje je zezanje od upotrebe dva daljinca. I stalno mi je uključem box, 24h, tako da mi se ne dešava da usred nekorišćenja izgubi kontakt.
 
@Lionac
Ne verujem da je neka ušteda energije ili slično. Neki je veći problem čim je jedina opcija factory reset. Daljinski ne može da se prebaci na "paring mod" pa da ga povežem ponovo. Jedino "hard reset" a to me baš smara. Evo već treći dan kako je prestao da radi i nisam od tada upalio uredjaj...
 
Ja sam do sada uvek gasio da mi ne vrti YT slučajno u pozadini iili da, ne dao bog, slučajno prebacim na Pink pa me broje da gledam Farmu, Parove ili šta već. :)

Možda probam ovaj da ostavim da radi pa da bude neko iznudjeno rešenje, ali je realno banalan i glup problem koji dosta kvari utisak.
 
Meni nisu hteli ni da pomognu, jer je na majku(koja ne koristi internet) ugovor.
Daljinski nije uparen sa TV, ali i dalje zabada posle dana nekoriscenja.
Operacije koje su mene zanimale, da. Glasovnu pretragu nisam probao, EPG da, back da, Info da.

Idiotska je što (daljinski je uparen I sa TVom)
1. Da bi se volume kontrolisao na STBu, mora da se istovremeno drži i STB dugme. U suprotnom pokreće IR signal ka TVu.
2. Kada uđe u sleep posle ne korišćenja, mora da se pritisne neki drugi taster da bi se probudio i tek onda kontrolisao volume (naravno uz držanje STB tastera)
Koji drugi taster stiskas da izadje iz sleep-a?
 
Evo, povezao sam i ja EON-ov daljinac sa Telenor BOX-om. Bitno je da daljinac bude noviji model SDOTT0202 , sa bluetoothom, svetlecim tasterima, glasovnom pretragom,...

Povezao sam ga preko Bluetootha. Radi sasvim pristojno, sa većinom komandi. Tu mislim na sledeće:

  • Kursorski tasteri i OK taster rade kako treba
  • Tasteri 0-9 rade kako treba
  • Menjanje kanala napred-nazad radi kako treba
  • Jačina zvuka radi kako treba
  • u Menu se ulazi pritiskom na taster sa kružićem, ispod OK, ili sa EON tasterom
  • u EPG se ulazi tasterom sa slikom ekrana-monitora iznad OK
  • Izlazi se sa strelicom levo (Back)
  • Snima se tasterom sa crvenom tačkom (Record)
  • Tasteri Pause, Play i premotavanj rade kako treba
  • Glasovna pretraga preko tastera sa mikrofonom radi kako treba

Tasteri na daljincu sa znakama Radia, Filmske trake, čovećuljkom, Lupom, TTX, Mrežastim prikazom (desno od TTX) ne reaguju i nemaju na Hipernetu nikakvu funkciju.

Nisam uspeo da pokrenem direktno Info, mada se do njega može doći ili preko Menija (pa desno od GLEDAJ) ili klikom na OK pa kursorima dole na "i" uz donju ivicu ekrana. Taster sa lupom odbija da pokrene virtuelnu tastaturu.

Mana EON daljinca je što nema taster za direktno utišavanje (Mute) i taster TV za vraćanje u Live program. Pa ako ste nešto vratili unazad od ranije i poželite da se vratite na Uživo - mora da se ide preko EPG-a na TRENUTNO. Ili da uz donju ivicu ekrana gde imamo ikonice "Ispočetka", "Info" i "Snimi", levo od njih kliknemo na ikonicu "Uživo" pa da se preko nje tako vratimo u živo emitovanje na tom kanalu. Nema ni tastera za vračanje na prethodno gledani kanal, pa se isti mora jedino ponovo ukucati po rednom broju.
Mana mu je i što mu nisu komplet svi tasteri osvetljeni u mraku (recimo tasteri od 0-9, kao i Pause, Play, Premotavanje, Lupa,... nisu nikada osvetljeni).

Da li daljinac gubi konekciju sa boxom posle nekog vremena neaktivnosti - nisam stigao da testiram. Po pričama nekih drugih to se na njemu nije dešavalo. A ionako mi je box stalno upaljen.

Dobra stvar je što daljinac ima puno tastera, pa ih možemo isprogramirati, kako nama odgovara. Sa aplikacijom Button Mapper, koja se može skinuti sa Play na box , i sa njom možemo podesiti sve tastere na daljincu. Ide se na + Add Buttons i odabere se taster sa daljinca kojem želimo dodeliti neku novu-drugu funkciju. Za svaki taster možemo odrediti da li ćemo ga koristiti sa kratkim, dugim ili duplim klikom, pa tako jednom istom tasteru možemo dodeliti tri različite uloge. Recimo može se namestiti da nam žuti teletext taster pokreće HBO ili YouTube, možemo namestiti da nam stisak na taster sa Filmskom trakom direktno otvori filmske kanale (bez da idemo na Menu pa kursorima gore uz gornju ivicu ekarana na Filmovi). Možemo namestiti da nam se klikom na zeleni teletext taster direktno otvore sportski kanali, kao i da dužim stiskom na zeleni teletext taster direktno pustimo željeni kanal - recimo Arena Premium 1 bez ukucavanja trocifrenog broja 101. Možemo namestiti da dužim pritiskom na Back taster se vračamo na prethodno gledani kanal. Ili da klikom na crveni teletext taster pokrenemo neku igricu ili da uđemo u crtane filmove. Taster sa znakom Radija da nam otvara radio kanale (kada ih konačno budemo dobili). Možemo isprogramirati da klikom na taster sa profilom čovečuljka da otvaramo našu favorit listu omiljenih kanala (kada se gospoda u Yettelu najzad smiluju da uvedu i tu Favorit opciju). Na isti način možemo isprogramirati da neki od tastera na EON daljincu koji nema nikakvu funkciju bude Mute ili TV Live taster (recimo EON taster). Ili da direktno ulazimo u podešavanja boxa. Dužim pritiskom na Play možemo pokrenuti video plejer za gledanje snimljnih filmova sa USB flasha.

Naravno, i Hipernetom daljinac možemo isto ovako isprogramirati, samo što na njemu nema viška tastera (npr. teletext tastera itd.).

Tako da vredi koristiti EON daljinac u kombinaciji sa Hipernet Boxom. Na YT ima gomila klipova kako koristiti aplikaciju BUTTON MAPPER (može i Buttons Remapper) na pametnim TV-ima i STB-ovima.
 
To je i meni plan.
Cela ova zavrzlama je definitivno do FW-a daljinca, pošto čak i onaj dečiji EON daljinski nema tih problema kada ode u sleep. I na Yettel boxu odmah prihvata komande za volume, itd
I ne znam koliko ima Yettel mogućnosti da utiče na te bugove, tako da se plašim da će to ostati
 
Meni EON daljinac nije hteo da upali Yettel box, ostale osnovne komande su radile perfektno. Je l imao neko slično iskustvo? Nisam uspeo da nađem workaround, pa sam ga odložio i koristim Yettel-ov. Najveća mana Yettel-ovog daljinca je što na "back" dugme (u TV mod-u) izlazi skroz iz aplikacije, a ne vraća na prethodni ekran. Npr. Netflix, Supernova itd kada se stisne back vraća na home TV-a.. Smoor.
 
Moraću da testiram i ja sa EON daljinskim. Juče sam skupio volje da uradim factory reset ne bi li proradio daljinski. Ovaj daljinski je kriminal. Ne znam kom sadisti je palo na pamet da ide tako brzo u sleep mod ili šta već. Kad stoji duže od nekoliko minuta, 5 sekundi mu treba odreaguje na komandu. Kupiću još jedan EON daljinac ako bude radio sa boksom ili žrtvujem jedan od daljinskih od televizora za ovo. A možda i ukinem boks pa probam sa Xiaomi TV Stickom. Ovako ne ide.

Uzgred, da li je neko uspeo da ukine trajno "parental control"? Šta god izabrao od opcija u podešavanjima, opet mi traži pin kod.
 
Moraću da testiram i ja sa EON daljinskim. Juče sam skupio volje da uradim factory reset ne bi li proradio daljinski. Ovaj daljinski je kriminal. Ne znam kom sadisti je palo na pamet da ide tako brzo u sleep mod ili šta već. Kad stoji duže od nekoliko minuta, 5 sekundi mu treba odreaguje na komandu. Kupiću još jedan EON daljinac ako bude radio sa boksom ili žrtvujem jedan od daljinskih od televizora za ovo. A možda i ukinem boks pa probam sa Xiaomi TV Stickom. Ovako ne ide.

Uzgred, da li je neko uspeo da ukine trajno "parental control"? Šta god izabrao od opcija u podešavanjima, opet mi traži pin kod.
Ne znam da li si pokušavao sa vađenjem baterija iz daljinca? Jeste šupačka metoda ali je bolja-elegenatnija od svakodnevnog factory reset-a. Ili da batališ bluetooth i da staviš box na vidno mesto pa da sve obavljaš daljincem preko IR. Pošto kažeš da ti ne odgovara da ti box stalno 24h bude upaljen. Ili da koristiš EON-ov daljinac. A ako ništa od toga onda jedino da svakodnevno jašeš ove iz Yettela da nekako reše taj problem sa gubitkom konekcije na daljincu u dogledno vreme... pošto je sve ovo sa Hipernetom još uvek u fazi probnog balona, mada daleko bolje nego pre godinu dana.
 
EON nalog i to što i ja smatram da je ovo sve u test fazi me drži da se i dalje zamajavam sa svim ovim.
Malko sam opsesivan da se ne vide kablovi ni uredjaji pa mi IR nije u razmatranjau. Za sada sam to rešio tako što ne gasim uredjaj, a Nickelodeon, ili neki tako dečiji kanal, se vrti 24h. :) Radi ok uz "lag" daljinskog. Probam sa baterijama ako se ponovo zaglupi. Imam daljinski od EON-a viška pa ću i ja da probam sa njim. Makar dok ga ne vratim sa uredjajima SBB-u jer nisam mogao da raskinem odmah ugovor. Mora da prodje 30 dana od raskida i neće da prime uredjaje pre toga. Nekako mi baš vaćaroški potez. Kao da će im tih par hiljada dinara više značiti, a ostavljaju dodatno loš utisak na nekog ko je već odlučio da ode. Ne smem da tvrdim, ali mislim da su mi nekada davno rekli da ne može da se potpiše ponovo ugovor sa njima ako se jednom raskine. Kao otišao si i to je to. Ne znam kako je sada.
Uzgred, zaboravih da napišem da su mi u tom razgovoru sa korisničkim servisom Yettela rekli da ne gasim uredjaj nego samo TV. Znači da znaju za problem ali nemaju rešenje, a sve mi se čini i da se neće naći. Jedino da gasim uredjaj i mlatim se sa njima svaki put u nadi da će popraviti ako bude dovoljno žalbi. Malo bi bilo lakše da objave javno da imaju problem i rade na njemu i da se strpe ljudi dok se ne reši. Ovako mi tumačimo šta se dešava i šta će se dešavati.
 
Kod mene uredjaj radi non stop ali se i dalje desava da izgubi konekciju daljinski posle duzeg stajanja.
 
Meni najviše smeta zatamnjivanje na Ekranu TV-a kada pritisnem neki taster na daljinskom. Kako može da se isključi? Neću da TV menja jačinu osvetljenja, to smeta za oči. Zašto se igrate sa našim očima?

npr. pritisnem OK zatamni se ekran na 5 sekundi... hoću da promenim neki kanal... opet se ekran zatamni na 5 sekundi? Zašto to radite? Kome treba tamna slika? hoću da promenim kanal bez zatamnjivanja, hoću da isključim tu opciju!
 
Poslednja izmena:
@Yettel Srbija - sta kaze Product tim, da li ima nade za Android TV aplikaciju u ovom Sprintu ili imaju neki plan bar?

Primetio sam da imaju dve aplikacije na plej prodavnici i da na prvoj(2.10.0) pise gledajte na vasem tabletu i telefonu, a na drugoj(2.13.3) da pise gledajte na racunaru ili tv-u. Nijedna mi se nije pojavljivala na mi boksu, osim 2 madjarske, pa sam ovu drugu gde se spominje tv nasao na apkpure i skinuo. Aplikacija je potpuno ista kao ona na njihovom boksu i aktivira se preko koda

apkpjur i gugl linkovi:

Malo brze radi na njihovom boksu, sto je i logicno, jer je malo bolji hardver od mi boks s, ali meni ne smeta.

Zanimljivo je da sada na plej prodavnici i za nju(2.13.3) stoji gledajte preko mobilnog ili tableta, sto nije bio slucaj pre nekoliko dana
 
Poslednja izmena:
Evo sada je bilo neko ažuriranje STB-a, ali još uvek nisam primetio šta je tačno urađeno, da ne kažem poboljšano.
Od starih boljki, kao nov korisnik, evo predloga za @Yettel Srbija :

STB:
  • Kada se uđe u EPG, trebalo bi da stoji na trenutnom kanalu koji se gleda i trenutnoj emisiji...
  • Na trenutnom kanalu koji se gleda, pritiskom na taster (strelicu) na dole trebalo bi (kao na EON-u) da bude raspored tog kanala da može lakše da se prate prošle i buduće emisije, lakše vraćati unazad...

Mobilna aplikacija:
  • Slika je savršena i tu nemam zamerki.
  • Jedina zamerka je kada se ode na kanale, i krene sa skrolovanjem, gore/dole, da skrolovanje bude fiksno a ne da EPG beži levo desno dok se krećeš kroz EPG
Moguće da sam nešto zaboravio, ali predloga nikada ne manjka, za dobrobit svih.
 
Poslednja izmena:
^ da, pokupi i ja neki update STBa. Nemam pojma da li je i šta doneo. Elem, epopeja daljinski:
Captain's log:
Naručio sa KP EON daljinski. Nov, neotpakovan. Međutim, daljinski stigao sa starim fw koji ne omogućava programiranja TVa. Srećom, još mi je tu eon oprema. Povežem ja eon box, podignem sistem, I iz nekog razloga se žestoko otelim da uparim novi daljinski (možda je stari uparen pravio problem). Pokupim novi fw, vratim Yettel, uparim daljinski iz prve. I sada sve radi kako Bog zapoveda. TV mapiran, daljinski uparen, iz nekog razloga mi je i CEC proradio, ne znam zašto, možda je tv bagovao ranije. Sad samo da Yettel donira nalepnice, da prelepim EON na daljinskom 😁

Na dalje mogu da se ovde posvetim komentarima na UI, kome očajno treba puno pažnje.
P. S. Pdf koji je ranije stajao na telemach sajtu sa kodovima za TV više ne postoji, ali sam ga našao na netu, pa ga mogu šerovati ovde, ako ima još ludaka kao ja.
 
^ da, pokupi i ja neki update STBa. Nemam pojma da li je i šta doneo. Elem, epopeja daljinski:
Captain's log:
Naručio sa KP EON daljinski. Nov, neotpakovan. Međutim, daljinski stigao sa starim fw koji ne omogućava programiranja TVa. Srećom, još mi je tu eon oprema. Povežem ja eon box, podignem sistem, I iz nekog razloga se žestoko otelim da uparim novi daljinski (možda je stari uparen pravio problem). Pokupim novi fw, vratim Yettel, uparim daljinski iz prve. I sada sve radi kako Bog zapoveda. TV mapiran, daljinski uparen, iz nekog razloga mi je i CEC proradio, ne znam zašto, možda je tv bagovao ranije. Sad samo da Yettel donira nalepnice, da prelepim EON na daljinskom 😁

Na dalje mogu da se ovde posvetim komentarima na UI, kome očajno treba puno pažnje.
P. S. Pdf koji je ranije stajao na telemach sajtu sa kodovima za TV više ne postoji, ali sam ga našao na netu, pa ga mogu šerovati ovde, ako ima još ludaka kao ja.
Pa valjda kako ti zapovedaš a ne Bog ;)

Znači povezao si i TV sa EON daljincem, sad su sinhronizovani? Ja nisam uspeo da EON daljinac povežem sa mojim LG TV-om. Pa da sa njim isti palim-gasim a sve ostalo sa boxom (sa Yettelovim boxom rukujem bez problema). Ranije je sa D3 to moglo sa TVom a sada sa EON-om nisam uspeo.

Jel moraju kodovi da se kucaju, i tačno po nekoj proceduri stiskanja tastera ili... ?
 
Evo sada je bilo neko ažuriranje STB-a, ali još uvek nisam primetio šta je tačno urađeno, da ne kažem poboljšano.
Od starih boljki, kao nov korisnik, evo predloga za @Yettel Srbija :

STB:
  • Kada se uđe u EPG, trebalo bi da stoji na trenutnom kanalu koji se gleda i trenutnoj emisiji...
  • Na trenutnom kanalu koji se gleda, pritiskom na taster (strelicu) na dole trebalo bi (kao na EON-u) da bude raspored tog kanala da može lakše da se prate prošle i buduće emisije, lakše vraćati unazad...

Mobilna aplikacija:
  • Slika je savršena i tu nemam zamerki.
  • Jedina zamerka je kada se ode na kanale, i krene sa skrolovanjem, gore/dole, da skrolovanje bude fiksno a ne da EPG beži levo desno dok se krećeš kroz EPG
Moguće da sam nešto zaboravio, ali predloga nikada ne manjka, za dobrobit svih.

Da je samo to - bilo bi super. Ima mnogo više toga još da se uradi ili poporavi...
Što je najgore - to sa kursorom nadole, da se prikaže raspored emisija trenutno gledanog kanala je postojalo pre godinu dana. U to vreme jedna od retkih dobrih stvari na ovoj platformi. Koja je u međuvremenu uklonjena. Zašto - to samo u Yettelu znaju. A mesecima pričaju da će to da vrate da ima ponovo, pa ništa.
 
Poslednja izmena:
Pa valjda kako ti zapovedaš a ne Bog ;)

Znači povezao si i TV sa EON daljincem, sad su sinhronizovani? Ja nisam uspeo da EON daljinac povežem sa mojim LG TV-om. Pa da sa njim isti palim-gasim a sve ostalo sa boxom (sa Yettelovim boxom rukujem bez problema). Ranije je sa D3 to moglo sa TVom a sada sa EON-om nisam uspeo.

Jel moraju kodovi da se kucaju, i tačno po nekoj proceduri stiskanja tastera ili... ?
Ma, Bog... Ja.... To je jedno te isto 😁

Da, upario sam preko kodova i starog uputstva iz Telemacha. A moj TV je Panasonic plazma kupljen 2010, tako da i za starije modele ferceraju kodovi.
Evo pdf-a (ako je dozvoljeno)
 

Prilozi

  • navodila-za-rocno-kodiranje-ir-daljinskega-upravljalca-eon.pdf
    1.5 MB · Pregleda: 21
Nazad
Vrh Dno