Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

ljudi jel vam se desava da ovaj novi d3 risiver v 2.0 zabode ?

evo meni skoro svaki dan zabode po 2 puta i kad ga restartujem sve je ok,ali mnogo mi je to zabadanja u toku dana,primetim tako sto zabode onaj sat na risiveru,vasa iskutva?

zaovaj problem zvao sam 19900 i rekli mi da ponovo instaliram risiver ja to uradio i prvi dan sve je ok bilo,i evo danas opet kad ne gledam tv tj kad je na stand by-u nekoliko sati (1,2) samo zabode risiver ili zamrzne kako god,a oni mi rekli ne bi trebalo da bude problema,ima li neko ideju sto mi opet zabada?

sta d auradim ,s obzirom da sam zvao callcentar,pomoc?

msm meni licno ne smeta mnogo jer kad gledam tad ne zabada,ali opet me nervira?
 
Apsolutno ista stvar se meni desavala. Kukao sam im jedno vreme pa mi zamenili uredjaj jer je sa signalom i ostalim parametrima sve bilo ok. I taj novi, isti uredjaj zabode s vremena na vreme...tako da nista nisam napravio u principu...
 
Hvala lepo... Jeste restart resio problem, ali onaj restart iz Menu-a,pa u tehnicka podesavanja/pocetna podesavanja/ Samo gasenje prijemnika kao restart meni nije pomogao, nego sam sve morao vratiti na pocetna podesavanja. :smash:
 
Hvala lepo... Jeste restart resio problem, ali onaj restart iz Menu-a,pa u tehnicka podesavanja/pocetna podesavanja/ Samo gasenje prijemnika kao restart meni nije pomogao, nego sam sve morao vratiti na pocetna podesavanja. :smash:
kada su kod mene bili zbog risivera lik je odradio sledece: ugasio na dugme iza, sacekao malo, drzao on/off dugme napred i onda (i dalje drzao dugme) upalio risiver nazad.... pojavio se neki "plavkasti" ekran i poceo je neki update.... rece mi da je to umesto onog hard reseta (volume -, volume + i on/off dugme zajedno)... sva podesavanja (moje liste i ostalo) su ostala...
mozes da probas ali na svoju odgovornost :)
 
Sad razmisljam da li da potpisujem ugovor i uzmem D3 V2.0
 
Pogledaj onu varijantu iptv uporedi cene uslove benefite i mane pa sam potom odluči
 
Isprobavao sam snimanje programa preko USB porta novog v2.0 risivera. Probao sam sa 16GB fleševima, Transcend i Kingston (USB 2.0). Samo prisustvo fleša u USB portu čini sistem nestabilnim i sporim, čak i kada se ništa ne snima. Iz nekog razloga naročito je sporo menjanje jačine zvuka. Često se dešava da zakazano snimanje ne uspe. Sinoć gledam nešto na TV-u i dobijam poruku "Započeto snimanje" kao što i treba jer je zakazano snimajne epizode neke serije na drugom kanalu. Kasnije hteo da pogledam to što je snimljeno ali nisam mogao. Vidi se da je snimanje bilo zakazano i da je nešto kao snimljeno, međutim nema opcije "Gledaj" mada ima opcije "Obriši snimak"!?. Takođe čini mi se da flash ometa i funkciju gledanja propuštenog. U SBB-u su mi rekli da je sistem bolje radi sa "pravim" hdd diskom umesto sa flash-om. Na žalost ne mogu da se pouzdam u njihovo mišljenje. Ne bih kupovao eksterni disk ako ću i sa njim imati iste probleme. Da li neko koristi eksterni disk za snimanje i da li ima ovih problema. Da li je SBB, ili možda Cisco, negde propisao specifikacije eksternog diska potrebne da bi sistem radio brzo i pouzdano (brzina transfera ili tako nešto)?


Hej, isti slucaj i kod mene! Danas dobio zelju da isprobam to snimanje, i zabo flash memorijicu, jedinu koju sam imao praznu..od 1 GB..Znam da je malo, al reko' da vidim samo kako to funkcionise..Da snimim minut bar..I on ga kao prepoznao, krenulo snimanje, ali posle nisam uspeo da pustim..Zapravo, nije bilo nigde opcija da se pusti, pa sam otisao tamo u meniju nasao snimljen materijal i kliknuo play na daljincu..I pojavio se znak play na ekranu i potom se nista nije desilo..zabod! Sve dok nisam izvadio flash..I tako probao par puta, i nista?!
Posle kad sam odustao od cele price, zabodem flash u komp da ga formatiram, i zavrsi on to za sekund, kad ono - pise da mi flash ima samo 47 MB memorije (od mogucih 1GB) ?! Nije valjda da mi je risiver za kablovsku trajno onesposobio flash memoriju?!?! Imate li ideju sta se to desilo i moze li se ispraviti?!

Ni na sajtu ni u uputstvu nisam nasao nikakve detalje o tom snimanju..Bas su skrti na informacijama..Gomilu bitnih stvari nisu rekli..Nemam ideju ni kolko bi prosecno zauzimao neki film koji bi snimio, kada bi snimanje radilo kako treba..
 
Moj drug je nedavno dobio isti risiver, i napravio sam mu listu sa zeljenim rasporedom kanala. Iz nekog razloga smo resetovali risiver, nazad, na dugme, kad ono- obrisa se lista i sve iz pocetka! :((( Sto se npr. kod mene na risiveru nikad nije desilo..A restartovo sam ga vise puta..


Inace, od letos imam taj novi Cisco D3 V2.0 receiver..U pocetku je imao momente da zabada i usporava, u poslednje vreme dosta redje..Mogu reci da sam zadovoljan..A obzirom da su opcije za pogledaj propusteno, premotavanje i ubrzavanje.. i neke stvari na video klubu jos uvek besplatne..meni Ok..za sada..
 
Posle kad sam odustao od cele price, zabodem flash u komp da ga formatiram, i zavrsi on to za sekund, kad ono - pise da mi flash ima samo 47 MB memorije (od mogucih 1GB) ?! Nije valjda da mi je risiver za kablovsku trajno onesposobio flash memoriju?!?! Imate li ideju sta se to desilo i moze li se ispraviti?!

U disk management-u (control panel/administrative tools/computer management) ćeš videti i tu drugu particiju, pa tamo sve obriši i formatiraj... sve je u redu... inače mislim da ti treba neki od novijih flasheva, zbog brzine rada, mada ni tada nije baš sve najbolje... za pregled fajlova možete iskoristiti Ext2Read


Da li je neko otvarao cisco v2.0, šta ima od hardvera? neke slike?
 
Poslednja izmena:
Ja od septembra imam ovaj risiver i stvarno malo imam problema sa njim. Par puta je zakucao sat, sto se resilo gasenjem i paljenjem uredjaja pozadi.

Sve u svemu daleko bolje od starog koji mi je u drugoj sobi i od koga bezim sada kada sam se navikao na ovaj novi :)
 
mislim da je novi risiver s..... sporo otvara kanale zabada cesto pregled za korisnike je mnogo veliki isaren valjda da nam skrene paznju na sve ostle nedostatke snimljeno na usb se nemoze gledati igde sem preko risivera itd itd ,e sad ljudi koji imaju tv sa CI slotom nemogu ga koristiti jer nece ovi iz sbb-a da daju kartice kao svuda u svetu sto je prednost jedan uredjaj manje koji je s.ra.... jedan daljinski manje koji je uzgred receno ogroman i raspored dugmica je uzas onaj stari mali risiver nije imao ovoliku sminku al je bio bolji i nikad nije izgubi listu kanala koju si sam napravio ali to je tako kod nas valda ce se i to brzo promeniti a bilo je jedno vreme pusteno par kanala u HD rezoluciji bez risivera i slikaje 10000000000000000 puta bolja bila nego sa ovim tako zvanim cudom tehnike v2 imao bih jos svasta da pisem al sam vec poceo da se nerviram dodje mi da trazim onaj mali nazad:mad:
 
e a kako ja da znam kad stigne nego novo azuriranje za ovaj d3 v2.0 risiver,da li stize preko poruke li moram da resetujem risiver i vidim ima li nekih novina?

i zasto mi i posle hard reseta zabada sat 3 puta dnevno u proseku?
 
U disk management-u (control panel/administrative tools/computer management) ćeš videti i tu drugu particiju, pa tamo sve obriši i formatiraj... sve je u redu... inače mislim da ti treba neki od novijih flasheva, zbog brzine rada, mada ni tada nije baš sve najbolje... za pregled fajlova možete iskoristiti Ext2Read


Da li je neko otvarao cisco v2.0, šta ima od hardvera? neke slike?

Hvala Gorane, uspelo je!:) Potpuno zaboravih na tu varijantu, tj. mislio sam da u disk management-u samo moze da se hendluje sa hard diskom, ne i externim memorijama..Sjajno!:)
U svakom slucaju, pisite kakva su vasa iskustva sa snimanjem, to je jedina operacija otprilike koju nisam bas izvalio kako radi..Nije da mi nesto posebno i treba sada, ali ko zna.. Pogotovu kad budu ukinuli tj. poceli da naplacuju ono 'gledaj propusteno' i 'pusti iz pocetka' :)
 
Zna li neko, kako da nateram daljinski od resivera da mi makar ugasi i smanji/pojača TV. Imam LG LH2000, i naravno novi resiver Cisco v2.0.
 
Pozdrav ljudi, planiramo da postanemo korisnici D3 kuća i imam par pitanja.

S obzirom da nam je puna kuća kablova i da je vrlo čudnovat raspored u stanu za sad nam je privlačnija opcija povezivanje preko adaptera nego razvlačenje novih kablova. E ono što mi se ne sviđa je cena. Iz SBB-a traže oko 6.000 din za kupovinu 2 adaptera od njih, a na moje pitanje da li sam u obavezi da od njih kupim ili mogu sam da nabavim, gospođica je počela nešto da mulja i rekla nešto kao da jesam u obavezi od njih da uzmem adaptere.

Zanima me koliko ima istine u tome? Ukoliko nema, zanima me koji su adapteri u pitanju i da li mogu jeftinije da prođem u redovnoj prodavnici? I posebno me zanima da li vrsta konekcije, tj da li su risiveri povezani kablom ili bežično ima uticaj na signal i kvaltet slike? Hvala puno na pomoći.
 
Ne moras da kupis adaptere od SBB-a. Mozes i sam da ih kupis, nisam siguran da ces ustedeti bog zna kolike pare. Obrati paznju na cene po internetu - cesto je data cena jednog adaptera, a tebi trebaju 2.

Ta veza nema nikakav uticaj na kvalitet slike, sluzi samo da se izvrsi autentikacija/autorizacija drugog receivera. TV signal do drugog receivera dolazi koaksijalnim kablom.

Pozdrav
 
Pozdrav svima.
Molio bih za jedno pojasnjenje ako neko zna.
Naime, uzeo sam LG 32ls570s i imam D3 v2.0 receiver, pa me zanima da li neki od 2 ethernet porta na zadnjem delu (obelezeni sa Ethernet i Multi TV) mogu da se iskoriste da se TV poveze na internet kako bi se koristila smart funkcija?
Kada stavim kabl u Multi TV port, nekih 10-ak sekundi trazi mrezu, ali izbaci neku gresku za DHCP. Kod Ethernet porta, nema nikakvih 10 sekundi "trazenja" mreze.

Hvala unapred.

Edit: Sve se ovo radi kako ne bih morao da uzmem WiFI dongle (nije bas zapelo za par hiljada, nego ako ne mora, tim bolje). Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Molio bih za jedno pojasnjenje ako neko zna.
Naime, uzeo sam LG 32ls570s i imam D3 v2.0 receiver, pa me zanima da li neki od 2 ethernet porta na zadnjem delu (obelezeni sa Ethernet i Multi TV) mogu da se iskoriste da se TV poveze na internet kako bi se koristila smart funkcija?
Kada stavim kabl u Multi TV port, nekih 10-ak sekundi trazi mrezu, ali izbaci neku gresku za DHCP. Kod Ethernet porta, nema nikakvih 10 sekundi "trazenja" mreze.

Edit: Sve se ovo radi kako ne bih morao da uzmem WiFI dongle (nije bas zapelo za par hiljada, nego ako ne mora, tim bolje). Hvala.

Moraš da kupiš ruter i spojiš ethernet port sa ruterom. A potšo vidim da nećeš da uzmeš WiFi, zanči da ruter imaš.
 
Da, imam router, ali je u drugoj sobi. Probacu da ga prebacim kod TV-a, pa javljam kako je proslo.
 
Taj ethernet port na d3 risiveru ne služi za internet konekciju. Trebalo bi da D3 v2 može da posluži i kao kablovski modem jer je isti integrisan ali za sada SBB ne omogućava konekciju na internet samo putem risivera već je i dalje za to neophodan poseban kablovski modem.
 
Odlicno. Ionako su to kanali koje najvise gledam
 
Drugari sutra moram da odlucim da li da uzmem duo mix i D3 V2.0 uz ugovor od 24 meseca pa bih vas sve molio da koji koristite kazete vrline i mane i da li uopste uzimati, prevashodno me interesuje zbog "pogledaj propusteno" pauza( ne znam ni da li ima ta opcija) i snimanje sadrzaja a kasnije mozda i HD...
Trenutno imam
y2u7aheg.jpg


I nisam prezadovoljan kvalitetom slike, EPG takodje...

Evo i slike jacine signala pa bih vas zamolio da javite vase jacine...

Hvala najlepse i uzdravlje.

9a4asure.jpg
u9avaquz.jpg
ypa6a5e4.jpg
 
Vrh Dno