Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bukvalno je organizam rekao: kakva korona, imas druge brige da brines sad :)

Bris se uzima i iz nosa i iz grla. Sad ne znam da li je dovoljno da u bilo kom bude virusa pa da te proglase pozitivnim, ili mora iz oba.

Ne znam da li je bilo, ali po netu vidim vesti da je lečenje Remdesivir lekom neuspešno, bar je tako klinička studija u Kini pokazala, doduše rekao bih na malom uzorku ljudi i stopirali su studiju zbog nuspojava leka.

https://www.bbc.com/news/world-52406261
 
Poslednja izmena:
Bilo je pre 2-3 strane, neuspesno za sad ali nastavljaju razvoj dok ne nabodu ukratko.
 
23. dana sve ukupno.

Upravo su me zvali iz Zavoda za transfuziju krvi, taman smo utvrdili termin kad bih išao da dam plazmu, ali je onda postavila dodatna pitanja i sve je palo u vodu. Obzirom da sam ipak kašljao i da je snimak pluća pokazao neke senke, što se vodi kao upala pluća, krvnu plazmu ne mogu da dam u naredna tri meseca, znači mogu tek u julu.

Što se tiče procedure za davanje krvne plazme, prvo se ide jedan dan da se odrade testovi, vadjenje krvi, utvrdjivanje krvne grupe, biohemija itd, pa ako je sve ok, dolazi se drugi dan i daje se plazma, u suštini priključen sam kao na neki aparat nalik na aparat za dijalizu, krv prolazi kroz to i izdvaja po 150ml u ciklusu, nekoliko puta, i potom vraća ostatak krvi meni. Cela procedura traje oko 45min.
 
24.04.
3563 testirano, 207 pozitivno, 95 na respiratoru, 5 umrlih.

Sad je objavljeno da je vikend isto petak 18h do ponedeljka 05h ujutru.
Popustanje mera: dozvola da rade zatvorene pijace, frizerski saloni, teretane. Obavezno zakazivanje uz sve mere zastite.
 
Poslednja izmena:
24.04.
3563 testirano, 207 pozitivno, 95 na respiratoru, 5 umrlih.

Sad je objavljeno da je vikend isto petak 17h do ponedeljka 05h ujutru.
Popustanje mera: dozvola da rade zatvorene pijace, frizerski saloni, teretane. Obavezno zakazivanje uz sve mere zastite.

Prerano je ovo. Potreban je maksimalan oprez, a ova popuštanja nisu korak u dobrom smeru. Trebalo je sačekati još.
 
Irci sklanjaju priličan broj privremenih mesta za testiranje, preračunali se. Za sledeću nedelju najavljuju otvaranje 15 lokala Supermac's-a. Videli i oni da ne može ovako.
 
Ne razumem logiku da rade teretane - ako se negde izbacuju velike kolicine kapljica u vazduh, to je tamo. Hajde pijace i razumem, ljudima je potrebna hrana, ali teretane, mislim da smo poprilicno poranili sa popustanjem.
 
Ispravio za 18h, hvala.
I ja mislim da je rano. Danas zovu suprugu koja je frizer cim culi da ovi dozvolili da zakazu. Ona inace nije radila od 16 marta i pre zabrane zbog mene (astma). I ja mislim da je rano, ona kaze da nece ponedeljak sigurno, mozda utorak ali videcemo.
3500 testiranih i 200 pozitivnih, nista tu jos nije proslo. Tek danas je palo ispod 6% kako kazu, tek ispod 5 je kao neki znak da moze da se neke mere popuste.
Na sajmu i sad ima 216 ljudi.
Teretane od ponedeljka ali ko je pametan nece ici neko vreme. Da vezbas pod maskom, ne znam koliko je moguce zbog disanja.
 
Poslednja izmena:
Pa bolje odeš u šumu i udri kakva crna teretana na proleće pa sve i da nema korone
 
Danas u 27. marta kod Više poslovne kafići rade punom parom
 
Meni nedostaje teretana pošto sam pre vanrednog stanja baš bio u finom treningu ali takođe prvi ne planiram da u istu krenem bar još mesec dana. Više bi mi značilo da mogu vikendom da izađem iz kuće.

Tapatalk pro using S10e
 
I meni nedostaje vikend za neki fitnes. Preko nedelje nemam kad od posla, ne mogu da stignem, a onda dođe vikend i provedem ceo uz comp ili na terasi.
 
Nisu ovo uopšte lake odluke, da li popustiti da malo krene život ali i virus, ili nastaviti sa čvršćim merama koje prazne budžet celoj naciji i dovode mnoge u problem. Ne branim odluke ovih naših ali svi sad hodaju u mraku, a znaćemo šta je bilo najpametnije tek kad se budu sagledavali efekti.

Nije to ne znam koji gest, meni je to prilično normalna stvar, i ranije sam bio davalac krvi dosta puta, jedino sam ovaj put bio kivan na državu zbog tretmana svih nas.

Ja sam postao kivan na državu i prestao negde oko 10-og davanja krvi. Kao srednjoškolac sam počeo da dajem, video od ćaleta koji je to ceo život radio i kao cool mi bilo. Nastavio sam na faksu u NS da idem redovno dok nisam skontao da mi otprilike svako treće davanje nisu zavodili, tj. pisali u knigama da sam odbijen iako nisam bio. Saznao sam potpuno slučajno jer me je jedna mlada sestra pitala što sam bio odbijen prošli put. Ja kažem nisam nikada bio odbijen, ona mi okrene svesku i imam šta da vidim - od 6 davanja kod njih, 4 su kao uzeli a 2 puta kao nešto nije bilo u redu sa uzorkom. A ja uredno svaki put dajem krv jer mi je krvna slika za primer ceo život. Onda sam zamolio cimere koji su isto davaoci bili da provere... i oni su tako bili "odbijani" po par puta gledano po knjigama iako se to nikada stvarno nije desilo. Ne mogu da opišem koliko sam tada ljut i besan bio - neka gamad prisvaja i krade ~30% našeg poklona i čina dobre volje iz ko zna kog razloga (pretpostavljam da se izvozi za prodaju). Oboje cimera su isto prestali da daju tada.
 
Ispravio za 18h, hvala.
I ja mislim da je rano. Danas zovu suprugu koja je frizer cim culi da ovi dozvolili da zakazu. Ona inace nije radila od 16 marta i pre zabrane zbog mene (astma). I ja mislim da je rano, ona kaze da nece ponedeljak sigurno, mozda utorak ali videcemo.
3500 testiranih i 200 pozitivnih, nista tu jos nije proslo. Tek danas je palo ispod 6% kako kazu, tek ispod 5 je kao neki znak da moze da se neke mere popuste.
Na sajmu i sad ima 216 ljudi.
Teretane od ponedeljka ali ko je pametan nece ici neko vreme. Da vezbas pod maskom, ne znam koliko je moguce zbog disanja.

Pa bolje odeš u šumu i udri kakva crna teretana na proleće pa sve i da nema korone

ja sam 2018 i 2019 imao neki lagani grip od teretana 99%, svakako se slazem... lepo je vreme idi u park sumu vezbaj trci...
 
Na tom nivou podatke u cijem je prikupljanju ucestvovalo toliko ljudi jako je tesko falsifikovati ili organizovati neku zaveru ...

"jedini nacin da dvoje ljudi sacuva tajnu je ako je jedan od to dvoje mrtav"

pratite brojeve, statistike, ali sve brojeve, i one malim slovima, u zagradi, nevidljivim mastilom na drugoj strani ugovora ...
jos nigde nema podataka za ovu godinu, ili barem ne kompletne statistike ali ono sto ima je jako cudno ...

evo brojeva za ekvador

def_2020.png

podaci za april su do 15.
- vidi se katastrofa u Guayasu (Gvajakil - grad od 2,5 miliona stanovnika)
- pri tome su ekvadorci zvanično prijavili samo 560 umrlih od covida 19, a preko 6000 više umrlih u Gvajakilu u martu i prvoj polovini aprila od proseka, ako nije umrlo od korone, od čega je?
- možda od masnih kolača...
 
Ja ću prvi u teretanu, dok ste vi ostali u šumi, biće manja gužva :D
Tamo gde idem i kad je redovno stanje, u terminu koji posećujem, nema pet ljudi ukupno, tako da je to sve u redu.
 
Unlocked - nema prenošenja vesti tj linkova ka portalima, propagiranja društveno neodgovornog ponašanja itd...
 
Nemojte da citirate precednika, lično ću vas banovati. Hvala na razumevanju.
 
Nije bezveze, naseo si na jos 1 u okeanu "false flag" operacija. Digne se frka, dok se ljudi bave tom koskom, sibicari na drugoj strani muljaju iza ledja. Uvek se treba setiti operacije "Sabac ne sme pasti" u trenutku kada je Obrenovac potpuno potopljen 2016. Kasnije se ispostavilo da Sabac tada nije ni bio ozbiljno ugrozen, ali je operacija uspela.
 
Kina ne pristaje na međunarodnu istragu porekla korona virusa
Imagine my shock. Ako zagusti, mi smo opet na pogrešnoj strani, u azijsko-komunističkom anusu.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nije bezveze, naseo si na jos 1 u okeanu "false flag" operacija. Digne se frka, dok se ljudi bave tom koskom, sibicari na drugoj strani muljaju iza ledja. Uvek se treba setiti operacije "Sabac ne sme pasti" u trenutku kada je Obrenovac potpuno potopljen 2016. Kasnije se ispostavilo da Sabac tada nije ni bio ozbiljno ugrozen, ali je operacija uspela.

Samo da razjasnimo jednu stvar.

Ima politike ili nema politike?

Hajde donesite konsenzus u toj vašoj "mod"/"admin" sobi pa nam javite.

Svakako bih imao i ja što šta da "zpljunem" ali ne samo na "naprednoj" već i na "žutoj" i onoj "naci" strani.

Nije uredu ovo što ti konstantno radiš.

Ako si "drug član" neke od pomenutih frakcija nemoj nas da smarš ovde na forumu non-stop.
 
Uopšte ne smara. Realno sagledava situaciju u društvu koja se tiče svih nas.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno