Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Dosta je bilo offtopica, mali genije je tema, sve ostalo nije.
 
Mozete da nastavite raspravu na pm ili uzivo.
Ako neko ima nesto da napise vezano za temu, nek me cimne na pm, ili report bilo kog posta i bice otkljucana.
 
Ako za sve ove godine nije uspeo da nekom proda neki od svojih patenata ni neće... Putuje po svetu i slika se sa gradonačelnicima koji ga sponzorišu parama od poreza i zajmova iz gradskih budžeta... Superhik im nije ravan.
 
Poslednja izmena:
Glavni problem ovdje je to što je on samo jedan od hrpe takvih, možda čak i najnesposobniji iz družine prevaranata. Bog zna koliko ih se krije iz raznih paravana gluposti i sličnoga.
 
Who the f... je Milutin Pećić sad? Izlaze kao sa pokretne trake lepteyebo.
 
I vi ste našli linkovati web-tribune.com Pogledajte samo ostale tekstove na tom sajtu pa ćete vidjeti da je to nešto kao Treće oko ili Zona sumraka.
 
Nop. Nisi gledao pazljivo.

BTW pogledajte pokrovitelje :)
 
Srpski pronalazač Miloš Stanković razvio je u 2014. godini poslednju generaciju uređaja za uništavanje ambrozije

:d:d:d
 
Nadam ste da ste glasali za recikliranje tekstila?
 

brate uradio je update. Instaliro je nove kablove na unimer, i ocistio je kuciste od aparata za varenje koji mu sluzi kao maska za uredjaj.

ccc .. aj na stranu sto je on retard i sto bi se neko zapitao kako od 2007 do 2015 genijalni proka ne moze da "proda nikom svoje patente", nego zapita li se iko da ovaj njegov uredjaj za ambroziju, CAK I KAD BI RADIO, zahteva da ti svaku stabljiku pecnes sa ovim s*anjem .. ? dok on overi celu livadu ja je preorem rucno tri puta.
 
Cak i da zaista funkcionise, cak i da je, kao sto Igor kaze, retardiran da moras svaku biljcicu da "zap-nes", gde su ispitivanja uticaja na zemljiste i ostalu floru/faunu? Mislim znam da je prevarant, ali sta se tu moze - kako kazu, riba smrdi...
 
"Уређај је развијан претходних пет година, сад је завршној фази, још батерија треба да се скопи и уређај иде у серијску производњу", рекао је проналазач Милош.
 
RTS - Javni servis gradjana... Jasta...

Ukoliko ste se umorili od M.S, evo jos jedne afere/prevare gde su nasi ljudi akteri.

Pocelo je kao indiegogo projekt. Nasi 'pronalazaci' su usavrsili slusni aparat koji je nevidljiv u uhu. Treba im novac za realizaciju projekta. Od trazenih 80.000$, skupljeno je neverovatnih 282.210$
Mene je drugar pitao za misljenje ubrzo po startovanju projekta. Ono, pricamo kao drugari. Meni je bilo sumnjiva baterija. Sama tehnologija mi je bila nepoznata (sto i nije cudo jer nisam poznavalac). Bunila me i cinjenica da je u glavi, a da nije u nekom specijalnom kucistu. Malo sam izguglao ko su ljudi koji stoje iza projekta i video da nemaju nikakvu biografiju. On je vec tipovao da je u pitanju prevara, ja nisam bio siguran/voljan da istrazujem. Meni je ta baterija bila dovoljan razlog da se prodaja ne dozvoli.

Uporedo sa diskusijom sa drugarom, zapocele su diskusije i na forumima. Neki su kao i ja sumnjali u bateriju, drugi u neke druge aspekte. Nezadovoljstvo i svest da su potencijalno prevareni je narastala kod ljudi koji su finansirali projekat.
Nasi "pronalazaci" su se pravdali da ne mogu da dobiju CE znak. Ljudi im tu vec nisu verovali i poceli javno, na indiegogo sajtu, prozivati za prevaru. U jednom momentu, ljudi iza projekta, im nude proizvod konkurencije kao kompenzaciju. Mnogima nije odgovaralo jer da su hteli taj proizvod, oni bi ga i kupili. Tada su prevareni dali definiciju ove vrste prevare "bait and switch". Trenutno im nude kao kompenzaciju umanjenu za troskove indiegogo sajta i poreze. Licno mislim da kupuju vreme jer mail nije aktivan. Delovalo je da su se zaista uplasili najavljenih tuzbi.

cnet je objavio ovaj clanak i izjavu coveka koji je radio dizajn i kome isto nisu platili
U isto/slicno vreme moj drugar, koji je ovo sve bolje/revnosije ispratio, je linkove prosledio nasim novinama (nekoliko redakcija). Naravno, nikoga nije bilo briga iako im je prica skoro ispricana.

Malo je s brda - s dola, ali mislim da je sve relevantno navedeno.
 
Rece mi kolega u vezi ovog sarlatana da bi mogao da kontaktira poverenika http://www.poverenik.rs/index.php? U vezi finansiranja njegovih putesestvija... Da li bi to nesto urodilo plodom da se ovaj mali raskrinka?
 
Pa tesko da poverenik moze ista da uradi, ne bavi se on time
 
Nisam stigao dalje od:
Milos Stankovic was borned in Belgrade

Ruku na srce, Milos bi ipak trebalo da dobije neko priznanje - za promociju recikliranja. Covek 5 godina reciklira istu pricu i pronalazak, cak ga ni ne prefarba da simulira neki "upgrade", nego i dalje fura SMB zelenu.
 
Pisao sam pojedinacno svim bitnijim novinarima iz Srbije, sprskih medija. Niti jedan odgovor nisam dobio, kamoli da me neko udostojio bilo kakvog odgovora da ce istrazivackim novinarstvom ispitati slucaj.
 
Nazad
Vrh Dno