Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosta ljudi koristi pravljene maske.
Važno je da sada imamo domaću proizvodnju. Nadam se da je kvalitet na odgovarajućem nivou.

Za maske nemam pojma, ali su im dušeci, jastuci i naddušeci dobri. Kapiram da nije u pitanju neka svemirska tehnologija za maske koje bi inače koštale 10-20 din.
 
Први мај је одувек био тотални апсурд од празника, будалаштина обична. У Краљеву трћи дан заредом сви тестови негативни, тестирано око 160 људи (са симптомима)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: ale
Zasto se izmedju ostalog i pozuruje sa "normalizacijom"

Ko sve koristi novčanu pomoć države? Brojke pokazuju koliko je duboka ova kriza

https://www.kamatica.com/analiza/ko...jke-pokazuju-koliko-je-duboka-ova-kriza/61449

Za manje od 24 sata, 15.000 privrednika otvorilo je namenski račun za uplatu minimalca i na taj način se prijavilo za mere. Pet dana kasnije ovaj broj se povećao na 145.570, a juče i na nepunih 170.000. Još 300 hiljada privrednika na mere je prijavljeno automatski. Dakle gotovo svi.
 
Da li je moguce da vecina ignorise procenu WHO da je ovu bolest vec prelezalo 2-3 procenta svetskog stanovnistva, 150-230 miliona ljudi, da je na c eloj planeti detektovan samo 1-2% inficiranih 2.6 miliona.Tu karantin nije nista pomogao Niko nije ni primetio 150-230 miliona inficiranih ljudi niti su ti ljudi imali tegobe ili barem ne dovojno velike da bi potrazili lekarsku pomoc. Stavite u kontekst i ono jako cudno racunanje broja preminulih od virusa i odsustvo znacajnog skoka ukupnog broja preminulih pa sami sracunajte razloge za "popustanje uzdi"
 
Upravo me zvali iz instituta za javno zdravlje, kao sto sam i rekao, traze da dam krvnu plazmu, odnosno pitaju me jel sam zainteresovan. kad istekne karantin i dobijem drugi negativan, onda jos 3 nedelje pa kao moze. Iskreno zainteresovan sam, ali videcemo jos.
 
Na tom nivou podatke u cijem je prikupljanju ucestvovalo toliko ljudi jako je tesko falsifikovati ili organizovati neku zaveru ...

"jedini nacin da dvoje ljudi sacuva tajnu je ako je jedan od to dvoje mrtav"

pratite brojeve, statistike, ali sve brojeve, i one malim slovima, u zagradi, nevidljivim mastilom na drugoj strani ugovora ...
jos nigde nema podataka za ovu godinu, ili barem ne kompletne statistike ali ono sto ima je jako cudno ...
 
Upravo me zvali iz instituta za javno zdravlje, kao sto sam i rekao, traze da dam krvnu plazmu, odnosno pitaju me jel sam zainteresovan. kad istekne karantin i dobijem drugi negativan, onda jos 3 nedelje pa kao moze. Iskreno zainteresovan sam, ali videcemo jos.
Hvala Ti što to radiš. Svaka čast.

Ne ulazim u detalje te terapije, ali svako ko daje krv i nesebično pomaže drugima (bez očekivanja uzvraćanja usluge) je heroj.
 
Upravo me zvali iz instituta za javno zdravlje, kao sto sam i rekao, traze da dam krvnu plazmu, odnosno pitaju me jel sam zainteresovan. kad istekne karantin i dobijem drugi negativan, onda jos 3 nedelje pa kao moze. Iskreno zainteresovan sam, ali videcemo jos.
+
Mislim da postupaš ispravno. Svaka čast !
 
Kako nece? Ti mislis da rostiljas i da komunalci/policajci nece da ti napisu kaznu?
Ono kao ne znaju gde se rostilja? Tamo bas ce biti najvece patrole, pa oni jedva cekaju da neko prekrsi
1. Onaj ko hoce da slavi prvi Maj otici ce 29, 30- tog Aprila na mesto gde planira da rostilja.
2. Onaj ko ima par grama mozga radice to van domasaja policije/komunalaca. Sama sustina tog praznika je odlazak u planinu/selo gde policija obicno NE postoji.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
"Divna" ideja, daleko od vecih bolnica i zdravstvenih centara.

Svako ko ima grama mozga nece da radi takve gluposti.
 
Da li je moguce da vecina ignorise procenu WHO da je ovu bolest vec prelezalo 2-3 procenta svetskog stanovnistva, 150-230 miliona ljudi, da je na c eloj planeti detektovan samo 1-2% inficiranih 2.6 miliona.Tu karantin nije nista pomogao Niko nije ni primetio 150-230 miliona inficiranih ljudi niti su ti ljudi imali tegobe ili barem ne dovojno velike da bi potrazili lekarsku pomoc. Stavite u kontekst i ono jako cudno racunanje broja preminulih od virusa i odsustvo znacajnog skoka ukupnog broja preminulih pa sami sracunajte razloge za "popustanje uzdi"
Dok većina zemalja ne bude testirala nekoliko procenata svoje populacije na antitela, WHO tu svoju procenu može slobodno da okači mačku o rep.
Sva uvedena ograničenja u pogledu vremena i kretanja stanovništva su samo izazvala kontraefekat. Trebalo je ostaviti da radi gradski prevoz, zatvoriti sve osim supermarketa, apoteka, pumpi i kažnjavati sve koji ne nose maske.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Upravo me zvali iz instituta za javno zdravlje, kao sto sam i rekao, traze da dam krvnu plazmu, odnosno pitaju me jel sam zainteresovan. kad istekne karantin i dobijem drugi negativan, onda jos 3 nedelje pa kao moze. Iskreno zainteresovan sam, ali videcemo jos.
Mislim da bi to to bilo jako lepo od tebe!Verovatno ces tim cinom nekom spasiti zivot,a da toga nisi ni svestan!Za svaku pohvalu i naklon do poda!
 
"Divna" ideja, daleko od vecih bolnica i zdravstvenih centara.

Svako ko ima grama mozga nece da radi takve gluposti.
Ako ne bi mogao da opstanes na selu par dana ne znam sta da ti kazem. Sta bi ti se desilo pa da bude problem to sto je bolnica daleko?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nije to ne znam koji gest, meni je to prilično normalna stvar, i ranije sam bio davalac krvi dosta puta, jedino sam ovaj put bio kivan na državu zbog tretmana svih nas.

Krvna plazma može svakih 15 dana da se daje, e sad ne znam količinski koiko je potrebno jednom pacijentu, da li mu je dovoljno samo od mene ili se kombinuje od više ljudi... To bi već morao neko stručniji da kaže.
 
Poslednja izmena:
1
Sama sustina tog praznika je odlazak u planinu/selo gde policija obicno NE postoji.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Izvini, da se ne uvrediš, ali suštna tog praznika (dan rada, to jest radnika), je nešto sasvim drugo. I nigde u svetu nije praznik roštilja osim u zemljama exJugoslavije.
A inače nemam ništa protiv izleta i roštiljanja.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@lanmi86 negde sam čuo (jbmliga gde tačno) da jedan donor može pomoći do četvoro ljudi
 
nego e zna neko sta se desava sa beskucnicma za vreme policijskog casa?
 
Nista, i dalje su beskucnici, sigurno ne mogu da im napisu prijavu za izlazak u policijskom casu. "Krov nad glavom" im dostavlja obroke, posto drzava ni njeni centri za socijalni rad ne postoje. Bilo bi dobro ako neko zeli da uplati koliko moze za kupovinu hrane za beskucnike i siromasne, nadjite na njihovoj FB stranici podatke za uplatu.

Edit: evo linka ako je neko zainteresovan da pomogne.
 
2688 testiranih, 162 pozitivno, 5 umrlo, 96 na respiratoru.

Smanjili smo broj novozarazenih na nivo od 1. aprila (kada je bilo 160, inace maksimum do 2. aprila, posto je 3. bio skok na 305).

Iskreno, ovo je dobra vest. Jedino se bojim da smanjivanje mera ne donese do pogorsanja.
 
Poslednja izmena:
I nigde u svetu nije praznik roštilja osim u zemljama exJugoslavije.
A inače nemam ništa protiv izleta i roštiljanja.
u SFRJ je đurđevdanski uranak prebačen na prvomajski i od svega toga ostade roštiljanje (ako se ugrabi dobro mesto)
 
Dok većina zemalja ne bude testirala nekoliko procenata svoje populacije na antitela, WHO tu svoju procenu može slobodno da okači mačku o rep.
Sva uvedena ograničenja u pogledu vremena i kretanja stanovništva su samo izazvala kontraefekat. Trebalo je ostaviti da radi gradski prevoz, zatvoriti sve osim supermarketa, apoteka, pumpi i kažnjavati sve koji ne nose maske.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Nemci, pogotovo Bayern iako su bili dobro pripremljeni i uz ogranicenja, bili su blizu full kapaciteta bolnica.
Ne zna se sta je dobro dok te ne strefi italija-spanija scenario, onda bi kukali sto nismo ovo, sto ne ono...
Naravno da je srpski sistem pogresan ali sudeci po pisanjima i slikama po soc medijama, nije ni daleko od pravog...

... over mobilfunknetz ...
 
Kineska firma sa prozvodnjom u Rumi.

Svakako zvuči bolje nego rumska firma sa proizvidnjom u Kini ;)

Za maske nemam pojma, ali su im dušeci, jastuci i naddušeci dobri. Kapiram da nije u pitanju neka svemirska tehnologija za maske koje bi inače koštale 10-20 din.

Uvezli su liniju za proizvodnju. Ovo što trenutno rade, rade baš ozbiljno, tako da sumnjam da će na maskama da fušere.
 
Evo jednog primera jedne porodice iz mog komsiluka:
Otac: 1934 godiste, redovno krsi zabranu kretanja. Vozi auto koji nije registrovan i bez vozacke dozvole (starost).
Sin: Sumnja se da ima koronu, predao test, ceka rezultate. U medjuvremenu se i on vozika kolima bez ikakvih ustrucavanja.
Sestra: Isto u kontaktu sa zarazemim. Dolazila mojoj kuci, posto moj otac radi njihovu poljoprivredu. Sad moj otac mora na sve da pristaje, da bi odradio pozajmicu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bar u Beogradu ljudi toliko međusobno komuniciraju da zaista ne znam smisao karantina od 3-4 dana...proteklih par dana sam video ne znam ni sam koliko grupa ljudi koji po gradu piju pivo, šetaju u grupama, vežbaju na spravama, sede na klupama po troje četvoro, bez maski, uzimaju jedni od drugih telefone da gledaju klipove, tako da zaista ne znam šta je poenta da se zatvore u kuće od 18h ili 3-4 dana...pošto kafići i radnje ne rade mogli bi samo da nastave to što su već radili preko dana...
 
6c07f3b78eaa5969361466ff9ebce0a3.jpg
 
Nisu mi jasni ti karantini vikendom. Evo malopre nas je na igralistu, sto deca, sto stariji, bilo u jednom trenutku 30-50. Vise ljudi i dece nego kad je normalno stanje. Jes' lepo videti to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno