Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ugovorom o radu je definisana osnovica ili minimalac koji svaki poslodavac mora da ispoštuje.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
lol, pa svakako imamo vremena na pretek :D

da ne bude off, ne javljaju se gospoda iz MUP-a i SUP-a, tj. kao da im telefoni ne rade.
na kraju me i zabole, zvao sam ih na sve brojeve mnogo puta, toliko od mene.
Nije se igrati sa ovim stvarima. Druga su već dva puta u dva dana kontrolisali na prijavljenoj adresi od povratka u Srbiji.
 
Ako misliš nekoga da prijavljuješ, policijski čas kreće od sutra.
 
I neke moje kolege koji su u karantinu proveravaju (ili zovu ili dolaze).

Inače, ako firma ostane bez sredstava, otići će u likvidaciju i to je to. Neće nikoga otpustiti, samo staviti katanac. A nakon svega ko zna šta će biti
 
Zovi mup pa ce te oni usmeriti. Puna podrska za ljude koje prijavljuju nesavesne gradjane!
 
Cekaj prvo da se zavrsi, lako cemo posle...

nego ova izjava AV, da cemo proci bolje nego 80-90% evrope !!! bas hrabro

I hoćemo. U pivo da je ovo za 2 nedelje gotovo. Po meni, a u to ne morate i nemojte da verujete, virus je već prošao preko većine populacije.
 
lol, pa svakako imamo vremena na pretek :D

da ne bude off, ne javljaju se gospoda iz MUP-a i SUP-a, tj. kao da im telefoni ne rade.
na kraju me i zabole, zvao sam ih na sve brojeve mnogo puta, toliko od mene.
Ne bih da ti unosim paniku ali ja ne bih ocekivao da ce neko da me slusa i gleda u moj telefon koga sam ja zvao, ako dodje do stani pani situacije.
@jaksa i ja mislim da je ovo za 2 nedelje gotovo...
 
Poslednja izmena:
Zašto baš 2 nedelje prognoza?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da li može da se vozi automobil sada kada je uvedena vanrendna situacija zbog korone virusa, auto kome je istekla registracija u subotu uveče, znači od nedelje ne važi tek registracija, u ponedeljak bi mogao na tehnički, da li je i to produženo do daljnjeg za registraciju tj ima onaj period od 30 dana može li da se vozi ili ne, sada?


Produzenje registracije na tehnickim pregledima gde izdaju registracione nalepnice. Nista policija, salter itd...


Sent from my XS Max

Pa tako je valjda i do sad bilo? Bukvalno sam krajem februara produzio registraciju, bio samo u AMSS gde su odradili pregled auta i dali mi nalepnicu. MUP video nisam.

Apropo registracije, ja idem sad oko 3 u tehnicki rekli su mi nalepnica i registracija moze ali meni uskoro istice i saobracajna a to izgleda ne moze. Pretpostavljam da je isto kao i za ostala dokumena. Bice vazeca do dok je vanredno stanje pa kad Boze zdravlje ovo prodje odem i produzim i saobracajnu.

A ja imam OSI popust, ne placam dobar deo taksi, samo nesto malo i osiguranje, za pasata od 2 litra dizelasa popust valjda izadje oko 9-10k, umesto 24-25k platim oko 15k... odradim pocetkom marta tehnicki i prehladim se, dobijem opaku upalu besike (antibiotici 14 dana i jos kojesta pride...), cekam uplatu osiguranja dok ne pocnu sajamski popusti i prcko oraščić, ne radi opstina pa ne mogu uzeti potvrdu za policiju u nadleznoj sluzbi da ja jesam osi i da mogu biti oslobodjen od placanja taksi, OSI MORAJU predati LIČNO dokumenta u policiju za registraciju kola (produzenje i prva registracija) ne moze brat, sestra, zena, deca, otac ni majka, moze neko ako ima ovlastenje od notara (treba otici do notara i platiti ovlastenje po zimi, po nevremenu ... sto i jeste razlog da neko ode umesto OSI), ne rade ni salteri u policiji, tako da sam ja ove godine izgleda totalno "koroniran" za registraciju kola...
Jos samo trebam da zaradim "koronu" kad kola opat odvezem u tehnicki pregled da po punoj ceni zavrsim registraciju kola... :(

Živela Srbija i bili mi svi zdravi!

Kakve to veze ima sa SARS2, pa i nema sem da evo i takve stete moze izazvati, sto i ne bi bilo nista strasno da je samo jedan OSI nadrljao al bice nas vise i nekima ce tih 9-10k biti pogolema lova...
 
Poslednja izmena:
Nije se igrati sa ovim stvarima. Druga su već dva puta u dva dana kontrolisali na prijavljenoj adresi od povratka u Srbiji.
stvar je u tome sto se uopste ne igram. zovemo ih bukvalno celog dana. zvao sam i na ovaj dezurni mobilni. supove i mupove u gradu gde smo trebali da budemo i ove na novom beogradu.
bukvalno sam 100% cist a ispasce da se nisam javio.

nije mi nikako jasno kako su otvorili samo jedan jedini broj telefona a na ove koje dobijem se niko ne javlja.
 
Kakve bre dve nedelje? Za dve nedelje tek kreće pravi udar.

Biće dobro ako se završi za dva meseca. Za sad su sve evropske zemlje donele vanredne mere na mesec dana ali već se priča da će se produžiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve bre dve nedelje? Za dve nedelje tek kreće pravi udar.

Biće dobro ako se završi za dva meseca. Za sad su sve evropske zemlje donele vanredne mere na mesec dana ali već se priča da će se produžiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ovih dana će dve nedelje kako se pojavio kod nas, sad bi trebao da bude vrhunac valjda. Možda je Jakša malo više optimističan, al tri meseca ne verujem da će sve ovo trajati.
Eto Italijani su podneli nekako najveću žrtvu, ostali imaju kakve takve taktike za borbu protiv virusa, barem znamo šta nas otprilike čeka.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam na primer komadnir odeljenja za ne popularne pozivare, zvali su me juce iz vojnog odseka da provere da li sam u zemlji i kakvog sam zdravstvenog stanja ...
 
Pa ovih dana će dve nedelje kako se pojavio kod nas, sad bi trebao da bude vrhunac valjda. Možda je Jakša malo više optimističan, al tri meseca ne verujem da će sve ovo trajati.
Eto Italijani su podneli nekako najveću žrtvu, ostali imaju kakve takve taktike za borbu protiv virusa, barem znamo šta nas otprilike čeka.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Koji crni vrhunac, pogledaj grafikone po zemljama na worldometeres (ima link u prvom postu), tek u trećoj nedelji kreće ozbiljan rast, vertikala još kasnije
 
stvar je u tome sto se uopste ne igram. zovemo ih bukvalno celog dana. zvao sam i na ovaj dezurni mobilni. supove i mupove u gradu gde smo trebali da budemo i ove na novom beogradu.
bukvalno sam 100% cist a ispasce da se nisam javio.

nije mi nikako jasno kako su otvorili samo jedan jedini broj telefona a na ove koje dobijem se niko ne javlja.

A da neko umesto vas na vrata stana gde ste trebali biti zalepi podatke o vasem novom mestu boravka i da objasni u kracem tekstu da ste zvali al niko se ne javlja...

Ja sam na primer komadnir odeljenja za ne popularne pozivare, zvali su me juce iz vojnog odseka da provere da li sam u zemlji i kakvog sam zdravstvenog stanja ...

Eto, ispade da sam ja ipak bio u pravu, bice zvanja rezervista...
 
Poslednja izmena:
A ja imam OSI popust, ne placam dobar deo taksi, samo nesto malo i osiguranje, za pasata od 2 litra dizelasa popust valjda izadje oko 9-10k, umesto 24-25k platim oko 15k... odradim pocetkom marta tehnicki i prehladim se, dobijem opaku upalu besike (antibiotici 14 dana i jos kojesta pride...), cekam uplatu osiguranja dok ne pocnu sajamski popusti i prcko oraščić, ne radi opstina pa ne mogu uzeti potvrdu za policiju u nadleznoj sluzbi da ja jesam osi i da mogu biti oslobodjen od placanja taksi, OSI MORAJU predati LIČNO dokumenta u policiju za registraciju kola (produzenje i prva registracija) ne moze brat, sestra, zena, deca, otac ni majka, moze neko ako ima ovlastenje od notara (treba otici do notara i platiti ovlastenje po zimi, po nevremenu ... sto i jeste razlog da neko ode umesto OSI), ne rade ni salteri u policiji, tako da sam ja ove godine izgleda totalno "koroniran" za registraciju kola...
Jos samo trebam da zaradim "koronu" kad kola opat odvezem u tehnicki pregled da po punoj ceni zavrsim registraciju kola... :(

Živela Srbija i bili mi svi zdravi!

Kakve to veze ima sa SARS2, pa i nema sem da evo i takve stete moze izazvati, sto i ne bi bilo nista strasno da je samo jedan OSI nadrljao al bice nas vise i nekima ce tih 9-10k biti pogolema lova...

Jesi li probao preko neke agencije za registraciju, pošto one često imaju veze pa znaju sve lepo da srede. Mada je sada sve daleko teže pošto ne rade šalteri u MUP-u. Uglavnom tehnički pregled ti važi mesec dana, pa ako možeš preko neke agencije da izboksuješ da platiš to obavezno osiguranje, i onda da ti ta ista agencija ode po nalepnicu gde god izdaju. Agencije obično traže da samo potpišeš punomoć, ali ne znam za taj tvoj OSI popust. Možda da te odvezu do notara da i to uradite. Uglavnom puno sreće sa registracijom sada.

A što se tiče provera osoba koje moraju da budu u tzv samoizolaciji kod mene u "varoš" policija je od juče počela da proverava sve koji su ušli u zemlju. Ako ima fiksni broj na adresi onda ga random cimaju na taj broj i pitaju za neke podatke koje samo ta osoba zna (ime oca, devojačko prezime majke, datum rođenja i sl.) Ako nema fiksni telefon na adresi onda patrola ide da ga lično vidi, pa kada stignu. Ovi moji su su radili "sinoć" do 2 ujutru. Bilo puno adresa. Ako osoba nije kući ide automatski neka prijava. Kod nas je juče ispisano 5 prijava od nekih 300 ljudi.
 
Koji crni vrhunac, pogledaj grafikone po zemljama na worldometeres (ima link u prvom postu), tek u trećoj nedelji kreće ozbiljan rast, vertikala još kasnije
Mislim da je nasa zemlja uvela preventivne mere mnogo ranije nego ostale zemlje. Na 60 zarazenih. Znaci u situaciji normalnog funkcionisanja i punih autobusa samo 60 zarazenih, sada u izolaciji taj br ne moze toliko da poraste.
 
I hoćemo. U pivo da je ovo za 2 nedelje gotovo. Po meni, a u to ne morate i nemojte da verujete, virus je već prošao preko većine populacije.

Kriva sirenja korona virusa je klasicna eksponencijalna sa pikom koji predvidjaju za Uskrs, sto znaci da ako je sve pocelo recimo od 1.marta (mada je kao prvi slucaj bio 6.marta) prestanak virusa ce biti tek tamo od 15.maja do pocetka juna.

Sad se trenutno trude da sa ovim merama uspore brzinu sirenja virusa kako pik ne bi bio mnogo visok, jer to onda nas zdravstveni sistem ne moze da izdrzi (iznenadni priliv velikog broja pacijenata).

Bas se to desilo u Italiji.
Korona virus se u Italiji poklopio sa sezonskim gripom, i dok su ukapirali da je u pitanju korona, a ne sezonski grip, bilo je kasno. Imali su nagli priliv bolesnih koji bolnice nisu izdrzale, virus im je usao u bolnice i velika smrtnost je dobrim delom zbog toga sto je veliki broj umrlih medju pacijentima koji su bili u kriticnom stanju.
Plus Italijani imaju veliki broj stanovnika koji su 70+.

Iskreno, ne razumem ljude koji se i dalje segace i ponasaju neodgovorno.
 
Ne zna se jos da li ce biti pozivanja rezervista, mada u vanrednom stanju i to svakako dolazi u obzir, jer bukvalno vojska mora da preduzme radnje koje je pre radila civilna zastita (iz doba SFRJ) koja vise ne postoji ili bar ne kao masovna pojava, pa zato nema ko drugi da preuzme neke stvari na sebe nego vojska.
Uglavnom pozivari bar kod mene imaju vojne "vezbe" svaki druge godine, tako da za mene nije nista novo, jedino sto su me prvi put zvali telefonom i pitali za zdravstveno stanje, a do sada sam dobijao pismeno kada i gde da se pojavim, samo jos jednom da naglasim da ne bude zabune da me nisu zvali da se pojavim, nego da me imaju u vidu ako im zatrebam(o) ...
 
Sve to je zvanična verzija. Ja se nadam u nezvaničnu.
 
Pa ako gledam ljude koje poznajem u Srb, ogroman broj je bio bolestan u zadnjih 15 dana.

E sad, svi misle da imaju grip. Medjutim ako je corona, onda je vecina vec prelezala. Ebem li ga, ne usudjujem se da pogadjam.
 
Pre 17 dana Španija je imala 50 zaraženih.
Danas ih ima 11000.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da , za 2 nedelje će se znati da li smo na nivou Španije ili smo nekako izbegli kataklizmu .
Do tada mora maximalni oprez

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zvanicni brojevi, tj oni potvrdjeni testom i pravih nemaju nikakvih dodirnih tacaka.
 
Ljudi, neću više da pišem na ovu temu, ali:
broj zaraženih je broj testiranih, a pozitivnih. Broj testiranih je jako mali u odnosu na populaciju.
 
Ja sam to pisao jedno 5 puta do sad sigurno, ne mogu da shvatim da se svi hvataju za taj broj.

Samo kod nas imas gomilu ljudi koji imaju simptome a nece da ih testiraju, kojih crnih 70...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno