Šta je novo?

Crysis 3

Kopiraj ovo u autoexec.cfg. Naravno prvo ga moras napraviti u glavnom folderu.
...

Hvala @starac za ova podešavanja. igra mnogo bolje radi sad bar mogu da je pređem, jedino počne malo da štuca kad me baš gomila napada.

Inače AI je baš glup, na srednjom težini ubiju me jedino ako idem rambo style na više njih a neubijem ih pre nego što mi potroše armor.
Par deonica sam uspeo sve da ih skinem za stelom, i to baš one grunt cephove.
Igra ima još dota bugova, na jednom loadingu mi crashovala i posle par sati na sred misije se zakucala igra.
 
Pa ja recimo primetim razilku samo kad spustim shading sa vh na h. A da ne pricam kakva je razlika kad bih isao i ispod h.
 
Igra je vrh, meni je za sad bolja od dvojke. Jeste da su senke malo tamnije ali meni ništa strašno, pogotovo posle Dead Space i 8og putnika gde sve kipi od mračnih detalja.
Ti podešavanja očas posla promeniš, sve zavisi gde si, ako si na otvorenom ti odradi ta podešavanja, pa uživaš u prirodi, a ako si u zatvorenom, ti opet odradi ta podešavanja, mada slobodno možeš da opališ tamnije detalje kad si unutar objekta, ma bitan je FPS! :D
 
Ovaj 1.1 apdejt je bolestan, igra mi je ionako bas dobro radila a sada bukvalno ne pada ispod 45 fps i to u misiji gde sve prsti od eksplozija na ogromnom prostoru (misija sa bagijima), bukvalno sve klizi na very high teksturama, SMAA medium i ostalim medium podesavanjima, da ne poverujes, mislim da je prosecan fps bar za 5 veci nego pre apdejta (sada je preko 55 fps).

Kada bi sve igre izgledale i radile ovoliko dobro ne bih menjao ovu 5850 jos godinu dana bar.
Kod mene radi isto, ni 1mm bolje performanse.
Citiram:
Significant optimisation to Medium detail settings (PC Only)
Particle optimisation (PC Only)

Kad odrade za Very High bice razlike, ovako nista. :(
 
Poslednja izmena:
Kopiraj ovo u autoexec.cfg. Naravno prvo ga moras napraviti u glavnom folderu.



Ma sve mi je jasno. No moze se to puno bolje optimizirati.

Nemam nista protiv toga da se grafika/fizika gura naprijed. Ali odredjeni efekti i detalji se maltene ne primjecuju, niti bitno utjecu na izgled igre.

Glavni folder nije Bin32?
 
Nije, to je jedan niže tj. Crysis 3.
 
Hvala @starac za ova podešavanja. igra mnogo bolje radi sad bar mogu da je pređem, jedino počne malo da štuca kad me baš gomila napada.

Inače AI je baš glup, na srednjom težini ubiju me jedino ako idem rambo style na više njih a neubijem ih pre nego što mi potroše armor.
Par deonica sam uspeo sve da ih skinem za stelom, i to baš one grunt cephove.
Igra ima još dota bugova, na jednom loadingu mi crashovala i posle par sati na sred misije se zakucala igra.

S tim radi duplo bolje.

Jos kad bi se moglo posebno tweakovati za indoor levele?

Mada igra mi je toliko bez veze da necu vise da se trudim oko toga.

Brisanje.
 
Ne samo da zakrpa ne donosi nikakvo ubrzanje nego posle njene instalacije trepere senke na travi, kako to lose izgelda. Pre zakrpe ovoga nije bilo. Dakle uninstall igre i ponovo install, druge nema. Njima svaka cast na nogokucu!
 
Ne samo da zakrpa ne donosi nikakvo ubrzanje nego posle njene instalacije trepere senke na travi, kako to lose izgelda. Pre zakrpe ovoga nije bilo. Dakle uninstall igre i ponovo install, druge nema. Njima svaka cast na nogokucu!

Meni je dobrodosla zakrpa jer mi lekfix2 nije radio pa nisam bio u mogucnosti da se obracunam sa finalnim boss-om.
 
Odličan review :D

[YOUTUBE]yQXbyeztSe4[/YOUTUBE]
 
To onaj lik što je radio: "Charlie the Unicorn" serijal? :D
 
Pošto sam senke i sve drugo stavio na low, pa su mi zadaci u objektima bili malo više mračniji, pogotovo noću, onda sam osvetljenje u glavnom meniju stavio na 70% i sad je sve taman kako treba. ;)
 
Poslednja izmena:
Evo i mog skromnog misljenja. Dakle, igra mi se za sada dopada cak i vise od keca i dvojke. Graficki je vrhunski odradjena, i da i meni je sve na high i zakucano na 30fps. Par stvari mi ipak smeta. Za pocetak u nekim scenama kolicina detalja je zaista prevelika, tako da mi se desava da se pogubim i ne kapiram ni gde sam ni kuda sam posao. Ona visoka trava je dobra ideja ali malo je konfuzno kretati se kroz nju, ali hajde to mozemo i da zanemarimo. Drugo, kada ste u nekoj vodi i ronite, ne postoji ni jedan nacin orjentacije, mislim da ne filozofiram, voda je stalno mutna, tako da se sve svodi na gledanje u radar. Kada su mogli da ubace one vesele veverice, ako ste ih provalili, onda su mogli i nesto da urade sa vodom. AI je vrhunski i mnogo je jako ono filovanje bombama kada vam provale poziciju. Od oruzja ne uspevam da se setim da li je u dvojci postojao onaj Tajfun ili kako se vec zove mada mi se cini da je sada nekako lakse srediti vanzemaljce, odmah dodjete do ekstra oruzja i deri. EMP bombe i one letece kugle koje prase EMP su veliki plus.
 
Ja sam se navuko na luk i strelu, koristim ga kad god imam priliku, žao mi je samo što onih budženih strela ima po 3, a standarnih 9 komada, to bi ja digo na 100 i udri bagru vanzemaljsku! :D
 
Evo i mog skromnog misljenja. Dakle, igra mi se za sada dopada cak i vise od keca i dvojke. Graficki je vrhunski odradjena, i da i meni je sve na high i zakucano na 30fps. Par stvari mi ipak smeta. Za pocetak u nekim scenama kolicina detalja je zaista prevelika, tako da mi se desava da se pogubim i ne kapiram ni gde sam ni kuda sam posao. Ona visoka trava je dobra ideja ali malo je konfuzno kretati se kroz nju, ali hajde to mozemo i da zanemarimo. Drugo, kada ste u nekoj vodi i ronite, ne postoji ni jedan nacin orjentacije, mislim da ne filozofiram, voda je stalno mutna, tako da se sve svodi na gledanje u radar. Kada su mogli da ubace one vesele veverice, ako ste ih provalili, onda su mogli i nesto da urade sa vodom. AI je vrhunski i mnogo je jako ono filovanje bombama kada vam provale poziciju. Od oruzja ne uspevam da se setim da li je u dvojci postojao onaj Tajfun ili kako se vec zove mada mi se cini da je sada nekako lakse srediti vanzemaljce, odmah dodjete do ekstra oruzja i deri. EMP bombe i one letece kugle koje prase EMP su veliki plus.

:banana::banana::banana:
 
Drugo, kada ste u nekoj vodi i ronite, ne postoji ni jedan nacin orjentacije, mislim da ne filozofiram, voda je stalno mutna, tako da se sve svodi na gledanje u radar.
Za orjentaciju u vodi najbitnije je da pratis mehurice kada izdahnes vazduh i ako ides za njima odvesce te na povrsinu. :p
 
Poslednja izmena:
Zavrsio igru.. posle patcha 1.1 izgleda da je fps nesto veci i stabilniji. Kao sto je vec receno igra je dosta kraca od dvojke, kec da ne racunam.
Ne svidja mi se sto je igra dosta tamna, "mracna", nivoi su veci, kvalitet grafike je standard za crytek. Sve u svemu dobra igra mada me nije toliko impresionirala da je prelazim jos jednom. Jedino ako Maldo napravi neko cudo. :D Najbolji fajt je bio sa mastermajndom. :)
 
kvalitet grafike je standard za crytek.
Vala baš za sve ovo što je prikazano u opšte nisu morali da rade Cry engine 3, ovako nešto bi sasvim lepo radilo i na CE2 al aj.
Za mene je kec i dalje legendaran!
 
Znaci po tebi trebali su da rade igru u endzinu prvog Crysisa? I dvojka i sad trojka radjene su Cryengine 3.
 
Ma da, pa najbolje da nista novo ne ubacuju vec da se sve radi u starom engine-u. Hm.
 
Pardon, pobrko sam pojmove!
Zbog svih tih silnih najava pomislio sam da je ova kriza rađena na potpuno novom enginu, obzirom da se reklamira pod nazivom 7 čuda novog krajteka, razvoj novog engina je koštao 22 miliona, tako nešto, pa se tu pominje i novi Sniper 2 koji je isto rađen u CE i eto, zbog takvih stvari sam pomislio da je nova kriza rađena u novom enginu, a da je dvojka rađena u CE2.
 
Poslednja izmena:
Kriza 2 je radjena u CE3, a ovaj poslednji, treci, je radjen takodje u CE3, samo poboljsanom, sa dosta novotarija u sebi.

Mozda, ovako, subjektivno, prvi deo, sa odredjenim modovima, izgleda vrh i dan danas, pa mozda u nekim momentima i privlacnije od novog engine-a.

Evo nekih primera prve-modovane krize:




 
Poslednja izmena:
Meni je igra solidno dobra za jedan FPS sto kriza i jeste. Grafika je boli glava :) Al ozbiljno, neznas gde da gledas i cemu vise da se divis. ako ovo nije nextgen onda kako li ce to da izgleda. Sve ostalo je klasika mada mi se dvojka cinila mnogo vecom(imala vece mape, i vise mesta prilaza). Samo mi je zamerka kao u i FarCryju 3 tezina :( Imas nanosut i sve pogodnosti modovanja, i jos ti daju luk koji ubija iz jedne strele i ostajes kloukovan kad pucas, meni je to gamebreaker. Nisam ga jos okrenuo do kraja ali po onome sto sam video Crysis 2 je za mene i dalje najbolji u serijalu.
 
Da, zaboravio kod novih pogodnosti da sada mogu da se taguju neprijatelji kroz zid? WTF + nanosuit + bow..
 
Nazad
Vrh Dno