Šta je novo?

Crysis 3

Imam problem, dok završim prvu onu misiju na brodu, kad me oslobode i sad kad treba da izađem napolje, misija 2, kriza se zamrzne, zašto?

Par fotki

Crysis3 2013-03-01 22-00-30-08.jpg Crysis3 2013-03-01 23-04-53-87.jpg Crysis3 2013-03-01 23-10-42-58.jpg Crysis3 2013-03-01 21-59-28-54.jpg Crysis3 2013-03-01 21-58-43-51.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako koristiš radeonpro, do njega je. Neka opcija baguje sa Krizom...
 
Pa isključio sam ga.
sad ću da obrišem i profil krize u RP!

edit
Jok neće, i dalje mi se zamrzava. :S:
 
Poslednja izmena:
Updata 1.1 je rešio problem!
Puno meni ovaj prorok leti po ekranu, a i smotan je, brate zapinje za svaki kamen i žbun!
 
Pa kad zuris da predjes igru. :D
 
Izasao DX10 hack i ja ga skinuo rar tezak 29mb ali nikako da skinem pasword da raspakujem ako ga neko zna nek postavi, imam Gainward gt9800 512mb
 
Izasao DX10 hack i ja ga skinuo rar tezak 29mb ali nikako da skinem pasword da raspakujem ako ga neko zna nek postavi, imam Gainward gt9800 512mb

Fake druze, nema nikakav password to ne radi. Ti !dioti sto te fake stravi postavljaju rade zbog novca, znaci svaki covjek sto klikne na taj link i skine to $ranje kratko receno daje njemu/njoj ca$h.
 
Poslednja izmena:
Nije ni logicno, otkad pratim gaming scenu kad god je neka "naprednija" igra izvisila za podrsku za stariji DX, nikad do sada nije se pojavio patch koji je omogucio vlasnicima nekompatibilnog hardvera pokretanje. Istini za volju da su hteli mogli su da naprave podrsku ali su svesni da od DX10 hardvera ima 2 ili 3 karte max koje ovo mogu da teraju na low/meduim i to je extra hardver tipa 4870x2 isl. koji je prodat u malom broju primeraka i cini minorno trziste. Svi ostali bi samo kukali kako je igra prezahtevna/neoptimizovana.
 
Moja konfa je
E8500 3.8GH
P5Q PRO
2X2GB Kingston HyperX DDR2
Gainward gt9800 512mb 700MH Mem 2000MH
HDD Samsung 640GB
Codegen 500W
Dosada mimje svaka igrica radila na ultra izuzev BF3
Koju Grafu da pazarim polovnu u skladu sa napajanjem
plus imam stari TV gde preko kompa pustam crtace
kazu da ima neki adpter VGA na S VHS ali da li
to radi drug mi reko da njegov brat ima NV6500
i da taj adapter radi kako treba ali da ga nema u prodaji ???
??????????????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????????????????????????????????
 
Tebi treba i novi procesor (neki ljudski quad-core) a sa time i nova maticna, ram.
Ako hoces i novu graficku treba ti i bolje napajanje tj. neko kvalitetnije.

Nema leba od Krize 3 na dual-core cpu. :smash:
 
^ cudno, c3 izgleda bolje od c2 i ima neke fizike :d ali nije tolika revolucija u odnosu na dvojku (dx11 i haj teksture) koja solidno radila na c2d e8400 (3,8Ghz) sa 5850.
 
Neki su ovdje govorili kako u ovoj igri postoje i velike otvorene mape?

Ja to nisam vidio!

Tebi treba i novi procesor (neki ljudski quad-core) a sa time i nova maticna, ram.
Ako hoces i novu graficku treba ti i bolje napajanje tj. neko kvalitetnije.

Nema leba od Krize 3 na dual-core cpu. :smash:

Ima, ima!

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?281779-Crysis-3&p=3197578&viewfull=1#post3197578

Igra je lose optimizirana. U visokoj travi GPU usage je oko 50%, znaci tamo gdje je najmanji fps? Nema smisla!

U C1 je GPU usage uvijek iznad 95%.
 
@starac, u visokoj travi imas gpu usage 50% jer igra/''fizika'' te visoke trave ubiju cpu, ja tu sa naklokovanim phenomom imam 85-98% gpu usage ali solidan fps. U ostalim situacijama 99%.

A velike i otvorene mape u c3 postoje, par takvih lokacija gde se nista ne desava i koje moras da pretrcis da bi dosao do hodnika gde ces da pucas na retardiran ai :d
 
Zašto u puci nema municije, ja ne mogu nigde da je nađem i sad ne mogu da mrdnem iz te jame?!

Crysis3 2013-03-02 10-26-28-01.jpg
 
Neki su ovdje govorili kako u ovoj igri postoje i velike otvorene mape?

Ja to nisam vidio!



Ima, ima!

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?281779-Crysis-3&p=3197578&viewfull=1#post3197578

Igra je lose optimizirana. U visokoj travi GPU usage je oko 50%, znaci tamo gdje je najmanji fps? Nema smisla!

U C1 je GPU usage uvijek iznad 95%.

Video sam ovaj tvoj post, ali nisam bas obratio paznju na travu.
Ali bilo mi cudno prvi nivo mi radi na medium skroz stabilno, a kad sam usao u onu Njujoršku džunglu tu je počeo CPU da guši.
Mogli su da ubace opciju za statičnu travu, ono talasanje na vetru ubija.

C2 sam igrao i radio mi skroz OK, a ovo kao da imam Pentium III u računaru.
 
Video sam ovaj tvoj post, ali nisam bas obratio paznju na travu.
Ali bilo mi cudno prvi nivo mi radi na medium skroz stabilno, a kad sam usao u onu Njujoršku džunglu tu je počeo CPU da guši.
Mogli su da ubace opciju za statičnu travu, ono talasanje na vetru ubija.

C2 sam igrao i radio mi skroz OK, a ovo kao da imam Pentium III u računaru.

r_motionblur = 2
r_MotionBlurShutterSpeed = 0.0024
r_ssao = 1
r_ssao_quality = 1
r_ssao_radius = 1
r_ssdo = 0
r_Sharpening = 0.30
e_Tessellation = 0
r_WaterTesselationHW = 0
e_viewdistratio = 15
e_viewdistratiodetail = 15
e_viewdistratiovegetation = 15
e_ShadowsMaxTexRes = 512
e_ShadowsResScale = 1.4
e_ShadowsPoolSize = 512
e_VegetationSpritesDistanceCustomRatioMin = 0.25
e_VegetationSpritesDistanceRatio = 0
r_DepthOfField = 0
e_MergedMeshesInstanceDist = 1.00
e_MergedMeshesViewDistRatio = 15
e_LodRatio = 4
r_colorgrading = 0
r_ChromaticAberration = 0
e_particlesobjectcollisions = 0
e_particlesshadows = 0
e_particlesforcesoftparticles = 0
e_ShadowsTessellateCascades = 0
g_radialBlur = 0

Kopiraj ovo u autoexec.cfg. Naravno prvo ga moras napraviti u glavnom folderu.

@starac, u visokoj travi imas gpu usage 50% jer igra/''fizika'' te visoke trave ubiju cpu, ja tu sa naklokovanim phenomom imam 85-98% gpu usage ali solidan fps. U ostalim situacijama 99%.

A velike i otvorene mape u c3 postoje, par takvih lokacija gde se nista ne desava i koje moras da pretrcis da bi dosao do hodnika gde ces da pucas na retardiran ai

Ma sve mi je jasno. No moze se to puno bolje optimizirati.

Nemam nista protiv toga da se grafika/fizika gura naprijed. Ali odredjeni efekti i detalji se maltene ne primjecuju, niti bitno utjecu na izgled igre.
 
Ma da, ja instalirao updata 1.1 a nisam uradio restrart igre, za sad sve piči.
Za travu ste u pravu, baš ubija preformanse.
 
Mogu reci da posle update-a igra siba samo tako.... Ona livada ubedljivo je najvise gusila komp tj. proc zbog te real time trave a ostali nivoi i to oni ogromni sto ih prelazim sa buggijem rade odlicno... Ali i dalje mi je igra njesra :D
 
Od onog tipa sa par strana nazad sam video trik za optimizaciju i evo mojih podešavanja sa sve dupliranim frame rate, a razlika u izgledu, meni je za sad neprimetna.
Znači, prva podešavanja su na Max i frame rate je na 62 ali kad uđem u igru, on pada na 17, na trugim podešavanjima frame rate skače i na 41, doduše ovde je sad 32.

Crysis3 2013-03-02 18-57-03-82.jpg Crysis3 2013-03-02 18-58-04-01.jpg Crysis3 2013-03-02 18-58-40-82.jpg Crysis3 2013-03-02 18-58-50-82.jpg

Mašina je iz potpisa. :wave:
 
Stavi teksture u glavnim podesavanjima na High. Ovde sa screen-a stavi AA na x4 i particles na High, sve ostalo na Low. Radice ti jos bolje a izgledace ti identicno tokom igranja :)
 
Ovaj 1.1 apdejt je bolestan, igra mi je ionako bas dobro radila a sada bukvalno ne pada ispod 45 fps i to u misiji gde sve prsti od eksplozija na ogromnom prostoru (misija sa bagijima), bukvalno sve klizi na very high teksturama, SMAA medium i ostalim medium podesavanjima, da ne poverujes, mislim da je prosecan fps bar za 5 veci nego pre apdejta (sada je preko 55 fps).

Kada bi sve igre izgledale i radile ovoliko dobro ne bih menjao ovu 5850 jos godinu dana bar.
 
Mene nesto zezao update, nije mi pokretao igru s nijme. Moguce da sam ja nesto lose uradio ...

No nebitno mi je ako se dobija samo malo na FPS-u, iovako mi radi na 60-90FPS sa onim podesavanjima koja sam i Djordju napisao :)
 
Nema tu sta da se budzi, samo instaliras apdejt i zalecis sa odgovarajucim lekom. Ako vec imas 60-90fps zrtvuj jos 10 u proseku i stavi sve na medium, ipak igra izgleda osakaceno kada je sve na low.
 
Ma jok, upravo mi isto izgleda :)

Jedino zavaljujem shading koji malo zatamni stvar, igrao sam jedno vreme sa vecinom stvari na High i teksturama na Very High (i dalje su na VH), zatim sam prebacio na ovo sto sam rekao i izgleda mi odlicno i radi kao da je COD :)

Najbitnije je da su teksutre na High ili Very High ..
 
Vrh Dno