Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam pre tri nedelje bio bolestan ko ker, prehlada neka cudna, nos sam morao da zapusavam papirnim maramicama, nije mi ni cafetin cold pomogao, a od njega su mi se pre sline zaustavljale, temperatura mi je skakala i padala (sto je normalno i za redovnu prehladu), na oci nisam mogao da gledam od suza, sve me je peklo oko ociju koliko mi se ojelo. Ali ono sto je najzanimljivije meni je od tada telesna temperatura 35,2-36,2, a pre mi je redovna bila 36,6-36,7 i uvek sam bio topao, zena se grejala na mene, spavao sam otkriven, sada se pokrivam preko nosa i konstantno sam hladan, zena koja je inace uvek bila hladnija od mene sada greje mene ...
 
A da neko umesto vas na vrata stana gde ste trebali biti zalepi podatke o vasem novom mestu boravka i da objasni u kracem tekstu da ste zvali al niko se ne javlja...

hvala za ideju, imacu u vidu.
sada im saljem mejl da barem postoji neka informacija o nama u nadi da ce neko od njih procitati.
 
Vidim poteze se termin 'neodgovorno ponasanje'.
Neodgovorno je to sto je nemoguce pronaci maske, rukavice i [ono najbitnije] sredstva za dezinfekciju ruku i repromaterijala za izradu istih.

Neki od nas ipak moraju napolje a nisu u javnom sektoru...
 
Ja sam pre tri nedelje bio bolestan ko ker, prehlada neka cudna, nos sam morao da zapusavam papirnim maramicama, nije mi ni cafetin cold pomogao, a od njega su mi se pre sline zaustavljale, temperatura mi je skakala i padala (sto je normalno i za redovnu prehladu), na oci nisam mogao da gledam od suza, sve me je peklo oko ociju koliko mi se ojelo. Ali ono sto je najzanimljivije meni je od tada telesna temperatura 35,2-36,2, a pre mi je redovna bila 36,6-36,7 i uvek sam bio topao, zena se grejala na mene, spavao sam otkriven, sada se pokrivam preko nosa i konstantno sam hladan, zena koja je inace uvek bila hladnija od mene sada greje mene ...

Ali nisi kasljao ? covid uopste nema simptome curenja nosa, pluca su na udaru
 
COVID-19 / Koronavirus

Samo ako dodje do komplikacija, uglavnom pluca ne dodju na red. Onicno se zadrzi u nosu i grlu.
 
Poslednja izmena:
Nisam kasljao, znam da udara na pluca, ali kao sto znas da 80% ljudi ima blaze simptome, a neko nema i nikakve, tako da se verovatno nikad nece ni saznati pravi broj zarazenih ...
 
Meni je suvlje grlo vec danima, a pre toga i devojci.

Nema groznice, nema gubitka daha, samo nakasljavanja, to mi se obicno desava kad me gusi slajm jer u ovo vreme me obavezno zakaci to.

I sad budi pametan sta je, moze biti da sam i ja zakacen.
 
Ljudi,sto se tice odsustva majke zbog cuvanja deteta, da li u vanrednoj situaciji poslodavac ima pravo da da otkaz?
Video sam da su izjavili da će majke koje moraju da cuvaju decu imati placeno odsustvo 100% ali ko ce to da kontrolise da li se praktikuje?
 
@Alister, oooda, gledaju me kao da imam kugu :D

Aerius pomaže.
 
Meni je suvlje grlo vec danima, a pre toga i devojci.

Nema groznice, nema gubitka daha, samo nakasljavanja, to mi se obicno desava kad me gusi slajm jer u ovo vreme me obavezno zakaci to.

I sad budi pametan sta je, moze biti da sam i ja zakacen.
Apsolutno isti simptomi i kod mene,zadnjih 5-6 dana,zena i klinac za sad ok. Sto se mene tice-ovo uvodjenje policijskog casa je samo uvertira za totalni karantin,koji kapiram sledi za 2-3 dana,najkasnije.Sto se mene tice,mogli su vec danas da proglase totalku,ne bi pogresili. Samo disciplina i totalni karantin mogu da ublaze jak skok obolelih.Da se ja pitam,za gastose bih isao na ove dve varijante:

1. Odmah po dolasku kontrolisani i organizovani karantin od strane vojske ( nikako samoizolacija).

2. Zabrana dolaska u zemlju.

Kapiram da ce ovo svakako kod nas potrajati minimum 2 meseca,ali mislim da smo krenuli na vreme (moglo je i ranije ali ajde) imam neku rodbinu u Holandiji,gde je isto dosta lose stanje,pa mi ispadosmo jos i ok u odnosu na mnoge EU zemlje po pitanju uvodjenja odredjenih mera,samo jos ljudi da se opamete i da ispostuju ono sto treba i to je to,pregrmece se...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ko ce ga znati, sedim kuci preventivno i gledam Vratice se rode :)
 
Sta ce biti sa supermarketima sutra , nece smeti da rade posle 20h kao I trafike one sto rade 24h?
 
Za koga će da rade?

Naravno da neće da rade.

Sada je kasno za obavezni karantin. Već neko vreme postoji lokalna transmisija. Najmanje nekoliko dana.

S'obzirom da je policijski čas ne bi trebali duže od 18-19h da rade. Dok se zatvori, i radnici da stignu kući.
 
Poslednja izmena:
Pa onda nece raditi ni gradski prevoz posle 20h ili ce u njega smeti samo legitimisani od 20 do 5h?
 
I hoćemo. U pivo da je ovo za 2 nedelje gotovo. Po meni, a u to ne morate i nemojte da verujete, virus je već prošao preko većine populacije.
Da je to tačno, imali bi bar 10% populacije u bolnici (20% inficiraniih zahteva bolnicu, a 5% intenzivnu negu). A nemamo ih.
Ali da će virus preći kroz većinu populacije, hoće.

I ja i žena smo u poslednjih dva meseca imali prehladu. I meni i njoj u roku od 48h pomogli Fervex i Tatum Verde.
Korona nije bila na vidiku.
 
Poslednja izmena:
Ja već 3-4 dana imam 36.9 - 37.1°. Psiha je čudo [emoji31]

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Mnogo se neodgovorno i samoživo ponašaju neki naši sugrađani. Preko 1.600 ljudi koji su imali obavezu da se samoizoluju to nisu učinili.
I dalje su kafići preko dana puni...
Izgleda je potrebno da kao i u Italiji krenu ljudi da umiru da bi ljudi bili malo odgovorniji...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno