Šta je novo?

Crysis 2 [pc only]

DieH@rd

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
4,994
Poena
465
Today EA and Crytek announced Crysis 2 for the PlayStation 3, Xbox 360 and PC.

The next instalment of Crysis will be the first game built on Crytek's CryENGINE 3 and will be released for the PlayStation 3, Xbox 360 and PC. EA will publish the game.

"The development of Crysis 2 marks a major stepping stone for our studio," said Cevat Yerli, CEO and President of Crytek.

"This is not only the next game in the Crysis franchise, it’s the first title we are developing for consoles and the first title being built on CryENGINE 3. We are excited to have the support of EA Partners again as we work together to make the launch of Crysis 2 a huge event."
http://www.gamezine.co.uk/news/crytek-announces-crysis-2-consoles-and-pc-$1300130.htm

Verovatno cemo uskoro na E3-u videti snimke igre, najverovatnije na EA pres konferenciji veceras u 23h. Bice live prenosa na netu sigurno.
 
Crysis 2 will be a multiplatform game

http://gaming.hexus.net/content/item.php?item=18658

Electronic Arts announced today that it has agreed to a deal extension with Crytek to publish Crysis 2.

Crytek is building Crysis 2 on their new state-of-the-art multiplatform game development solution CryENGINE 3 for the Xbox 360, the PS3, and the PC.

“The development of Crysis 2 marks a major stepping stone for our studio,” said Cevat Yerli, CEO and President of Crytek. “This is not only the next game in the Crysis franchise, it’s the first title we are developing for consoles and the first title being built on CryENGINE 3. We are excited to have the support of EA Partners again as we work together to make the launch of Crysis 2 a huge event.”

“Nothing speaks more to the success of the EA Partners program than when a studio the caliber of Crytek continues to work with us,” said David DeMartini, Senior Vice President and General Manager of EA Partners. “Crytek is already one of the elite PC development studios in the world and we are excited to have the opportunity to partner with them in bringing their award-winning technology and gameplay to more platforms and a wider audience with Crysis 2.”

The first details and screenshots are expected to be revealed at E3 this week.

Boranija :)
 
Ovo je PC only tema. Konzolasi imate svoju sobu.
 
Zakasnio sam minuticu :)

Ma dobro, ima to i svoju svjetlu stranu! Mislim bar ce konzolasi imati materijala za svadju, ono cija verzija je manje nazubljena :)
 
Hmmm, izgleda da ce se nastavak imati neuporedivo losiju grafiku mego prvenac...

Sve sto je dosad prikazano je sa PS360 i to kao demonstracija engine-a, ne iz igre. Neki sajtovi su cak slike iz Lifesys moda prikazali kao CE3 materijal.

PC shotova/trailera jos nema, tako da relax.
 
Poslednja izmena:
To je CGI iz Blur Studija, koriscen kao target render. Taj video ide na bonus disku kao deo "making of Crysis" materijala.
 
U kom smislu "nisu nista naucili" ...? Jel se to u teaseru vidi nesto sto ja ne vidim, ili sta? :)
 
Yerli explained that the very competitiveness of Crytek was at stake. He said that while Crysis was successful from a critical and commercial point of view, but it's breaking even to making some profit. "Going forward we need to be more profitable, and the only way to do that is logically to move our company toward the consoles," Yerli said.

Yerli explained that the CryEngine 3 was a significant breakthrough for the company. He said that it's capable of scaling performance considerably, so he maintains that the PC version of Crysis 2 will look far better than the Xbox 360 and PlayStation 3 versions. At the same time, the console games will be as state-of-the-art as possible for those platforms.

We don't need to dumb down the game; the technology provides all the horsepower we need to make a kick-ass 360 game, a kick-ass PS3 game, and push the PC gaming forward still," Yerli said.

When asked if that sounded like a contradiction, he responded that you have to think of technology as a tool that can scale. He said the game's content scales to the platform it's on. "The PC version will look better, because of the fact that the PC can do more. It will be scaling up. But on the consoles, you're competing with console games," he said. "The goal is to be the best looking game on PS3 [and] the best looking game on 360 in the entire market." On the PC front, Crysis 2 will compete with the original Crysis, which still sets the bar for PC graphics.

"Warhead was a financial success, Warhead was a critical success, Warhead won numerous awards," Yerli said. DeMartini said that it got great reviews and "we were very happy with it." Yerli wouldn't rule out future PC-only games, but Crysis "is our flagship franchise" and they want it to get it to as many gamers as possible.

http://au.pc.ign.com/articles/989/989158p1.html
 
Poslednja izmena:
U kom smislu "nisu nista naucili" ...? Jel se to u teaseru vidi nesto sto ja ne vidim, ili sta? :)
Ma ne bre, mislio sam na svo to prelaženje na konzole, što je po meni 'gaženje po oranju':D sry ,nisam bio dovoljno jasan:) Nadam se da se to prelaženje neće loše odraziti, ali čisto sumnjam...previse platformi, previše vaganja...
 
Pa, moze da bude svega i svacega. Mozda ce igra dobiti auto-aim (pardon, aim-assist koji se jelte, jedva oseca:D), mozda odjednom vanzemaljci po ostrvu razbacaju gomile hodnika, kanala i chest-high-walls-a, mozda se gameplay naprasno pretvori u "klikni dugmence-ubij bossa" ...

Neki ce pljuvati po igri glumeci PC elitizam, jerbo su "predvidjali" ovaj korak Cryteka pa skidali krizu i warhead sa warez-a, neki ce izmisljati kojekakve gluposti o fizici i oruzjima od kartona, smetace im zbunje...nekima ce igra biti "bez duse", "price", "tech demo"...itd itd

A mozda igra ispadne dobra:D
 
Joj sto mrzim ove teaser-e, bolje da mi nista ne prikazu nego da minut gledam kako se slova obrcu. To me podseti na south park kad gledaju teaser za terensa i filipa koji na kraju samo prdnu. Isto i ovde, gledam a znam sta ce da se sklopi a i dalje gledam, celih minut i 10.
 
OK, znači očekujemo over the shoulder TPS sa chrosshairom od pola metra prečnika, auto aimom i cover mehanikom. Nema frke Osmanilje...

Da, znam da je nex999 sarkastičan ali više me ništa ne može iznenaditi.
 
Zanimljivo u trejleru, na čaurama uopšte nema tragova udarne igle, možda ispadaju iz fabrike a ne iz puške:D

Mada trejler izgleda fensi:D
 
Sa onim "Crysis still sets the bar for graphics..." se slažem. Igra izašla 2007, a kad se nabudži sa TOD modovima - ništa lepše se ne može videti niti igrati, a da postoji :). Džaba im svi trikovi na konzolama. Ono je genuinely perverzno-lepo! I dan danas, posle dve godine! I Crysis onakav kakav je kod mene na mašini, teorije nema da radi na PS3 ili Xboxu, pa ni da ga skaliraju iz 540 linija u 720p. Prosto, bolestan je nivo detalja, pa se i mašina iz potpisa ponekad muči (doduše u 1920 x 1200).
 
Maxo koje modove koristis, do sada sam igrao samo na default max, hteo bih vidim i nabuzdenu varijantu.
 
Hvala, Colt!
 
Poslednja izmena:
Neko "sazimanje" informacija od pre sa ovim novim, uz predvidjanje (mogucih) rezultata, kacim link jer i ja imam slicno misljenje o ovome...moze biti, a i ne mora:)

Crysis 2: Why PC Gamers and Console Gamers Win

E bas me interesuje kako ce grafika biti bolja nego u prvom delu, a ono kenjanje kako jedan tim razvija za konzole drugi za PC to je laz, Crytec je ogorcen na PC zbog slabe prodaje prvog dela zbog piraterije pa me ne bi cudilo da uvale neko budjavo ******.
 
Eh...ajmo opet...

Crytek NIJE ogorcen zbog "slabe" prodaje zato sto prodaja NIJE BILA slaba, naprotiv. Piraterije jeste bilo, ali su od prodaje zaradili sasvim fino. Warhead, na primer, ne bi ni izasao da su bili ogorceni kao sto rece. O tome necu vise da razglabam jer je vec milion puta objasnjeno, a i sam Cevat je vise puta pominjao da je zadovoljan kako je igra prosla na trzistu.

Takodje, cinjenica je da su u toku prosle godine prosirili firmu i kupili Free Radical studio (poznat jedino po konzolnim naslovima), i osnovali jos jedan. Mozda fore radi?

Prelazak na multiplatform je logican, ljudi ne zele da budu ograniceni samo na jednu platformu, firma zeli da postane veliki igrac i mora od necega da zivi, a to su igre i naravno, endzin. U suprotnom, morali bi i dalje da posmatraju kako neka trecerazredna igra koja u sebi nista kvalitetno nema biva konkurentna njihovoj igri (koja je superiornija u svakom aspektu), samo zato sto izlazi za sve moguce platforme. A u razvoj iste su pukli milione. Dok su ovi samo licencirali Unreal3 i zbrckali igru u editoru.

A o tome da li ce grafika biti bolja, ili nece, to niko sa sigurnoscu ne moze da kaze, jer mnogima je i grafika iz CoD 4 bila bolja.
Crytek je stekao ime praveci vizuelno fantasticne igre, najavljuju da ce se to ponoviti opet, a endzin koji su razvijali u prethodne 2 godine (a i dalje razvijaju), u startu ima puno boljih, naprednijih a i optimizovanijih stvari od trenutnog CE2.
Ako te bas zanima, procitaj ovo, mozda te zainteresuje.

Ili je bolje ici nasom narodnom, "na ovom svetu sve je laz..."
 
Poslednja izmena:
Crysis se odlicno rasprodao. A sto se tice prelaska na multiplatform igre, ok je to sto Crytek hoce da sto vise rasproda svoj engine, ali nema potrebe da svoju igru razvijaju za vise platformi. Crysis je mogao ostati PC exkluziva.

Pretvaraju se u ono sto se i Epic pretvorio. Iznenadio sam se kada sam cuo da ce UT biti multiplatform igra. Zato je i slabo prosao na PC-u.

A Crysis je vec zaglupljen kada napravimo poredjenje as Far Cry.
 
Na ovom teaseru se ne vidi ništa, osim možda da se igrica seli sa tropskog ostrva u urbana okruženja. To je i logično jer aktuelne konzole ne mogu renderovati okruženje sa onolikim rastinjem. Može Crytek da priča šta god hoće, Crysis 2 će izgledati skromnije od Crysisa 1.
 
Nazad
Vrh Dno