Šta je novo?

Cooler Master HAF 932

HArd mFu.ker !!! Ljubav na prvi pogled ...
 
Pojavio se HAF 922, u " G-u ".
 
E i mene interesuje isto?Uzimam ga ovih dana pa bih se odmah bacio na budzenje nekih filtera.
 
Pravio sam ja filtere dok nisam na bocnu stranu stavio pleksi.

Najbolji materijal za pravljenje filtera je zenska najlon carapa. Kupis carapu i uzmes makaze i odseces onu jednu nogu.:d Ona ce ti biti sasvim dovoljna za levu stranu kucista. Nju ces za istu prcvrstiti tako sto ces u gornjem levom cosku sa unutrasnje strane provuci cosak carape na spoljasnju stranu i na njoj ces vezati cvor kako se carapa ne bi mogla izvuci. To uradis na sva 4 kraja i gledas da dobro zategnes carapu. :)

Kod mene su ti filteri radili bez greske celu godinu. Iste filtere, na isti fazon, mozes napraviti i sa prednje strane kao i sa donje kako ti napajanje ne bi uvlacilo prasinu.
Sto se tice 5.25" slotova u njih sam jednostavo stavio tanki sundjer koji se obicno dobije uz maticnu plocu ili neku drugu komponentu. :)
 
imao HAF 932 i prodao ga, kupio HAF 922 sa kojim sam i vise nego zadovoljan...
nekako mi je HAF 932 stalno bio prazan i izgledao nepotpun...
sad sa 922 je malo drugacija situacija, a prostora ne fali...
jos samo da mu probijem ovu lijevu stranu i da stavim plexsiglas...
moja preporuka je preskociti 932 i uzeti 922...
 
Bolje kad je prazan.
 
Pa ne toliko zbog protoka koliko sto znas da moze jos da stane, ako zatreba. Moze kuciste i biti prostrano, ali da opet topao vazduh biva zarobljen u dzepovima te prostranosti, bez odgovarajucih otvora i usmeravanja protoka od strane ventova...
 
vjeruj mi da sve sto ti stane u 932 stanuce i u 922...
evo ako nekom nesto nije stalo u22jci neka prica...tj napise...=)
a i jedan i drugi su dosta dobro provjetreni, mada se recimo nikako ne mogu uporedjivati sa antec 1200 tj antec 900
 
ok sad mi reci zasto to ne bi moglo u 922 ?
mislis zbog ploce ?
 
Nisam siguran da HAF 922 ima i gornje mesto za montiranje napajanja.
Onaj setup ima 3 kartice koje zauzimaju 2 slota u SLI-ju, gde je zadnji PCI-E slot pri dnu ploche. Kada bi napajanje bilo namontiranp dole, teshko bi stalo zbog zadnje kartice, a i kada bi stalo totalno bi onemogucilo protok vazduha trecoj kartici, shtavishe chak bi je i zagrejalo jer bilo koje napajanje koje napaja onu mashinu mora masno da se greje, shto bi dovelo da pregrejavanja.
 
Nisam siguran da HAF 922 ima i gornje mesto za montiranje napajanja.
Onaj setup ima 3 kartice koje zauzimaju 2 slota u SLI-ju, gde je zadnji PCI-E slot pri dnu ploche. Kada bi napajanje bilo namontiranp dole, teshko bi stalo zbog zadnje kartice, a i kada bi stalo totalno bi onemogucilo protok vazduha trecoj kartici, shtavishe chak bi je i zagrejalo jer bilo koje napajanje koje napaja onu mashinu mora masno da se greje, shto bi dovelo da pregrejavanja.

+1 , upravo tako. 922 je manje kuciste i namenjeno sistemima sa manje komponenti. Definitivno da je napajanje dole dolazilo bi do pregrevanja kartica (probano) a sto se tice TT 1,5kw ovaj setup NE oseca. Meni je sad malo i ovo kuciste osobito jer sve uskoro ide na vodu, tako da se igra nastavlja....
 
Jel se isplati dati 130e na ovo cudo? :D Njega merkam kao sledece budzenje kompa :) Znaci prelazak sa Frontier njesra na ovo :D
 
Jel se isplati dati 130e na ovo cudo? :D Njega merkam kao sledece budzenje kompa :) Znaci prelazak sa Frontier njesra na ovo :D

pogledaj u istom cenovnom rangu silverstone raven rv-03, a dosta jeftinije xigmatek utgard... haf-ovi(u stvari, cm) imaju malo prenapucanu cenu... a haf 912 i 922 nisu bas najsrecnija resenja
 
Jel se isplati dati 130e na ovo cudo? :D Njega merkam kao sledece budzenje kompa :) Znaci prelazak sa Frontier njesra na ovo :D

Vredi 130e, a razlika posle Frontiera ce biti kao prelazak iz Fice u Ferari.:D Mada ako ti ne treba full tower, mozes za manje novca da uzmes HAF 912+, 690 II Advanced/Basic, Fractal Design Define R3, CM Storm Enforcer itd.
 
Vredi 130e, a razlika posle Frontiera ce biti kao prelazak iz Fice u Ferari.:D Mada ako ti ne treba full tower, mozes za manje novca da uzmes HAF 912+, 690 II Advanced/Basic, Fractal Design Define R3, CM Storm Enforcer itd.

Naravno da vredi, i dalje je sto se tice provetrenosti jedno od najboljih (za aircooling) a ni cena od 130e za takvo nesto nije prevelika (3x230mm ventilatora i mogucnost montaze vecih radijatora za LC)
 
HAF. High Air Flow :) Treba mi bas neki "frizider" od kucista i naravno da izgleda extra, zbog mojih egzibicija u buducnosti :D
 
Obican ili Black Edition?
 
Proveri malo kakav je lim kod tog novog "Advance" modela, jer na starom je bas jak i moze da trpi svasta pa da tu nisu omanuli, inace ja bi uzeo taj novi jer bi onda izbegao powdercoating..

Pa nije bas vazan lim sada. Gledam obican ili taj BE. BE nema sa strane vent onaj, ali zato ima dodatak za hladjenje grafe.
 
Moj glas za obican.
 
Kvalitet lima je izuzetno vazan (uvijanje i krivljenje celog kucista pa se javlja problem kod kacenja grafickih karti itd jer nije pod uglom od 90' u odnosu na plocu) jer su podbacili kod HAF-X modela u odnosu na stari 932. Ventilator sa strane ima prednosti sto se tice hloadjenja ali i mane jer neverovatno mnogo prasine ubacuje tako da ti kompresor jednom nedeljno ne gine. Ako ti treba stranica sa ventilatorom onda uzmi stari i nosi na PWC
 
Ja sam imao problem sa haf932 kada stavim vise od dva hdd-a pocinju da se pojavljuju vibracije pa sam morao da glavim hdd cage sa stiroporom da bi smanjio vibracije! To je bio i glavni razlog zasto sam ga prodao pored gore pomenute prashine.
 
Može par utisaka vlasnika ovog: Cooler Master HAF 932 Advanced tower RC-932-KKN5-GP - http://www.winwin.rs/kuciste-big-tower-cooler-master-haf-932-advanced-tower-rc-932-kkn5-gp.html, kod mene takođe 3x3.5" hdd, ponekad me nerviraju vibracije koje se prenose na kućište... ako je to nerešivo, onda otpada, ali čak i ako su ventovi na 700rpm bučni, to se može smanjiti na 400-500rpm, nije problem, kućište mi lepo izgleda. Odnosno ako zna neko stvarno lepo, komotno, dobro provetreno a ipak tiho kućište, nek prijavi, za prašinu nema veze, to mu je - što mu je.
 
Nazad
Vrh Dno